Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Arkadaşlar buyrun borçlarımızı ödeyelim (1 Kullanıcı)

turk8487

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm.. Bu harikaa olur.. Abla vesile olduğun için sağolasın..

Ben de 3 sene boyunca kıldım. VAKİT NAMAZLARIMIN arkasından 2 günlük kılıyordum. Bu şekilde 3 senede, 6 senelik kaza namazı kıldım.
işe başlayınca bırakmak zorunda kaldım Ben de Ramazanda başlıyacağım Allah nasip ederse diyordum ramazan bitiyo hala başlayamadım.
Benim de 6 aylık kazam kaldı.. İnşaallah sizlerle beraber Allah'ın izniyle kılarız..

tek dilegim seninde katılmana ve destek olmana bende çok sevindim sendende rabbim razı olsun kardeşim inşallah birlik olur beraberce bitiririz rabbimize olan borçlarımızı sılaya dedigim gibi bir ayda kim daha çok kılmış yazalım ve 1nci olana bi hediye sunalım hediyede ne olabilir diye düşünmeye başla tamammı kardeşim allaha emanet ol selam ve duayla kal

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm hayırlı sabahlar
bakalım inşallah faydası olacak eminim yarış iyi oluyor. hayırda yarışalım. az önce bir günlük kıldım elhamdülillah. şimdi dua için açtım forumu. sabah namazını kılarım sonra halim olursa yine kılarım biraz uykusuz kaldım. sabah sekiz gibi kalkıyorum bir günlük yine düşünüyorum kuşluk vaktinde inşallah planladığım gibi olur. serapın dediği gibi önemli olan kendimizle yarışmak ben günde yarım günlük ödüyorken iki güne çıkarabilirsem ne mutlu bana. herkesin vaktine göre kendi ayarlayacak ben evdeyim müsaitim elhamdülillah.

turk8487

Kayıtlı Kullanıcı
ben bir ara kaza namazlarımı kılamadığımda çekinmiştim .şimdi buraya katılamak isteyen ama hergün kılamam kaza diye çekinen kardeşlerim olursa benim gibi yada dıla kardeşiminde dediği gibi sıkılan olursa en azından kılabildiğimiz kadar 3- 5-100 hiç farketmez kılmaya çalışırız o da olurmu .tabiki yarışı geçmek herkes ister ama kılamazsak ta kazaları mahcup olmayalımk diye dedim .bende size katılacağım hemde çok istiyorum ama fazla kaza kılamazsam da yinede yazacağım.sonuçta ALLAH rızası için namzalarımızı azaltmaya çalışıyoruz değilmi?ALLAHA emanet olun

selamün alyküm serapcım önce katılmana ve gösterdigin ilgine yürekten teşekkür edrm canım seninde dedigin gibi az olsada çok olsada sonuçta bi hedefimiz var borç ödemek onun için nekadar kıldıgımız deil sürekli kılabilmek önemli azda olsa yaz bnde öle yapıcam tabi çok olurda birinci olursakda hani hiç fena sayılmaz:))
ama inanıyorumki beraber bitircez biz bu borçlarımızı canım şimdi namaza kalkıcam fazla uzatamıyorum a.e.ol görüşürüz

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm.. Bu harikaa olur.. Abla vesile olduğun için sağolasın..

Ben de 3 sene boyunca kıldım. VAKİT NAMAZLARIMIN arkasından 2 günlük kılıyordum. Bu şekilde 3 senede, 6 senelik kaza namazı kıldım.
işe başlayınca bırakmak zorunda kaldım Ben de Ramazanda başlıyacağım Allah nasip ederse diyordum ramazan bitiyo hala başlayamadım.
Benim de 6 aylık kazam kaldı.. İnşaallah sizlerle beraber Allah'ın izniyle kılarız..

tek dilegim seninde katılmana ve destek olmana bende çok sevindim sendende rabbim razı olsun kardeşim inşallah birlik olur beraberce bitiririz rabbimize olan borçlarımızı sılaya dedigim gibi bir ayda kim daha çok kılmış yazalım ve 1nci olana bi hediye sunalım hediyede ne olabilir diye düşünmeye başla tamammı kardeşim allaha emanet ol selam ve duayla kal

Hmm hediye güzel fikir:a12:
Birinciye Dua ederiz, yasin okuruz, tebareke, amme,fetih suresi..

Bir de oruçlarımızın kazasına başlasak ne güzel olur..
Birlikten kuvvet doğar. Beraber olunca daha azimli oluruz Allah'ın izniyle..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
tek dileğim sende iyi kılmışsın maşallah şimdide aynı azmi gösterirsen kısa sürede biter darısı bizim başımıza. son üç ayda bir aylık anca kılmışım kaza ama ramazan ayında biraz gayret gösterdim. yanlız dünden beri rekatlerimi saymadım ama dün iki günlük kıldım garanti yani. oruç kazalarınada Ramazan ayından sonra başlarız inşallah. Allah yardımcımız olsun. burda ezan okundu sabah namazını kılmaya gidiyorum grş inşallah.

turk8487

Kayıtlı Kullanıcı
maşşallah sılacım valla hızlısın sen buğidişle birinciligi kaparsın gibi geliyo ama aysonu görücez bakalım kim 1 nci allah güç kuvvet versin dediğin gibi hayırda yarışıyoruz allah mutlaka kolaylık saglar sen buğün dinlen istersen yarın kılarsın canım olmazmı bak uykusuzmuşun hemen yat uyu :)) bn senin yerine dvm edrm:))
selametle kal sılacım

turk8487

Kayıtlı Kullanıcı
tekdilegim bnde aynı şeyi düşündüm dua gibi vsire ama önce sizin fikrinizi almak istedim valla birinci olan yaşadımı diyelim artık e hadi hayırlısı ya bence süper yarışcaz biz ve bakmışızki borçlar bitmiş elhamdülillah ne ğüzel dimi düşüncesi bile insana huzur veriyor allah hepimize kolaylık versin başarıcaz inşallah selametle kal ğüzel kardeşim

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
tek dileğim sende iyi kılmışsın maşallah şimdide aynı azmi gösterirsen kısa sürede biter darısı bizim başımıza. son üç ayda bir aylık anca kılmışım kaza ama ramazan ayında biraz gayret gösterdim. yanlız dünden beri rekatlerimi saymadım ama dün iki günlük kıldım garanti yani. oruç kazalarınada Ramazan ayından sonra başlarız inşallah. Allah yardımcımız olsun. burda ezan okundu sabah namazını kılmaya gidiyorum grş inşallah.

Allah yardım ediyor.. Bir bakmışın kaç ay çabucak geçmiş.. Zaman hızla geçiyor..
Normal vakit namazların arkasından kılmaya alışılınca daha rahat oluyor...
Vakit namazınmış gibi oluyor.. Bırakamıyorsun..
Ben de Ramazanda başlıyordum olmadı..:a03:
Ama şimdi başlıyorum Allah'ın izniyle.. Namaz kılmaya gidiyorum ben de.
Rabbim namazlarımızı oruçlarımızı dualarımızı tüm ibadetlerimizi kabul eylesin..
İhlasla yapmayı nasip etsin inşaallah..
Hayırlı sabahlar ablalarım:H

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
tekdilegim bnde aynı şeyi düşündüm dua gibi vsire ama önce sizin fikrinizi almak istedim valla birinci olan yaşadımı diyelim artık e hadi hayırlısı ya bence süper yarışcaz biz ve bakmışızki borçlar bitmiş elhamdülillah ne ğüzel dimi düşüncesi bile insana huzur veriyor allah hepimize kolaylık versin başarıcaz inşallah selametle kal ğüzel kardeşim

Sizdeki inanca ve azme maşaallah :)
Rabbim daim etsin inşaallah..
Zaman çabuk geçiyo..
Rabbim hayırlısını nasip etsin..
Hayırlı sabahlar olsun :) B)B)

turk8487

Kayıtlı Kullanıcı
sana hayırlı sabahlar ğüzel kardeşim allah kabul etsin namazlarını inşalah bende gidiyorum namaz kılmaya ben kalırmıyım geri:)) valla kalmam
rabbime emanetsin

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
KATILIM LİSTEMİZ

1-turk8487
2-sıla1
3-ebuzer25
4-tek_dileğim
5-serap8191

turk8487

Kayıtlı Kullanıcı
listeyi iyi akıl ettin kardeşim çok saol kimler katılmış ögreniriz hem artı diger arkdşlr ve sen kardeşim biliyosunuz bnm 3 ncü ğün oldu 2 günlük namaz ödemişliğim var ama haksızlık olmasın diye bende sizlerle buğünden yani başlıyorum diger 2 ğünlüğü saymıyorum allah hepimize kolaylık versin hadin bakalım hayırlı sabahlar herkese

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Allah yardım ediyor.. Bir bakmışın kaç ay çabucak geçmiş.. Zaman hızla geçiyor..
Normal vakit namazların arkasından kılmaya alışılınca daha rahat oluyor...
Vakit namazınmış gibi oluyor.. Bırakamıyorsun..
Ben de Ramazanda başlıyordum olmadı..:a03:
Ama şimdi başlıyorum Allah'ın izniyle.. Namaz kılmaya gidiyorum ben de.
Rabbim namazlarımızı oruçlarımızı dualarımızı tüm ibadetlerimizi kabul eylesin..
İhlasla yapmayı nasip etsin inşaallah..
Hayırlı sabahlar ablalarım:H
üstüne düşmek lazım. benim aslında biterdi şimdiye kadar vakit namazlarımı düzenli kıldım ama kazaları çok düzenli kılmadım özellikle yatsıdan sonra pek kaza kılmadım. bire bir olmadı ondan uzadı. 2001 den beri kılıyorum çünkü. ama inşallah bitecek Allahın izniyle ve yarışımızında sayesinde. amin inşallah Allahım kabul etsin. Allahım herkese düzenli namaz kılmayı ve kazalarını ödemeyi nasip etsin. hadi bakalım kolay gelsin.

maşşallah sılacım valla hızlısın sen buğidişle birinciligi kaparsın gibi geliyo ama aysonu görücez bakalım kim 1 nci allah güç kuvvet versin dediğin gibi hayırda yarışıyoruz allah mutlaka kolaylık saglar sen buğün dinlen istersen yarın kılarsın canım olmazmı bak uykusuzmuşun hemen yat uyu :)) bn senin yerine dvm edrm:))
selametle kal sılacım
gece namaz kılmak sevap ya mesela burda beşte okunuyor sabah ezanı ben dörtte kalkıyorum ki biraz namaza vaktim kalsın diye. imsaktan önce biraz kılıyorum yani. nasılsa kalkacağım faydalanayım o kıymetli vakitten diye. ben de dinlendim dediğin gibi az önce kuşluk vaktini de değerlendirdim işte ramazan ayının bereketi elhamdülillah. biraz dinlenmek için geldim. sen de selametle kal.

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
ben bir ara kaza namazlarımı kılamadığımda çekinmiştim .şimdi buraya katılamak isteyen ama hergün kılamam kaza diye çekinen kardeşlerim olursa benim gibi yada dıla kardeşiminde dediği gibi sıkılan olursa en azından kılabildiğimiz kadar 3- 5-100 hiç farketmez kılmaya çalışırız o da olurmu .tabiki yarışı geçmek herkes ister ama kılamazsak ta kazaları mahcup olmayalımk diye dedim .bende size katılacağım hemde çok istiyorum ama fazla kaza kılamazsam da yinede yazacağım.sonuçta ALLAH rızası için namzalarımızı azaltmaya çalışıyoruz değilmi?ALLAHA emanet olun

alyküm serapcım önce katılmana ve gösterdigin ilgine yürekten teşekkür edrm canım seninde dedigin gibi az olsada çok olsada sonuçta bi hedefimiz var borç ödemek onun için nekadar kıldıgımız deil sürekli kılabilmek önemli azda olsa yaz bnde öle yapıcam tabi çok olurda birinci olursakda hani hiç fena sayılmaz:))
ama inanıyorumki beraber bitircez biz bu borçlarımızı canım şimdi namaza kalkıcam fazla uzatamıyorum a.e.ol görüşürüz

gerçekten süper oldu bu konu.ne zamandır kaza namazlarımı kılamıyor ALLAHA layık bir kul olamıyordum .inşallah bu vesileyle daha da azalır kazalarımız benim çok fazla çünkü.inşallah diğer kardeşlerimizde katılır.birde birinci olsak ne kadar süper olur:)ALLAHA emanet olun güzel kardeşim .bu konu için çok sağolun çok

turk8487

Kayıtlı Kullanıcı
sılacım kendini neğüzel ayarlamışın 1 saat önceden kalkıp namaz kılmak ğüzel taktik bnde senden kopya çekicem işte bende öle yapıcam:)) ve senide diger arkdşlrıda geçmek istiyorum hadin bakalım allah kolaylık versin hepimize allaha emanet ol bitanem

turk8487

Kayıtlı Kullanıcı
serapcım benimde senin gibi kazalarım ful vallla inşallah beraber başarırız biliyormusun allah korusun ama bn mesela buğün ölsem kazalara başladıgım için rabbim kılmış olarak kabul edicekmiş başlamamız bile çok çok önemli keşke borcu olan herkes başlasada rabbim kabul etse allaha layık kul olabilsek inşallah oluruz bakarsın bu ay sen lidersin aman beni geçmede naparsan yap:)) selametle kal serapcım

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
sılacım kendini neğüzel ayarlamışın 1 saat önceden kalkıp namaz kılmak ğüzel taktik bnde senden kopya çekicem işte bende öle yapıcam:)) ve senide diger arkdşlrıda geçmek istiyorum hadin bakalım allah kolaylık versin hepimize allaha emanet ol bitanem
evet canım gece ve kuşluk vaktinde namaz kılmak inan çok faydalı oluyor bereketlendiriyor. beni geçersiniz kesin bir süre için sadece ama. sonra yine bomba gibi gelicem :)

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
serapcım benimde senin gibi kazalarım ful vallla inşallah beraber başarırız biliyormusun allah korusun ama bn mesela buğün ölsem kazalara başladıgım için rabbim kılmış olarak kabul edicekmiş başlamamız bile çok çok önemli keşke borcu olan herkes başlasada rabbim kabul etse allaha layık kul olabilsek inşallah oluruz bakarsın bu ay sen lidersin aman beni geçmede naparsan yap:)) selametle kal serapcım

ALLAH Biliyor ya ne zaman kazalara başlasam hep eksik kalıyordu.bir ara bilgisayara kaydettim çokta güzel gittim sonra bir baktım nasıl ara vermişim .zaten namaza geç başladım eskidende borçlarım var.2006da başladım.RABBİM bu güzelliği nasip etti.birde bende duymuştum kaza namazına niyet edip ölürsek borçlarımız silinmiş sayılacakmış.ne güzel olur inşallah RABBİMİZ kaza namazlarımıza devam ederken son nefesimizi vermeyi nasip etsin .keşke geçebilsek birbirimizi ama ben karınca hızıyla ilerdiğimi çok zor .ama ne olursa olsun RABBİMİN rızası için mücadeleye devam.ALLAHA emanet olun

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH Biliyor ya ne zaman kazalara başlasam hep eksik kalıyordu.bir ara bilgisayara kaydettim çokta güzel gittim sonra bir baktım nasıl ara vermişim .zaten namaza geç başladım eskidende borçlarım var.2006da başladım.RABBİM bu güzelliği nasip etti.birde bende duymuştum kaza namazına niyet edip ölürsek borçlarımız silinmiş sayılacakmış.ne güzel olur inşallah RABBİMİZ kaza namazlarımıza devam ederken son nefesimizi vermeyi nasip etsin .keşke geçebilsek birbirimizi ama ben karınca hızıyla ilerdiğimi çok zor .ama ne olursa olsun RABBİMİN rızası için mücadeleye devam.ALLAHA emanet olun

evet serapcım bende öyle duymuştum kaza kılarken ölünce kazalar siliniyormuş ne derece dogru bılmıyorum ama güzel bir mujde ben her manazın ardından o vaktın kazasını kılıyorum simdilik bir günlük kılıyorum ama bende yukseltecem..

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
evet serapcım bende öyle duymuştum kaza kılarken ölünce kazalar siliniyormuş ne derece dogru bılmıyorum ama güzel bir mujde ben her manazın ardından o vaktın kazasını kılıyorum simdilik bir günlük kılıyorum ama bende yukseltecem..

inşallah RABBİM bu vesileyle namaz borçlarımızı ödememizi nasip eder.olsun bir günlükte olsa çok güzel bir şey bu 1 sene sonra 1 senelik borcumuz bitmiş olacak ALLAHIN izniyle böyle bile devam etsek.inşallah bizlerde yükseltip ALLAHIN sevdiği kullardan oluruz.ALLAHA emanet ol ebuzer kardeşim

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt