Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ABD İran’ı vakit kaybetmeden vurmak istiyor ama nasıl? (1 Kullanıcı)

titretttinhoca

Yasaklı Kullanıcı
ABD İran’ı vakit kaybetmeden vurmak istiyor ama nasıl?
İran bir Irak değil ya da bir Afganistan. Köklü bir devlet geleneği olan Batı’ya karşı bilenmiş ve sonuna kadar devletinin arkasında olan bir millete sahip olan İran kolay yutulur lokma değil ABD için.
Güçlü bir İran’la tek başına savaşmayı ne ABD ne de İsrail göze alamıyor ama İran’ı vurmaktan da vazgeçemiyorlar.

Çünkü İran, ABD için bir tehdit.
Çünkü İran, ABD doları için bir tehdit.
Çünkü İran, BOP için bir tehdit.
Çünkü İran, İsrail için bir tehdit.
Çünkü İran, Arzı Mevud için bir tehdit.

İran’ı vurmayı kafasına koymuş olan küresel güçler farklı senaryolar üzerinde çalışmakta ve kendilerine en az zayiatı İran’a ve dolayısıyla Müslümanlara en fazla zayiatı verdirecek yollar aramaktalar.
İran Irak savaşı benzer bir senaryonun ürünüydü ve ABD her iki ülkeye de silah satarak tek kazanan taraf olmuştu. Benzer bir senaryo yeniden uygulanmak isteniyor. Bu senaryonun içinde İran yine var. Bu defa İran ile Türkiye savaştırılmak isteniyor.

Bütün hedef bölgenin en güçlü iki ülkesi olan Türkiye ve İran’ı kapıştırmak olunca bütün adımlar buna göre atılıyor.

Şimdi bu hedeflerini gerçekleştirmek için NATO kullanılmak isteniyor.
NATO (Kuzey Atlantik antlaşması örgütü) 1949 yılında 12 ülkenin ABD, Kanada, Norveç, Danimarka, Hollanda, Belçika, Lüksemburg, İngiltere, Fransa, Portekiz, İzlanda ve İtalya’nın katılımıyla kuruldu.

Türkiye, Kuzey Atlantik Antlaşması’nı 18 Şubat 1952’de onaylayarak (5886 sayılı yasa) NATO’ya üye oldu. Yunanistan da aynı tarihte antlaşmayı onayladı.
NATO’nun üye sayısı, Almanya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan ve Polonya’nın katılımıyla 19’a ulaştı. 7 eski Doğu bloğu ülkesi Romanya, Bulgaristan, Slovakya, Slovenya, Litvanya, Letonya ve Estonya, 29 Mart 2004’de NATO’ya üye olduklarında NATO’nun üye sayısı 26’ya ulaştı.

Türkiye, NATO’nun en sadık üyesi ve ittifaktaki tek Müslüman ülke konumunda.
Türkiye’nin Adnan Menderes hükümeti zamanında daha resmen üye olmadan 1000 Mehmetçiğini Kore’ye ölüme göndermesi NATO’ya üyeliğimizin ilk diyeti olmuştu.
NATO Bosna katliamında seyirci kalmış ve Sırpların Müslüman Bosnalıları katletmesine göz yummuştu.

Şimdi NATO kullanılarak Türkiye İran’la haksız bir savaşın içerisine sokulmak isteniyor. İngiltere’de yayımlanan The Sunday Times gazetesinin haberine göre, düşünce kuruluşu Lxington Enstitüsü’nün Başkan yardımcısı ve Pentagon’un danışmanı Dan Goure, NATO’nun bir operasyon durumunda ilk etapta Türkiye’deki üsleri kullanabileceğini söylemiş.

Türkiye topraklarında bulunan NATO üsleri ya da ABD üslerinden İran’ın herhangi bir şekilde vurulmasını kesinlikle engellemelidir. Çünkü bu içinden çıkılmaz bir kaosun ortasına ülkenin sürüklenmesi demek olacaktır.
Bombaları İran’a ister NATO ister ABD atsın ölen masum Müslüman İran halkı olacaktır.

Orhan Dede

osman gazi

Yasaklı Kullanıcı
30 YILLIK NİNNİ...şia sapıklarını sünniler gözünde iyi pazarlıyorlar..iran gizli gizli abdyle ticaret yapıyor...kuyruk sallıyor abdye...ırakta yandaşlarını abd safında mücahidlere karşı savaştırıyor...30 yıldır BÜYÜK ŞEYTAN..BÜYÜK ŞEYTAN..BAŞKA BİR HALT ETTİKLERİ YOK..OSMANLI OLSAYDI DEMİR YUMRUĞUNU İNDİRMİŞTİ ABD VE İSRAİLİN KAFASINA...

El_Kassam

Kayıtlı Kullanıcı
Osmanlı Olsaydı Eğer Şimdi;

İlk Önce Gizli Düşman Sapık Şia İRANIN Kafasını Uçurmuştu..!!!

Ondan Sonra ABD ve İSRAİLİN...!!!!!!!

MehmetSanli

Kayıtlı Kullanıcı
"bölgenin en güçlü iki ülkesi olan Türkiye ve İran’ı kapıştırmak" ben buna cok katiliyorum. Kardesim abd ve israil hedefi muslumanlari yok etmek. Sunni veya Sia fark etmez onlar icin islamiyet vardir ve muslumanlarin hicbirsekilde guclenmelerini istemiyorlar.

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Allah celle celalüh razı olsun.. Çok yerinde bir yazı oldu..
Osmanlı Olsaydı en büyük müttefiki de iran olurdu.. 17 Mayıs 1639'da İmzalanan Kasr-ı Şirin antlaşması hala geçerliliğini korumaktadır ve İran yüzyıllardır bu sınırlara riayet etmektedir..
Selam Ve Dua İle...

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm kardeşim çok doğru bir paylaşım emeğine sağlık..
abd nin gözü baştan beri Türkiye de onun için önce çevresini temizleme planları yapıyor bu bir gerçek...öyle ki dünyada bizim ülkemiz gibi bir yer varmı? hayır yok...Türkiye nin stratejik konumu bile savaş için yeterli onlara...bunun yanında yeraltı kaynakları..üç tarafı deniz...dört mevsim var...ve en önemlisi asya ile avrupayı birbirine bağlayan bir köprü durumunda...kim istemez böyle bir ülkeyi.....

selam ve dua ile kalın...

osman gazi

Yasaklı Kullanıcı
"bölgenin en güçlü iki ülkesi olan Türkiye ve İran’ı kapıştırmak" ben buna cok katiliyorum. Kardesim abd ve israil hedefi muslumanlari yok etmek. Sunni veya Sia fark etmez onlar icin islamiyet vardir ve muslumanlarin hicbirsekilde guclenmelerini istemiyorlar.

Müslüman sahabeye küfretmez...MÜSLÜMAN ZİNAYI MUTA ADI ALTINDA MEŞRULAŞTIRMAZ...MÜSLÜMAN MÜSLÜMANIN SAFINDA YERALIR..IRAKTAKİ ŞİA GURUPLARI GİBİ ABDNİN SAFINDA DEĞİL...IRAKTAKİ MÜCAHİDLER GİBİ ABDYE KARŞI SAVAŞIR...

osman gazi

Yasaklı Kullanıcı
Osmanlı Olsaydı en büyük müttefiki de iran olurdu.. 17 Mayıs 1639'da İmzalanan Kasr-ı Şirin antlaşması hala geçerliliğini korumaktadır ve İran yüzyıllardır bu sınırlara riayet etmektedir..
Selam Ve Dua İle...

Osmanlı olsaydı hz Ebubekire düşman olanların kafasına balyoz gibi inerdi...OSMANLI EHLİ SÜNNET VEL CEMAATTI..VE HEP HAÇLILARA KARŞI SAVAŞMIŞTI...DALALET VE BİDAT CEPHESİNE DE DERSİNİ HER ZAMAN VERMİŞTİ...İŞTE YAVUZ SULTAN SELİM HAN...

osman gazi

Yasaklı Kullanıcı
humeyni denilen zavallı bakın ne diyor.

hulago ile isbirliği yapıp ona yardımda bulunmak, islam’a ve Muslumanlara gercek yardıda bulunmak olmustur.

Humeyni, el –hukumetu’l –slamyye, 142.

işde hulaguya arka çıkan bir munafık.müslümanları nasıl satdıklarını öğrenmek için siyer kitaplarına bakınız bir.abbasi halifelerinin bazı vezirlerinin bu hulagu ile nasıl temas kurupda onları müslümanların üzerine saldırmak için gayret içine girdiklerini dehşetle okuyuverin diyorum.

şiiler sapıkdır.

ehli sünnet dışıdır.orda uygulanan şeriat ise islam şeriatı değil şii şeriatdır.onların kendi dinlerine aitdir.şii dini lafzını humeyni keşful esrarda demekdedir.bakınız salih ekinci sahabaye dil uzatanlara cevablar.

bu munafağın başka çok aciap sözleride vardır.

misal sürgünde iken sözde mekke ve medineyi tekrar fethetdiğinde iki kabir sahibini kabirlerinden çıkartıp tekrar asacakmış.ama nasib olmadı tabi.geberdi gitdi.....İKİ KABİR SAHİBİ KİM BİLİYORMUSUNUZ...HZ EBUBEKİR VE HZ ÖMER..RA...ŞİMDİ BUNU BİLİPTE BU İHANET ŞİALARINA HÜSNÜZANLA BAKANLARA BEN HÜSNÜZANLA BAKMIYORUM..Ya takiyyedir bunun adı-ki şianın akidesidir...YADA İHANET...

titretttinhoca

Yasaklı Kullanıcı

tesekkur ederim aynen dediginiz gibi

titretttinhoca

Yasaklı Kullanıcı
Selam Ve Dua İle...

cumlemizden ,gercekleri gorenler de var bu cok sevindirici
selametle

titretttinhoca

Yasaklı Kullanıcı
selamünaleyküm kardeşim çok doğru bir paylaşım emeğine sağlık..
abd nin gözü baştan beri Türkiye de onun için önce çevresini temizleme planları yapıyor bu bir gerçek...öyle ki dünyada bizim ülkemiz gibi bir yer varmı? hayır yok...Türkiye nin stratejik konumu bile savaş için yeterli onlara...bunun yanında yeraltı kaynakları..üç tarafı deniz...dört mevsim var...ve en önemlisi asya ile avrupayı birbirine bağlayan bir köprü durumunda...kim istemez böyle bir ülkeyi.....

selam ve dua ile kalın...

aleykum selam tesekkur ederim
cok dogru soylediniz ABD ayni oyunlari ile tekrar karsimizda ama bu sefer ayni hataya dusmemizi saniyorsa bilsin ki yaniliyor..

kiyamet kopmadan once Hz Muhammedin sav ummeti yeniden birlesecek bidatler kalkacak varsa yanlslar duzeltilecek Allah icin Resulullah sav icin
bunun mujdesini hadislerde aliyoruz

MehmetSanli

Kayıtlı Kullanıcı
Müslüman sahabeye küfretmez...MÜSLÜMAN ZİNAYI MUTA ADI ALTINDA MEŞRULAŞTIRMAZ...MÜSLÜMAN MÜSLÜMANIN SAFINDA YERALIR..IRAKTAKİ ŞİA GURUPLARI GİBİ ABDNİN SAFINDA DEĞİL...IRAKTAKİ MÜCAHİDLER GİBİ ABDYE KARŞI SAVAŞIR...

Ya simdi bu cok detayli bir konu. Iranda islama hizmet eden bir suru alim vardir. Iran Hukumeti bu alimlerden fetva almadan is yapmiyor.Tabi ki ben herseyin Iranda mukkemmel oldugunu savunmuyorum. Ama enazindan seriattla yonetiliyor ya. Seriatla yonetilen bir ulkenin de yukarda belirtiniz seyleri yapmasi bence mantikli degil. Bazi Siller yapiyordur ama ben bilmiyorum ve duymadim!Turkiyenin durumuna bakin. ABD VE ISRAILE yalakalik yapmiyormuydu? Bu hukumet biraz olsun frenledi. Turkiyede DIN KITAP PEYGAMBER TANIMIYAN YOK MU? Allah muhafaza Turkiye savasa girse cok sosyete ve aydin kisiler ABD nin yaninda yer almaz mi? Bunun en guzel ornegini Kurtulus savasinda yasamadik mi? ABD nin himayesine girmek isteyenler yok muydu? Vessalam

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
irana bu kadar sallayanlar türkiyedeki durumdan bihaber sanırım.... ya da türkiye de yaşamıyorlar.. sen ilk önce kendi ülkene bir bak da ondan sonra irana salla...

osman gazi

Yasaklı Kullanıcı
irana bu kadar sallayanlar türkiyedeki durumdan bihaber sanırım.... ya da türkiye de yaşamıyorlar.. sen ilk önce kendi ülkene bir bak da ondan sonra irana salla...

iran bunları islam adına yaptığı için eleştiriyoruz..türkiyedeki rejim ise bunu dinsizlik adına yapıyor..BU FARKI İYİ ANLAMAK GEREK..ÇOKTA ZOR OLMASA GEREK...TÜRKİYEDEKİ EHLİ SÜNNET MÜSLÜMANLAR BUNLARI TASVİP ETMİYORKİ..KÜFRÜN SUÇUNU MÜSLÜMANLARA YIKASIN...

osman gazi

Yasaklı Kullanıcı
Ya simdi bu cok detayli bir konu. Iranda islama hizmet eden bir suru alim vardir. Iran Hukumeti bu alimlerden fetva almadan is yapmiyor.Tabi ki ben herseyin Iranda mukkemmel oldugunu savunmuyorum. Ama enazindan seriattla yonetiliyor ya. Seriatla yonetilen bir ulkenin de yukarda belirtiniz seyleri yapmasi bence mantikli degil. Bazi Siller yapiyordur ama ben bilmiyorum ve duymadim!Turkiyenin durumuna bakin. ABD VE ISRAILE yalakalik yapmiyormuydu? Bu hukumet biraz olsun frenledi. Turkiyede DIN KITAP PEYGAMBER TANIMIYAN YOK MU? Allah muhafaza Turkiye savasa girse cok sosyete ve aydin kisiler ABD nin yaninda yer almaz mi? Bunun en guzel ornegini Kurtulus savasinda yasamadik mi? ABD nin himayesine girmek isteyenler yok muydu? Vessalam

İYİ ARAŞTIR O ZAMAN.. Sahabeye küfret çık şeriatla yönetiliyorum de..muta zinasını yap çık şeriatla yönetiliyorum de..MUTA ZİNASINI İŞLEDİKLERİNİ VE SAVUNDUKLARINA KAYNAK DELİL VEREYİM..İRAN DEVRİM ÖNDERİ MUTAHARRİNİN KADIN KİTABI..VE İRAN ANAYASASININ MUTA ZİNASIYLA İLGİLİ MADDELERİ..BİZZAT DEVLET ÖNDERLERİ BU FİİLİ ÖZENDİRMELİ DİYE NOT DÜŞMÜŞLER..TÜRKİYEYİ ŞERİAT VE EHLİ SÜNNET YÖNETMİYORKİ..BOPUN EŞBAŞKANLARI YÖNETİYOR...SELAMETLE...VESSELAM...

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
içimizde sizin gibi sii sünni ayımını körüklüyenler varken abd ve israile ne hacet ......

osman gazi

Yasaklı Kullanıcı
içimizde sizin gibi sii sünni ayımını körüklüyenler varken abd ve israile ne hacet ......

ES-SELAM...Kardeş burda kimse şii-sünni ayrımı yapmıyor..AYRI ZATEN..1400 YILLIK BİR GEÇMİŞ VAR..1400 YILDA EHLİ SÜNNET ALİMLERİ VE BU DALALET EHLİ KONUYU HALLETMİŞLER...SAFLAR BELLİ OLMUŞ...SENİN VEYA BİRİLERİNİN HADDİNE DÜŞMEZKİ BU KARARIN ÜZERİNE KARAR DEĞİŞTİRMEK...İMAM-I RABBANİ..ABDÜLKADİR GEYLANİ...AMELDE VE İTİKATTA Kİ EHLİ SÜNNET VEL CEMAAT İMAMLARIMIZ...MUHİDDİNİ ARABİ..SAİDİ NURSİ..NECİP FAZIL..MAHMUD EFENDİ...SÜLEYMAN HİLMİ TUNAHAN..YUNUS EMRE...FATİH SULTAN MEHMED HAN..YAVUZ SELİM SULTAN..CENNETMEKAN ABDÜLHAMİD HAN...ALLAHIN RAHMETİ ÜZERLERİNE OLSUN...BU ALİM VE EVLİYALARIMIZ SÖZÜ SÖYLEMİŞLER..KONUYU KAPATMIŞLAR..4 HAK MEZHEP VAR HANİFİ ŞAFİ MALİKİ HANBELİ..BAŞKA YOK..KONU BU KADAR BASİT..İTİKADIMIZA SALDIRMASINLAR VE GÖLGE ETMESİNLER YETER..KÜFRE KARŞI..YAHUDİ VE ABD KEFERELERİNE KARŞI BİZLE BERABER OLRLARSA ÖNLERİNE KÖPRÜLER İNŞA ETMEK GÖREVİMİZ..ALLAHCC E EMANET OLUNUZ..

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
[COLOR="Red"' Alıntı:
KARŞI..YAHUDİ VE ABD KEFERELERİNE KARŞI BİZLE BERABER OLRLARSA ÖNLERİNE KÖPRÜLER İNŞA ETMEK GÖREVİMİZ[/COLOR].

buna da şükür.... sapık!!! şia nın kellesini uçuralım filan gibi bir yorum yok en azından...... farkılılıkları varsa sapkınlıkları salih olanla değiştirmek ya da buna çabalamak kelle uçurmaktan daha uygundur sanırım :)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt