Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ABD İran’ı vakit kaybetmeden vurmak istiyor ama nasıl? (1 Kullanıcı)

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
sen kendini ayrı görmeye devam et o halde.. bütün cemaatler gruplar vb. aynı amaca aynı itikada hizmet eder... adı nurcu olur , nakşibendi olur , menzil olur , süleymancı olur bilmem ne olur... namaz da kimisi elini bileklerinden baglar kimisi kolundan bağlar ama hepsi ALLAH cc emri ile namazı farz görürler.... nur cemaatinin yaptığı açılımları desteklemiyor olabilirisin hemende bunlar cehennemlik damgası vuruyorsun... ya bu kadar kolaymı???? islamoğlu hoca içinde verdiği fetvalar yuzunden adam ehli bidat damgası yedi....daha niceleri... tekrar ediyorum aynı itikaddan olan insanlara senin yazdıkların yazılmaz insafsızlıktır , merhametsizliktir.... hatta senin yazdıkların biad ehli olanlara da yazılmaz ki ehli sunneti benimseyip yaşamaya çalışcak olanları bile sogutur.. sadece el-insaf....

titretttinhoca

Yasaklı Kullanıcı
sen kendini ayrı görmeye devam et o halde.. bütün cemaatler gruplar vb. aynı amaca aynı itikada hizmet eder... adı nurcu olur , nakşibendi olur , menzil olur , süleymancı olur bilmem ne olur... namaz da kimisi elini bileklerinden baglar kimisi kolundan bağlar ama hepsi ALLAH cc emri ile namazı farz görürler.... nur cemaatinin yaptığı açılımları desteklemiyor olabilirisin hemende bunlar cehennemlik damgası vuruyorsun... ya bu kadar kolaymı???? islamoğlu hoca içinde verdiği fetvalar yuzunden adam ehli bidat damgası yedi....daha niceleri... tekrar ediyorum aynı itikaddan olan insanlara senin yazdıkların yazılmaz insafsızlıktır , merhametsizliktir.... hatta senin yazdıkların biad ehli olanlara da yazılmaz ki ehli sunneti benimseyip yaşamaya çalışcak olanları bile sogutur.. sadece el-insaf....

bak nurcu sen bilmezsin ama bidat ehlinin hic bir ibadeti kabul olmaz Hz Muhammede sav inanmak sart degildir dediklerinden sonra ehli kitabla amnetude ittifakimiz var gibi cumleleri sarfettikten sonra Islamin ve imanin disina cikmislardir

namaz icin iman sarttir imansiz ibadet kabul olmaz pacavra gibi kiyamet gunu yuzlerine atilir bunu hadislerde okuyoruz

Islama sadece Musluman hizmet eder , benim kimseye damgayi vurmak gibi bir deridim yok ittikadinizi duzeltin nurculuktan vazgecin Kuran ve Sunnete uyun Musluman olun istemiyorsanizda bu benim sucum degildir dinimiz sizin heveslerinize gore degismez

yine duzelteyim nakisbendiler nurcularla ayni safta degiller naksibendilerin Islama uymayan Kurana ve Sunnete uymayan bir iddialari yoktur ama nurcularin iddialari Islama % 100 terstir fark buradadir ( naksibendicilige kamufle olan nurcular haric, cunku garib nurcular Islam alimlerini itibar kazanmak icin kullaniyor kendileri ise papaya uyuyorlar :) )

nitekim Resulallah sav 73 firkanin cikacagini 72 cehennemlik olacagini sadece bir tek firkanin kurtulacagini soylemisti ( sana mantikli gelmiyor mu ? sen buna ayirimcilik diyorsun ama Allah Muslumanlari kafirlerle bir mi tutacagiz diyor iman sartlari islam sartlarin disina cikan kafirlerle !) insaf buradadir

olcu herkes icin aynidir Kuran ve Sunnet Hz Muhammedin sav Veda hutbesinde bize biraktigi iki emanet onlara sarilacagimiz takdirde dalalete dusmeyeceksiniz dedigi iki emanet sahip cikiyor muyuz MUSLUMAN kardeslerim ?
(tek derdi Hz Muhammede ummet olmak olanlara hitab ediyorum papalik misyonun parcalarina degil )

merhametsizlik sudur insanin kufurde oludugunu bile bile onu uyarmamak emri bil marufu yapmamak boylece onun imansiz olarak ebedi cehenneme gitmesine yardimci olmaktir

tek yol Hz Muhammedin yoludur ..Ona uymayanlar gider imansiz Ona uymayi Ona inanmak sart degildir diyenler ise ahirzamanda cikacak olan 70 deccallerindendir vesselam

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı
sagolasin titrettin hocam ama sana sunu derim ki fazla da insanlarin uzerine gitmeyiver...

gün birlik olma günü

bizler bir olalim tek yürek olalim ki kimse bizi yikamasin hepimiz biliyoruz ki Ashab-i güzin ( Allah cc onlardan razi olsun )efendilerimizin elbiseleri omuzlarindan eskirmis bunun nedenide namazda saf olduklarinda aralarina adeta hava bile giremezmis... nedersiniz bizde onlar gibi olalim mi!
bir yerde icerisinde cok güzel meyveler bulunan bir bahce var ama bu bahcedeki bazi meyve agaclarinda çürükler de muhakkak bulunur bizler bu bahcede cürük meyveler var diye bütün güzelim bahceden vazgecebilirmiyiz!!
dolayisiyla bize lazim olanlari aliriz yani iylerini, çürümemis olanlarini gerisini birakiriz...

selamlar

emin-43

Kayıtlı Kullanıcı
dogru Muslumanlarin topraklarini ele gecirmek icin Muslumanlik killigina giren Muslumanlari bolmek icin ugrasan keferelerin dersini vermek gorevidir

Irani bu konuda tebrik ediyoruz :a15:
`Israil yeryuzunden silinmeli ` diyen tek devlettir Iran..
Iran Muslumanlari vurmaz !!!

Sii veya Sunni yok Muslumanlar var
Iman ve Islam sartlarina uyan herkes Muslumandir
uymayan da kafirdir adina ne dense densin !!!

"Sayın titrettin

''yukardaki yazınızda iran müslümanları vurmaz diyosunuz yıllarca süren iran - ırak savaşında ölenler neydi, kendi içinde azmı katliamlar yaptı , türkler dahil çok ölenler oldu .niye bizler gerçekleri görüp birlik ve beraberlik içinde olmuyoruz da O'cu , BU'cu , ŞU'cu diye hizipleşiyoruz .niye dışardaki şeylere özeniyoruz. cennet gibi ülkemizde herkese yetecek kadar ,herşey var.birbirimizle didişirken başkalarına kaptırmazsak

titretttinhoca

Yasaklı Kullanıcı
"Sayın titrettin

''yukardaki yazınızda iran müslümanları vurmaz diyosunuz yıllarca süren iran - ırak savaşında ölenler neydi, kendi içinde azmı katliamlar yaptı , türkler dahil çok ölenler oldu .niye bizler gerçekleri görüp birlik ve beraberlik içinde olmuyoruz da O'cu , BU'cu , ŞU'cu diye hizipleşiyoruz .niye dışardaki şeylere özeniyoruz. cennet gibi ülkemizde herkese yetecek kadar ,herşey var.birbirimizle didişirken başkalarına kaptırmazsak

Iran saldirmadi Iran kendini savundu kime karsi ABDden talimat alan Saddama karsi . Kendisini vuran Saddama karsi koymasaydi sessizce olumu mu bekleseyde demek istiyorsunuz ? Iranin yaptigi katliam degildi saldiriya karsi kendini savunmaydi .Saldiri yapan ABDnin talimatini yerine getiren Saddamdi.
ocu bucu diye kendileri bolunuyorlar biz ise Resulullahta bulusalim diyoruz Ona uymayanlari papalik hirstiyanlastirma misyonu olanlara aldanmayalim diyoruz

yanlis anlamayin bunu derken herseyin bilincide olan gizli hiristiyanlara degil papanin misyonuna alet olmayi sakincali bulan acik Muslumanlara hitab ediyoruz

anladiniz mi ?

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
ne diyim güzelim senin gözünü nurcu düşmanlığı bürümüşş.. tutturmuşun onlar itikattaan saptılar yahu onlarda 5 vakit namaz kılıo onlarda oruç tutuo ne sallıyon itikattan saptılar falan filan.... ben bir kere nurcu olayına karşıyım müslüman var ve olmayan var..... ehli bidat dahi bana göre bizim itikadımıza uyma ihtimali olması hasebiyle kardeştir yahut dosttur.. senin dediğin ne bütün nurcuları cehennemlik yaptın nakşibendileri ayırdın , süleymancılar ortada kaldı.... ayrımı sen yapıosun gibi hatta gibi si fazla... az biraz kendine gel yeter şucu bucu ayrımı herkesler yazmış yukarda ama sen anlamamakta direniyosun.....
ayrıca şu şunu kabul eden imansız gider bunu benimseyenin imanı sarsılır , aman ben şuyum dersen cehenneme gidersinnn... ne kadar da kolay soyluorsun benim cehennem adını duydummu korkudan kalbim sekiyo sen başkalarına sen cehennemliksin sen kurtulursun disounnn .. tehlikeli sular bunlar.. dikkat et...

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Iran saldirmadi Iran kendini savundu kime karsi ABDden talimat alan Saddama karsi . Kendisini vuran Saddama karsi koymasaydi sessizce olumu mu bekleseyde demek istiyorsunuz ? Iranin yaptigi katliam degildi saldiriya karsi kendini savunmaydi .Saldiri yapan ABDnin talimatini yerine getiren Saddamdi.
ocu bucu diye kendileri bolunuyorlar biz ise Resulullahta bulusalim diyoruz Ona uymayanlari papalik hirstiyanlastirma misyonu olanlara aldanmayalim diyoruz

yanlis anlamayin bunu derken herseyin bilincide olan gizli hiristiyanlara degil papanin misyonuna alet olmayi sakincali bulan acik Muslumanlara hitab ediyoruz

anladiniz mi ?

abd SADDAMA TALİMAT VERİRKEN YANINDAMIYDIN..ABDYLE BERABERMİ TALİMAT VERDİNİZ..YOKSA SADDAMLA BERABERMİ TALİMAT ALDINIZ..BENİM BİLDİĞİM ŞU..SADDAM HÜSEYİN ŞEHİTTİR..ABDYLE SAVAŞIRKEN İŞBİRLİKÇİ KÖPEKLER ELİYLE VE ABDNİN DESTEĞİYLE ASILMIŞ VE ŞEHADETE KAVUŞMUŞTUR.EVLATLARIYLA BERABER ŞEHİT OLMUŞLARDIR..VE ŞEHİT OLURKEN HAYKIRMIŞTIR..ALLAHUEKBER DİYE..BİR EHLİ SÜNNET MÜCAHİDİDİR..ŞUAN HALA SADDAMIN KOMUTANI EHLİ SÜNNET İBRAHİM EL DURİ LİDERLİĞİNDE ABDYE KARŞI CİHAD DEVAM ETMEKTEDİR..

titretttinhoca

Yasaklı Kullanıcı
abd SADDAMA TALİMAT VERİRKEN YANINDAMIYDIN..ABDYLE BERABERMİ TALİMAT VERDİNİZ..YOKSA SADDAMLA BERABERMİ TALİMAT ALDINIZ..BENİM BİLDİĞİM ŞU..SADDAM HÜSEYİN ŞEHİTTİR..ABDYLE SAVAŞIRKEN İŞBİRLİKÇİ KÖPEKLER ELİYLE VE ABDNİN DESTEĞİYLE ASILMIŞ VE ŞEHADETE KAVUŞMUŞTUR.EVLATLARIYLA BERABER ŞEHİT OLMUŞLARDIR..VE ŞEHİT OLURKEN HAYKIRMIŞTIR..ALLAHUEKBER DİYE..BİR EHLİ SÜNNET MÜCAHİDİDİR..ŞUAN HALA SADDAMIN KOMUTANI EHLİ SÜNNET İBRAHİM EL DURİ LİDERLİĞİNDE ABDYE KARŞI CİHAD DEVAM ETMEKTEDİR..

yaninda sen idin herhalde
simdi isine boyle geliyor diye tarihi mi degistireceksin ?
Saddamin ABDden talimat aldigini ABDnin adami oldugunu dunya biliyor
ABD kullandiktan sonra adamlarini boyle olduruyor..
Irak halki de kendisine guvenmisti oysa o onlari satti ,Bagdadi savasmadan teslim etti kendisi de teslim oldu Saddam..
ehli sunneti sen rahat birak artik marka gibi kullaniyorsunuz dini de ehli sunneti seriati da artik biktirdiniz !!! dini ehli sunneti politize ederek dine ehli sunnete karsi gelen , bidatler uyduran ABDci Nursilere uyuyorsunuz sizin asil yuzunuz budur !

sizin elleriniz bombos oldugu icin bir cikar yolu bulmaya hatta niyetiniz yok almissiniz arkaniza ABDnin heveslerini onlara uyduruyorsunuz dinimizi be sadece kullaniyorsunuz

istediginiz kimselere ehli sunnet markasini kazandirip dokulumazlik kazandiriyorsunuz OYSA EHLI SUNNET KURANA VE PEYGAMBERE UYANLAR DEMEKTIR ( ehli sunnet olup olmadigini anlamak icin once buna bakilir Kurana tes Peygambere ters seyler konusuyor mu konusmuyor mu diye )
ehli sunnetim diyerek dinde tas uzerinde tas birakmayanlar Ehli Sunneti istismar ediyor dinimizi kullaniyor kiyamette de bu dunyada da Allah intikamini alacak bunlardan 3 gunluk rahata aldanmasinlar

sizin din ehli sunnet gibi bir derdiniz olamaz dindar gozukupte harama helal diyorsunuz Kuranda oyle diyor ama Nursi boyle diyor ve siz Nursiyi tercih ediyorsunuz

senin ittikadin bozuk bu yuzden sehadet anlayisin da cihad anlayisin da hepsi de bozuk sen once ittikadini duzelt ABDnin piyonu olmaktan cik

en azindan ben asla senin gibi dusunmeyecegim, bu yuzden burayi isgal etme zorla fikirlerini kabul ettirmeye calisma bir suru konu actin senin fikirlerini paylasanlarla muhattab ol

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
BİRDE SENİN LİDERİNİ BİLELİM TİTRETTİN..BEN BİLİYORUM DA..ARKADAŞLAR DA BİLSİN..HANİ SAVUNMAYA GEÇMİŞTİN DE SİLMİŞTİNYA...HİÇ ÇEKİNME..6 OKUN YANINDAMISIN......biz evet Saidi Nursi hzlerini alim biliriz..ABD VE İSRAİLİ VE BATIL VE BATICI DÜZENİ DE DÜŞMAN BİLİRİZ..

titretttinhoca

Yasaklı Kullanıcı
BİRDE SENİN LİDERİNİ BİLELİM TİTRETTİN..BEN BİLİYORUM DA..ARKADAŞLAR DA BİLSİN..HANİ SAVUNMAYA GEÇMİŞTİN DE SİLMİŞTİNYA...HİÇ ÇEKİNME..6 OKUN YANINDAMISIN......biz evet Saidi Nursi hzlerini alim biliriz..ABD VE İSRAİLİ VE BATIL VE BATICI DÜZENİ DE DÜŞMAN BİLİRİZ..

hayir ben 6 okun yaninda degilim CHPyle MUHPyle ve sair ABci ABDcilerle bir alakam yok benim bu yuzden bosuna ugrasma edebsiz adam.. sen bir sey bilmiyorsun sen camur ariyorsun

ABDci adamlarin basinda geliyor Nursi ve ABD hakkindaki ovgulerini AB tarafindan Shelle markasi tarafindan basilan papazlarin coook sevdigi , papazlara masum diyen ve cennet vaad eden risaleleyi nurlari benden iyi bilmen lazim ki celiskiye dusmeyesin

ABDye karsi isen bunlara da karsi olman gerekir
saygisizlik edipte karsinizdaki insanlari kendiniz gibi cahil zannedip safsatlarla ikna etmeye calismayin uydurmalarinizi yutturabileceginizi sanmayin bosuna

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
6 ok dedim...CHP DEMEDİM...Birde hakaret etme..sadece sordum ...yarası olan gocunur..dediğin o kitapları da bilmiyorum..VALLAHİ..ARAŞTIRACAĞIM..şimdi soruma cevap ver...6 OK İDOOLJİSİ VE KURUCUSUMU LİDER BİLDİĞİN...AYIP DEĞİLYA KARDEŞİM SAVUNUYORSAN SAVUNUYORUM DE BİTSİN BU İŞ...

titretttinhoca

Yasaklı Kullanıcı
6 ok dedim...CHP DEMEDİM...Birde hakaret etme..sadece sordum ...yarası olan gocunur..dediğin o kitapları da bilmiyorum..VALLAHİ..ARAŞTIRACAĞIM..şimdi soruma cevap ver...6 OK İDOOLJİSİ VE KURUCUSUMU LİDER BİLDİĞİN...AYIP DEĞİLYA KARDEŞİM SAVUNUYORSAN SAVUNUYORUM DE BİTSİN BU İŞ...

sen hangi dilde anliyorsun soyle ki izah etmeye calisayim
6 okla benim bir alakam yok sen beni tanimiyorsun ki adimi bile bilmiyorsun
herseyi tersyuz ediyorsun
Nursini savunamayan sensin :) bu yuzden bi sekilde karsilik vermek adina camur ariyorsun

arastir evet once arastir cunku konulara vakif degilsin bilgin yok :a26:
Saddamin sag eli olan CIA ajani Tarik Azizi hangi dinden oldugunu kisaca hepsini arastir ..biraz tarih biraz fikih ittikadini duzelt bende vesile oldugum icin sevab kazanayim :a12:

emin-43

Kayıtlı Kullanıcı

Dua almaya bakın!

Vaktiyle bir ateşperest, oğlunu evlendirmektedir.

Düğün günü çok koyun ve inek kesilir.

Et kokuları mahalleyi sarar.

Ancak evin bitişiğinde, müslüman,

dul bir kadın, dört yetimiyle yaşamaktadır.

Hepsi de günlerdir açtırlar.

Kadıncağız, düğün evinin kapısını çalıp, 'ateş' ister.

Ancak maksadı başkadır.

'Belki yemek verirler' diye gitmiştir.

Adam, kadının niyetini anlasa da, birşey vermez.

Kadıncağız, bir daha gidip 'ateş' ister.

Yine eli boş döner.

Üçüncüde yine öyle.

Ama ne olur bilinmez, bu defa acır kadına.

Hallerini anlamak için dehlize iner ve

dayar kulağını bitişik evin duvarına ve dinler.

Yetimcik, annesine yalvarıyor:

- Anneciğim, ne olur bir daha git.

Belki bu sefer birşey verirler.

Kadın ağlamaklıdır:

- Üç defa gittim yavrum! Artık utanıyorum.

Adam bunu duyar. Kalbi sızlar.

güzel bir 'Sofra' hazırlatıp, gönderir evlerine.

Ve dehlize inip, dinler yine.

Yetimlerin en küçüğü duâ ediyor:

- Yâ Rabbî! O nasıl bize ikram ettiyse,

sen de ona ikram et!

Onu îmanla şereflendir!

Ardından;

- Âmiiiin! sesleri yükselir.

O anda, kalbi döner ateşperestin.

Ve 'Şehâdet'i getirip îmanla şereflenir.

Nitekim;

Sadaka, belâyı önler.

Ama duâ, kaderi değiştirir!

buyurmuştur büyüklerimiz

'Düşüncelerine dikkat et;

Sözlere dönüşüyorlar,

Sözlerine dikkat et;

Eyleme dönüşüyorlar,

Eylemlerine dikkat et;

Alışkanlıklarına dönüşüyorlar,

Alışkanlıklarına dikkat et;

Kişiliğine dönüşüyorlar,

Kişiliğine dikkat et;

*Kişiliğin kaderin oluyor!'*

Ya Rab! Bize halim bir ahlak, salim bir kalp, zarif bir huy,

Gayur bir ilim, Salih bir amel, abid bir karakter,

Muttaki bir gayret, Muhsin bir suret ver. Âmin…

Ya Rab! Kalpler senin kudretinde evirilip çevrilirken

Bizim kalbimizi dinin üzere sabit kıl.

Âmin…

__._,_.___

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı
Ya Rab! Bize halim bir ahlak, salim bir kalp, zarif bir huy,

Gayur bir ilim, Salih bir amel, abid bir karakter,

Muttaki bir gayret, Muhsin bir suret ver. Âmin…

Ya Rab! Kalpler senin kudretinde evirilip çevrilirken

Bizim kalbimizi dinin üzere sabit kıl.

Âmin…

Amin emin 43
Allahu Teala razi olsun
Rabbim bizleri sirat-i mustakim üzere olan kularindan eylesin.
selam ve dua ile..

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
İşte ABD ile İRAN işbirliğinin kanıtı-VİDEO İran hakkında bize gösterilenler, İran'ın özellikle Türkiye'ye yansıtılması veya bildiklerimizin sorgulanması açısından Bu video'nun tekrar tekrar izlenmesi gerekiyor.. İşte daha önce haber edilen fakat içeriğinin fazla anlaşılamadığı BBC 'nin yayınladığı o videonun bir kısmı:

27/02/2009
1534.jpg
ABD'de beyaz sarayda ki koltuğunu Barak Obama'ya bırakan Bush başkanlığı süresince İran'a karşı sözlü ve diplomatik olarak söylemediği söz bırakmamıştı.Suriye ve Kuzey Kore ile birlikte İran Bush'un ünlü Şer ekseni ülkeleri arasındaydı...
BBC'ye konuşan üst düzey bir İngiliz diplomat ise , İran'ın 2005 yılında Irak'taki askerlere yönelik saldırıları durdurma teklifinde bulunduğunu söyledi. Sir John Sawers, teklifin 2005 yılında yapıldığını öne sürüyor ..
İngiliz televizyonu BBC'nin bir araştırması ile ortaya çıkmış olan vr belgesel olarak yayınlann videoda,Bbc aslında İran ve Abd arasında gelişen ilişkiler ağını gün yüzüne çıkarıyor.İngiliz BBC televizyonunun yaptığı bu haber ve araştırmaya göre Bush ve İran arasında kaydadeğer bir işbirliğinin yapıldığı aynı zamanda Taleban 'ı düşman olarak gördüğünü belirten İran yönetiminin açıklamalarından da anlaşılacağı üzere Amerika'nın Talibanı devirmesinin İran'nın çıkarına olacağı yönünde ki açıklamaların yer aldığı video İran ve bölgesinde yapmaya çalıştığı şeyler hakkında önemli bilgiler sunmaktadır.
Diplomatik olmasa da dolaylı yollardan ABD ile görüşen İran Devleti Afganistanı işgal etmesi için ABD 'ye haritalar ve vuracağı yerleri gösterir çok önemli istihbarat paylaşımlarını yapmış.Ve bu hadiseden 1 yıl sonra İran'nın düşmanı olarak gördüğü Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin'in devrilmesi için Abd'ye işbirliği teklif edilmiş...

İran'ın İngiliz ve Amerikalı yetkililerle kapalı kapılar ardındaki görüşmelerinin sadece bununla sınırlı kalmadığı anlaşılıyor. İranlı ve Amerikalı yetkililerle yapılan mülakatlarda, 11 Eylül saldırılarının ardından Tahran yönetiminin Afganistan'da Taliban yönetiminin devrilmesine yardımcı olmak ve El Kaide'yi bölgeden silmek için Amerikalılara bombalanacak yerleri harfiyen gösteren istihbarat bilgileri sağladığı anlaşılıyor.

Peki bu hususta aklımıza gelen ilk soruyu bu noktada biz soralım:
İran Anti-Emperyalizmin neresinde?
Bilindiği Üzre Afganistan ve Irak Direnişlerinin sürdüğü topraklar,emperyalist ülkelerin çıkarları ve Doğu halklarını sömürme yolunda giriştikleri saldırıların bugün en vahşi bir şekilde tezahürlerine şahit olduğumuz topraklar arasındadır.Afganistan'da ve Irak'ta direniş gösteren İstiklal Savaşçıları Vatanlarını ve *Namuslarını korumak için ölümü göze alarak topraklarında ki işgalcilere karşı direnmektedirler.İslam temelli antiemperyalist bir savaşın sürdüğü bu topraklar ve İran Devletinin bu mücadleler içerisinde gizli gizli Vatanını savunan Mücahitlere karşı takındığı tavır sizce neyin işaretidir?
İran ve Ahmedinecat'ın bu savaşlar esnasında takındığı tavırlardan dolayı başta Türkiye olmak üzere İslam Dünyasında ki estirilen hava İran için artı puan olarak yazılmıştı.Ama İngiliz Televizyonunun aşağıda izleyeceğiniz Videosunda yer alan açıklamalar İran'ın Emperyalizmin yanında yer alarak Müslüman Irak ve Afgan Halkına karşı olan tavrının yansımalarına şahit oluyoruz..
İran hakkında bize gösterilenler, İran'ın özellikle Türkiye'ye yansıtılması veya bildiklerimizin sorgulanması açısından Bu video'nun tekrar tekrar izlenmesi gerekiyor.. İşte daha önce haber edilen fakat içeriğinin fazla anlaşılamadığı BBC 'nin yayınladığı o videonun bir kısmı:

Anadolu Haber Günlüğü

titretttinhoca

Yasaklı Kullanıcı
İşte ABD ile İRAN işbirliğinin kanıtı-VİDEO İran hakkında bize gösterilenler, İran'ın özellikle Türkiye'ye yansıtılması veya bildiklerimizin sorgulanması açısından Bu video'nun tekrar tekrar izlenmesi gerekiyor.. İşte daha önce haber edilen fakat içeriğinin fazla anlaşılamadığı BBC 'nin yayınladığı o videonun bir kısmı:

27/02/2009
1534.jpg
ABD'de beyaz sarayda ki koltuğunu Barak Obama'ya bırakan Bush başkanlığı süresince İran'a karşı sözlü ve diplomatik olarak söylemediği söz bırakmamıştı.Suriye ve Kuzey Kore ile birlikte İran Bush'un ünlü Şer ekseni ülkeleri arasındaydı...
BBC'ye konuşan üst düzey bir İngiliz diplomat ise , İran'ın 2005 yılında Irak'taki askerlere yönelik saldırıları durdurma teklifinde bulunduğunu söyledi. Sir John Sawers, teklifin 2005 yılında yapıldığını öne sürüyor ..
İngiliz televizyonu BBC'nin bir araştırması ile ortaya çıkmış olan vr belgesel olarak yayınlann videoda,Bbc aslında İran ve Abd arasında gelişen ilişkiler ağını gün yüzüne çıkarıyor.İngiliz BBC televizyonunun yaptığı bu haber ve araştırmaya göre Bush ve İran arasında kaydadeğer bir işbirliğinin yapıldığı aynı zamanda Taleban 'ı düşman olarak gördüğünü belirten İran yönetiminin açıklamalarından da anlaşılacağı üzere Amerika'nın Talibanı devirmesinin İran'nın çıkarına olacağı yönünde ki açıklamaların yer aldığı video İran ve bölgesinde yapmaya çalıştığı şeyler hakkında önemli bilgiler sunmaktadır.
Diplomatik olmasa da dolaylı yollardan ABD ile görüşen İran Devleti Afganistanı işgal etmesi için ABD 'ye haritalar ve vuracağı yerleri gösterir çok önemli istihbarat paylaşımlarını yapmış.Ve bu hadiseden 1 yıl sonra İran'nın düşmanı olarak gördüğü Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin'in devrilmesi için Abd'ye işbirliği teklif edilmiş...

İran'ın İngiliz ve Amerikalı yetkililerle kapalı kapılar ardındaki görüşmelerinin sadece bununla sınırlı kalmadığı anlaşılıyor. İranlı ve Amerikalı yetkililerle yapılan mülakatlarda, 11 Eylül saldırılarının ardından Tahran yönetiminin Afganistan'da Taliban yönetiminin devrilmesine yardımcı olmak ve El Kaide'yi bölgeden silmek için Amerikalılara bombalanacak yerleri harfiyen gösteren istihbarat bilgileri sağladığı anlaşılıyor.

Peki bu hususta aklımıza gelen ilk soruyu bu noktada biz soralım:
İran Anti-Emperyalizmin neresinde?
Bilindiği Üzre Afganistan ve Irak Direnişlerinin sürdüğü topraklar,emperyalist ülkelerin çıkarları ve Doğu halklarını sömürme yolunda giriştikleri saldırıların bugün en vahşi bir şekilde tezahürlerine şahit olduğumuz topraklar arasındadır.Afganistan'da ve Irak'ta direniş gösteren İstiklal Savaşçıları Vatanlarını ve *Namuslarını korumak için ölümü göze alarak topraklarında ki işgalcilere karşı direnmektedirler.İslam temelli antiemperyalist bir savaşın sürdüğü bu topraklar ve İran Devletinin bu mücadleler içerisinde gizli gizli Vatanını savunan Mücahitlere karşı takındığı tavır sizce neyin işaretidir?
İran ve Ahmedinecat'ın bu savaşlar esnasında takındığı tavırlardan dolayı başta Türkiye olmak üzere İslam Dünyasında ki estirilen hava İran için artı puan olarak yazılmıştı.Ama İngiliz Televizyonunun aşağıda izleyeceğiniz Videosunda yer alan açıklamalar İran'ın Emperyalizmin yanında yer alarak Müslüman Irak ve Afgan Halkına karşı olan tavrının yansımalarına şahit oluyoruz..
İran hakkında bize gösterilenler, İran'ın özellikle Türkiye'ye yansıtılması veya bildiklerimizin sorgulanması açısından Bu video'nun tekrar tekrar izlenmesi gerekiyor.. İşte daha önce haber edilen fakat içeriğinin fazla anlaşılamadığı BBC 'nin yayınladığı o videonun bir kısmı:

Anadolu Haber Günlüğü

Obamanin Iran hakkindaki konusmalarinda Iranin sucu ne
ABDnin tehditlerini dinlemeyip nukleer santrali calistimasi mi?
Arab ulkelerdeki yonetimlerin HEPSI amerikacidir ve hatta su anda Turkiyede olan hukumet ABDnin onurlu usagidir ve bunu gizlemiyorlar globallesme diyorlar

sen olaylara kimin gozlugu ile baktigin belli hainlere sehit diyorsun ya
Nursi de mazlumdur diye ovdugu bizlerle dahi savasmis olsa sehittir dedi hristiyanlara onlari imanli gayri muslim yapti

sana vazife mi verildi Irana karsi kiskirtmak ?

Iranda Islami devirler olduktan sonra , halk ABDnin istedigi adamlari degilde kendilerini dusunen kendi milletin yararina calisanlari iktidar yaptiktan sonra
Iran bagimsizligini kazandi ve ABDnin onunde buyuk bir engel oldu
25 yil sonra ABD sular altindadir
Afrikaya tasiniyor, bunun icin arazilerin temizlenmesi lazim bunun ideolojik kismi da arzi mevudtur , ekonomik ise ordaki sayisizca yeryustu ve yerlati kaynaklaridir

ABDye karsi olan sen neden ABDnin usaklarin propagandasini yapip
Irana odaklaniyorsun neden ABDnin kolesi olan ulkelere bir sey demiyorsun
neden ABDye karsi olanlara karsisin Iran bu konuda devlet olarak en ileri ABD karsiti Israil yeryuzunden silinmelidir diyor bu kadar NET yani

karsinda enayi yok yani

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Obamanin Iran hakkindaki konusmalarinda Iranin sucu ne
ABDnin tehditlerini dinlemeyip nukleer santrali calistimasi mi?
Arab ulkelerdeki yonetimlerin HEPSI amerikacidir ve hatta su anda Turkiyede olan hukumet ABDnin onurlu usagidir ve bunu gizlemiyorlar globallesme diyorlar

sen olaylara kimin gozlugu ile baktigin belli hainlere sehit diyorsun ya
Nursi de mazlumdur diye ovdugu bizlerle dahi savasmis olsa sehittir dedi hristiyanlara onlari imanli gayri muslim yapti

sana vazife mi verildi Irana karsi kiskirtmak ?

Iranda Islami devirler olduktan sonra , halk ABDnin istedigi adamlari degilde kendilerini dusunen kendi milletin yararina calisanlari iktidar yaptiktan sonra
Iran bagimsizligini kazandi ve ABDnin onunde buyuk bir engel oldu
25 yil sonra ABD sular altindadir
Afrikaya tasiniyor, bunun icin arazilerin temizlenmesi lazim bunun ideolojik kismi da arzi mevudtur , ekonomik ise ordaki sayisizca yeryustu ve yerlati kaynaklaridir

ABDye karsi olan sen neden ABDnin usaklarin propagandasini yapip
Irana odaklaniyorsun neden ABDnin kolesi olan ulkelere bir sey demiyorsun
neden ABDye karsi olanlara karsisin Iran bu konuda devlet olarak en ileri ABD karsiti Israil yeryuzunden silinmelidir diyor bu kadar NET yani

karsinda enayi yok yani

sana laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zor...1-iran hiçbir zaman müslümanların yanında yeralmamıştır..2-irana odaklanmıyorum...BAĞIMSIZ BİRLEŞİK İSLAM DEVLETİ DİYORUM...MERKEZ ANADOLU FAY HATTI OLMAK ÜZERE İSLAM DEVRİMİ DİYORUM..3-DOĞAL DÜŞMAN İSRAİL..ORTAK DÜŞMAN ABD DİYORUM...4-İTİKATTA EHLİ SÜNNET VEL CEMAATTAN TAVİZ VERİLEMEZ DİYORUM...5-ABDNİN KÖLESİ REJİMLER YIKILMALI VE OSMANLI İSLAM DEVLETİ TEKRTAR KURULMALI DİYORUM..6-SAİDİ NURSİ HAZRETLERİNİE İFTİRA ATIYUORSUN DİYORUM...O İSLAM MÜCAHİDİ İDİ..DİNLERARASI DİOLOG ŞENAATİ İLE ONUN ALAKASI YOK..SEN UYDURUYORSUN DİYORUM..ONUN ADINA NURCULUK NAMINA BU ÇİRKEF İŞİ YAPANLAR VAR..SAİD İ NURSİ HAZRETLERİ BUNDAN MÜNEZZEHTİR..SEN BU İŞE SAİD İ NURSİ HZ İSMİNİ KARIŞTIRARAK BOPÇULARA EN BÜYÜK DESTEĞİ VERİYORSUN..SAİDİ NURSİ HAZRETLERİNİ BU İŞE KARIŞTIRARAK ILIMLI ALLAHSIZ ABD BATIL İSLAM ANLAYIŞINA DESTEK VERMİŞ OLURSUN..ÖYLEYA SAİDİ NURSİ HAZRETLERİ BİR ALİM..SENİN DEDİĞİN BİR İFTİRA DERLER..HALBUKİ BU PİS İŞİ DİNLERARASI DİOLOG İŞİNİ YAPAN SAHTEKARLAR VAR...AMA SAİDİ NURSİ HZ NİN NE ALAKASI VAR..O BİR İSLAM MÜCAHİDİ İDİ..7-YAZILARI İYİ OKU..KİŞİLERİ İYİ ARAŞTIR...DOSTUNU DÜŞMANINI İYİ TANI..Gaye Allahcc yolu...

titretttinhoca

Yasaklı Kullanıcı
sana laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zor...1-iran hiçbir zaman müslümanların yanında yeralmamıştır..2-irana odaklanmıyorum...BAĞIMSIZ BİRLEŞİK İSLAM DEVLETİ DİYORUM...MERKEZ ANADOLU FAY HATTI OLMAK ÜZERE İSLAM DEVRİMİ DİYORUM..3-DOĞAL DÜŞMAN İSRAİL..ORTAK DÜŞMAN ABD DİYORUM...4-İTİKATTA EHLİ SÜNNET VEL CEMAATTAN TAVİZ VERİLEMEZ DİYORUM...5-ABDNİN KÖLESİ REJİMLER YIKILMALI VE OSMANLI İSLAM DEVLETİ TEKRTAR KURULMALI DİYORUM..6-SAİDİ NURSİ HAZRETLERİNİE İFTİRA ATIYUORSUN DİYORUM...O İSLAM MÜCAHİDİ İDİ..DİNLERARASI DİOLOG ŞENAATİ İLE ONUN ALAKASI YOK..SEN UYDURUYORSUN DİYORUM..ONUN ADINA NURCULUK NAMINA BU ÇİRKEF İŞİ YAPANLAR VAR..SAİD İ NURSİ HAZRETLERİ BUNDAN MÜNEZZEHTİR..SEN BU İŞE SAİD İ NURSİ HZ İSMİNİ KARIŞTIRARAK BOPÇULARA EN BÜYÜK DESTEĞİ VERİYORSUN..SAİDİ NURSİ HAZRETLERİNİ BU İŞE KARIŞTIRARAK ILIMLI ALLAHSIZ ABD BATIL İSLAM ANLAYIŞINA DESTEK VERMİŞ OLURSUN..ÖYLEYA SAİDİ NURSİ HAZRETLERİ BİR ALİM..SENİN DEDİĞİN BİR İFTİRA DERLER..HALBUKİ BU PİS İŞİ DİNLERARASI DİOLOG İŞİNİ YAPAN SAHTEKARLAR VAR...AMA SAİDİ NURSİ HZ NİN NE ALAKASI VAR..O BİR İSLAM MÜCAHİDİ İDİ..7-YAZILARI İYİ OKU..KİŞİLERİ İYİ ARAŞTIR...DOSTUNU DÜŞMANINI İYİ TANI..Gaye Allahcc yolu...

Islam devleti var bu devlet Turkiye Cumhuriyetidir
IMF ile AB projeleri ile elinden alinan bagimsizliga TEKRAR kavusmasi lazim
AB ABD politikalarina son verilmesi lazim
Nursinin karalanmaya ihtiyaci yok `imanli gayri muslim ` gibi kufurleri uyduranlar simdi cehennemdeki makamini izleyerek bekliyorlar kiyamet gununu siccinde

ya sen hangi devletten bahsediyorsun adi var mi o devletin ?

titretttinhoca

Yasaklı Kullanıcı
bu arada Nursinin kureyi arz diye ovdugu Amerika hakkindaki sozlerini sen mi yazarsin ben mi yazayim ? o zaman ne kadara amerkanci oldugunuz cikar ortaya

kimin kim oldugu ve kimden yana oldugu veeee tabi kime hizmet ettigi ..

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Islam devleti var bu devlet Turkiye Cumhuriyetidir
IMF ile AB projeleri ile elinden alinan bagimsizliga TEKRAR kavusmasi lazim
AB ABD politikalarina son verilmesi lazim
Nursinin karalanmaya ihtiyaci yok `imanli gayri muslim ` gibi kufurleri uyduranlar simdi cehennemdeki makamini izleyerek bekliyorlar kiyamet gununu siccinde

ya sen hangi devletten bahsediyorsun adi var mi o devletin ?

ne oldu...BOPCULUK...ABDCİLİK..İSRAİLCİLİK DOSTU BİR REJİMİ İSLAM DEVLETİ ETTİN ÇIKTIN...İSLAM DEVLETİ OSMANLIYDI..ODA YIKILDI..TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ LAİK BİR DEVLETTİR...BENİM BAHSETTİĞİM İSLAM DEVLETİ VAR...BAĞIMSIZ-BİRLEŞİK İSLAM DEVLETİ...BİR İSLAM İNKILABIYLA KURULACAK İNŞAALLAH...İSLAM DEVLETİNDE İÇKİ KUMAR FUHUŞ DEVLET ELİYLE İCRA EDİLMEZ..SENİN İSLAM DEVLETİ ANLAYIŞIN NE SAKAT...ÖRNEĞİMİZ ASRI SAADET..TARİHTE EMEVİ ABBASİ ENDÜLÜS KARAHANLI SELÇUKLU OSMANLI...BUNLAR İSLAM DEVLETİYDİ.....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt