Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yüz Güzelliği Mi, Huy Güzelliği Mi? (3 Kullanıcı)

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
İKİSİ Bİ ARADA YOK MU DEĞİNCE AKLIMA BİR ŞEYLER GELDİ ONLARI AKTARMAK İSTEDİM:

BİRİSİ DEMİŞTİKİ BEN ÇİRKİNİM SENCE DEDİ?
ONA DEMİŞTİMKİ, BİR ŞEYİN ÇİRKİN OLUP VEYA OLMADIĞINI 3. KİŞİLER SÖYLER. HERŞEYİ YARATAN ALLAH DEĞİL MİDİR? YÜCE YARATTANIN YARATTIĞI BİR ŞEY ÇİRKİN OLABİLİR Mİ?

YUNUSUN DEDİĞİ GİBİ BİZ YARATILANI SEVERİZ YARATANDAN ÖTÜRÜ...

AŞIK VEYSEL NE DEMİŞ " GÜZELLİĞİN ON PARA ETMEZ, BENDEKİ BU SEVDA OLMASA"... GERÇEKTEN İNSAN SEVDİĞİNE GÜZEL GÖRÜNÜRMÜŞ, O GÖZLE BAKAMAZKİ DİĞERLERİ ONA,
BUNUNLA İLGİLİ KISA BİR HİKAYE :

Küçük kız, kendini bildiği günden beri annesinden büyük bir şefkat görmüş ve ondan duyduğu sözlerle, pamuk prensesten daha güzel olduğuna inanmıştı. Ona göre; nur yüzlü ve badem gözlüydü. Bir tanecik yavrusuydu her zaman. Ama ilk okula başlayınca işler değişti. Arkadaşları onun hiç de güzel olmadığını, hatta çirkin bile sayıldığını söylemekteydi. Küçük kız, ilk önceleri onlara inanmadı çünkü herkes birbirini kıskanıyordu. Ama bir kaç yılda gerçeklerle yüzleşti. Annesinin bir pamuğa benzettiği yüzü, çiçek bozuğu bir cilde sahipti. "Badem" dediği gözleri ise şaşıydı. Vücudu da bir serviyi andırmıyordu. Demek ki, annesi
onu aldatmış ve yıllar yılı çekinmeden yalan söylemişti.
Genç kızın anne sevgisi, kısa bir süre sonra nefrete dönüştü. Evlenme çağına gelmiş olmasına rağmen yüzüne bakan yoktu. Üstelik de gözleri, bütün tedavilere rağmen düzelmiyordu. Genç kız, doktorların gizlice yaptığı konuşmalardan kör olacağını anladığında çılgına döndü ve kendisini hâlâ çocukluk yıllarındaki ifadelerle seven annesinin bu yalanlarına dayanamayıp evi terk etmeye karar verdi. Fakat annesi, uzak bir yerde iş bulduğunu söyleyerek ondan önce davrandı ve kazandığı paraları bir akrabasına gönderip, kızına bakmasını rica etti. Genç kız bir süre sonra görmez oldu. Karanlık dünyasıyla baş başaydı. Bu arada annesini hiç merak etmiyordu. Yalancıydı annesi, ölse bile bir kayıp sayılmazdı. Bir gün doktorlar, uygun bir çift göz bulduklarını söyleyerek kızı ameliyat ettiler.

Ancak o, gözünü açtığında yine aynı yüzü görmekten korkuyordu. Fakat kör olmak zordu. En azından kimseye yük olmazdı. Genç kız, ameliyat sonunda aynaya baktığında, müthiş bir çığlık attı. Karşısında bir dünya güzeli vardı. Gerçekten de harika bir kızdı gördüğü. yüzündeki bozukluklar tamamen kaybolmuştu. Çok kemerli olan burnu düzelmis, kepçe kulakları normale dönmüş ve yaban otlarını andıran saçları, dalga dalga olmuştu. Genç kız, yanındaki yaşlı doktora sevinçle sarılarak: "Sanki yeniden dünyaya geldim!" dedi. "Yüzümde hiçbir çirkinlik kalmamış, estetik ameliyatı siz mi yaptınız?" Yaşlı doktor: "Böyle bir ameliyat yapmadık kızım!."diye gülümsedi. Annenin bağışladığı gözleri taktık. Sen, onun gözünden gördün kendini!." ALINTI..

GÜZEL GÖREN, GÜZEL DÜŞÜNEN, GÜZELLİKLERİ KALBİNE NAKIŞ NAKIŞ İŞLEYEN TÜM KARDEŞLERİME SELAM OLSUN ;)

SELAM VE DUA İLE... (kusura bakmayın bazen paylaşımı abartabiliyorum, beni mazur görün, hakkınızı helal edin)

ve aleyküm selam.. Estağfirullah kardeşim. sevdiğim bir hikayedir. teşekkür ederim katılımlarınız için.
selam ve dua ile. Allah' a c.c emanet olun..

Sevgi Gülü

Kayıtlı Kullanıcı
Yazilari Baştan Sona Okudum Hepside Birbirinden Güzeldi Allah Emanet Olun Hepimizin Kalbini Rabbim Güzel Eylesin Yüzümüze Nur Versin Selametle Kalin

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
Yazilari Baştan Sona Okudum Hepside Birbirinden Güzeldi Allah Emanet Olun Hepimizin Kalbini Rabbim Güzel Eylesin Yüzümüze Nur Versin Selametle Kalin

Sağolasınız kardeşim. Güzel duanıza amin diyorum. Siz de Rabbimize c.c. emanet olun. selam ve dua ile..

kasirga

Kayıtlı Kullanıcı
es selamun aleykum kardeşim,

o kadar güzel bi konu paylaşmıssınki, bu konuda sürekli aklıma bi şeyler geliyor ve paylaşmak istiyorum.

öncelikle ikisi bir arada yok mu? sualine cevap olarak neden Efendimiz sav. i örnek vermek aklıma gelmedi diye kendime kızdım. Yaradan en yakışıklı en güzel ahlaklı olrak Hz. Muhammed Mustafa sav. i yaratmıştır. yüz güzelliğinde ikinci olarak Hz. Yusuf, üçüncüsü ise sima olrak Efendimize sav. e benzeyen Musab bin Umayr dir.

ayrıca bi büyüğüm demiştiki Allah sevdiği kullarını herkese sevdirir. melekler onu sevmelerini diğer insanların kulaklarına fısıldar. bazen tanımadığınız bir insanı gördüğünüzde onu çok hoş bulursunuz, kalbiniz kaynar, onu görmekten hoşnut olursunuz demişti. oysa size onu sevmeniz söylenmiştir bilmezsiniz demişti. hatta kalu belada yanımızda bulunan insanlarla karşılarşırsak onları diğerlerinden daha ayrı görürmüşüz,sanki yıllar once bildiğiniz bir sima gibi gelirmiş.

tekrar selam ve dua ile..

- inşallah benden bıkmazsın kardeşim :D -

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm niğdeli kardeşim sağolasınız gerçekten çok güzel bir paylaşımdı..dikkatle okunması,ibret alınması gereken güzel bir paylaşımdı..bence de demiycem çünkü bu işin sencesi bencesi olamaz yol bellidir..suret üzere yapılan evliliklerin çoğunun temeli sağlam olmuyor..her işimizde olduğu gibi bu konuda da Rabbimizin buyurduğu gibi davranmalıyız..evleneceğimiz kişinin suretinden çok sireti ile ilgilenmeli,güzel ahlaklı olup olmadığına bakmalıyız muhakkak..Rabbimiz hayırlı ve güzel ahlaklı insanlarla karşılaştırsın bizleri inşAllah..Allaha(c.c.)emanet olunuz..

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
es selamun aleykum kardeşim,

o kadar güzel bi konu paylaşmıssınki, bu konuda sürekli aklıma bi şeyler geliyor ve paylaşmak istiyorum.

öncelikle ikisi bir arada yok mu? sualine cevap olarak neden Efendimiz sav. i örnek vermek aklıma gelmedi diye kendime kızdım. Yaradan en yakışıklı en güzel ahlaklı olrak Hz. Muhammed Mustafa sav. i yaratmıştır. yüz güzelliğinde ikinci olarak Hz. Yusuf, üçüncüsü ise sima olrak Efendimize sav. e benzeyen Musab bin Umayr dir.

ayrıca bi büyüğüm demiştiki Allah sevdiği kullarını herkese sevdirir. melekler onu sevmelerini diğer insanların kulaklarına fısıldar. bazen tanımadığınız bir insanı gördüğünüzde onu çok hoş bulursunuz, kalbiniz kaynar, onu görmekten hoşnut olursunuz demişti. oysa size onu sevmeniz söylenmiştir bilmezsiniz demişti. hatta kalu belada yanımızda bulunan insanlarla karşılarşırsak onları diğerlerinden daha ayrı görürmüşüz,sanki yıllar once bildiğiniz bir sima gibi gelirmiş.

tekrar selam ve dua ile..

- inşallah benden bıkmazsın kardeşim :D -

ve aleyna aleyküm selam ve rahmetullah değerli kardeşimiz
estağfirullah kardeşim, ne bıkması :D paylaşımlarınızı beklerim. sağolasınız, katkılarınızla daha da güzelleşti konu. çok teşekkür ederim. Rabbimiz c.c. razı olsun sizden..selam ve dua ile..Hayırlı cumalar..

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm niğdeli kardeşim sağolasınız gerçekten çok güzel bir paylaşımdı..dikkatle okunması,ibret alınması gereken güzel bir paylaşımdı..bence de demiycem çünkü bu işin sencesi bencesi olamaz yol bellidir..suret üzere yapılan evliliklerin çoğunun temeli sağlam olmuyor..her işimizde olduğu gibi bu konuda da Rabbimizin buyurduğu gibi davranmalıyız..evleneceğimiz kişinin suretinden çok sireti ile ilgilenmeli,güzel ahlaklı olup olmadığına bakmalıyız muhakkak..Rabbimiz hayırlı ve güzel ahlaklı insanlarla karşılaştırsın bizleri inşAllah..Allaha(c.c.)emanet olunuz..

ve aleyna aleyküm selam Recep kardeşim. Teşekkür ederim yorumunuz için kardeşim.Sağolasınız. Rabbim c.c. güzel ahlak sahibi eylesin bizleri. Duanıza amin kardeşim. Mevla hayırlısını nasip etsin.. Siz de Rabbimize c.c. emanet olun..
Selam ve dua ile.

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
Güvenme Malına Bir Kıvılcım Yeter,

Güvenme Güzelliğine Bir Sivilce Yeter..

eminkms

Kayıtlı Kullanıcı
s.a.gerçektende güzel emeğinize sağlık allah 'razı olsun selam ve dua ile.

bonza-m

Kayıtlı Kullanıcı
merhaba kardeşim yazdıkların insana huzur veriyor

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt