Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

RE Hz Mehdi as Türkiye'den çıkacak! (1 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ebu muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Ramazan'da bir seda olur. Şevval'de de bir seda olur. Zilkade'de kabileler çarpışır. Zilhicce'de hacılar talana uğrar. Muharrem'de gökten şöyle nida olur. "Dikkat ediniz. Filan kimse Allah'ın halkının hayırlılarındandır. Onu dinleyiniz ve ona uyunuz." (Ramuz El Hadis, 2/518)

And Nu'aym ibn Hammad narrated from 'Abdullah ibn Mas'ud [radhiyallahu 'anhu], from the Prophet [sallallahu 'alayhi wa-sallam] that he said:

"When there is a scream [sayhah] in Ramadhan, then there will be bloodshed in Shawwal, and the tribes will form groups in Dhul-Qi'dah, and blood will be spilled in Dhul-Hijjah, and al-Muharram! What will happen in al-Muharram?" saying it three times, "Indeed, indeed! The people will be killed in a great massacre."

He said: "We said: "What is the scream, O Messenger of Allah?" He said: "This will be in the middle of Ramadhan, on a Friday morning. That will be when the month of Ramadhan begins on a Friday night. There will be a blast [haddah] that will awaken one who is asleep, and bring the young women out of their rooms, on a Friday night during a year of many earthquakes and severe cold. So when Ramadhan begins on a Friday night in that year, then when you have prayed Fajr on Friday in the middle of Ramadhan, then enter your houses, close your doors, block your windows, cover yourselves, and block your ears. When you sense the scream, fall down in prostration to Allah [ta'ala] and say: "Subhanal-Quddus, subhanal-Quddus, rabbunal-Quddus [Glory be to the Most Holy, glory be to the Most Holy, our Lord is the Most Holy]." For whoever does that will survive, and whoever does not will be destroyed."

google translete:

Dedi ki: "Biz de dedik ki:" çığlık, Resulallah nedir "Dedi ki:" Bu bir Cuma sabahı, Ramazan ortasında olacak. Ramazan ayında bir Cuma gecesi başladığı zaman olacaktır. Bir Cuma gecesi bir patlama olacak [haddah] uykuda olani bir uyandıracak ve birçok deprem ve şiddetli soğuk bir yıl içinde olacak, genç kadınların kendi odalarının dışarı getirecek. Yani Ramazan bu yıl bir Cuma gecesi başlar, o zaman Ramazan ortasında cuma günü Fecr dua ettinizmi, o zaman evinize girin, kapıları kapatın, Pencereleri engelleyin, kendinizi kapsayin, Kulaklarınızı tıkayın . Eğer çığlıkı işittiğiniz vakit Allah [ta'ala] secde edin ve "Subhanal-Quddus, subhanal-Quddus, rabbunal-Quddus" söyleyin.. "Kim bunu yaparsa felaketten kurtulacak kim bunu yapmasa helak olacak "

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Biraz daha israr ederseniz size Allah'tan vahiy geldigini dusunecegim.
Rabbimin umutla umutsuzluk arasindaki ince cizgide yasamamizi soyledigi gibi, gayible ilgili seyleri de yalnizca O bilir. Biz tahminlerle , dusuncelerimizle kaliriz.
Soylediginiz gibi bir kesinligi ancak Allah'in bildirmesiyle bilebilirsiniz.
Son Peygamber (s.a.v)'de tam olarak Turkiye'yi isaret etmemis, bolgesini soylemistir.

Bu kadarini da yapmayin lutfen. :)

ebu muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Son Peygamber (s.a.v)'de tam olarak Turkiye'yi isaret etmemis, bolgesini soylemistir.

Yakında size Horasan tarafından siyah bayraklılar gelecek. Kar üzerinde emekleyerek olsa da onlara iltihak ediniz! Zira onların arasındra Allah'ın halifesi Mehdi (AS) vardır. (Hz. Sevban RA)

Bu hadis kesin Ebu Müslim Horasanli ve türk ordularina isaret etmekde dir.

Biz öyle bir ehl-i beytiz ki, Allah bizlere dünyayı değil ahireti nasib etti. Benden sonra ehl-i beytim, belâ, şiddet ve tarda maruz kalacaklar; doğu tarafından siyah bayraklılar gelinceye kadar... Bunlar mal isteyecek, kendilerine mal verilmeyecek. Bunlar döğüşecekler, sonra geri çekilecekler. İstedikleri kendilerine verilecek, fakat kabul etmeyecekler. Ve onu, ismi ismime, babasının adı, babamın adına uyan, ehl-i beytimden bir kimseye teslim edecekler.

Ukab ve Kutsal emanetler bugün Türklerdedir ve Mehdiye teslim edeceklerdir. Bu hadis siyah sancaklilarla yine kesin türklere isaret.

"Bir Selim gelir Emaneti alır, bir son Selim gelir Emaneti verir"
Hadis-i Şerif (Riyazü's Salihin, Camiüs Sağir).

Mehdi türklerin arasindan cikacakdir, bunda hic şüphe yokdur. Hadisler ortadadir.
Mehdi türklerin arasindan cikmasi osmanlinin gecmisde Islamda önemini ve türkiyenin gelecekde önemini ortaya koyar.

Bu da tamamen sözkonusu dur. Kimse vahiy aliyorum veya bende gayib bilgisi var söylememisdir.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Biraz daha israr ederseniz size Allah'tan vahiy geldigini dusunecegim.
Rabbimin umutla umutsuzluk arasindaki ince cizgide yasamamizi soyledigi gibi, gayible ilgili seyleri de yalnizca O bilir. Biz tahminlerle , dusuncelerimizle kaliriz.

Bu kadarini da yapmayin lutfen. :)

Kıyamet bilgisi Allah c.C. yanındadır...Niçin acele ediyorsunuz ...Siz Allah c.C. nun armağanı olan bu hayatı yaşamaya bakın...Zamanı gelince olacak olur...
Zaten Ömür bitti ise sizin Kıyametiniz tamam demektir...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Kıyamet bilgisi Allah c.C. yanındadır...Niçin acele ediyorsunuz ...Siz Allah c.C. nun armağanı olan bu hayatı yaşamaya bakın...Zamanı gelince olacak olur...
Zaten Ömür bitti ise sizin Kıyametiniz tamam demektir...

''Kabe'' yerinde ve Muhammed Mustafa A.S. Efendimizin Vücudu Şahaneleri Yer yüzünde iken kıyamet kopmaz ...
Bir büyüğümüz buyurmuştu...
Siz Allah C.C. nun ipine sarılmaya bakın ...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
''Kabe'' yerinde ve Muhammed Mustafa A.S. Efendimizin Vücudu Şahaneleri Yer yüzünde iken kıyamet kopmaz ...
Bir büyüğümüz buyurmuştu...
Siz Allah C.C. nun ipine sarılmaya bakın ...

Allah C.C. nun Velisi her ülkede olabilir...Ancak Afrika müstesna ...Sebebini bilmem...Büyüğümüz ün buyurduğu bu...

cemcemil

Kayıtlı Kullanıcı
suriyedeki olaylarla gözümüzün önünde bir kaç hadiste geçen birkaç olay daha gerçekleşti.adım adım gerçekleşiyor alametleri.ben bu ramazanın ortasında cuma gününe yada gecesine gelicek o sesi bekliyorum merakla bahsettiğim hadis şu: "Ramazan ayının ortası Cuma gecesi olduğu vakit, gökyüzünde şiddetli bir ses olacaktır. O ses, uyuyanı uyundıracak, oturanı kaldıracak. Cemmatin yanından ayrılmağa mani ve engeller çıkaracaktır. Böyle bir gece, depremlerin çok olduğu bir senenin gecelerinden olacaktır..." 57

Suriyeintifada

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.ikim-der.com
Allah C.C. nun Velisi her ülkede olabilir...Ancak Afrika müstesna ...Sebebini bilmem...Büyüğümüz ün buyurduğu bu...

Allah'ın velisi yani herhangi bir müslüman her ülkede olabilir diyorsun yani..Evet ben Mesela TÜrkiyedeyim...Yakında Suudi Arabistana gideceğim inşaAllah... Bunu kast ediyorsun demi ???

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Veli ;adı veli değil...Allah C.C. nun VELİ si, sevgilisi yani Müceddid veya Abdullah makamı sahibi, ...Seni kastetmedim...Afrika da Müslüman yok mu? Tabi ki var...Çok şükür ki dünyanın her köşesinde var...

Xyria

Kayıtlı Kullanıcı
suriyedeki olaylarla gözümüzün önünde bir kaç hadiste geçen birkaç olay daha gerçekleşti.adım adım gerçekleşiyor alametleri.ben bu ramazanın ortasında cuma gününe yada gecesine gelicek o sesi bekliyorum merakla bahsettiğim hadis şu: "Ramazan ayının ortası Cuma gecesi olduğu vakit, gökyüzünde şiddetli bir ses olacaktır. O ses, uyuyanı uyundıracak, oturanı kaldıracak. Cemmatin yanından ayrılmağa mani ve engeller çıkaracaktır. Böyle bir gece, depremlerin çok olduğu bir senenin gecelerinden olacaktır..." 57

Bu sene ramazan Cuma ile başladı, tam ortası yarın ve o da bir cuma günüdür.
Allah hakkımızda hayırlısını versin inşallah.

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
gaybı yalnızca allah bilir

(Allah’ın, gaybları en iyi bilen olduğunu hâlâ anlamadılar mı?) [Tevbe 78]

(De ki: Gaybı bilmek Allah’a mahsustur.) [Yunus 20]

(Göklerin ve yerin gaybı Allah’a aittir.) [Hud 123, Nahl 77]

(De ki: Göklerde ve yerde gaybı Allah’tan başka bilen yoktur.) [Neml 65, Hücurat 18]

Xyria

Kayıtlı Kullanıcı
Elhamdülilllah, Sübhanallah. Yoktan var eden Allah'ı noksan sıfatlardan tenzih ederim. La ilahe illallah.

• Ramazan’da görülecek ay ve güneş tutulmaları

4.15--- Darekutni Sunen’de Muhammed b. Ali’den tahric etti. O şöyle dedi: Bizim Mehdimiz için iki alamet vardır ki, Allah semavat ve arzı yarattığından bu yana böyle bir şey vaki olmamıştır. Bunlar Ramazanın ilk gecesinde ay, yarısında ise güneş tutulmasıdır. Allah semavat ve razı yarattığından beri böyle bir şey olmamıştır.

4.20--- Naim, Şureyk’den tahric etti. Dedi ki, bana ulaştı ki: Mehdi’nin çıkışından önce, Ramazan’da iki kez ay tutulması olacaktır.

Allah-u Ekber.

botanik_3727

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sites.google.com
Adnan oktar, kıyamet alametleri dizsine bakın, orda ayın yarılması olayını 1960 yılında uzaya çıkan apollo 11 de astronotların numune almasını söylüyor. Olarak yorumluyyor, aradım kıbrıstaki merkezini hocamız öyle takdir etmiş dediler, vay be şakka 2 nlama geliyomuş, tarla sürmek ve 2ye yarmak alındım doğrusu zaten kılık kıyafetini de beğenmem özenti gibi ama allah için yazdıklarından çok mantıklı gelenler de var evrim teorisini çürütek kişi olarak diyanetin literatürüne geçmiş durumda...

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
doğru olabilir evrim teorisini çürütmeye katkısı olmuş olabilir lakin o çok sıradan kişiyi bazı insanların arayıp hocam vs demesine çok sinir oluyorum birkaçkez tv de denk geldim inceledim yayınını ve ogün anladım ki adnan oktardan asla haz etmiyorum..
....... yayın yaptığı kanalda arabesk tarzda müzikleri açıp şarkılar söyleyen,bağrını sonuna kadar açıp yanındakilere program boyunca çok güzelsin çok tatlısın bugünlerde çok güzelleşmişsin gibi sözler sarfeden birine anca gülüp geçerim..

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
mehdiyi beklemek anlamsız , sonuçta yeni bir vahiy getirmeyecek. bir tür kurtarıcı beklemek gibi bişi bu. uyulması gereken kurallar belli mehdi gelsede belirli gelmesede. öyleyse uyup rıza beklemek lazım. ayrıca mehdiyi hem şiiler hem sünniler hem diğer mezhepler bekliyor. aklıma gelen mehdi şiilere yanlış yoldasınız derse ne olucak sorusu geliyor?

dün geçti , geleceği bilmiyoruz güne bakalım...

botanik_3727

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sites.google.com
mehdiyi beklemek anlamsız , sonuçta yeni bir vahiy getirmeyecek. bir tür kurtarıcı beklemek gibi bişi bu. uyulması gereken kurallar belli mehdi gelsede belirli gelmesede. öyleyse uyup rıza beklemek lazım. ayrıca mehdiyi hem şiiler hem sünniler hem diğer mezhepler bekliyor. aklıma gelen mehdi şiilere yanlış yoldasınız derse ne olucak sorusu geliyor?

dün geçti , geleceği bilmiyoruz güne bakalım...

KARDEŞİM SEN Kİ HZ. İSA'YA (A.S.) İMAMLIK EDİP NAMAZ KILDIRACAK BİRİNDEN BAHSEDİYOSUN FARKINDA MISIN
TAMAM VAHİY GETİRMİCEK AMA DECCAL KİM ÖLDÜRECEK BU SAHİH HADİSLERDE YOK MU SONUÇTA BİR ALAMETTİR, HAKK YOLDUR, HİDAYETTİR VESSELAM ...

İbn-i Hacer Askalani de Fethü'l-Bari'de Mehdi'nin bu ümmetten olacağı ise (a.s.) onun arkasında namaz kılacağına dair hadisler tevatür etmiştir, der. (Sünen-i İbn Mace, 10/338)

-(Mehdi bendendir, yeryüzünü hak ve adaletle doldurur.)
[Ebu Davud]

(Mehdi evladı Fatıma’dandır.) [Ebu Davud, Hakim]
-Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu: Mehdi, benim Ehli Beytim'den ve evladı Fatımadandır. Ravi: Hz. Ümmü Seleme (r.anha)
-Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu: Mehdi Bizdendir. Ey Ehli Beyt! Size müjdeler olsun. Allah (z.c.hz.)'leri onu bir gecede ihraz eder. (Olgunlaştırır.) Ravi: Hz. Ali (r.a.)
-Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu: Nasıl helak olur bir ümmet ki, evvelinde Ben, sonunda Meryem oğlu İsa (a.s.) ve ortasında da Ehli beytimden Mehdi vardır. Ravi: Hz. İbni Abbas (r.anhüma)
-Ümmü seleme (r.a)şöyle demiştir: Rasûlullah (saa.)'i şöyle buyururken işittim: "Mehdî benim ailemden, Fatima'nın oğullarındandır."

Araplar o gün azdır ve büyük çoğunluğu Beytü'l Makdis'te bulunacaktır. İmamları da salih bir adamdır. Sonra imamları öne geçip onlara sabah namazını kıldıracağı sırada sabahleyin onların üzerine İsa bin Meryem (a.s.) inecektir. Bunun üzerine İsa (a.s.)'ın öne geçip cemaate namaz kıldırmasını için imam geri geri yürümeye başlayacak. Fakat İsa (a.s.) elini onun omuzları arasına koyarak. "Öne geç de namaz kıldır. Çünkü kamet senin için getirildi." diyecektir. Bunun üzerine imamları onlara namaz kıldıracaktır.

Hz. Mehdi, müminlerle beraber Beytül Mukaddes'te sabah namazı kılarken o sırada nüzul eden İsa (a.s.)'ı takdim edecek ve Hz. İsa, ellerini onun omuzlarına koyarak, "Namazın kaameti senin için getirilmiş, bu yüzden sen kıldır" diyecek ve nihayet Hz.Mehdi, İsa (a.s.) ve müminlere imam olarak namazı kıldıracaktır.

(Kitab ul Burhan Fi Alamet-il Mehdiyy il Ahir Zaman, s. 79; Ölüm-Kıyamet-Ahiret ve Ahir zaman Alametleri, s. 438)

Hz. Mehdi bu ümmetin vasatı, Hz. İsa'da ahir olacaktır. Vasattan kastedilen, Mehdi'nin Hz. İsa'dan çok az bir süre önce geleceğini ifade etmek içindir. Hz. İsa da, ondan hemen sonra geldiği için ahir olarak vasıflandırılmıştır.

(Kitab-ul Burhan Fi Alamet-il Mehdiyy -il Ahir Zaman , s. 78)

Nasıl namazda Müslümanlar başlarındaki imama uyarlar, aynı o şekilde Hz. İsa ve beraberindeki Hıristiyan grubu da İslam aleminin başında imam olarak bulunan Mehdi'ye uyarlar, ona bağlanırlar, imamlığını böylece kabul etmiş olurlar. (En doğrusunu Allah bilir)

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
bir kimse üstad a şöyle der : ''mehdi gelecekmi efendim'' ? üstad sakin bir cevapla : ''o geldiğinde seni iş başında görsün''

burdaki derin anlamı, mehdiyi düşünmek değil kendimizin durumumuzu düşünmek olduğunu vurgulamaktadır...

(çok bilinen rivayetin bir alıntısı...)

yani hocam mehdi sana bilmediğin bir şeyi öğretmeyecek!!!!

KARDEŞİM SEN Kİ HZ. İSA'YA (A.S.) İMAMLIK EDİP NAMAZ KILDIRACAK BİRİNDEN BAHSEDİYOSUN FARKINDA MISIN
TAMAM VAHİY GETİRMİCEK AMA DECCAL KİM ÖLDÜRECEK BU SAHİH HADİSLERDE YOK MU SONUÇTA BİR ALAMETTİR, HAKK YOLDUR, HİDAYETTİR VESSELAM ...

İbn-i Hacer Askalani de Fethü'l-Bari'de Mehdi'nin bu ümmetten olacağı ise (a.s.) onun arkasında namaz kılacağına dair hadisler tevatür etmiştir, der. (Sünen-i İbn Mace, 10/338)

-(Mehdi bendendir, yeryüzünü hak ve adaletle doldurur.)
[Ebu Davud]

(Mehdi evladı Fatıma’dandır.) [Ebu Davud, Hakim]
-Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu: Mehdi, benim Ehli Beytim'den ve evladı Fatımadandır. Ravi: Hz. Ümmü Seleme (r.anha)
-Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu: Mehdi Bizdendir. Ey Ehli Beyt! Size müjdeler olsun. Allah (z.c.hz.)'leri onu bir gecede ihraz eder. (Olgunlaştırır.) Ravi: Hz. Ali (r.a.)
-Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu: Nasıl helak olur bir ümmet ki, evvelinde Ben, sonunda Meryem oğlu İsa (a.s.) ve ortasında da Ehli beytimden Mehdi vardır. Ravi: Hz. İbni Abbas (r.anhüma)
-Ümmü seleme (r.a)şöyle demiştir: Rasûlullah (saa.)'i şöyle buyururken işittim: "Mehdî benim ailemden, Fatima'nın oğullarındandır."

Araplar o gün azdır ve büyük çoğunluğu Beytü'l Makdis'te bulunacaktır. İmamları da salih bir adamdır. Sonra imamları öne geçip onlara sabah namazını kıldıracağı sırada sabahleyin onların üzerine İsa bin Meryem (a.s.) inecektir. Bunun üzerine İsa (a.s.)'ın öne geçip cemaate namaz kıldırmasını için imam geri geri yürümeye başlayacak. Fakat İsa (a.s.) elini onun omuzları arasına koyarak. "Öne geç de namaz kıldır. Çünkü kamet senin için getirildi." diyecektir. Bunun üzerine imamları onlara namaz kıldıracaktır.

Hz. Mehdi, müminlerle beraber Beytül Mukaddes'te sabah namazı kılarken o sırada nüzul eden İsa (a.s.)'ı takdim edecek ve Hz. İsa, ellerini onun omuzlarına koyarak, "Namazın kaameti senin için getirilmiş, bu yüzden sen kıldır" diyecek ve nihayet Hz.Mehdi, İsa (a.s.) ve müminlere imam olarak namazı kıldıracaktır.

(Kitab ul Burhan Fi Alamet-il Mehdiyy il Ahir Zaman, s. 79; Ölüm-Kıyamet-Ahiret ve Ahir zaman Alametleri, s. 438)

Hz. Mehdi bu ümmetin vasatı, Hz. İsa'da ahir olacaktır. Vasattan kastedilen, Mehdi'nin Hz. İsa'dan çok az bir süre önce geleceğini ifade etmek içindir. Hz. İsa da, ondan hemen sonra geldiği için ahir olarak vasıflandırılmıştır.

(Kitab-ul Burhan Fi Alamet-il Mehdiyy -il Ahir Zaman , s. 78)

Nasıl namazda Müslümanlar başlarındaki imama uyarlar, aynı o şekilde Hz. İsa ve beraberindeki Hıristiyan grubu da İslam aleminin başında imam olarak bulunan Mehdi'ye uyarlar, ona bağlanırlar, imamlığını böylece kabul etmiş olurlar. (En doğrusunu Allah bilir)

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Oturalım kendi kendimize ibadetlerimizi yapalım yeter zaten Mehdi a.s gelip bizim önderimiz olacak bizde onunla beraber islama hizmet edeceğiz diye mi düşünelim ne yapalım oturup kalkıp Mehdi a.s ımı bekleyelim ?

Gelince göreceğimiz varsa hepimiz görörüz ... yada tartışacak gündeme getirecek o kadar konu varken bu konuyumu tartışalım ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt