Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dua İsteyenler BURAYA !!! (2 Kullanıcı)

salavatqetir

Kayıtlı Kullanıcı
Allahım! Ümmet-i Muhammedin hepsine, merhametinle muamele eyle.

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Güzel dua arkadaşlarım
Allah rızası icin
benim evladıma da dua edermisniz.

ünv 2. senedir uzuyor

bu sene hayırlısyla diplamasını almasını allahım
bana göstersin inşallah
Hayırlısyla bir işe girmesini .onunda hayata tutunmasını
allahtan niyaz ediyorum

Bana da bir dua allah rızası icin

Ederiz tabikii..
Rabbim kardeşimizin, hayırlısıyla okulunu bitirip diplomasını almasını nasip etsin inşaAllah..
Ardından hayırlı bir iş, Rabbimizin rızası doğrultusuna hayırlı bir hayat nasip eylesin..

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Dua bir ibadettir. Bir kulluk görevidir. Dua kullugun ruhudur ve halis bir imanın neticesidir. Dua, kulun Rabb'ine yaklaşması, yakınlaşmasıdır.
Duanın diğer bir anlamı da Allah'ı çağırmak, O'na bir çağrı göndermektir. Çağrımıza cevap verdiğini bildiğimiz için, içimizde bir rahatlık ve huzur olur. Bir ayette bildirildiği gibi, "Bana dua edin, Ben de duanıza cevap vereyim" denmektedir.

Zaten dua eden kişi bilir ki, Birisi var, onun sesini dinler, derdine derman yetiştirir, ona merhamet eder. Onun kudret eli herşeye yetişir. Bu büyük dünya hanında o yalnız değil; bir Kerim Zat var, ona bakar, ünsiyet verir.

Hem onun sonsuz ihtiyaçlarını yerine getirebilir ve onun hadsiz düşmanlarını def edebilir bir Zat'ın huuzurunda kendini düşünerek bir ferah, bir sevniç duyup, dünya kadar ağır bir yükü üzerinden atar.

Araf Suresi'nde de, "Rabb'inize için için yakararak dua edin" buyurulur. Bunun için dua dille de olur, kalp ile de olur. Sadece içimizden geçirsek de olur. Allah şüphesiz içimizden geçeni de bilir, duyar.

melehet111

Kayıtlı Kullanıcı
Güzel dua arkadaşlarım
Allah rızası icin
benim evladıma da dua edermisniz.

ünv 2. senedir uzuyor

bu sene hayırlısyla diplamasını almasını allahım
bana göstersin inşallah
Hayırlısyla bir işe girmesini .onunda hayata tutunmasını
allahtan niyaz ediyorum

Bana da bir dua allah rızası icin

belki hayırlısı ama cok uzattığı icin cok
korkuyrum .bitmicek bitiremicek diye..
eylülde belli olacak
olsun side bildircem zaten

NELES

Kayıtlı Kullanıcı
Allahım inşallah hayırlısı ile bu sene bitirmesini nasip eder ve en kısa zaman da hayırlı bir işle hayata tutunmasını sağlar inşallah...

abdulvedud

Kayıtlı Kullanıcı
sıkıntılarım var bataklıklardayım bana da dua eder misiniz

El-Endulusi

Kayıtlı Kullanıcı
sıkıntılarım var bataklıklardayım bana da dua eder misiniz

Allah c.c. sevdigi kullarina dert tasa SIKINTI verir kardes. Derdi tasasi olmayan kisi kendisine sormasi lazim nerde hata yapiyorum diye. Ama yinede Allah c.c. tez zamanda seni aydinliga cikarir Insallah.

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Dua bir ibadettir. Bir kulluk görevidir. Dua kullugun ruhudur ve halis bir imanın neticesidir. Dua, kulun Rabb'ine yaklaşması, yakınlaşmasıdır.
Duanın diğer bir anlamı da Allah'ı çağırmak, O'na bir çağrı göndermektir. Çağrımıza cevap verdiğini bildiğimiz için, içimizde bir rahatlık ve huzur olur. Bir ayette bildirildiği gibi, "Bana dua edin, Ben de duanıza cevap vereyim" denmektedir.

Zaten dua eden kişi bilir ki, Birisi var, onun sesini dinler, derdine derman yetiştirir, ona merhamet eder. Onun kudret eli herşeye yetişir. Bu büyük dünya hanında o yalnız değil; bir Kerim Zat var, ona bakar, ünsiyet verir.

Hem onun sonsuz ihtiyaçlarını yerine getirebilir ve onun hadsiz düşmanlarını def edebilir bir Zat'ın huuzurunda kendini düşünerek bir ferah, bir sevniç duyup, dünya kadar ağır bir yükü üzerinden atar.

Araf Suresi'nde de, "Rabb'inize için için yakararak dua edin" buyurulur. Bunun için dua dille de olur, kalp ile de olur. Sadece içimizden geçirsek de olur. Allah şüphesiz içimizden geçeni de bilir, duyar.

ahmet_99

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'ım tüm hasta kardeşlerime şifalarını nasip eyle.. Hasta yakını olan kardeşlerimin yakınlarına da şifalarını nasip eyle.. Tüm müslüman kardeşlerime yardım eyle.. Dua bekleyen kardeşlerime, bu dünyada zorluklarla test ettiğin biz kullarına rahmetini nasip eyle.. Amin..

hakyolu007

Kayıtlı Kullanıcı
değerli din kardeşlerim Sizlerden sıkıntı içinde olduğum için değil aldığım borçları ödeye bilmek dünyadan sonsuzsuza göç ederken borçsuz kul hakkı kalmadan göç etmek için dua istiyorum ve Hakkın Rahmetine kavuşan Annem ve daha 3 aylıkken vefaat eden yiğenim içinde dua ederseniz Allah c.c razı olsun eden ve etmeyendende

abdulvedud

Kayıtlı Kullanıcı
bismillahirrahmanirrahim elhamdülillahi rabbil alemin vessalatü vessalümü ala rasulina muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmain.
yarabbi üstteki kardeşimize ve bütün ehli islamı ismi azamının hörmetine kalplerindeki hayırlı niyetleri karşılarına çıkar. ahirette huzuruna vardığımızda mahcup duruma düşürme kardeşimizin ahirete uğurladıklarının ve bizlerin geçmişlerinin de kabirlerini kuranın nuruyla nurlandır kabir azapları varsa gider günahları varsa affet şüphesiz sen herşeye kadirsin

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum Kalbun Kesir Kardeşim
Nasılsın,problemler çözüldümü seni merak ediyorum.
Selam ve Dua ile

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum Kalbun Kesir Kardeşim
Nasılsın,problemler çözüldümü seni merak ediyorum.
Selam ve Dua ile

Ve aleykum selam Hanife ablam..
İyiyim Allah razı olsun. Sen de iyisindir inşaAllah..
Evlendim, Mersin'deyim artık.. İnternetim de bağlandı, buradayım Allah'ın izniyle..
Kendine çok dikkat et. Rabbime emanetsin B)

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'ım tüm hasta kardeşlerime şifalarını nasip eyle.. Hasta yakını olan kardeşlerimin yakınlarına da şifalarını nasip eyle.. Tüm müslüman kardeşlerime yardım eyle.. Dua bekleyen kardeşlerime, bu dünyada zorluklarla test ettiğin biz kullarına rahmetini nasip eyle.. Amin..

Amiinn kardeşim.. Rabbim razı olsun.. Dualarda buluşmak duasıyla..

değerli din kardeşlerim Sizlerden sıkıntı içinde olduğum için değil aldığım borçları ödeye bilmek dünyadan sonsuzsuza göç ederken borçsuz kul hakkı kalmadan göç etmek için dua istiyorum ve Hakkın Rahmetine kavuşan Annem ve daha 3 aylıkken vefaat eden yiğenim içinde dua ederseniz Allah c.c razı olsun eden ve etmeyendende

Rabbim ödeme kolaylıkları versin inşaAllah.. Yeğenininiz ve annenize rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun inşaAllah
..
bismillahirrahmanirrahim elhamdülillahi rabbil alemin vessalatü vessalümü ala rasulina muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmain.
yarabbi üstteki kardeşimize ve bütün ehli islamı ismi azamının hörmetine kalplerindeki hayırlı niyetleri karşılarına çıkar. ahirette huzuruna vardığımızda mahcup duruma düşürme kardeşimizin ahirete uğurladıklarının ve bizlerin geçmişlerinin de kabirlerini kuranın nuruyla nurlandır kabir azapları varsa gider günahları varsa affet şüphesiz sen herşeye kadirsin

Amiin, amiin.. Rabbim kabul etsin bu güzel duaları inşaAllah..Allah celle celaluhu razı olsun..

umuteden

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşımın hayırlı bir kısmetle evlenmesi. Mutlu huzurlu sağlıklı hayırlı bir yuvasının olması. Çocuklarının olup sağlıklı huzurlu inançlı olmaları için. Allah razı olsun.

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşımın hayırlı bir kısmetle evlenmesi. Mutlu huzurlu sağlıklı hayırlı bir yuvasının olması. Çocuklarının olup sağlıklı huzurlu inançlı olmaları için. Allah razı olsun.

Amiin kardeşim.
Rabbim cümlemizden razı ve hoşnut olsun inşaAllah..
Rabbim bekar kardeşlerimize ve arkadaşınıza hayırlı kısmetler nasip eylesin..
İmanlı, hayırlı bir yuva; sağlıklı, hayırlı evlatlar nasip eylesin inşaAllah..
Dualarda buluşmak duasıyla..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt