Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Zincirler kırılsın ayasofya açılsın.... (1 Kullanıcı)

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
7 Tem 2009
Mesajlar
6,952
Tepki puanı
1
Puanları
0
Yaş
53
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Ayasofya Önünde Bayram Namazı

Tekbir getirip sloganlar atan gruplar, daha sonra birbirleriyle bayramlaşarak dağıldı.
ayasofya_onunde_bayram_namazi_h430.jpgİstanbul Alperen Ocakları ve çeşitli Sivil Toplum Örgütlerinden yüzlerce kişi, ellerindeki bayraklar ve Kelime-i Tevhid sancakları ile Ayasofya Müzesi önünde toplandı. Burada cemaat oluşturan grup daha sonra bayram namazını kıldı.
Çevik Kuvvet polisi'nin Ayasofya ve çevresinde büyük önlem aldığı gözlerden kaçmadı… İsmailağa cemaatinden bir İmam'ın kıldırdığı Bayram Namazına gençlerin ilgisi oldukça fazlaydı... Gönüldaşlarımızın da hazır bulunduğu Ayasofya Camii'inin önünde saf tutan gençlerin teşrik tekbirleri Ayasofya'da yankılandı… Genç Çeriler Grubu da Ayasofya önünde saf tutanların arasındaydı.
Namaz sonrası basın açıklamasını okuyan İstanbul Alperen Ocakları İl Başkanı Hüseyin Aktaş, Ayasofya'nın ibadete açılmasını istedi.
Osmanlı Padişahı Vahdettin'in 'askerlerine İstanbul işgal edilirse benden emir beklemeden ateş açın ve son nefesinize kadar savaşın dediğini' belirten Aktaş, şunları söyledi:
“Fatih Sultan Mehmet Han Hazretleri ve tüm İslam âlemi hiçe sayılarak Ayasofya Camisi müzeye çevrilerek ibadete kapatılmıştır. Daha sonraki süreçte ise hiçbir hükümet zamanında bu konu gündeme getirilmeyerek, Ayasofya Camisi boynu bükük bırakılarak yıllarca ibadete kapalı kalmıştır. Bir an önce 1934'teki yanlışlıktan dönülerek Ayasofya Camisi ibadete açılmalıdır.”
“Ayasofya Camisi yıllarca İslam dünyasının baş tacı olmuş, doğu ve batı medeniyeti arasında köprü vazifesi gören, İstanbul şehrinin tarihi güzelliğine ayrı bir hava katarak Müslümanlar'ın ibadet etmek için en uğrak mekânı olarak yüzyıllarca İslam dünyasına hizmet vermiştir.”
Tekbir getirip sloganlar atan gruplar, daha sonra birbirleriyle bayramlaşarak dağıldı.
 

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
15 Şub 2009
Mesajlar
12,148
Tepki puanı
25
Puanları
38
Yaş
39
Sultan Fatih'in Ayasofya Vakfiyesi

"Allah'ın mescidlerinde o'nun adının anılmasına engel olan ve onların harap olmasına çalışandan daha zalim kim vardır! Aslında bunların oralara ancak korkarak girmeleri gerekir. Başka türlü girmeye hakları yoktur. Bunlar için dünyada rezillik, ahirette de büyük azap vardır."
(Bakara Suresi / 114.Ayet)***İşte bu benim Ayasofya Vakfiyem, dolayısıyla kim bu Ayasofya’yı camiye dönüştüren vakfiyemi değiştirirse, bir maddesini tebdil ederse onu iptal veya tedile koşarsa, fasit veya fasık bir teville veya herhangi bir dalavereyle Ayasofya Camisi’nin vakıf hükmünü yürürlükten kaldırmaya kastederlerse, aslını değiştirir, füruuna itiraz eder ve bunları yapanlara yol gösterirlerse ve hatta yardım ederlerse ve kanunsuz olarak onda tasarruf yapmaya kalkarlar, camilikten çıkarırlar ve sahte evrak düzenleyerek, mütevellilik hakkı gibi şeyler ister yahut onu kendi batıl defterlerine kaydederler veya yalandan kendi hesaplarına geçirirlerse ifade ediyorum ki huzurunuzda, en büyük haram işlemiş ve günahları kazanmış olurlar.

Bu sebeple, bu vakfiyeyi kim değiştirirse,

Allah’ın, Peygamber’in, meleklerin, bütün yöneticilerin ve dahi bütün Müslümanların ebediyen laneti onun ve onların üzerine olsun, azapları hafiflemesin onların, haşr gününde yüzlerine bakılmasın
.

Kim bunları işittikten sonra hala bu değiştirme işine devam ederse, günahı onu değiştirene ait olacaktır.

Allah’ın azabı onlaradır. Allah işitendir, bilendir.

Fatih Sultan Mehmed Han - 1 Haziran 1453
(Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü'nde Bulunan
Ayasofya İle İlgili Arapça Vakfiyenin Tercümesi)

Allah celle celaluhu razı olsun..
 

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
9 Şub 2009
Mesajlar
6,610
Tepki puanı
2
Puanları
0
Yaş
53
Alperenler, Bayram Namazını Ayasofya Önünde Kıldı

bayram-namazi---manset_600x270cutout.jpg


İstanbul Alperen Ocaklarına bağlı bir grup, Kurban Bayramı namazını Ayasofya Müzesi önünde kıldı. Namaz sonrası yapılan basın açıklamasında Ayasofya'nın cami olarak ibadete açılması istendi.

İstanbul Alperen Ocaklarına bağlı gruplar, sabahın erken saatlerinde Ayasofya önünde toplandı. Bayram namazı vaktinin girmesiyle grup, yere serdikleri seccadelerin üzerinde namazlarını kıldı. Namaz sonrasında grup adına basın açıklaması yapıldı.

Namazın ardından İstanbul Alperen Ocakları İl Başkanı Hüseyin Aktaş, yaptığı konuşmada Ayasofya'nın ibadete açılmasını istedi. Aktaş'ın dağıttığı basın bülteninde"Ayasofya Camii'nin yeniden ibadete açılması talebimizi tekrar ediyor ve siyasi iktidardan bunu bekliyoruz" denildi. Kalabalık hep bir ağızdan tekbir getirip 'Zincirler kırılsın, Ayasofya açılsın' şeklinde slogan attı. Grup, birbirleriyle bayramlaşarak olaysız dağıldı.
Açıklamanın ardından grup tekbir getirerek Ayasofya Müzesi girişine gelerek birbirleriyle bayramlaştı. Polis ekipleri, namaz ve basın açıklaması sırasında çevrede yoğun güvenlik önlemi aldığı görüldü.

 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt