Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

RE Hz Mehdi as Türkiye'den çıkacak! (1 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zeet

Kayıtlı Kullanıcı
Nebi olarak gelen peygamberlerin nübüvvet mührü ve Mehdi deki işaret

peygamber efendimizin kürek kemikleri arasında bıldırcın yumurtası kadar olan bir yumru idi.

buna nübüvvet mührü denmiştir. Allah tarafından verilen bir işarettir.

El müstedrek tarafından Vehb B. Münebbih (Ra. ) dan söyle nakledilmiştir:

" Allah hiçbir peygamber göndermemiştir ki onun Sağ elinde peygamberlik beni (Şamet ün nübüvve) olmamış olsun

Ancak bizim peygamberimiz istisnayı teşkil etmiştir. onun peygamberlik beni Sağ elinde değil kürek kemikleri arasındadır."

Mehdi aleyhisselamda ;Peygamberler'in alameti vardır. (Kıyamet Alametleri, s. 165/Kitab-ül Burhan Fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 23)

Mehdi aleyhisselam da ise NEBİ işareti olarak sağ elinde cok değişik görünümde nebilerden ziyade görülmemiş bir ben olacaktır.

mehdiyi gördüğünüzde sağ eline bakınız orada dikkat ceken bir alamet vardır.

bunun adı: "şamet ün nübüvve" dir.

bu benin özelliği ten rengi farkından oluşan ben gibi değildir

vücütta cıkan et beni gibi de değildir.

dokunduğunuzda bu beni hissedersiniz. küçük bir nişandır Allah tarafından.

mehdi cıktığında Şağ eline bakınız
----------------
pqblf.jpg

http://i47.tinypic.com/pqblf.jpg

abdulvedud

Kayıtlı Kullanıcı
ya böyle saçma konular açılmasına bayılıyorlar mehdi fransız olsa ne yazar "türkiyeden çıkacakmış ben araştırdım" bence boş bir araştırma teorileer üstüne kurulmuş böyleyse böyle gibi mantığıyla kendine göre yorumlanmış bi araştırma

necip fazılın sözünü beğendim (o mu söylemiş bilmiyorum) mehdi gelirse hakkaten bizi islamiyet adına iş başında görsün
yok o yok bu kendimize bakalım..

ebu muslim

Kayıtlı Kullanıcı
bos olsa hadisler var olmazlardi. sana bos gelebillir o ayri konu.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Asrın ve Her AN' ın yegane sahibi ALLAH C.C. dur...
Gerçek kurtarıcı gerçek ; hakim olan Allah C.C. dur...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Merak etmeyin Allah C.C. nun emri dışında bir tüy dahi hareket edemez...
Ezanı Muhammediyi dinlemeye dahi gücü yetmeyen Şeytan Lain ... aldatmasın bizleri...Ne olur dikkat...

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
Mehdinin nerden çıkacağına dari birbirmizi yiyeceğimize, mehdi için hazırlık yapsak. Hadiste söylendiği gibi onun önünü açsak. Mehdi biz ne dersek diyelim çıkacaktır. Bir çok rivayet vardır. Efendimizin hadisi şerifleri gün gibi ortadadır. Biz hepzine iman edip inanıyoruz.

Ancak yok medinede yok istanbulda diye birbirimizi heba etmeyelim. Tabiki buınlarda onun alametidir. Ama korunmak lazım şeytandır. Allah şahit olsun. İstanul değilde çinden çıksa gidip yanına ona katılacağım.

Birde şunu tavsiye ediyorum. Mehdi Türkiyeden çıkacak ifadesi çok keskindir. Bunu mehdi türkiyeden çıkacak inşAllah diye söylesek daha güzel olmaz mı.

Allah emanet olunuz.

abdulvedud

Kayıtlı Kullanıcı
bos olsa hadisler var olmazlardi. sana bos gelebillir o ayri konu.

laflarımı çektiğin nokta için teşekkürler... haşa hadisleri inkara kadar getirmişsin beni.. Allah razı olsun.... hadisleri çıkarlarına göre yorumlamak olayına söylenecek fazla bir lafım yok........ herkes görüyor böyleyse böyledir yorumuyla devam et sen yolun açık olsun.... utanmadan muhaddis kesilmişsin muhaddis misin icazetini gösterip isbat et aksi takdirde yanlış yoldasın kendi kafana göre hadisleri yorumlayamazsın muhaddislerin belli bir özellikleri vardır

bunları araştırıp milletin kafasını karıştıracağına daha faydalı bişey yapabilirsin demek istedim

hadislere boş demedim lafımı saptırma....... bence araştırmanın konusu boş o yüzden boş bir araştırma.....
konu başlığını hadisler değil sen koymuşsun

hatta kötü bile olabilir neden forumumuza bir fransız müslüman itiraz etse onu hadislere inkarcılık la mı suçlayacaktın
bu yaptığının sonu ırkçılığa kadar gidiyor haberin olsun

ebu muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Hadisler ortada, kimsenin kafasini karistiran yok.

sen dogrusunu söyle ozaman yanlis varsa.

abdulvedud

Kayıtlı Kullanıcı
ben yanlış var demedim hala yanlış anlıyorsun olabilirde olmayabilirde hadisler müteşabih olabilirde olmayabilir de riskli yollardasın kardeş muhaddis bile değilsin...
hadis bir ilim bu işi bu ulemanın yapması taraftarıyım , emek etmişsin tamam.... ama daha faydalı bir iş yapabilirdin diyorum ben.....

ebu muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Hadisler oratada diyorum, ve hepsi birbiriylen uyum icinde dir. Hata varsa bulunur söylenir.

gerisi de bosdur kardes

abdulvedud

Kayıtlı Kullanıcı
hatanı takeone isimli üyenin mesajında ara göreceksin....

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Şu anda kaç tane MEhdiyim diyen var?? Acaba? tonlarca Allah Aklımızı korusun...
..................

ebu muslim

Kayıtlı Kullanıcı
bu tepki niye anlayamadim. Konu rahatsiz ediyorsa okumayiniz, hem kendinize hem bize faydasi olur

Mehdi'nin omuzunda Peygamber Efendimiz'deki nübüvvet mührü bulunacaktır.

(El-Kavlu'l Muhtasarr Fi Alamatil Mehdiyy- il Muntazar, s. 41)

Omuzunda Peygamber'in alameti vardır.

(Kıyamet Alametleri, Berzenci, s. 165/
Kitab-ül Burhan Fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 23)

Omuzunda Peygamber'in nişanı vardır.

(Kıyamet Alametleri, Berzenci, s. 163)

". Allah hiçbir peygamber göndermemiştir ki, onun sağ elinde Peygamberlik beni (şamet'ün-nübüvve) olmamış olsun. Ancak bizim Peygamberimiz Muhammed Aleyhisselam bunun istisnasını teşkil etmektedir. Zira Onun peygamberlik beni, (sağ elinde değil) kürek kemikleri arasındadır. Peygamberimiz bu durum sorulunca: "Kürek kemiklerim arasında bulunan bu ben, benden önceki Peygamberlerin beni gibidir."78 demişt

Nübüvvet mührü! / İnançlar / Milliyet Blog

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Arkadaşlar...;
İstanbul / Sultanahmette bulunan ;Topkapı sarayının Hırka-ı Saadet bölümünü görmenizi tavsiye ederim...
Orada Peygamber efendimizin '' Hatemul Embiya ''olduğunu ispatlayan... üstünde ...; '' Muhammeden Resulullah '' yazılı yüzüğünü ,Sakalı şerifi ni,ayak izini görebilirsiniz...
sizlere tavsiye ederim...

ebu muslim

Kayıtlı Kullanıcı
istanbulda bulunan bir üye bu hadis/el yazma kitap üzerine bilgi vereblirirmi?

Hadisi şerif olarak zikredilen bir rivayette şöyle haber verilmektedir:

“…. Mehdi-yi Emin’e hain olana veyl olsun. Hicretten bin dört yüz sene sonraki akidlerden iki veya üç akid say (Hicri 1431-Miladi 2010 ve sonrası). O vakit Mehdî-i Emin çıkar ve bütün dünya ile harp eder. Dalalete düşenler (Haçlı emperyalistler) ve Allah`ın gadabına uğramış olanlar (Siyonist Yahudiler) ve münafıklar (ılımlı İslamcılar, ABD ve AB taraftarı tarikat ve cemaatler), İsra ve Mi`raç beldesi olan Kudüs`teki “Meciddun Dağları”nda (Yani İsrail’in Siyonist Hahamlarının komutası altında) onun için toplanır. (Mehdi’ye karşı Siyonizmin safında yer alırlar) Bütün dünyanın ve bütün hilelerin mesi de Mehdi’ye karşı çıkar ki onun ismi zânîye’dir. (Masonik fahişe dul kadının özgürlük heykeliyle temsil edilen kancık ve kahpe ABD’ye işarettir) Bu me o gün bütün dünyayı dalalet ve küfre sevk eder. Yahudiler de o gün dünyaca en yüksek makamdadırlar. Bütün Kudüs`e, mukaddes beldeye hâkimdirler. Bütün dünya denizden ve havadan (uçak gemileri ve nükleer füze sistemleriyle) Mehdî`nin üzerine hücum eder. Ancak çok soğuk ve çok sıcak beldeler müstesnadır. Mehdî bütün dünyanın çirkin hile ve planlarla aleyhinde ittifak ettiklerini görünce tedbirlerini alır. Çünkü Allah’ın daha şiddetli mekr sahibi olduğuna ve zalimlerin bütün hilelerini akim bırakacağına inanır. Ve bütün kainat Onun mülküdür ve Ona dönecektir ve merci yalnız Odur. Ve bütün dünya aslı ve fer`iyle Onun bir hilkat ağacıdır. İşte bu kudrete malik olan Cenab-ı Hak, Mehdi’ye nusret için en şiddetli bir darbe ile onları vurup bütün hile ve hazırlıklarını boşa çıkarır ve karayı, denizi ve semayı onlar üzerine yandırır. Ve Sema da onların üstüne şiddetli yağmurunu yağdırır. O gün bütün ehl-i arz küffara lanet eder. Allah da bütün küfrün zevalini irade eder”

(Kaynak: Esme-l Mesalik Lieyyam-il Mehdîyy-il Meliki Li Küll-id Dünya Biemrillah-il Malik, Kelde bin Zeyd-216)

Istanbul Sultanahmet Kütüphanesinde ve Süleymaniye kütüphanesi bulundu öne sürülüyor.

The source mentioned for this narration, is a rare hand-written book (manuscript), dated around 300 years after the Hijra and is found today, in Istanbul, Turkey in the Süleymaniye Library, under the section listed as "Islamic manuscripts 3664/ Al Medina Al Munawara".

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
Özür dilerim ama bu çok saçma. Allah'tan başkası bilemez, bu konuya kafa yormayın.

Time_off

Kayıtlı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahim;

Olması gereken şeyler, olması gereken yerde, olması gerektiği kadar olacaktır. Eksiği, fazlası ve neyin nerede olacağı Alemlerin Yaratıcı olan Yüce ALLAH(c.c)'nın elinde.

Birileri hala birşeylerin farkında değiller.

ALLAH'ım, beni senden uzaklaştıracak herşeyden beni uzaklaştır, sana yakın edecek herşeye razıyım. AMİN

Selam ve dua ile. ALLAH (c.c) emanet olun.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
''La İlahe illallah ''
Kelime-i tevhidin gerçek manasını kavramak gerek.Eğer kavrama hatası var ise işte o zaman birisi çıkar Hadis adı altında Hadis olmayan şeyleri bilinçli olarak yalan ifade ile ortaya atar...
Muhammed Mustafa A.S. Efendimiz kendilerinden sonra halifemiz olacak zatın dahi isimi belirtmekten kaçınmış iken ...Allah C.C. Kur'an-ı Kerimde Kıyamet bilgisi sadece bendedir buyurduğu halde...
Bazıları çıkar kişisel menfaat edinmek maksadı ile MEHDİ çıkacak şu kadar yıl yaşayacak ...şu olaylar olacak ve ahir zamanda olduğumuz için Kıyamet kopacak...
Hani Peygamber Efendimiz A.S. ''Hatemul Enbiya'' sonuncu Resul ve Nebi idi o zaman... İsa A.S. Nebi değil mi ? ki kendileri zuhur edecek...
Allah C.C.nun tamamladım size seçtim buyurduğu Kur'an-ı Kerimde bize emretmedi...Ki Kur'an-ı Kerim bize anlaşılsın için gönderildi...
Acizane belki bilgi kıtlığım var galiba , bir türlü bu tür hadisleri veya hadis olduğu söylenen yazıları anlamakta zorluk seçiyorum...
Belkide bende akıl eksikliği var olabilir ...İnşallah bir an önce aklım başıma gelirde anlarım...
Ama ...
La İlahe İllallah ...
Kelime-i tevhidini anlasak sanırım bu işi anlayacağız ...
Hatalı ifadeden Allah C.C.na sığınırım...Selamlar....

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
''La İlahe illallah ''
Kelime-i tevhidin gerçek manasını kavramak gerek.Eğer kavrama hatası var ise işte o zaman birisi çıkar Hadis adı altında Hadis olmayan şeyleri bilinçli olarak yalan ifade ile ortaya atar...
Muhammed Mustafa A.S. Efendimiz kendilerinden sonra halifemiz olacak zatın dahi isimi belirtmekten kaçınmış iken ...Allah C.C. Kur'an-ı Kerimde Kıyamet bilgisi sadece bendedir buyurduğu halde...
Bazıları çıkar kişisel menfaat edinmek maksadı ile MEHDİ çıkacak şu kadar yıl yaşayacak ...şu olaylar olacak ve ahir zamanda olduğumuz için Kıyamet kopacak...
Hani Peygamber Efendimiz A.S. ''Hatemul Enbiya'' sonuncu Resul ve Nebi idi o zaman... İsa A.S. Nebi değil mi ? ki kendileri zuhur edecek...
Allah C.C.nun tamamladım size seçtim buyurduğu Kur'an-ı Kerimde bize emretmedi...Ki Kur'an-ı Kerim bize anlaşılsın için gönderildi...
Acizane belki bilgi kıtlığım var galiba , bir türlü bu tür hadisleri veya hadis olduğu söylenen yazıları anlamakta zorluk seçiyorum...
Belkide bende akıl eksikliği var olabilir ...İnşallah bir an önce aklım başıma gelirde anlarım...
Ama ...
La İlahe İllallah ...
Kelime-i tevhidini anlasak sanırım bu işi anlayacağız ...
Hatalı ifadeden Allah C.C.na sığınırım...Selamlar....

Selâmun âleyküm

Üstadım bu yazıyı yazan elleriniz nur olsun emi ne kadar doğru ve güzel yazmışsınız,Rabb'imiz ku'ranu kerimde bize anlayalım diye defalarca misaller getirerek gayet sade bir dille anlattığı halde bazı kimseler yüce kitabımıza rağmen akıllarından bir sürü şey yazıyorlar,Rabb'imiz kıyametin ilmi yalnız bendedir onu kimse bilemez dediği halde,ve yine ya resulum sana kıyameti soruyorlar onu sen nereden bileceksin dediği halde yinede boş tartışmalar sürüp gidiyor.Haşa sizde akıl eksikliği yok bilakis aklın kabul ettiği şeyleri söylemektesiniz böyle sözlerden sizi tenzih ederim.İnsanlar kıyametle uğraşana kadar kendi kıyametleri ne hazırlansalar daha iyi değilmi,öyle ya insan öldümü onun için kıyamet kopmuştur artık gerçek kıyametde günü gelince mutlaka kopacaktır.izin verirseniz yazımı
nasrettin hocadan küçük bir fıkra ile bitirmek isterim,hocaya sormuşlar kıyamet ne zaman kopacak diye hoca cevap vermiş benim hanım ölürse küçük kıyamet kopar ben ölünce de büyük kıyamet kopar sizin kıyametinizde ne zaman koparsa kopsun bana ne demiş.

Selâm ve selâmetle kalınız.Saygılarımla.

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Selâmun âleyküm

Üstadım bu yazıyı yazan elleriniz nur olsun emi ne kadar doğru ve güzel yazmışsınız,Rabb'imiz ku'ranu kerimde bize anlayalım diye defalarca misaller getirerek gayet sade bir dille anlattığı halde bazı kimseler yüce kitabımıza rağmen akıllarından bir sürü şey yazıyorlar,Rabb'imiz kıyametin ilmi yalnız bendedir onu kimse bilemez dediği halde,ve yine ya resulum sana kıyameti soruyorlar onu sen nereden bileceksin dediği halde yinede boş tartışmalar sürüp gidiyor.Haşa sizde akıl eksikliği yok bilakis aklın kabul ettiği şeyleri söylemektesiniz böyle sözlerden sizi tenzih ederim.İnsanlar kıyametle uğraşana kadar kendi kıyametleri ne hazırlansalar daha iyi değilmi,öyle ya insan öldümü onun için kıyamet kopmuştur artık gerçek kıyametde günü gelince mutlaka kopacaktır.izin verirseniz yazımı
nasrettin hocadan küçük bir fıkra ile bitirmek isterim,hocaya sormuşlar kıyamet ne zaman kopacak diye hoca cevap vermiş benim hanım ölürse küçük kıyamet kopar ben ölünce de büyük kıyamet kopar sizin kıyametinizde ne zaman koparsa kopsun bana ne demiş.

Selâm ve selâmetle kalınız.Saygılarımla.

Aynen katılıyorum, nerdeyse acaba bende mi bir eksiklik var diye düşünüyor insan?
Başka bir dinden mi bahsediyorlar diyorum ve hırıstiyanların Mehdi beklediği yani bir kurtarıcı beklediklerini duymuştum, bizdemi?
En büyük kurtarıcı MUHAMMED mustafa (s.av)den başka bir kurtarıcı varmıydı diye düşünüyorum? bildiğim yok!
Veli olsa, yine yok Beyazıt mı büyük? yoksa Muhammed mi(s.a.v) diye sorunca ne deniliyor?
Muhammed(s.a.v) büyük çünkü onun kabı aldığı bilgilerle yetmiyor , heran yeni bilgiyi kaldırabiliyor, her yeni bilgide kendini aciz, cahil hissedip tövbe ediyor. Böyle bir Peygamberin ümmetine kurtarıcı aramak yakışmıyor...
Benim mizacım sert içimden gelen ne biliyormusunuz? neyse, boşverin
Rabbim hakikatı anlama şansı versin...
Yakais, Rabbim razı olsun güzel insan, senin nefesini yorarlar ama değer değilmi? birilerini kurtarmak bile değer değil mi?
Yüreğine, yazan eline sağiık, Rabbimin güzel kulu...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt