Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

HER GÜN OKUNACAK DUÂLAR (3 Kullanıcı)

pbilgili

Kayıtlı Kullanıcı
denenmiştir

denenmiştir

Yûnus aleyhisselâm balığın karnında, Enbiyâ sûresinin 87. âyetini söyleyerek duâ etti. Bir Müslüman, bu âyet-i kerîmeyi okuyup duâ edince, Allahü teâlâ duâsını kabul eder.

Bu duâyı okuyanların duâlarının kabul edileceği bildirildi. Duâ şöyledir:

Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü min-ez-zâlimîn.

Bu duâyı her gün 40 defa okumalıdır.
S.A.
Ben lisede okurken başka dua bilmiyordum. 3 yıl boyunca sürekli bu duayı ettim. Ve üniversite sınavını kazanıp gitmek istedim.
Üniversite sınavını kazanmak bi şey değildi herkes kazanabilirdi de, benim babam beni asla yollamazdı. Ama ben biliyorum ki bu duanın gücü ile babam hiç bir sorun çıkartmadan beni İstanbula gönderdi... Allaha emanet olun...

cengiz

Kayıtlı Kullanıcı
Allah affetsin biz aciz kulları AMİN emegine saglık kardeş

razi

Kayıtlı Kullanıcı
Sağolasın.. içten ve tüm samimiyetle edildikten sonra kabul olmyacak dua yoktur bence ,kabul görmüyosada bizim için hayırlı değil demekki diye düşünenlerdenim...ama paylaştıkların çok güzel dualar ALLAH RAZI OLSUN,DUA İLE KALIN...

eyüp1

Kayıtlı Kullanıcı
Müzzemmil Sûresinin 20 . Ayetinde
''(Ey Muhammed!) Şüphesiz Rabbin, senin, gecenin üçte ikisine yakın kısmını, yarısını ve üçte birini ibadetle geçirdiğini biliyor. Beraberinde bulunanlardan bir topluluk da böyle yapıyor. Allah gece ve gündüzü düzenleyip takdir eder. Sizin buna (gecenin tümünde yahut çoğunda ibadete) gücünüzün yetmeyeceğini bildi de sizi bağışladı (yükünüzü hafifletti.) Artık Kur’an’dan kolayınıza geleni okuyun. Allah, içinizde hastaların bulunacağını, bir kısmınızın Allah’ın lütfundan rızık aramak üzere yeryüzünde dolaşacağını, diğer bir kısmınızın ise Allah yolunda çarpışacağını bilmektedir. O halde, Kur’an'dan kolayınıza geleni okuyun. Namazı dosdoğru kılın, zekatı verin, Allah’a güzel bir borç verin. Kendiniz için önceden ne iyilik gönderirseniz onu Allah katında daha üstün bir iyilik ve daha büyük mükafat olarak bulursunuz. Allah’tan bağışlama dileyin. Şüphesiz Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.''

bu ayeti kelimede de müjdelendiği gibi Kuran ı Kerimden kolayınıza geldiği kadar okuyun arkadaşlar yani her zaman okumanız gereken Kurandır. sayı ve sayfa önemli değil yeterki okuyun anlayın...

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
Selam aleyküm.
Allah ( cc ) iki cihanda da sizden razı olsun inşallah.
Paylaşımlarınızı mümkün olduğunca takip etmeye çalışıyorum.
Paylaşımlarınızdan kendime kattıklarım ve uyguladıklarım içinde cenabı hak sizden razı olsun.
Paylaşımlarınız sayesinde o kadar çok şey öğrendim ki sizden.
Hakkınızı helal edin inşallah.
Her öğrendiklerimizin ardından vesile olanlarada dua ile.
Cenabı hak cümlenizden razı olsun.
Paylaşımlarınızı çoğaltıp ilgili arkadaşlarada dağıtıyoruz hakkınızı helal edin.
Dualarımızdasınız inşallah.
Allah' a ( cc ) ısmarladık.

Ve aleyna Aleyküm Selam ve Rahmetullahi ve Berekatuhu.Amin.Ecmain inşaAllah.Hakkım Helel olsun ne demek.Eğer bir dem de yardım edebiliyorsak,edebildiysek ne mutlu bizlere.[SIZE=-1]“Iyiyi emret, kötüden men’eyle.”[/SIZE]Selam ve Dua ile kalınız..

keltepe

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razi Olsun Kardeşim....

Hatmi Hacegan Duasina Bende Katiliyorum,

çok Güzel Ve Feyzli Bir Dua Oluyor....

Rabbim Kabul Etsin Inşallah....

Allaha Emanet Olun Dua Ile....

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razi Olsun Kardeşim....
Hatmi Hacegan Duasina Bende Katiliyorum,

çok Güzel Ve Feyzli Bir Dua Oluyor....

Rabbim Kabul Etsin Inşallah....

Allaha Emanet Olun Dua Ile....

'''Allah_u Tea'lanın yollarında dolaşıp zikir ehlini arayan melekleri vardır.Onlar Aziz VE celil olan Allah'ı zikreden bir toplulugu bulunca ''Aradıgınız buradadır.'' diye bir birlerini çagırırlar .Hepsi orada toplanıp onları dünya semasına kadar kanatları ile çepe çevre kuşatırlar.Cenab_ı Hakk onların hallerini meleklerden daha iyi bildiği halde sorar:
____Kullarım ne söylüyor?
_____Seni tesbih edip zikrediyorlar.Tekbir getirip hamd ve senaediyorlar.
______Onlar beni gördüler mi?
______Hayır , vallahi seni görmediler
_______Beni görecek olurlarsa ne yaparlar?
_______Sana daha , çok ibadet eder, daha çok hamd ve senada bulunurlar, daha çok tesbih ederler.
______Kullarım benden ne diliyorlar?
_______CENNETİ İSTİYORLAR
_______ONLAR
CENNETİ GÖRDÜLER Mİ?
____HAYIR , VALLAHİ GÖRMEDİLER.
______GÖRECEK OLSALAR NE YAPARLAR?
______CENNETE KARŞI DAHA DÜŞKÜN , ONU ONU İSTEKTE DAHA KUVVETLİ VE ONA RAĞBETLERİ DAHA BÜYÜK OLUDU.
_____PEKİ NEDEN KORKUP BANA SIGINIYORLAR?
____CEHENNEM ATEŞİNDEN
______ONU GÖRDÜLER Mİ?
______HAYIR VALLAHİ GÖRMEDİLER.
_____YA GÖRSELERDİ
_______ONDAN DAHA ÇOK KAÇAR, DAHA ÇOK KORKARLARDI.
O HALDE SİZLERŞAHİT OLUN Kİ,BEN BU ZİKİR MECLİSİNDE BULUNANLARI MAĞFİRET ETTİM
BUNUN ÜZERİNE MELEKLERDEN BİRİSİ DER Kİ:
_____Onların içindeki falan kimse onlardan degildir o zikir için degil , şahsi bir iş için gelmişti.
ALLH_U Teala şöyle buyuruyor:
_______ ONLAR ÖYLE KAMİL KİMSELERDİR Kİ : ONLARIN MECLİSİNDE BULUNAN ŞAKİ OLMAZ, SEVAPTAN MAHRUM KALMAZ.''(BUHARİ, TECRİD_İ SARİH: 2161)

Öyle bir fırsatı bulana ne mutlu..Rabb'im herkeze nasib eylesin..Duayla kalınız..

pakizebölükbas

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim seni karsima bosuna cikarmadi.cok istifde ediyorum.yazdiklarini büxük bi heyecanla kopyaladim.insallah herhafta hatme icin tioplandigimizda mutlaka bu dergrli paylasimi bende paylasacagim.Rabbimden ne diliyorsan sana bol versin.ne digecegimide bilemyiorum cok duygulandim.

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim seni karsima bosuna cikarmadi.cok istifde ediyorum.yazdiklarini büxük bi heyecanla kopyaladim.insallah herhafta hatme icin tioplandigimizda mutlaka bu dergrli paylasimi bende paylasacagim.Rabbimden ne diliyorsan sana bol versin.ne digecegimide bilemyiorum cok duygulandim.

Amin Allah razı olsun..Ecmain inşaAllah..Dualarınız dan daha güzel daha hayırlı ne olabilirki..Bence fazlası ile soylenilecekleri soylemişiniz..Allah C.C. sizlerin derecelerinizi yükseltsin..Dualarinizi,ve şimdiden yapacağiniz hatmenini kabul buyursun sizleri cennetin en yüksek makamlarina kabul buyursun..Dualarınıza bereket.Duayla kalınız.Es-Selamun Aleyküm.

Dağ Çiçeği

Kayıtlı Kullanıcı
Bende Yunus duasını okudum.Gerçekten dileğim 1 hafta içinde gerçekleşti.Sevgiyle.

osmanyusuf

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH C.C. kalbinizin duasını kabul etsin.ALLAH razı olsun.

orkide

Kayıtlı Kullanıcı
s.a.ALLAH razı olsun.bu duaların bende hergün bir kısmını okuyorum.okuduğum başka dualarda var.tabi elimizden geldiğince birbirimize yardımcı olmamız gerek.bunları szinle paylaşmak istedim.her gece yasin ve tebareke okuyup arkasından ettiğim dualar var.arkadaşım bazılarını yazmış.yazmadıklarınıda ben yazayım.aklınızda olsun.
okuyabildiğim kadar 'LAİLAHE İLLAHLAH'HER SEFERİNE 70000'E TAMAMLIYORUM.
100 KERE SALAVAT
200 İHLAS -HERGÜN 200İHLAS OKUYANIN 200 SENELİK GÜNAHLARI AFFOLUNURMUŞ
100 LA HAVLE VELA KUVVETE İLLA BİLLAHİL ALİYYÜL AZİM
100 LA İLAHE İLLALLAHÜL MELİKÜL HAKKÜL MÜBİN-BU ZİKR-İ ŞERİF FUKARALIKTAN,KABİR VAHŞETİNDEN KORUYUP,CENNETİN 8 KAPISINI AÇARMIŞ
100 HASBİYALLAHİ ALEYHİ TEVEKKELTÜ VE HÜVE RABBİLARŞIL AZİM-OKUYAN KİMSE O GÜN İÇİNDE YANARAK BOĞULARAK YADA TAŞ ALTINDA KALSA ÖLMEZMİŞ
100 HASBÜNALLAHİ VE NİMEL VEKİL-HER FIRSATTA OKUYANIN CÜMLE DUASI KABUL OLURMUŞ

SABAH NAMAZINDAN SONRA'100 SÜBHANALLAHİ VEBİ HAMDİHİ SÜBHANALLAHİLAZİM ESTAĞFİRULLAH
AYRICA CUMA GECELERİ SÜRE-İ KEHF OKUYORUM.OKUYAN KİMSELERİ ALTINDAN SEMAYA KADAR NUR YÜKSELECEĞİ VE O NURUN KIYAMETE KADAR PARLAYACAĞINI 2 CUMA ARASINDAKİ GÜNAHLARININ AFFOLUNACAĞINI OKUDUM BİR KİTAPTA.
her gece 18 ayetel kürsi okuyan kulunun kalbini tevhit nuruyla doldurur rızkına bolluk verir.kadrini ali kılar mehabetinden herkes korkar.
birde kardeşlerim;akşam namazının arkasından 6 rekat evvabin namazı kılın.12 yıllık ibadete denkmiş.ve evvabin namazının mükafatı yüzde 25i dünyada yüzde 75i ahirette verilirmiş.evvabin namazı kılanlar tövbe edenlerden sayılırlarmış.ahiret sıkıntısı çekmezlermiş.ayrıca öğlen ve yatsı namazlarının son sünnetlerini 2 yerine 4 rekat kılın.
bilen kardeşlerim bilirler ama belki bilmeyenler vardır diye bende bilgilerimi paylaşmak istedim.allaha emanet olun kardeşlerim......

Arkadaşım.evvabin namazı hakkında bilgi verir misin? Ben ilk defa duydum..

KaranLıq

Kayıtlı Kullanıcı
verdiğin bilgiler için Allah senden razı olsun kardeşim.bu dualarda biz müslümanların en değerli hazinesidir.Allah hepinizden razı olsun.Selametle

Dağ Çiçeği

Kayıtlı Kullanıcı
Evvabin namazını duymuştum
Ama farz olarak mı kılınıyo?
Biraz anlatırmısınız?

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Akşam namazının sünnetinden sonra iki ilâ altı rekat arasında kılınan nafile namaza da "evvâbin" denilmiştir. Hz. Peygamber, akşam namazından sonra altı rekat nâfile namaz kılanın evvâbinden (günah işleyip, arkasından hemen tövbe eden kimselerden) sayılacağını bildirmiş ve arkasından da şu ayeti okumuştur: "Rabbiniz, içinizden geçenleri çok iyi bilir. Eğer salih kimseler olursanız, şüphesiz Allah tövbe edenleri affedicidir" (el-İsrâ, 17/25; bk. İbn Kesir, Tefsir, İstanbul 1985, V, 64, 65; Şürünbülâli, Şerhu Nüri'l-İzah, İstanbul 1984. s.74)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
orkide dağ çiçeği o kadar konuşuyoruz bu namazın bahsi geçmemiş ne kötü dimi arkadaşlarım. evvabin namazı ,nafile namaz canlarım akşama namazından sonra kılınıyor en az iki rekat. farz namazların toplamı beş vakitte onyedi rekat yapıyor üç rekatte vitr. gerisi 20 rekat sünnet namaz. toplam kırk rekat yapıyor. bunun dışnda kuşluk namazı hacet namazı teheccüt namazı ve evvabin namazı kılmaya çalıştığım namazlar.nette çok bilgi vardır nafile namazlar diye aratın canlarım hayırlı geceler.

irfan_kamil

Kayıtlı Kullanıcı
SLM âleküm kadeşim ben ilk defa bi siteye üye oldum ama ben bu sayıları falan pek anlamıom sonuçta elh. güzel sözler ama hani şu kadar la şöyle bu kadarla böyle demek doğrumu onu pek anlamıyom çokta kitap okumam ama yinedeALLAH razı olsun böyle insanların olması hoş s.aleyküm. aeo.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt