Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

YOKMU FIKRA BİLEN KARDEŞLERİM (1 Kullanıcı)

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
RE: SİZLERDEN FIKRALAR

RE: SİZLERDEN FIKRALAR

Akıl hastanesinde bir gün, bir deli hasta bakıcıyı yanına çağırır. "Bana çabuk 5 şişe kola getir" der. Hasta bakıcı buna kızar ve hastaya beş tokat atar ve "al işte kolalarını" der. Aradan zaman geçtikten sonra yine aynı hasta, bakıcıyı yine çağırır. Bu sefer hasta; hasta bakıcıyı tokatlar. Bakıcı, "ne oluyor?" der. Hasta cevap verir: - "Şişeleri getirdim abi."B)B)B)B)

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
RE: FIKRA BİLEN KARDEŞLERİM

:p:p:p:p

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı

OTELCİ
Otelci Temel’in kapısını bir gece bir İspanyol asilzadesi çalmış.
-Boş odanız var mı?
-Kimsunuz?
-Jose de Santana de Monte Cristo de Santa Cruzo.
-Haa, pu kadar uşağu alacak yerum yok!

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı

İŞARET
Temel ile Dursun can sıkıntısından bir kayık kiralarlar. Balık avlamaya çıkarlar... Bir zaman kürek çekerek açılırlar, derken hazırlıklar biter, oltaları denize atarlar... Atar atmaz balıklar da oltaya takılmaya başlar. Temel ile Dursun’un keyifleri yerindedir...
Temel Dursun’a:
-Ula Dursun haburiya bi işaret kuyalum yarun burayi bulmamuz kolay olur...
Derken sahile dönerler, kayıktan inerken Temel Dursun’a gene sorar:
-Ula Dursun işaret koymayi unutmadun değil mi?
Dursun:
-Ula hiç unutur miyum, işaret tamam...
-Nasi işaret koydun?
Dursun:
-Bağa soracağuna kayuğun ucina bak... Çarpi koydum.
Temel sinirlenir:
-Ula o işareti denize yapacağidun kayuğa değil... Ayni kayuğu başkasi kiralarsa gitti baluklar...

kopzehra_06

Kayıtlı Kullanıcı

DİKENLİ TEL
İki deli tımarhaneden kaçmaya karar vermişler. Biri ötekine: "Git bak bakalım dikenli teller yüksek mi alçak mı, eğer yüksekse altından kaçarız, alçaksa üstünden atlarız." Diğeri gitmiş, bir süre sonra geri gelmiş ve şöyle demiş: "Ne yazık ki kaçamayacağız arkadaşım çünkü hiç dikenli tel yok!"
:))

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı

kopzehra_06 yazdı:
DİKENLİ TEL
İki deli tımarhaneden kaçmaya karar vermişler. Biri ötekine: "Git bak bakalım dikenli teller yüksek mi alçak mı, eğer yüksekse altından kaçarız, alçaksa üstünden atlarız." Diğeri gitmiş, bir süre sonra geri gelmiş ve şöyle demiş: "Ne yazık ki kaçamayacağız arkadaşım çünkü hiç dikenli tel yok!"
:))

S.A. KARDEŞİM ELİNE SAĞLIK ALLAHA EMANET OL B)B)B)B)

ZEHRA MELEK

Kayıtlı Kullanıcı

SLM ABİM Bİ TANEDE BEN YAZİİİM
DURSUNUN SAAT 08:00 İŞBAŞI YAPMASI LAZIM VE SAAT 06:00 İŞ BİTER
DURSUN HER ZAMAN Kİ GİBİ İŞE GEÇ GİDERDİ (SAAT 09:00) GİDERDİ
MASA BAŞIYDI İŞİ VE MASAYA TÜNERDİ
YAT YAT KİMSE UYANDIRAMAZDI ONU:D:D:D BAYA ZAMAN SONRA BECEREBİLMİŞLER UYANDIRMAYI
SAATE BAKMIŞ VE SAAT 08:00 GÖSTERİYORDU
OFFFF HERZAMAN Kİ GİBİ İKİ SAAT FAZLA MESAİ YAPMIŞIM DAMİŞ:D:D:D

VALLA PEK FIKRA BİLMEM BUNU DA HATIRLADIĞIM KADARIYLA YAZDIM İDARE ET ABİM... SELAMETLE...B)

ishakyakup

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm :

ben yaşanmış bir olay anlatacağım gebze otobüs terminalinde yazahanesi olan bir arkadaşım anlatmıştı:

"istanbul terminalden kalkan otobüsler gebzedende yolcu alırlar"

bir gün otobüsler yaklaşık 1 ila 1,5 saat gecikmeli geliyorlardı. sebebini şoför arkadaşlara sorduk. boğaz köprüsünde yol yapım çalışması var, o yüzden geç kalıyoruz dedi

o gün otobüs bekliyenlerden, doğulu bir amca beklemekten gayet sıkılmış bir halde bize gelerek nerede oğlum bu otobüs diye çıkıştı.

bizde ona: amca köprüde çalışma varmış o yüzden otobüsler geç kalıyor dedik..

amca bu sefer dahada kızarak (orjinal şivesi ile) şoförler inip yardım mı ediyorlar..? başka adam yokmi.? dedi bütün yazahane koptuk...

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı

ZEHRA MELEK yazdı:
SLM ABİM Bİ TANEDE BEN YAZİİİM
DURSUNUN SAAT 08:00 İŞBAŞI YAPMASI LAZIM VE SAAT 06:00 İŞ BİTER
DURSUN HER ZAMAN Kİ GİBİ İŞE GEÇ GİDERDİ (SAAT 09:00) GİDERDİ
MASA BAŞIYDI İŞİ VE MASAYA TÜNERDİ
YAT YAT KİMSE UYANDIRAMAZDI ONU:D:D:D BAYA ZAMAN SONRA BECEREBİLMİŞLER UYANDIRMAYI
SAATE BAKMIŞ VE SAAT 08:00 GÖSTERİYORDU
OFFFF HERZAMAN Kİ GİBİ İKİ SAAT FAZLA MESAİ YAPMIŞIM DAMİŞ:D:D:D

VALLA PEK FIKRA BİLMEM BUNU DA HATIRLADIĞIM KADARIYLA YAZDIM İDARE ET ABİM... SELAMETLE...B)

S.A. KARDEŞİM ELLERİN DERT GÖRMESİN ALLAH RAZI OLSUN DÜŞÜNÜP YAZMAN BİLE YETER İNAN COK SEVİNDİM ALLAHA EMANET OL KARDEŞİM B)B)B)B)

ZEHRA MELEK

Kayıtlı Kullanıcı

Akıl hastanesine yeni atanan müdür hastaneyi dolaşmaya karar vermiş. dolaşırken hastanesinin dışarıya bakan duvarının dibinde bir grup akıl hastasının tek sıra olup duvardaki bir delikten baktıklarını görmüş. merak içinde yanlarına giderek :
-yahu hepiniz toplanmış burada ne yapıyorsunuz.
-hiçbir şey yapmıyoruz sadece bu delikten dışarı bakıyoruz...
Bunun üzerine müdür hastaları kenara iterek :
-durun birde ben bakayım, demiş ve delikten dışarıya doğru bakmış. birde ne görsün delik kapalı ve hiçbir şey görünmüyor. hiddetle akıl hastalarına dönerek :
-yahu, demiş, ben baktım bu delikten dışarı bir şey görünmüyor peki siz ne görüyorsunuz :
-deliler hep bir ağızdan müdür bey, demiş. biz yıllardan beri bakıyoruz bir şey göremedik siz bir bakışta nasıl göreceksiniz ki:D:D:D

ZEHRA MELEK

Kayıtlı Kullanıcı

Birgün Mehmet bey köpeğini gezintiye çıkarmış. O sırada yolda Mehmet beyi sevmeyen bir adam bunları görmüş ve "Bu eşekle nereye gidiyorsun böyle" demiş. Mehmet bey:

-O eşek değil değil köpek, köpek!

-Biliyorum, ben zaten köpekle konuşuyordum...:D:D:D
abim hayırlı geceler ben çıktımB)B)B)

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı

ZEHRA MELEK yazdı:
Birgün Mehmet bey köpeğini gezintiye çıkarmış. O sırada yolda Mehmet beyi sevmeyen bir adam bunları görmüş ve "Bu eşekle nereye gidiyorsun böyle" demiş. Mehmet bey:

-O eşek değil değil köpek, köpek!

-Biliyorum, ben zaten köpekle konuşuyordum...:D:D:D
abim hayırlı geceler ben çıktımB)B)B)

S.A KARDEŞİM İNAN BUNU YENİ DUYDUN KAHKAHAMI SU AN HERHAL KOMŞULAR DUYDU ELİNE SAĞLIK DEVAMINI BEKLİYOM HAAAAA ALLAHA EMANET OL B)B)B)B)

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı

B)B)B)B)

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı

ZEHRA MELEK yazdı:
Akıl hastanesine yeni atanan müdür hastaneyi dolaşmaya karar vermiş. dolaşırken hastanesinin dışarıya bakan duvarının dibinde bir grup akıl hastasının tek sıra olup duvardaki bir delikten baktıklarını görmüş. merak içinde yanlarına giderek :
-durun birde ben bakayım, demiş ve delikten dışarıya doğru bakmış. birde ne görsün delik kapalı ve hiçbir şey görünmüyor. hiddetle akıl hastalarına dönerek :
-yahu, demiş, ben baktım bu delikten dışarı bir şey görünmüyor peki siz ne görüyorsunuz :
-deliler hep bir ağızdan müdür bey, demiş. biz yıllardan beri bakıyoruz bir şey göremedik siz bir bakışta nasıl göreceksiniz ki:D:D:D

S.A. KARDEŞİM ELİNE SAĞLIK ALLAH RAZI OLSUN BİZLERİ GÜLDÜRDÜN ALLAH TA SENİ GÜLDÜRSÜN A.E.O.B)B)B)B)

ZEHRA MELEK

Kayıtlı Kullanıcı

CEVDET-71 yazdı:
ZEHRA MELEK yazdı:

S.A. KARDEŞİM ELİNE SAĞLIK ALLAH RAZI OLSUN BİZLERİ GÜLDÜRDÜN ALLAH TA SENİ GÜLDÜRSÜN A.E.O.B)B)B)B)
amin cümlemizi inşlh.B):D

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı

:TB)B)B)B)

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
RE: YOKMU FIKRA BİLEN KARDEŞLERİM

ZEHRA MELEK yazdı:

B)B)B)B):T

Kleshtina

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.makedonyagocmeni.net
-Babam Öldü demiş Temel. İlyas ta Sormuş?;
-Neden Öldü??
-Apartmanın sekizinci katının balkonundan düştü.
-Eyvah Parçalandımı ??
-Yok Girişteki Bakkalın tentesine düşünce oradan havalanıp karşı apartmana yöneldi.
-Apartmanamı çarptı nasıl oldu??
-Yok karşı apartmanın balkonunda çamaşırlar asılı idi. Çamaşır ipine vurup Fabrikanın bahçesine düştü.
-Oradamı Öldü???
-Fabrika çelik yay fabrikası, bahçedeki yayların üzerine düşüp havalandı yeniden....
-Peki sonra??
-Sonrası ne?? baktıkki yere inmiyor bizde vurduk onu:p

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
-Babam Öldü demiş Temel. İlyas ta Sormuş?;
-Neden Öldü??
-Apartmanın sekizinci katının balkonundan düştü.
-Eyvah Parçalandımı ??
-Yok Girişteki Bakkalın tentesine düşünce oradan havalanıp karşı apartmana yöneldi.
-Apartmanamı çarptı nasıl oldu??
-Yok karşı apartmanın balkonunda çamaşırlar asılı idi. Çamaşır ipine vurup Fabrikanın bahçesine düştü.
-Oradamı Öldü???
-Fabrika çelik yay fabrikası, bahçedeki yayların üzerine düşüp havalandı yeniden....
-Peki sonra??
-Sonrası ne?? baktıkki yere inmiyor bizde vurduk onu:p

S.A KARDEŞİM ELLERİNE SAĞLIK ALLAHA EMANET OL

must_beyt

Kayıtlı Kullanıcı
fıkra gibi... komik ve gerçek olaylar :)

--------------------------------------------------------------------------------

Malum servis söförümüz trafikte hareket edemez halde beklerken (gayetde haklıydı çünkü önündeki arabalar kuyruk olmustu) arkadan kornaya abanan araç sahibine camdan sarkarak "Pokemon'muyum lan ben arabaların üzerinden uçayım" diye bağırarak tüm servisi yere yıkmıştı.

Yetmiş sekiz yaşında, tonton bir babaannem var. Ne kadar modern olsa da gelişmiş teknolojiye ayak uydurmakta epey zorlanıyor. Buna en güzel örnek evimi aradığında telesekretere bıraktığı not:
- "Babaannesi aradı dersiniz."

Olay, bir arkadaşımın annesinin gözetmen olarak bulunduğu ilkokulu dışardan bitirme sınavlarından birinde gerçekleşiyor. Dışardan bitirme sınavı ya, yağlı ballı adamlar da var sınavda. Gözetmenler sınav sırasında sıraların arasında dolaşıyorlar. Tam o sırada gözetmen bakıyor, adamın biri soruların hiçbirine cevap verememiş; acıyor dama. "Maddenin üç halini yazınız" sorusunu parmağıyla işaret ediyor ve adamın kulağına eğilip cevabı fısıldıyor: " Katı, Sıvı, Gaz." Sınav kurulunu dumura uğratan an cevap kagıtları okunurken gerçekleşiyor. Sorunun cevabı, kagıtların birinde aynen şöyle yer alıyor:
- Katır, Sığır, Kaz

Ecevit 1997 yılı seçim kampanyasında konuşuyor: "Bu düzen değisecektir" Bir vatandaş bağırmış: "Düzen hayatından memnun; düzülen ne zaman değişecek?"

Abimiz deri, yarım bot ve koyu kahverengi ayakkabıyı alıp kasaya yanaşıyor... Kasadaki bayan botları poşete koyarken, sayın Abimiz de soruyor;
- 43 lira değil mi?...
- Kız, "Ne münasebet" der gibi bakıyor ve "Bunlar orijinal deri...İndirimli fiyatı 180 lira..." Abi'mizin bitiş cümleleri, kızcağızın kopuş anına denk geliyor;
-Olur mu hanımefendi, altında 'Size 43' yazıyor..

Konuyla ilgili açıklama yapan davacının avukatı İdris Karadeniz "Müvekkilim marketten aldığı 2 Lt.lik kampanyalı cocacola ürününün kapağını açtığında hediye çıkmadığını ve tekrar deneyiniz yazısını görmüş. Bunun üzerine kapağı kapatıp tekrar açmış ancak yine aynı şey. Bunun üzerine aynı şişe kapağında tam 4246 defa deneme yapmasına rağmen hediye çıkmamıştır. CocaCola şirketinin tüketiciyi dolandırdığını düşünen müvekkilim şirkete dava açmaya karar vermiştir. Bizde bugün gelerek dava dilekçemizi adliyeye teslim ettik. 10 bin YTL. Maddi tazminat talep etmekteyiz" dedi. Davadan haberdar olan CocaCola yönetimi adına açıklama yapan bir sirket yetkilisi olayın çok komik olduğunu ve artık Karadeniz bölgesine gönderilen ürünlerin kapağına " Başka şişede inşallah " yazmayı düşündüklerini söyledi

Barbaros bulvarında olmuş bir olay... Arkadaşlarla öyle Barbaros bulvarında yürüyorduk. Bir anda yanımızdan son sürat bir minibüs geçti. Biz 'Freni patladı' filan demeye kalmadan, minibüs kafadan elektrik direğine bindirdi. Hemen koştuk, yardım edelim diye. Minibüse ulaştığımızda manzara şuydu: Yolcuların kiminin kası açılmıs, kiminin dudağı patlamış... Dağılmış vaziyetteler yani. Ama bir tuhaflık var. Çünkü o hallerine rağmen, gözlerinden yaşlar gelecek şekilde gülüyorlar. Biz ne yapacağımızı şaşırdık. 'Ne oldu?' diye sorduk. Bir iki tanesi, güçlükle 'Şoför, şoför...' diyebiliyor ama yine gülmeye başlıyorlar. Bu şaşırtıcı manzaranın aslını öğrenebilmek için 2,3 dakika geçmesi gerekti. Meğer şoför, tükürürken minibüsten düşmüş. Hani, bizim şoförlere özgü, giderken kapıyı açıp dışarı tükürme hareketi vardır ya. Baba, dengeyi tutturamamış, tükürükle beraber, gümbürt aşagı düşmüş. Minibüs de kontrolden çıkıp direğe bindirmiş

rzurum'a bilgisayarın daha yeni yeni gelmeye başladığı zamanlara ait bir anıyı Erzurum Kültür Kurumu İlköğretim Okulu'ndan Mansır Bey anlatıyor... Bir işyerine bilgisayar ve stok programı satılır. Teknik servis elemanı bilgisayarı işyerine kurduktan sonra stok programının kullanımı ile ilgili bilgi verir ve ayrılır. Aradan bir iki saat geçer, işyerinden telefon:
- "Kardeşim sizin anlattıgınız kimi yapirem fegat program düzgün çalışmiir." Teknik servis elemanı sorar:
- "Nasıl yapıyorsunuz?"
- "Senin anlattıgın kimi."
- "Hata ne?"
- "Yazdıgım bilgiler kaydetmeme ragmen saklanmiir."
- "İşlem basamaklarını tek tek anlatır mısınız?."
- "Tamam" diyor ve başlıyor, anlatmaya.
- "Programı açirem. Malın adı bölümüne adını, adedi bölümüne adedini, birim fiyatını vb. yazirem. Hepsini yazdıhtan sonra senin anlattıgın kimi kayıt bölümüne basirem. Ekrana bir yazı geliir: Kaydetmek ister misiniz? E / H yazısı çıkir. Ben de diyirem Hee..."

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt