Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

HER GÜN OKUNACAK DUÂLAR (2 Kullanıcı)

mammi

Kayıtlı Kullanıcı
RE: HER GÜN OKUNACAK DUÂLAR

Allah razı olsun

haticeislam

Kayıtlı Kullanıcı

B)B)B)ALLAH RAZI OLSUNB)B)B)

konak

Kayıtlı Kullanıcı

Rabbim bu duaları her zaman okuyan kullarından eylesin hepimizi Selam ve dua ile.

suspection

Kayıtlı Kullanıcı

Bir şey sorabilir miyim?

Bir gün bu kadar ve eminim fazlası dua ve tesbihata güç yetiremeyecek hale geldiğimizde ne olacak?

Sürekliliği bir gün bile sektirirsek ne olacak?

Güç yetiremezsek, ya da unutursak ne olacak?

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

sevabını yazmak için 12 bin melek harekete geçti...

Bir gün Peygamber efendimiz cemaate namaz kıldırırken,sahabelerden biri : rabbene lekel hamd dan sonra : hamden kesiran tayyiben mübaraken fihi- demiş.
Peygamber (s.a.v.) efendimiz namaz bittikten sonra o cümleyi kimin söylediğini sormuş.

Sahabe de yanlış bir şey söylediğini zannederek : Bendim Ya Rasul.

:yanlış bir şey mi söyledim diye sormuş ?

Peygamberimiz (s.a.v.) de : hayır yanlış bir şey söylemedin aksine öyle güzel bir şey söyledin ki sevabını yazmak için 12 bin melek harekete geçti demiş.

Arkadaslar bu sahih bir hadistir.İnşa ezberleyip bizde namazımızın içinde okuyalım.

dua nın tamamı : RABBENA LEKEL HAMD HAMDEN KESİRAN TAYYİBEN MÜBARAKEN FİHİ. __._,_.___

selenny

Kayıtlı Kullanıcı
tşk

tşk

teşekürler arkadaşım ama burada verilen duaları tam olarak yazılırsa sevinirim tekrar allah razı olsun sağlıcakla kalın

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
Günlük Okunan Tesbih,Hatmi Hacegan (Haftalık)

Günlük Okunan Tesbih,Hatmi Hacegan (Haftalık)

Abdesli olarak mümkünse kıbleye karşı oturulur. YARABBİ Niyet
eyledim zatı ilahiyeni zikretmeye:
-3 Kelime-i Şehadet...

-70 Estağfirullah...

-el-Fatiha...

-Amenerresulu bima ünzile ileyhi........

-7 Elemneşrah leke sadrek...

-11İhlas...

-1 Felak...

-1 Nas...

-10 Lailahe illallah.Muhammedur Rasu1lullah (SAV)…

-10 Salavat - Allahumme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammedin ve sellim

-İla şerefinnebiyyi (SAV) ve alihi ve eshabihi ve ila ervahi ihvanihi minel enbiyai vel mürseliyn ve hudemai şeraii'him ve ila ervahil eimmetil erbaa ve ila ervahi meşayihina fittariykatin Nakşibendiyyetil aliyye, hasseten ila ruhi imamittariyka ve ğavsil Halika Hace Şahı Bahaeddiyni Nakşibendi Muhammed Uveysil Buhari ve Hazreti Üstazina ve Üstazi Üstazina, el-Fatiha...

-Allah Hu, Allah Hu, Allah Hu, Hak,
-Allah Hu, Allah Hu, Allah Hu, Hak,
-Allah Hu, Allah Hu, Allah Hu, Hak.

Fatiha (1)
İsmi Celil : Allah, Allah, …(1500)
Salavat: Allahumme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammedin ve sellim, ...(100)
{Pazartesi, Perşembe ve Cuma günleri (300)}
Allah'ın isimlerinden "Yâ Vedud"...(300)
1 Cüz Kur’an-ı Kerim (okuyamayan: 100 İhlas)
1 Hizib Delaülü Hayrat (okuyamayan: 100 Salavat)

HATMi HACEGAN (Haftalık)

-3 Kelime-i Şehâdet... Eşhedu enlâ ilâhe illallah ve eşhedu enne Muhammedur Rasulullah.

-25 Estagfirullah

Estagfirullâhillezi lâ ilâhe illâ huvel Hayyel kayyum ve etubu ileyh innehu huvettevvâburrahiym. Yâ musebbibel esbab, Yâ mufettihal ebvâb, Yâ mukallibel kulubi vel ebsâr ve yâ deliylel mutehayyiriyn, Yâ gıyâsel mustegıysiyn, Yâ Hayyu Yâ Kayyum, Ya Zelcelali vel ikrâm, ve ufevvidu emriy ilallâh innallâhe basiyrun bil i'bad.

- Râbıtatuşşerife...

- 7 Fatihatuşşerife...

- 10 Salavatı Şerife... Allahumme salli 'Alâ Muhammedin ve 'Alâ âli Muhammedin ve sellim…

- 7 Elemneşrahleke-i şerife…

- 11 İhlâs-ı şerif...

- 7 Fâtiha...

- 10 Salavat...

- E'uzu billahimineşşeytânirraciym, Bismillahirrahmani*rahiym, Rabbikad âteyteni minel mulki ve allemteni min te'viylil ehâdiys. Fâtırassemâvâti vel ard, ente veliyyi fid*dunya vel âhira, teveffeni muslimen ve elhikni bissalihiyn. Amennâ billahissadakallahul azim.

- Subhâne rabbike rabbil 'izzeti 'ammâ yasifun ve selamun 'alel murselin velhamdulillâhi rabbil 'âlemin.

- İlâ şerefinnebiyyi (SAV) ve âlihi ve sahbihi ve ilâ ervâhil enbiyâi vel murselin ve hudemâi şerâfi ihim veilel eimmetil erbaa ve ilâ meşâyihina fittariykatil aliyye hâseten ilâ ehlil hâcegan, el-Fâtiha...

-Fa’lem ennehu Lailahe illallah, La ilahe illallah, …
La ilahe illallah Muhammed Rasulullah, aleyhi salatullah, La ilahe illallah, La ilahe illallah (3 kere)
La ilahe illallah Muhammed Habibullah, aleyhi salatullah, La ilahe illallah, La ilahe illallah (3 kere)
La ilahe illallah Muhammed Nebiullah, aleyhi salatullah, La ilahe illallah, La ilahe illallah (3 kere)

-Hasbunallah ve nimel vekil, la havle vela kuvvete illa billahul aliyyil aziym.

-İla şerefinnebiyyi (SAV) ve alihi ve sahbihi ve ila ervahi sairi sadatinel- Fatiha...

-Allah, Allah, Allah...
-Hasbunallah ve nimel vekil...

-Hu, Hu, Hu, …..

-Hak, Hak, Hak, …

-Hay, Hay, Hay, …

Allah Hu, Allah Hak, Allah Hu, Allah Hak, …

Allah Hu, Allah Hay, Allah Hu, Allah Hay, …

Ya Hayyu Ya Kayyum

Ya Hu Ya Hu Ya Daim, Ya Hu Ya Hu Ya Daim, Allah Ya Hu Ya Daim
Ya Daim, Ya Daim, Ya Daim, Ya Allah
Ya Halim, …
YaHafiz, …
Ya Latif, …
Ya Ğaffar, …
Ya Settar, …
Ya Fettah, …
Ya Mucib, …
Ya Mu’in, …
Ya Muğıs, …
Ya Vedud, …
Ya Rahman, …
Ya Hannan, …
Ya Mennan, …
Ya Deyyan, …
Ya Subhan, …
Ya Sultan,…
Ya Eman, …
Ya Allah, Ya Allah

-Bismillahirrahmanirrahim, Bismillahirrahmanirrahim, …

-Allah Ya Celil, Allah Ya Celil, …

-Allah Zül Celal, Allah Zül Celal, …

-Hasbun Allah Rabbun Allah, Hasbun Allah Rabbun Allah, …

-Alahumme salli ala Muhammedin ve ala…

-Sa1li Ya Rabbi ve sellim ala cemii'l enbiyai vel murselin ve ali kullin ecmain vel hamdulillahi rabbil alemin.

-Ala eşrefil alemine seyyidina Muhammedinissalavat
-Ala efdalil alemine seyyidina Muhammedinissalavat
-Ala ekmelil alemine seyyidina Muhammedinissalavat…
-el-Fatiha....

-ila Hazretinnebiyyi (SAV) ve alihi ve sahbihi ve ila ervahi sairil enbiyai vel murselin ve hudemai şeraii'him ve ila ervahi meşayihina fittariykatin Nakşibendiyyetil aliyye, hasseten ila imamittariyka ve ğavsil Ha1ika Hace Şahı Bahaeddiyni Nakşibendi Muhammed Uveysil Buhari ve ila Mevlana Sultanul Evliya Şeyh Abdullah el-Faizi Dağıstani ve üstazi üstazina AbdulHalik el-Gucduvani

el-Fatiha...

-Subhane rabbiyel aliyyil a’lel Vehhab... (Dua)

-Subhane rabbike Rabbil izzeti amma yesefun ve selamün alel mürselin vel hamdülillahi Rabbil Alemin

- el-Fatiha...
...
Sonsuz övgü ve şükürler Yüce Rabbimize...
Salâtü selâm Peygamberimize ve tüm îman edenlere.
"Allahü teâlâ bir kuluna îmân vermişse ona daha ne vermemiştir. Îmân vermemişse ona daha ne vermiştir!”
“Dînin medâr-ı kıyâmı ve direği nasîhattir. İhlastır, samîmiyettir.”
“Kim bir hayra delâlet ederse onu işleyen gibi ecir alır.”
Hisbe, yapılan hayırlı işlerden dolayı insanlardan hiçbir takdir ve mükâfat beklememek, vazîfeyi sırf vazife olduğu için Allah’ın rızâsını tahsil maksadıyla yapmaktır.
Gezeriz hayvan-ı nâtık misâli
Ekl ü şürbdân gayrı ne kârımız var.
Kesret-i halk içre çok lâubali
Söylemekten başka ne kârımız var.
Esselâmü aleyküm ve rahmetullàhi ve berekâtühû!..
Allah, hepimizin muîni olsun!.

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı
s.a bu foruma gerçekten çok sevindim... ablalarımla kendı aramzda günlük yapabileceğiz zkiriler okuncak dualar vs yapmayı düşünüyorduk bir türlü yapamamıştık kısmet olmamıştı artık siizin forumdan yararlanırız :) hakkınızı helal edin Allah sevabını kat ve kat fazlasıyla yazsın inş dua ile

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
s.a bu foruma gerçekten çok sevindim... ablalarımla kendı aramzda günlük yapabileceğiz zkiriler okuncak dualar vs yapmayı düşünüyorduk bir türlü yapamamıştık kısmet olmamıştı artık siizin forumdan yararlanırız :) hakkınızı helal edin Allah sevabını kat ve kat fazlasıyla yazsın inş dua ile

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM - Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın adıyla..Yapacağınız zikrin okuyacağınız duaların hayirlara vesile olmasini Rahmeti Sonsuzdan niyaz ederiz..Bu aciz günahkar kul içinde bir duanızı eksik etmemenizi Rabb'imin affına sığınarak sizden isterim..Duayla kalınız ey mübarek.

hasbihall

Kayıtlı Kullanıcı
HATMi HACEGAN (Haftalık)

Selam Aleyküm haftalık derken ben anlamadım... günlük yaptığımız zikirin bir hafta sonrasındamı yapılacak haftalık zihir

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
Bu nakşibendi tarikatında bir müridin günlük hayat içerisinde yapacağı her 24 saatte ifa edeceği EVRAd'dır.
Başlarken;
Abdesli olarak mümkünse kıbleye karşı oturulur. YARABBİ Niyet
eyledim zatı ilahiyeni zikretmeye denir.Duayla kalınız.

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM - Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın adıyla..Yapacağınız zikrin okuyacağınız duaların hayirlara vesile olmasini Rahmeti Sonsuzdan niyaz ederiz..Bu aciz günahkar kul içinde bir duanızı eksik etmemenizi Rabb'imin affına sığınarak sizden isterim..Duayla kalınız ey mübarek.

amin cümlemizinkini inş kabul eder Rabbim... elbette dualarımızda da sizlerede yer veririz inş
:):)

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
Hatme-i Hacegan

Hatme-i Hacegan

HATMi HACEGAN (Haftalık)

Selam Aleyküm haftalık derken ben anlamadım... günlük yaptığımız zikirin bir hafta sonrasındamı yapılacak haftalık zihir

Ve aleyna aleyküm Selam ve Rahmetullahi ve Berekatühü Ebeden Daimen Kesira inşAllah.Alakanızdan ötürü Rabb'im sizden razı olur inşaAllah.Soruna gelince aziz kardeşim;
Hatme, cemaat ile toplu hâlde yapılan bir halka zikridir. Kuran ve sünnette övülen ve teşvik edilen zikir çeşitlerinden birisidir.Yadırganmaması yanlış anlaşılmaması için konunun detayına inmek isterim burda Kur'an ayetleri ve hadis-i şeriflerle;

Kuran-ı Hakimde sabah akşam dua, ibadet ve zikir edenlerle beraber bulunmaya şöyle teşvik edilmiştir:

Resûlüm! Sabah akşam Rablerine, Onun rızasını isteyerek dua (ibadet ve zikir) edenlerle birlikte bulunmaya candan sabret. Dünya hayatının süsünü isteyerek gözlerini onlardan çevirme. [ Kehf 18/28.]

Bu ayet indiği zaman Resûlulah (s.a.v) Efendimiz, bu kimseleri araştırmak için mescide çıktı. Mescitte zikreden bir topluluk buldu. Bunlar elbiseleri eski fakir ve garip Müslümanlardı. Onları görünce hemen yanlarına oturdu ve: Ümmetim içinde benim kendileriyle birlikte olmamı emrettiği kimseleri yaratan ALLAHa ham dolsun. Buyurdu. [ Taberi, Camiul-Beyan, İlgili ayetin tefsiri; İbnu Kesir, Tefsirul-Kuranil-Azim, V, 153; Suyuti, ed-Dürrül-Mensur, V, 381; Ebu Nuaym, Marifetus-Sahabe, III, No: 4634.]

Bu ne büyük bir tevazu ve edep örneğidir. Elbette ALLAH Resûlü (s.a.v) Efendimiz, kendileriyle birlikte olması emredilen kimselerden her yönüyle üstündü. Fakat, Yüce ALLAH bu emirle önce onların oluşturduğu zikir meclisinin faziletini gösterdi. Sonra, Efendimizin (s.a.v) yüksek tevazusunu bize gösterip kendisini örnek almamızı istedi. Ayrıca Efendimizin (s.a.v) onların içlerinde bulunup kendilerini şereflendirmesi ve onlara feyiz vermesi için bu emri verdi.

Bir rivayette, Efendimiz (s.a.v), mescitte zikredenlerin yanına gelerek: Sizin üzerinize ALLAHın rahmetinin indiğini gördüm; ona sizinle ben de ortak olmak istiyorum. Buyurdular ve halkaya oturdular. [ Suyuti, ed-Dürrül-Mensur, V, 382.]

Rasululah (s.a.v) Efendimiz, bir defasında:

Cennet bahçelerine uğradığınızda, oralardan çokça istifade edin. buyurdu. Ashab-ı Kiram: Cennet bahçeleri neresidir? diye sorduklarında, Rasul-i Ekrem (s.a.v) Efendimiz:

Zikir halkalarıdır. buyurdu. [ Tirmizi, Deavat, 82; Ahmed, Müsned, III, 150.]

Yine Efendimiz (s.a.v), mescitte halka şeklinde toplanmış bir grup ashabının yanına uğradı. Onlara:

Burada ne yapıyorsunuz? diye sordu. Halkadakiler:

ALLAHı zikrediyoruz, bizi İslama ulaştırdığı ve ihsanlarda bulunduğu için Ona hamd ediyoruz. Dediler. Efendimiz (s.a.v) onlara:

ALLAH için soruyorum, siz gerçekten bunun için mi oturdunuz? diye sordu; Sahabeler:

VALLAHi biz ancak bunun için oturduk. dediler. Bunun üzerine Efendimiz (s.a.v):

Yanlış anlamayın, ben sizi suçlamak için yemin etmenizi istemedim. Ben sizin asıl niyetinizi öğrenmek ve size şu müjdeyi vermek için geldim. Bana Cibril geldi ve haber verdi ki: ALLAH sizinle melekleri yanında övünmektedir. [ Müslim, Zikir, 40; Tirmizi, Deavat, 6; Nesi, Kudat, 36.]

Şu müjde de önemli:

Herhangi bir topluluk sırf ALLAH rızası için toplanıp ALLAHı zikrederse, görevli bir melek semadan onlara şöyle seslenir: Günahlarınız affedilmiş olarak kalkın, hiç şüphesiz günahlarınız iyiliğe çevrildi. [ Ahmed, Müsned, III, 142; Ebu Yala, Müsned, VII, 167; Tabarani, el-Evsat, I, 85]
.......................................................................................................................

İşte halka şeklinde yapılan Hatme-i Hacegan da bu övülen zikir çeşitlerinden birisidir. Görüldüğü gibi halka hâlinde cemaatle zikir yapmak övülmüştür.Bu zikre hatim ve hatme denmesinin bir sebebi şudur: Bu yolun büyükleri müridleri ile bir meclis kurduklarında toplantıyı bu zikirle bitirirlerdi. Onlara has bir uygulama olarak bu zikre Hatm-i Hâcegan denmiştir.Bu zikirlere hatim denmesinin bir diğer sebebi, içinde okunan Fatiha ve İhlasların hatim sevabına denk olmasındandır. Çünkü Resûlullah (s.a.v) Efendimiz, ihlas sûresini üç defa okuyan kimsenin Kuranı bir kere hatmetmiş gibi sevap elde edeceğini müjdelemiştir. [ Müslim, Salatül-Müsafirin, 261; Tirmizi, Fedailül-Kuran, 11.] Büyük hatmede toplam bin defa İhlas sûresi okunmaktadır. Bu da üç yüz otuz üç (333) Kuran hatim sevabına denktir. Onun için büyükler bu zikre çok önem vermişlerdir. Öyle ki çok ciddi bir hastalık ve ağır yolculuk hâlleri hariç, bütün ömürleri boyunca bu zikri hiç aksatmamışlardır.Duayla kalınız....

selenny

Kayıtlı Kullanıcı
A.S.Kardeşim Rabbim cümlemizden razı olsun.Rabbim daim kılsın inş dua ile

SEVGİLİ ARKADAŞLAR Bir yere gelen kimse, Eûzü bikelimâtillâhi-ttâmmâti min şerri mâ haleka.okursa, o yerden kalkıncaya kadar, ona hiçbirşey zarar ve kötülük yapamaz.BURADA YAZILAN DUAARIN TAMAMINI YAZARSANIZ SEVİNİRİM DUANIN TAMAMINI BİLMİYORUM ALLAH RAZI OLSUN ŞİMDİDEN SAĞLICAKLA VE DUAYLA KALIN....

aysin

Kayıtlı Kullanıcı
s.a arkadaşlar ben bu siteye yeni üye oldum ve bir h.ş selam vermek istedim size hayra vesile olan,hayrı yapan gibidir allah razı olsun arkadaşım güzel duan için

sena30

Kayıtlı Kullanıcı
s.a.ALLAH razı olsun.bu duaların bende hergün bir kısmını okuyorum.okuduğum başka dualarda var.tabi elimizden geldiğince birbirimize yardımcı olmamız gerek.bunları szinle paylaşmak istedim.her gece yasin ve tebareke okuyup arkasından ettiğim dualar var.arkadaşım bazılarını yazmış.yazmadıklarınıda ben yazayım.aklınızda olsun.
okuyabildiğim kadar 'LAİLAHE İLLAHLAH'HER SEFERİNE 70000'E TAMAMLIYORUM.
100 KERE SALAVAT
200 İHLAS -HERGÜN 200İHLAS OKUYANIN 200 SENELİK GÜNAHLARI AFFOLUNURMUŞ
100 LA HAVLE VELA KUVVETE İLLA BİLLAHİL ALİYYÜL AZİM
100 LA İLAHE İLLALLAHÜL MELİKÜL HAKKÜL MÜBİN-BU ZİKR-İ ŞERİF FUKARALIKTAN,KABİR VAHŞETİNDEN KORUYUP,CENNETİN 8 KAPISINI AÇARMIŞ
100 HASBİYALLAHİ ALEYHİ TEVEKKELTÜ VE HÜVE RABBİLARŞIL AZİM-OKUYAN KİMSE O GÜN İÇİNDE YANARAK BOĞULARAK YADA TAŞ ALTINDA KALSA ÖLMEZMİŞ
100 HASBÜNALLAHİ VE NİMEL VEKİL-HER FIRSATTA OKUYANIN CÜMLE DUASI KABUL OLURMUŞ

SABAH NAMAZINDAN SONRA'100 SÜBHANALLAHİ VEBİ HAMDİHİ SÜBHANALLAHİLAZİM ESTAĞFİRULLAH
AYRICA CUMA GECELERİ SÜRE-İ KEHF OKUYORUM.OKUYAN KİMSELERİ ALTINDAN SEMAYA KADAR NUR YÜKSELECEĞİ VE O NURUN KIYAMETE KADAR PARLAYACAĞINI 2 CUMA ARASINDAKİ GÜNAHLARININ AFFOLUNACAĞINI OKUDUM BİR KİTAPTA.
her gece 18 ayetel kürsi okuyan kulunun kalbini tevhit nuruyla doldurur rızkına bolluk verir.kadrini ali kılar mehabetinden herkes korkar.
birde kardeşlerim;akşam namazının arkasından 6 rekat evvabin namazı kılın.12 yıllık ibadete denkmiş.ve evvabin namazının mükafatı yüzde 25i dünyada yüzde 75i ahirette verilirmiş.evvabin namazı kılanlar tövbe edenlerden sayılırlarmış.ahiret sıkıntısı çekmezlermiş.ayrıca öğlen ve yatsı namazlarının son sünnetlerini 2 yerine 4 rekat kılın.
bilen kardeşlerim bilirler ama belki bilmeyenler vardır diye bende bilgilerimi paylaşmak istedim.allaha emanet olun kardeşlerim......

nesrin_77

Kayıtlı Kullanıcı
Selam aleyküm.
Allah ( cc ) iki cihanda da sizden razı olsun inşallah.
Paylaşımlarınızı mümkün olduğunca takip etmeye çalışıyorum.
Paylaşımlarınızdan kendime kattıklarım ve uyguladıklarım içinde cenabı hak sizden razı olsun.
Paylaşımlarınız sayesinde o kadar çok şey öğrendim ki sizden.
Hakkınızı helal edin inşallah.
Her öğrendiklerimizin ardından vesile olanlarada dua ile.
Cenabı hak cümlenizden razı olsun.
Paylaşımlarınızı çoğaltıp ilgili arkadaşlarada dağıtıyoruz hakkınızı helal edin.
Dualarımızdasınız inşallah.
Allah' a ( cc ) ısmarladık.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt