Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah C.C. nun sevgisine nail olanın (İnşallah) davranış tarzı ne olmalıdır... (1 Kullanıcı)

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Aleykum Selam Aslında o ifade iki yok bir içindir...Ancak sırrı ilahe gereği dünya ve ahiret hayatı iki dir aslında iki yoktur bir vardır...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Pırlantamız olan o Mubarekler ...;
Allah C.C. nun sevdikleridir...
Allah C.c. sevdimi ayrılık yoktur...Onların huzurunda her türlü dua kabule şayandır...
Yorum açık ama yorumdan kaçmak daha uygun...
İçinden gelen şekilde dua ile yaklaşmak en güzeli...
Zaten emredilen duayı ...Emrettiği şekilde yapasın...

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum

Çok teşekkür ederim üstadım şimdi konu aydınlandı.Yorum yapmayacağım,yalnız tek cümle etmedende duramıyacağım,bu fakire görede duaların en makbulü aracı koymadan SECDE halinde yapılan duadır.

Selam ve saygılarımla.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Secde Miraç KUL 'lara kıymeti bilmek gerek...Allah C.C. na arz en uygunu...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Cahil insan olduğumuz için ... ifade hatası oluşmaması için... yani ...Maksadı aşmamak için Allah C.C. na arz en Makbulüdür...Diğeri niyetin iyi olabilir... ancak hatalı veya yanlış anlaşılan düşüncen...insanların hatalı yorum sevkine sebep olur...o yüzünden... şirke kadar götürür...Haydi şirk demeyelim...Kusur oluşturabilir...İnsanda...

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Çok doğru buyurdunuz Allah c.c na arz en güzeli sizin bu satırlarınıza aynen katılıyorum.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Sevgiden oluşan Bazı zikirsel tekrarlanan Pırlantalara ait isimler vardır...
Onları devamlı zikretmek bazı insanlara hoş gelir...
Mutlu olurlar...
İşte bu noktada bizde... Sayın Nemire gibi üzülmekteyiz...
Müraacat Allah C.C olmalı...
Diğeri maksadı aşar...
Uygun değildir...

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Evet Sayın üstadım çok doğru buyurdunuz tam size yakışan sözler Allah c.c ilminizi arttırsın.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Estağfurullah ...Efendim bizde bir şey yok... Acizane duygular....Siz yönlendirmezseniz...Yarı yolda kalırız... Biz DEM ararız...Aşkta coşmak isteriz o kadar...

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar...;

Allah C.C. öyle sırlar oluşturmuş ki...
Kimsenin aklına dahi gelmez...
Birden de hitap EDER....Ettirir.....
Binden de ...Hitap eder Ettirir...
Peygamber A.S. lar...Melekler...Ümmedler...Şehitler...Hafızlar...Müceddidler...Kamili Mürşidler...Mürşidi Kamiller...İnsanı Kamiller... Hızır A.S. ve talebeleri...Her biri ayrıdır ...Ancak Allah C.C. dilerse ... Allah C.C. dan başkası gayrıdır...Veli...Evliya...Alim...Her kim olursa olsun...Hasta...Fakir...Yolcu...
Aman ne olur dikkat... İptilaya giriverir insan ...duy...Yorumlamadan araştır...Kur'an-ı Kerime ...Farz ve sünnete...Hadislere uygunsa itiraz etme...Hakaret hiç etme...
Bizden söylemesi...
Dinle alacağını al...Atacağını at...Yoluna devam et....
Selamlar...

Biraz akilca eksik birisi kitap alirken dokunma diye bagirdi, vardir bunda bir hikmet diye o gittikten sonra aldim
"Siz ona bakmayin delidir "dediler sectigim kitaplarin içinde namaz hocasi vardi , hem birisine vermek , hem yeniden tekrar etme açisindan aldim, yalniz kalacaktim, kitaplarimla...
Birgun namaz kildiktan sonra (yalniz insanlardan uzakta) birisi sanki yanimda bir azarliyor beni senden ne olur? daha namaz bile kilmasini bilmiyorsun!, abdestten bir habersin! boyle namaz kabul olur mu? ben bittim agliyorum , hemde nasil? kimse de yok sorsam ne yanlis yaptim? ayaklarini çok actin dyordu sahi
Birden akilima aldigim namaz hocasi geldi, hemen baktim, yok yanlis hareketim yoktu , bu bal gibi vesveseydi, iyiki kitabi almisim , deli demem kimseye, kimin ne oldugunu kim bilir? Allah bilir....
Ya Rab sukrumuzu artir, sana giden yolumuzu kolaylastir...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Sayın Melissa26 O Deli dediğiniz bize göre VELİ ...Hata tabi ki var bakın siz söylediniz ...ayak açmak ... tabi ki hata...Zaten ikaz almışsınız keşke almayıp daha emin bir kitap alsa idiniz...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Hızır A.S. ın talebelerinden bazıları ... işte sizin deli dediğiniz ABİD lerdir...Sese dikkat derken bunu ima ettik zaten...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Avcı olmak tan kasıtlarımız dan biride budur...Bunu bilgi olarak saklayınız...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Ama hemen üzülmeyin bu sizin öğrenmeniz için bir ders... veya derslerden biri...

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
hata oldugunu sanmiyorum, sonrasinda baska yerlere de baktim, beni korkutma çabalari idi, o yalniz olmam dan beni çok korkuttular
ayaklarimin arasi çok açik degildi ki ? ilkokuldan beri namaz kilarim sorunum yoktu aslinda ama ben mukemmel olmak istedim oydu beni mahveden, yanilmadim sanirim
sonrasinda zaten hep ogretim aldim yalnizim diye , Rabbim oldu ogreten. Rab O ögretici ...baska kimse yoktu

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Siz genede Abid diye değerlendirin Para Pul istememiş bence önem verin...
Namazda Ayak açıklığı tabi ki ben alim değilim ancak duyduğumuz kadar...Mümkün olan kadar rahatlığı sağlayan en az açıklık..
Sizi kim takip etsin...? Neden? Lütfen dikkat ...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Rabbimizin C.C. öğretiminden kastınız nedir...?

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Kim neden korkutsun..İpucu verebilirmisiniz?

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
hata oldugunu sanmiyorum, sonrasinda baska yerlere de baktim, beni korkutma çabalari idi, o yalniz olmam dan beni çok korkuttular
ayaklarimin arasi çok açik degildi ki ? ilkokuldan beri namaz kilarim sorunum yoktu aslinda ama ben mukemmel olmak istedim oydu beni mahveden, yanilmadim sanirim
sonrasinda zaten hep ogretim aldim yalnizim diye , Rabbim oldu ogreten. Rab O ögretici ...baska kimse yoktu

Selamun Aleykum

Muhterem kardeşim asla yalnız değilsiniz size sizden daha yakın olan Rabbimiz var ayrıca kasten yapılmayan hataları Rabbimiz kusur olarak saymaz sizlerde gayet iyi bilirsinizki O niyete bakar şekle bakmaz.Rahat olunuz yola devam ediniz.

selam ve saygılarımla.

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Fakat su da var, harikaliklari seyrederken Rabbimin diyecek sozleri yok

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt