Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ABD İran’ı vakit kaybetmeden vurmak istiyor ama nasıl? (1 Kullanıcı)

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
1-niye abd uşağı barzani ve talabaniye vurmadığı meselesine gelsen iranın.....2-bütün nurcuları aynı katogoriye koyman iftiradır..said i nursi hazretleri bir islam ehli sünnet savaşçısıdır..sen kimsin...onun yolunu bUlandırmaya çalışan misyoner diyologçularla bir tutman bir iftiradır..3-EHLİ SÜNNET YOLUNU İMAM AZAM.İMAM ŞAFİ.İMAM MALİK.İMAM HANBEL.İMAM RABBANİ.FATİH SULTAN MEHMET..YAVUZ SULTAN SELİM.ESAD ERBİLİ HZ.MAHMUD HOCA.SAİD NURSİ HZ.SÜLEYMAN EFENDİ..NECİP FAZIL.MENZİL ŞEYHLERİ.ABDÜLHAKİM ARVASİ HZLERİ.YUNUS EMRE.MEVLANA HZ.ŞAHI NAKŞIBEND HZLERİ.ABDÜLKADİR GEYLANİ HZLERİ.İMAM EŞARİ..İMAM MATURİDİ HZLERİ.SAVUNMUŞLAR VE BU YOLA BAŞ KOYMUŞLARDIR.SEN BUNLARAMI BÖLÜCÜ DİYORSUN..İFTİRA ETME..KÖTÜ ÖRNEKLERİ VEREREKTE EHLİ SÜNNETİ SUÇLAMA..KÖTÜ MÜSLÜMAN VAR DİYE İSLAMIMI ELEŞTİRECEĞİZ YANİ.BÖYLE SAKAT MANTIK OLURMU...4-İRAN KÜFRE KARŞI SAVAŞIRSA YANINDAYIZ..ANLADINMI..ABD VE İSRAİLE KARŞI BÜTÜN SAVAŞANLARI DESTEKLERİZ...5-İMANIN VE İSLAMIN ŞARTINA UYAN KARDEŞİMİZDİR..AMENNA...AMA SAHABELERE KÜFRETMESİNLER..ZİNAYI MUTA ADI ALTINDA SAVUNMASINLAR..HAZRETİ ÖMERİ ŞEHİT EDEN ALÇAĞIN MEZARINI ZİYARETGAH YAPMASINLAR..O ZAMAN GERÇEK KARDEŞLİK OLUŞUR..BÖYLE KARDEŞİM DEYİP HER HALTI KARIŞTIRMAKLA KARDEŞLİK GERÇEKLEŞMEZ..ALLAHCC DOĞRU YOL ÜZERE YÜRÜYENLERDEN EYLESİN CÜMLEMİZİ...

bunlar dogru ve elbette ehli sünnet itikadı ile çelişio ama ilk önce kendine bir bakıcaksın , kendi ülkene bir bakıcaksın senin ülkende genel ev çalışmıomu , içki satışı serbest deilmi , faiz yasal değil mi , işine okuluna giderken göz zinası yapmadıgın bir günün var mı? ya da şöyle düşün sen iranda yaşa ve orda yaşayan birinin gözüyle türkiye nin şu anki haline bak.... ne gördüğünü sormayayım istersen.... artı onlar şeriatla yönetilio biz yönetilmiyoruz onlar bunu islam adına yapio bizim durmumuz bu deil gibi filan açılımlar da yapma , çünkü o noktaya bile gelemediğimizi kendi sözlerinde aktarmış olursun........

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
bunlar dogru ve elbette ehli sünnet itikadı ile çelişio ama ilk önce kendine bir bakıcaksın , kendi ülkene bir bakıcaksın senin ülkende genel ev çalışmıomu , içki satışı serbest deilmi , faiz yasal değil mi , işine okuluna giderken göz zinası yapmadıgın bir günün var mı? ya da şöyle düşün sen iranda yaşa ve orda yaşayan birinin gözüyle türkiye nin şu anki haline bak.... ne gördüğünü sormayayım istersen.... artı onlar şeriatla yönetilio biz yönetilmiyoruz onlar bunu islam adına yapio bizim durmumuz bu deil gibi filan açılımlar da yapma , çünkü o noktaya bile gelemediğimizi kendi sözlerinde aktarmış olursun........

1-bunlar ehli sünnet itikadı ile çelişiyor..allahcc korusun adamı dinden çıkarır muta adı altında zinayı savunmak...yani çelişiyo falan diyerek basitleştirmek yanlış..tarafımız belli olsun değilmi yani...2-meselemizde irana çatmak değil.itikadımızı korumak..iran küfrün karşısında durursa yanındayız...küfrü açıkça savunmasınlar yeter...iranı destekleriz de itikadımızdan da caymayız...biz hak diye EHLİ SÜNNET VEL CEMAATA İTİKAT EDİYORUZ...3-BURDA TÜRKİYEDEKİ KÜFÜR UYGULAMALARI EHLİ SÜNNETİ BAĞLAMAZ...ZİNA KUMAR İÇKİ Yİ DEVLET ELİYLE SAVUNMAK İŞLETMEK ALLAHCCE SAVAŞ AÇMAKTIR..AMA BU UYGULAMALAR BİZZAT EHLİ SÜNNET OLAN OSMANLI YIKILARAK SAĞLANMIŞTIR.BUNLARA KARŞI MÜCADELE HER MÜSLÜMANA GÖREVDİR...4-YANİ BİZİM YIKMAYA ÇALIŞTIĞIMIZ BUNLAR..İRANIN İSLAM ADINA YAPTIĞI ONLAR..HİÇBİR EHLİ SÜNNET MÜSLÜMANI ZİNAYI İÇKİYİ KUMARI SAVUNMAZ ..AMA BUNLAR MUTAYI SAVUNUYORLAR..SAHABEYE KÜFREDİYORLAR..MESELE BU..BUNDAN TÖVBE ETSİNLER..İSTEDİĞİMİZ BU..4-O NOKTAYA GELEMEMİŞİZ DİYORSUN..BİDATLARI İSLAM ADINA SAVUNMAK BİRYERLERE GELMEKTİR..AMA YANLIŞ BİRYERLERE..BUDA ŞERİAT DEVLETİ FALAN DEĞİLDİR..SON ŞERİAT DEVLETİ OSMANLIYDI..ONUDA YIKTILAR...ONLAR İSLAM ADINA YAPIYORLAR BUNU DEDİM..BAŞKA NASIL DİYEBİLİRİM..BURDAKİLER KÜFÜR ADINA YAPIYORLAR..HİÇBİR EHLİ SÜNNET DE BUNLARI SAVUNMAZ....BU KADAR BASİT..ALLAHIN RAHMETİ YOLUNDA YÜRÜYENLERİN ÜZERİNE OLSUN...

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
ya kuzum sen kendinle çelişiosun , işine gelince küfre karşı beraber yürüyelim diosun sonrada ortak hatta hemen hemen benzer inançları ortak paydada buluşturmak yerine zinhar sapık bidat vb. diosun.... yahu bir yahudiyimi ehli sunnet anlayısına davet etmek kolaydır senin gozunde adı şii olan birinimi??? el insafffff kimse demiyorki zaten şii inancındaki her şey bizin itikadımızla aynıdır , çelişen bişi yoktur die..... ama bu demek deildir ki şii inancıyla hiç bir ortak paydamız yok die.... benim müslüman kanı akıtan batılı dostum olucağına ehli sünnet itikadını aktarabileceğim iranlı kardeşim olsun..... bu kadar basit... siz ne diyorsunuz zinhar sapık islamd dusmanı bılmem neeeeee.. senki kendi hayatımızda herşey mukemmel....

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
ya kuzum sen kendinle çelişiosun , işine gelince küfre karşı beraber yürüyelim diosun sonrada ortak hatta hemen hemen benzer inançları ortak paydada buluşturmak yerine zinhar sapık bidat vb. diosun.... yahu bir yahudiyimi ehli sunnet anlayısına davet etmek kolaydır senin gozunde adı şii olan birinimi??? el insafffff kimse demiyorki zaten şii inancındaki her şey bizin itikadımızla aynıdır , çelişen bişi yoktur die..... ama bu demek deildir ki şii inancıyla hiç bir ortak paydamız yok die.... benim müslüman kanı akıtan batılı dostum olucağına ehli sünnet itikadını aktarabileceğim iranlı kardeşim olsun..... bu kadar basit... siz ne diyorsunuz zinhar sapık islamd dusmanı bılmem neeeeee.. senki kendi hayatımızda herşey mukemmel....

ARKADAŞIM..ben dedimmi hiçbir ortak noktamız yok şialarla diye...sen bunu nerden çıkarıyorsun...ortak paydalarımız varmı..VAR...Var diye görülen farklılıkları belirtmiyeceğizmi...bir yahudiyle bir şiayı aynı tutan yok..ama biri kafir..biri bidat ehli..bunu belirttik..BEN DE BELİRTMİYORUM..BÜTÜN EHLİ SÜNNET ULEMASI BÖYLE BELİRTMİŞ..ALİMLERİMİZ BU KONUYU BAĞLAMIŞ..EHLİ BİDAT DEMİŞLER...SEN KİMİN ADINA KONUŞUYORSUN..HER EHLİ SÜNNET KENDİ İTİKADINI ŞİALARDAN AYIRIR..GÜNÜMÜZDE 4 HAK MESHEP VARDIR DER...5 VARDIR DEMEZ...YAHUDİ VE HIRISTİYANLARIN KAFİRLİĞİ AÇIK...İSLAMIN İTİKAT BİNASINI GİZLİ GİZLİ VE MÜSLÜMAN GÖRÜNEREK VE TAKİYYE YAPARAK YIKMAYA ÇALIŞMAK TEHLİKESİZMİ..VEYA DAHAMI AZ TEHLİKELİ..KİMSE HZ ÖMER RA YA ÇATAMAZ..KİMSE ANNEMİZ HZ AİŞE RA YA ÇATAMAZ..BU DİNİ İÇTEN YIKMAKTIR...BU AYNI ZAMANDA EHLİ BİDATA BİR TEBLİĞDİR..NE DİYECEĞİZ EHLİ ŞİAYA..SİZ CİCİSİNİZ..DOĞRUSUNUZMU DİYECEĞİZ..YOKSA YANLIŞLARINI GÖSTERİP ONLARI ATEŞTEN KURTARMAYAMI ÇALIŞACAĞIZ..HZ ALİ RA EFENDİMİZ BUYURUYOR..HAKİKATİN HATIRI DOSTUMUN HATIRINDAN ÜSTÜNDÜR..DEVRİM İHRACI ADI ALTINDA ŞİA İHRACI YAPMASINLAR..ABD VE İSRAİLE KARŞI DURSUNLAR ...SAPIK ANLAYIŞLARINDAN TÖVBE ETSİNLER..İSTEDİKLERİMİZ BUNLAR...O ZAMAN PAYDA VE PAYDADA BİRLİK OLURUZ..SELAMETLE KARDEŞİM..ESSELAMÜNALEYKÜM............

titretttinhoca

Yasaklı Kullanıcı
ARKADAŞIM..ben dedimmi hiçbir ortak noktamız yok şialarla diye...sen bunu nerden çıkarıyorsun...ortak paydalarımız varmı..VAR...Var diye görülen farklılıkları belirtmiyeceğizmi...bir yahudiyle bir şiayı aynı tutan yok..ama biri kafir..biri bidat ehli..bunu belirttik..BEN DE BELİRTMİYORUM..BÜTÜN EHLİ SÜNNET ULEMASI BÖYLE BELİRTMİŞ..ALİMLERİMİZ BU KONUYU BAĞLAMIŞ..EHLİ BİDAT DEMİŞLER...SEN KİMİN ADINA KONUŞUYORSUN..HER EHLİ SÜNNET KENDİ İTİKADINI ŞİALARDAN AYIRIR..GÜNÜMÜZDE 4 HAK MESHEP VARDIR DER...5 VARDIR DEMEZ...YAHUDİ VE HIRISTİYANLARIN KAFİRLİĞİ AÇIK...İSLAMIN İTİKAT BİNASINI GİZLİ GİZLİ VE MÜSLÜMAN GÖRÜNEREK VE TAKİYYE YAPARAK YIKMAYA ÇALIŞMAK TEHLİKESİZMİ..VEYA DAHAMI AZ TEHLİKELİ..KİMSE HZ ÖMER RA YA ÇATAMAZ..KİMSE ANNEMİZ HZ AİŞE RA YA ÇATAMAZ..BU DİNİ İÇTEN YIKMAKTIR...BU AYNI ZAMANDA EHLİ BİDATA BİR TEBLİĞDİR..NE DİYECEĞİZ EHLİ ŞİAYA..SİZ CİCİSİNİZ..DOĞRUSUNUZMU DİYECEĞİZ..YOKSA YANLIŞLARINI GÖSTERİP ONLARI ATEŞTEN KURTARMAYAMI ÇALIŞACAĞIZ..HZ ALİ RA EFENDİMİZ BUYURUYOR..HAKİKATİN HATIRI DOSTUMUN HATIRINDAN ÜSTÜNDÜR..DEVRİM İHRACI ADI ALTINDA ŞİA İHRACI YAPMASINLAR..ABD VE İSRAİLE KARŞI DURSUNLAR ...SAPIK ANLAYIŞLARINDAN TÖVBE ETSİNLER..İSTEDİKLERİMİZ BUNLAR...O ZAMAN PAYDA VE PAYDADA BİRLİK OLURUZ..SELAMETLE KARDEŞİM..ESSELAMÜNALEYKÜM............

kimin oldugunu anladikta daha ne istiyorsun ? nurcularin hepsi bir degil tabi :a12:dost edindikleri yahudilerin ve hristiyanlarin hepsinin bir olmadiklari kadar

nurculuk da hak meheb midir sence simdi ? sialari elestirecegine bence kendi mezhebine dikkat et nurculuga arastiriver nurcu huyelanin nasil kumara helal dedigine bak
ve artik temcid pilavindan biktik

sia veya sunni yok Muslumanlar var ve kafirler var

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
kimin oldugunu anladikta daha ne istiyorsun ? nurcularin hepsi bir degil tabi :a12:dost edindikleri yahudilerin ve hristiyanlarin hepsinin bir olmadiklari kadar

nurculuk da hak meheb midir sence simdi ? sialari elestirecegine bence kendi mezhebine dikkat et nurculuga arastiriver nurcu huyelanin nasil kumara helal dedigine bak
ve artik temcid pilavindan biktik

sia veya sunni yok Muslumanlar var ve kafirler var

1-NURCULUK BİR MESHEP DEĞİLDİR...EHLİ SÜNNET VEL CEMAAT BİR ALİM OLAN SAİD İ NURSİ HAZRETLERİNİN MÜCADELE METODUDUR...RİSALE İ NURLAR KİTAPLARININ ADIDIR VE SERAPA İSLAM KAHRAMANLIĞI DESTANIDIR...NURCULUK ADI ALTINDA DİNLERARASI DİOLOG ŞENAATİYLE UZAKTAN YAKINDAN ALAKASI YOKTUR...BU DENAATİ ONUN FİKRİYATIYLA ATBAŞI GÖTÜRMEYE ÇALIŞAN KAFİRAŞIKLARIDIR VE SAİD İ NURSİ HAZRETLERİYLE ALAKALARI KALMAMIŞLARDIR...2-HUYELA KUMARA HELAL DEMEDİ..İFTİRA ATIYORSUN..ANLAMAN İÇİN YAZIYORUM...ZİNA HARAMDIR..NİKAH SÜNNETTİR...EHLİ SÜNNET VEL CEMAAT FIKHINI BİR DAHA GÖZDEN GEÇİRMENİ SALIK VERİRİM...3-ŞU FORMDA ABD VE İSRAİLE EN GÜZEL MUHALEFETİ YAPANLARDAN BİRİSİN...BUNU İTİKAT YÖNÜMÜZE DE DİKKAT EDEREK SÜSLEMENİ TAVSİYE EDERİM..4-SAHTEYİ GERÇEĞİNDEN AYIRMANIN ADIDIR EHLİ SÜNNET VEL CEMAAT...GERÇEK MÜSLÜMANLIĞIN ADI VE YOLUDUR EHLİ SÜNNET...NE SÜNNİ NE ŞİA DİYE BİR ANLAYIŞ OLAMAZ...EHLİ SÜNNET DEMEK MÜSLÜMAN DEMEMEKMİDİR..EHLİ SÜNNET MÜSLÜMANLIKTIR..ONUN İÇİNDİR..MÜSLÜMANIM DİYENİN DEDİKLERİ GİBİ OLABİLMELERİNİN GEREĞİDİR...Allahcc seni dosdoğru yolu üzerinde GERÇEK MÜSLÜMANLAR CÜMLESİNDE HAŞRETSİN..ALLAH ALLAH DİYE CANINI ALSIN...

titretttinhoca

Yasaklı Kullanıcı
1-NURCULUK BİR MESHEP DEĞİLDİR...EHLİ SÜNNET VEL CEMAAT BİR ALİM OLAN SAİD İ NURSİ HAZRETLERİNİN MÜCADELE METODUDUR...RİSALE İ NURLAR KİTAPLARININ ADIDIR VE SERAPA İSLAM KAHRAMANLIĞI DESTANIDIR...NURCULUK ADI ALTINDA DİNLERARASI DİOLOG ŞENAATİYLE UZAKTAN YAKINDAN ALAKASI YOKTUR...BU DENAATİ ONUN FİKRİYATIYLA ATBAŞI GÖTÜRMEYE ÇALIŞAN KAFİRAŞIKLARIDIR VE SAİD İ NURSİ HAZRETLERİYLE ALAKALARI KALMAMIŞLARDIR...2-HUYELA KUMARA HELAL DEMEDİ..İFTİRA ATIYORSUN..ANLAMAN İÇİN YAZIYORUM...ZİNA HARAMDIR..NİKAH SÜNNETTİR...EHLİ SÜNNET VEL CEMAAT FIKHINI BİR DAHA GÖZDEN GEÇİRMENİ SALIK VERİRİM...3-ŞU FORMDA ABD VE İSRAİLE EN GÜZEL MUHALEFETİ YAPANLARDAN BİRİSİN...BUNU İTİKAT YÖNÜMÜZE DE DİKKAT EDEREK SÜSLEMENİ TAVSİYE EDERİM..4-SAHTEYİ GERÇEĞİNDEN AYIRMANIN ADIDIR EHLİ SÜNNET VEL CEMAAT...GERÇEK MÜSLÜMANLIĞIN ADI VE YOLUDUR EHLİ SÜNNET...NE SÜNNİ NE ŞİA DİYE BİR ANLAYIŞ OLAMAZ...EHLİ SÜNNET DEMEK MÜSLÜMAN DEMEMEKMİDİR..EHLİ SÜNNET MÜSLÜMANLIKTIR..ONUN İÇİNDİR..MÜSLÜMANIM DİYENİN DEDİKLERİ GİBİ OLABİLMELERİNİN GEREĞİDİR...Allahcc seni dosdoğru yolu üzerinde GERÇEK MÜSLÜMANLAR CÜMLESİNDE HAŞRETSİN..ALLAH ALLAH DİYE CANINI ALSIN...

ahah senin ehli sunnetin hristiyanligin hakiki din olduguna inanan nursi
isanin hristiyanlikla geldigini soyleyen hrsitiyanlarla ittifaka cagiran nurs koylu sait..

nurcular ehli sunnet degildir Ehli Sunnet Peygamberimizin yoludur butun Muslumanlar Ehli Sunnettir hz Muhammede sav inanmayan Musluman degildir !

hristiyanligin hakikisine inanan degil ehli Sunnet buz gibi kafir olur

1552.JPEG

lapan sogumus isitip isitip kendin ye ..zorla insanlara dogru kabul ettigin fikirleri ideolojiyi kabul ettirmeye kalkisma

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
ahah senin ehli sunnetin hristiyanligin hakiki din olduguna inanan nursi
isanin hristiyanlikla geldigini soyleyen hrsitiyanlarla ittifaka cagiran nurs koylu sait..

nurcular ehli sunnet degildir Ehli Sunnet Peygamberimizin yoludur butun Muslumanlar Ehli Sunnettir hz Muhammede sav inanmayan Musluman degildir !

hristiyanligin hakikisine inanan degil ehli Sunnet buz gibi kafir olur

1552.JPEG

lapan sogumus isitip isitip kendin ye ..zorla insanlara dogru kabul ettigin fikirleri ideolojiyi kabul ettirmeye kalkisma

1-hıristiyanlığın hakiki din olduğunu söyleyen kafirdir...SAİD İ NURSİ HAZRETLERİ HAKİKİ DİN İSLAM DEMİŞ VE BU UĞURDA HAYATINI... VAKFETMİŞTİR...SAİDİ NURSİ HAZRETLERİ HIRİSTİYANLIĞA GERÇEK DİN DEMEMİŞTİR..SENİN BU İDDİANA GÜLERLER...BİRAZ RİSALE OKU..VEBALE GİRME...O HASLET ONDA YOKSA SANA DÖNER...2-İNSANLARA DOĞRU BİLDİĞİMİ ANLATIRIM..AYNEN SENİN YAPTIĞIN GİBİ..ZORLA DİYORSUNYA..SANA TABANCAMI ÇEKTİK...3-BİLMEDİĞİM YEMEĞİ YEMEM..SANA AFİYET OLSUN....................

titretttinhoca

Yasaklı Kullanıcı
1-hıristiyanlığın hakiki din olduğunu söyleyen kafirdir...SAİD İ NURSİ HAZRETLERİ HAKİKİ DİN İSLAM DEMİŞ VE BU UĞURDA HAYATINI... VAKFETMİŞTİR...SAİDİ NURSİ HAZRETLERİ HIRİSTİYANLIĞA GERÇEK DİN DEMEMİŞTİR..SENİN BU İDDİANA GÜLERLER...BİRAZ RİSALE OKU..VEBALE GİRME...O HASLET ONDA YOKSA SANA DÖNER...2-İNSANLARA DOĞRU BİLDİĞİMİ ANLATIRIM..AYNEN SENİN YAPTIĞIN GİBİ..ZORLA DİYORSUNYA..SANA TABANCAMI ÇEKTİK...3-BİLMEDİĞİM YEMEĞİ YEMEM..SANA AFİYET OLSUN....................

tamam nurcu sen masallarini senin gibi dusunmesi yasak olan nurculara anlat
risale mi okumadin , evet kufurdur risaleler zaten kufurle dolup tasiyor
Islam acisindan Ehli Sunnet acisindan nurculugun iddialari kufurdur
nurculuk bir hictir nurculuk safsatalarini okumak zorunda degiliz
nurcular iste oyle yapiskan olur kolay kolay anlamazlar karsidakini
cunku risaleyi nur kabbalasi hasta etmis beyinlerini anlatirsin ya kendi kendine anlat
hristiyanlar mazlum degildir ve cennetin kokusunu alamayacaklar
bu zaten senin lapan temcid pilavin kendin yut ..:a26:

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
kardeş titrettin....oluyormu şimdi böyle...biz adam gibi sohbet edemiyecekmiyiz seninle...birbirimizin ne dediğine kulak vermemiz gerekmiyormu..SAİDİ NURSİ HZ HAKKINDAKİ FİKİRLERİNİN YANLIŞ OLMA İHTİMALİ YOKMU..HIRISTİYANLAR KAFİRDİR VE CENNETİN KOKUSUNU ALMAYACAKLAR..AMENNA..BUNU İDDİA EDEN KİM...BEN SAİDİ NURSİ HAZRETLERİNİ ALİM TANIRIM..BAĞLISI DA DEĞİLİM..NURCUDA..ALLAHCC RIZASI İÇİN YAZIYORUM...GÜNÜMÜZDE DİOLOG ADI ALTINDA NURCULUK ADINA SAPTIRANLARLA SAİDİ NURSİ HZ Nİ KARIŞTIRMA..BİDE O TEMCİD PİLAVIMI NEDİR BANA İKRAM EDİYORSUN..MÜSLÜMANIN YİYEBİLECEĞİ BİRŞEYSE VE SEN BİR DİN KARDEŞİM OLARAK BANA YE DİYORSAN YİYEYİM KARDEŞİM...MÜSLÜMAN ELİNDEN VE DİLİNDEN EMİN OLUNANDIR...ALLAHCC RIZASI İÇİN BU KONULARI BAŞKA KAYNAKLARDAN DA ARAŞTIR..ALLAHCC YARDIMCIN OLSUN...

titretttinhoca

Yasaklı Kullanıcı
kardeş titrettin....oluyormu şimdi böyle...biz adam gibi sohbet edemiyecekmiyiz seninle...birbirimizin ne dediğine kulak vermemiz gerekmiyormu..SAİDİ NURSİ HZ HAKKINDAKİ FİKİRLERİNİN YANLIŞ OLMA İHTİMALİ YOKMU..HIRISTİYANLAR KAFİRDİR VE CENNETİN KOKUSUNU ALMAYACAKLAR..AMENNA..BUNU İDDİA EDEN KİM...BEN SAİDİ NURSİ HAZRETLERİNİ ALİM TANIRIM..BAĞLISI DA DEĞİLİM..NURCUDA..ALLAHCC RIZASI İÇİN YAZIYORUM...GÜNÜMÜZDE DİOLOG ADI ALTINDA NURCULUK ADINA SAPTIRANLARLA SAİDİ NURSİ HZ Nİ KARIŞTIRMA..BİDE O TEMCİD PİLAVIMI NEDİR BANA İKRAM EDİYORSUN..MÜSLÜMANIN YİYEBİLECEĞİ BİRŞEYSE VE SEN BİR DİN KARDEŞİM OLARAK BANA YE DİYORSAN YİYEYİM KARDEŞİM...MÜSLÜMAN ELİNDEN VE DİLİNDEN EMİN OLUNANDIR...ALLAHCC RIZASI İÇİN BU KONULARI BAŞKA KAYNAKLARDAN DA ARAŞTIR..ALLAHCC YARDIMCIN OLSUN...

yine ayni ..
`nurcu degilim ama nursiye nurculuga hayranim ` kime anlatiyorsun bunlari ?
nurcu olmadigini kendini mi kandiriyorsun ? imandan donmek en buyuk zarardir papalik misyonun parcalari bu zarari veriyor iste nurculuk bunun icin kuruldu
nurcusun iste ..ABD kureyi arz mis Amerika hukumeti adil bir hukumetmis ` diyor Shell sirketi tarafindan basilan risaleler ...
Abdulvehabbla ayni safta duruyor Nursi ...

Muslumanlari Irana karsi kiskirtmak ABD Israil lehinedir bunu yapan da bir nurcudur ..

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
MÜSLÜMANLARI İRANAKARŞI KIŞKIRTANIN ALLAH BELASINI VERSİN...EHLİ SÜNNETİ SAVUNANDAN ALLAHCC RAZI OLSUN...ABDÜLVAHHAB VAHABİ İNGİLİZ AJANIDIR..SAİDİ NURSİ HZ İSLAM EHLİ SÜNNET ALİMİDİR.DELİLSİZ YAZIYORSUN..SEN ARAŞTIRANA KADAR BU SOHBETİ BENİM YÖNÜMDEN KAPATIYORUM...TEK YOL İSLAM..KAHROLSUN ABD VE SİYONİSTLER...Eyvallah...

titretttinhoca

Yasaklı Kullanıcı
MÜSLÜMANLARI İRANAKARŞI KIŞKIRTANIN ALLAH BELASINI VERSİN...EHLİ SÜNNETİ SAVUNANDAN ALLAHCC RAZI OLSUN...ABDÜLVAHHAB VAHABİ İNGİLİZ AJANIDIR..SAİDİ NURSİ HZ İSLAM EHLİ SÜNNET ALİMİDİR.DELİLSİZ YAZIYORSUN..SEN ARAŞTIRANA KADAR BU SOHBETİ BENİM YÖNÜMDEN KAPATIYORUM...TEK YOL İSLAM..KAHROLSUN ABD VE SİYONİSTLER...Eyvallah...

o zaman kendi kendine beddua ediyorsun
Ehli Sunneti mi savunanlardan Ehli Sunnet gozukupte nurculari savunanlardan mi ? Allah nurculardan razi olur mu hukumlerini cigneyen seriat diyerek seriata karsi gelen nurculardan ? dini sadece siyasetlerine alet etmek icin kullanan
kumar helaldir diyorlar gikiniz cikmiyor birsey demiyorsunuz hala haramlara tesvik edenlere sadece bir sey demiyor degil onlari hakli buluyorsunuz ?
birak ya seriata uymak gibi bir derdin olsaydi ilk once bunlarla ilgilenirdin

Ehli kitabla amentude muttefikiz diyenler Ehli Sunnet alimi oluyor bu masallari daha once duyduk Vahhab da Nursi de ikisi de Avrupadan maddi manevi destek almis hele Nursinin nasil hristiyanlari Amerikayi ovdugu goze carpiyor

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
o zaman kendi kendine beddua ediyorsun
Ehli Sunneti mi savunanlardan Ehli Sunnet gozukupte nurculari savunanlardan mi ? Allah nurculardan razi olur mu hukumlerini cigneyen seriat diyerek seriata karsi gelen nurculardan ? dini sadece siyasetlerine alet etmek icin kullanan
kumar helaldir diyorlar gikiniz cikmiyor birsey demiyorsunuz hala haramlara tesvik edenlere sadece bir sey demiyor degil onlari hakli buluyorsunuz ?
birak ya seriata uymak gibi bir derdin olsaydi ilk once bunlarla ilgilenirdin

Ehli kitabla amentude muttefikiz diyenler Ehli Sunnet alimi oluyor bu masallari daha once duyduk Vahhab da Nursi de ikisi de Avrupadan maddi manevi destek almis hele Nursinin nasil hristiyanlari Amerikayi ovdugu goze carpiyor

bence haddini aşıyorsun titreyen hoca sanane nurculardan ve sana mı kaldı allah cc razı olup olmayacağı diler se olur dilemezse olmaz belki benden belki de senden de razı olmaz.... nur cemaatini eleşriebilirsin benimde hoşlanmadığım durumları var ama bu şekilde değil.... artık bu cemmat grup bilmem ne olaylarıda sıktı yani bizim itikadımız belli kardeşim elimizden geldiğince öğrenip uygulamaya çalışıyoruz .... bu bu yani..... körü körüne kin ve düşmanlık beslemeyin bence ayrıca imam rabbaniden tutun şah-ı nakşibendi , said nursi - hocaefendi - allah tahmet etsin m. esat coşan hoca efendi - ahmet hoca efendi daha sayamadığım nice zatlar hepsi aynı inanca hizmet ediolar bu kadar ayrımcılık yapmak hiç de akılcı değil yeter artık......

titretttinhoca

Yasaklı Kullanıcı
bence haddini aşıyorsun titreyen hoca sanane nurculardan ve sana mı kaldı allah cc razı olup olmayacağı diler se olur dilemezse olmaz belki benden belki de senden de razı olmaz.... nur cemaatini eleşriebilirsin benimde hoşlanmadığım durumları var ama bu şekilde değil.... artık bu cemmat grup bilmem ne olaylarıda sıktı yani bizim itikadımız belli kardeşim elimizden geldiğince öğrenip uygulamaya çalışıyoruz .... bu bu yani..... körü körüne kin ve düşmanlık beslemeyin bence ayrıca imam rabbaniden tutun şah-ı nakşibendi , said nursi - hocaefendi - allah tahmet etsin m. esat coşan hoca efendi - ahmet hoca efendi daha sayamadığım nice zatlar hepsi aynı inanca hizmet ediolar bu kadar ayrımcılık yapmak hiç de akılcı değil yeter artık......

o sencedir bence ise siz nurcular butun hadleri astiniz
sen kimsin bana neyi nasil yapacagimi soyluyorsun ? evet sizin ittikadiniz BELLI hemde nasil BELLI !!! >>>
insanlik tarhinde ilk defa Islama boyle hakaret yapildi > `Hz Muhammede inanmak sart degildir ` `biz papanin misyonun parcasiyiz bu misyonun tahakkuk etmesini arzu ediyoruz `
bunu papazlarin yapmasi normaldir ama bir Musluman killigina giren kimse Islam adina boyle bir sey yapamaz cunku yaptigi zaman papanin kulu olur kafir olur

Allah hristiyanlardan razi olmadigini Kuranda bildiriyor Allahla alay mi ediyorsunuz yoksa Cebbar ve Kahhar ve Muntakim oldugunu unuttunuz mu ?

Tevbe,30 - Yahudiler, "Uzeyir Allah'ın oğlu" dediler, Hıristiyanlar da "Mesih Allah'ın oğlu", dediler. Bu onların kendi ağızlarıyla uydurdukları sözlerdir. Daha önce inkâra sapmış olanların sözlerine benzetiyorlar. Allah onları kahretsin, nasıl da saptırıyorlar!

Kuran okumadigimizi mi saniyorsunuz ? siz sadece risaleler okursunuz ama biz Muslumanlarin kitabimiz risale degil Kurani Kerimdir !

burda yazi yazabildigine gore senin nurculari koru korune savunduguna inanmiyorum sen zaten herseyin farkindasin ve papalik misyonu olan nurculugun bilincli bir parcasisin dolayisiyla senin dinin sana benim dinim bana

diyorum

Imami Rabbaniyle su ABli ajanlarini ayni siraya neden koydugunu iyi anliyorum
Imami Rabbani Islama hizmet ediyordu ama Nursi ve Gulen papaya hizmet ediyorlar

bunu gizlemiyorlar bile papaya mektubunda kendisi anlatiyor >>

Pek muhterem Papa cenapları,

Üç büyük dinin doğum yeri olarak bilinen toprakların dünyayı daha iyi yaşanabilir bir mekan kılma yolundaki kutsal misyonumuzu tam manasıyla bilen halkından size en içten selamları getirdik. Yoğun gündeminizde bize zaman ayırarak sizinle müşerref olmayı bahşettiğiniz için zatıalilerinize en derin kalbi teşekkürlerimizi sunarız.

Papa 6. Paul cenapları tarafından başlatılan ve devam etmekte olan Dinlerarası Diyalog İçin Papalık Konseyi (PCID) misyonunun bir parçası olmak üzere burada bulunuyoruz. Bu misyonun tahakkuk edişini görmeyi arzu ediyoruz. En aciz bir şekilde hatta biraz cüretle, bu pek kıymetli hizmetinizi icra etme yolunda en mütevazı yardımlarımızı sunmak için size geldik.

İslam yanlış anlaşılan bir din olmuştur ve bunda en çok suçlanacak olan Müslümanlardır. Uygun bir yerdeki vakitli bir gayret bu yanlış anlamanın büyük oranda azalmasına katkı sağlayabilir. Müslüman dünyası, İslam'ın asırlarla ölçülen yanlış algılanmasını silip atacak bir diyalog imkanını bağrına basacaktır.

M. Fethullah Gülen / Rabb'in aciz kulu / 9 Şubat 1998

bunun ustune diyecek bisey yok zaten acikca anlatiyor herseyi

simdi boyle misyonun parcalari ile ayrimcilik yapmayalim dimi ? onlar gibi olalim istersiniz

dunya dursa bile bu mumkun olmayacak

hayir Islam yanlis anlasilmis bir din degildir Asirlardir Islam dogru anlasildi papalik misyonu cikana kadar . ey dinimizi papaya uydurmaya calisan papanin aciz kullari ! sizin buna gucunuz yetmez bu dini bu milleti Allah tutuyor !
sizden intikam alacagiz asla amaciniza ulasamazsiniz kiyamette ise cehenneme gireceksiniz bu dunyada ne kadar sembolik siratlar kursaniz kurun F Gulenin Nursinin hosgorusu kimseyi cehennemeden kurtaramaz kendilerini bile :a12:

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
"sizden intikam alacagiz asla amaciniza ulasamazsiniz kiyamette ise cehenneme gireceksiniz"

-burda çoğul eki ile belirttiğiniz (alacağız) kim olaki?
-kimin cennete kimin cehenneme gideceğini sen mi belirliyorsun?
-benim itikadım belli ehli sünnettir , bu durumda ehli sünnet bütün islam alimleri benim hocam olur said nursi - hoca efendi - m.zaid kotku - ahmet hoca efendi daha kimi sayarsanız sayın...
-nur cemati filan da dediğim gibi bu cemaatlerden artık bıkkınlık geldi bu ayrımlar gereksiz..

titretttinhoca

Yasaklı Kullanıcı
"sizden intikam alacagiz asla amaciniza ulasamazsiniz kiyamette ise cehenneme gireceksiniz"

-burda çoğul eki ile belirttiğiniz (alacağız) kim olaki?
-kimin cennete kimin cehenneme gideceğini sen mi belirliyorsun?
-benim itikadım belli ehli sünnettir , bu durumda ehli sünnet bütün islam alimleri benim hocam olur said nursi - hoca efendi - m.zaid kotku - ahmet hoca efendi daha kimi sayarsanız sayın...
-nur cemati filan da dediğim gibi bu cemaatlerden artık bıkkınlık geldi bu ayrımlar gereksiz..

iyi oku yaziyor orda kimden..ve NE icin de yaziyor
vaybe yine ayni nakarat yine ayni komedi`nur cemaati degilim `
onlari savunuyorsun ya `insanin dini dostunun dini gibidir` onlardansin

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
neyse boşverin nasıl inanıyorsanız ole yaşayın ama tekrar edeyim bu ayrımlar gereksiz... aynı amaca hizmet eden düşüncelerin arasında ayrım yapmak rasyonel değil.... grup cemmat bilmem ne ; islama , ehli sünnete hizmet eden şii da olsa kardeşimiz.... ben hiç bi grubu cemaati savunmuyorum sadece sende bunlar cehenneme gider bunlar bizden cennete gider vb. sözleri yazmak abes.... sonuç olarak grubu cemaati ne olursa olsun aynı itikat ve aynı inanca sahip olanlara bunlar yazılmaz....

titretttinhoca

Yasaklı Kullanıcı
neyse boşverin nasıl inanıyorsanız ole yaşayın ama tekrar edeyim bu ayrımlar gereksiz... aynı amaca hizmet eden düşüncelerin arasında ayrım yapmak rasyonel değil.... grup cemmat bilmem ne ; islama , ehli sünnete hizmet eden şii da olsa kardeşimiz.... ben hiç bi grubu cemaati savunmuyorum sadece sende bunlar cehenneme gider bunlar bizden cennete gider vb. sözleri yazmak abes.... sonuç olarak grubu cemaati ne olursa olsun aynı itikat ve aynı inanca sahip olanlara bunlar yazılmaz....

mantikli konus ne rasyonelizmi ? ..ayirim kelimesi uzerinde oynama zaten ayriyiz asla papanin misyonun parcalari ile ayni amaca hizmet etmiyoruz
Islama hizmet eden evet ama aciktan papaya cenab diyen ve onun misyonuna hizmet eden gizli hristiyan asla !
evet siz nurcular `ehli kitabla amentude muttefikiz` derken hristiyanlarla ayni ittikada sahibiz ayni sekilde inaniyoruz diyorsunuz ama SIZ biz degil

senin taptigina ben tapmam sende benim taptigima tapmazsin
senin ayri dindeyiz bu yuzden kardeslikten soz etme !

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt