Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

yemek yapmayı seven hanımlar tarif paylaşalım mı.......? (1 Kullanıcı)

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
ben çok seviyorum yemek yapmayı.. :a32:yeni tarifler denemeyi..
bu sayfada faydası olur diye tarifler paylaşmaya başlayacağım inşallah... katkılarınızı bekliyorum..
çok sevdiğiniz.. çocuklarınıza yedirdiğiniz.. veya babannenizden anneannenizden öğrendiğiniz.. en güzeli kendinize ait tarifleri alalım hadi:a44:

Hanımlar dedim ama eminim çok güzel yemek yapan beylerde vardır.. onlarında tariflerini püf noktalarını alalım...

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
Hafta sonu misafirlerime yaptığım bir salatayı paylaşayım...
DSC01541.JPG

ŞEHRİYELİ TAVUK SALATASI..
1 adet kemiğinden ayrılmış tavuk göğsü
1 su bardağı arpa şehriye
biraz yeşil soğan ve maydanoz..
zerdeçal.. çörek otu tozu... nane kekik ve pul biber..

tavuğu ve şehriyeyi ayrı ayrı haşladım... sonra tavuğu didikleyip çok az yağla soğan ve baharatları katarak tavada biraz kavurdum.. sonra şehriyeyle karıştırıp tabağa aldım..
üzerinede yağda yakılmış yağ ve pul biber döktüm.. herkes çok beğendi..

tabi ............ zerdeçalın karaciğeri temizleyen etkisini düşününce.. her yemekte kullanmaya çalışıyorum .. çörek otuda aynı..

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
emriye ve ayşe kardeşim beğenmekle kalmayalım.. güzel tariflerinizi alayım...:a44:

asi egeli

Kayıtlı Kullanıcı
buketçim nasılsın canım bende çalıştığım için pratik tariflere ihtiyacım var arkadaşlar yazarlarsa çok memnun olurum bazen internetten değişik tarifler denk geliyor bende paylaşırım bu arada sana mail attım.

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
aaaaaaaaaaa bak hemen bi tarif söyleyim.. falan....:))))))))
259667-186x190.jpg

tavuk göğsünü küp küp doğruyorum ama öle küçük değil bu çöp şişler varya.. büyük kürdanlar... onlara geçecek şekilde.. geceden sarımsak, baharat özellikle kekik kullanarak etleri marine ediyorum ertesi gün gider gitmez çöplere dizip teflon tavada veya tost makinasında ızgara tarzı yapıyorum yanınada biraz patates kızartması... ohl..

asi egeli

Kayıtlı Kullanıcı
güzel ve pratik bir tarif deneyeceğim canım

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
hafta sonları bayat ekmekleri değerlendirmek için yaptığım bi tarif bu.. çok seviyoruz hepimiz...
bayat ekmekleri dilimleyip üzerini tereyağı ile yağlıyorum.. üzerine beyaz peynir veya kaşar koyup bide domates dilimleri ekliyorum..
biraz de kekik serpip fırınlıyorum.. peynirler eriyince çıkarıyorum sıcacık kıtır kıtır.. bi kahvaltılık...

peynirin üzerine sucuk, salam biber de güzel oluyor.. mini mini pizzalar gibi...

mehtap58

Kayıtlı Kullanıcı
LEBLEBİ HELVASI

1 su bardağı leblebi
3 yemek kaşığı tereyağı
1 su bardağından bir parmak eksik şeker
1,5 su bardağı sıcak süt

Leblebileri robotta un oluncaya kadar çekin. Arada hiç leblebi kırıntısı kalmamalı tamamen un olmalı yoksa kıvamı tutmaz.
Tereyağı tencereye alınarak eritilir. Üzerine leblebi tozu koyularak hafif kavrulur. Daha sonra şeker eklenir. 2 dakika sonra sıcak süt eklenir. Süt eklenir eklenmez hızla karıştırılır. Toparlamaya başlayınca 3 dakika sonra altı kapatılır. İlk sıcaklığı geçince ister bir tepsiye dökün ister elinizle şekillendirin.
Soğuduktan sonra servis yapılır.

..::Afiyet Olsun::..

mehtap58

Kayıtlı Kullanıcı
yukarıda paylaştığım leblebi helvası tarifini şiddetle öneririm...
okadar basit ve zamanınızı nerdeyse almıyor bile diyebilirim siz çayı koyup demlenene kadar çoktan malzemeleri hazırlayıp yapar servise sunarsınız bile.. leblebi tadı gelmiyor ağıza.sanki unla yapılmış gibi.... ve çok nefis...

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel tarifler.
ben de severim değişik tarifler denemeyi.
pek vaktim yok sizlerle paylaşmaya maalesef.
minik pizayı ben de çok severim buket canım.:)ama ben domatesi rendeleyip,yumurta,peynir ile karıştırıp sürer,fırınlarım.kıymayla da pide gibi oluyor.

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
harikasınız kızlar:))):a16:
leblebi helvasını leblebi alıp hemen deniyorum mehtapcım..
ayse-rana canım benim kızıma bende öyle yapıyorum genelde.. eşimde.. genelde allı pullu olunca hoşuna gidiyor aradada öyle yapıyorum.. evet.. hadi devam paylaşmaya..........

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
ayşecim.. kıymalı olanı ben bazen hamburger ekmeğinin üzerinden şöyle şapka gibi bi yuvarlak kesip çıkarıyor.. içine kıyma koyup bide yumurta kırıp öyle fırınlıyorum öyle güzel oluyorki...

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
tavuk göğsü herkesin bildiği.. ve sevdiği hafif sütlü bir tatlı..
ben genelde onu tepsiye değilde.. nescafe fincanlarına döküyorum..
fincanı sütle güzel bi ıslıyorum pasta fırçası güzelce yaymama yardımcı..:)
tatlıları fincanlara döküp dolapta bekletiyorum.. çıkarmak çok kolay.. donduktan sonra bıçakla kenarına dokununca hemen çıkıyor..
servis tabaklarına çevirip üzerine çikolata sosu ve çikolata parçaları döküyorum.. görüntü çok güzel..
bide resim ekleye bilsem.... hepsini resimli gösterecemde o işi beceremedim...:(

hira_nurr

Kayıtlı Kullanıcı
tavuk göğsü herkesin bildiği.. ve sevdiği hafif sütlü bir tatlı..
ben genelde onu tepsiye değilde.. nescafe fincanlarına döküyorum..
fincanı sütle güzel bi ıslıyorum pasta fırçası güzelce yaymama yardımcı..:)
tatlıları fincanlara döküp dolapta bekletiyorum.. çıkarmak çok kolay.. donduktan sonra bıçakla kenarına dokununca hemen çıkıyor..
servis tabaklarına çevirip üzerine çikolata sosu ve çikolata parçaları döküyorum.. görüntü çok güzel..
bide resim ekleye bilsem.... hepsini resimli gösterecemde o işi beceremedim...:(

ohh ellerine sağlık ablacım inş. deniyeceğim bunu pratik kolay bir tarife benziyor ama acaba seninki kadar güzel yapmayı bcerebilirmiyim??))))))))))

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
daha güzelini yaparsın canım benim yeterki dene.. pasta yapmak müthis bir zevk............

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
PAPARA YEMEĞİ

papara.jpg

MALZEMELER:

1 butun bayat ekmek
1 adet sogan
istenilen kadar kiyma
2 yumurta
3 su bardagi su
tuz
karabiber

sarimsakli yogurt

YAPILISI: Ekmekleri kup kup kesip firin tepsisine koydum ve firina kizarmalari icin surdum. Bir tencerede dogranmis soganlari koyup kavurdum. Uzerine kiymayi , tuz ve karabiberini ekledim. Ustune 3 su bardagi kadar su ekledim. Kaynadiktan sonra icerisine iki tane cirpilmis yumurtayida ekledim. Firindan cikarilmis sicak, kizarmis ekmeklerin uzerine bu kiymali sosdan gezdirdim. Cok koymayin hamur olmasin ekmekler. Ekmeklerinde uzerine sarimsakli yogurt ve kizarmis biberli yag gezdirip, maydonozla susledim afiyetle yedik.

Böylece bayat ekmeklerde zayi olmaz.

Alıntı

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
ohhhhhhhhh süper... melekcim resmi nasıl ekliyorsun:(

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
:) :) Resim eklemek için öncelikle internetten resimi seçiyoruz resimin üzerindeyken sağ tıklayıp resim bilgilerini göster yazan yere tıklıyoruz orda konum yazan yerdeki adresi alıp kopyalıyoruz buraya mesaj yazılan kısıma gelip sağdan 3.çerceve gibi olan yere gelip tıklıyoruz karşımıza insert image diye birşey çıkıyor 2.kısıma from url kısıma tıklayıp adresi o kutucuğa yapıştırıyoruz onun altında yazan ingilizce kutucuğun işaretini kaldırıyoruz burdan tamam(cevapla) diyince işlem tamamlanıyor.

İnşallah anlatabilmişimdir :)

Not: Bu resimi bilgisayara kaydetmeden yapıyoruz

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
tamam denemem lazım....... saol canım benim........

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt