Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

YOKMU FIKRA BİLEN KARDEŞLERİM (3 Kullanıcı)

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
RE: herkesten fıkralar

AHSEN-I FIGAN yazdı:
TEMELİN KEDİSİ
temel,deniz kıyısında kedisini yıkıyormuş.yoldan geçen biri,kardeşim,kedi denizde yıkanırmı?hayvan cağızı öldüreceksin demiş.temel merak etme ona hiç bir şey olmaz demiş.biraz sonra adam yine oradan geçmiş.bakmışki kedi ölmüş.temel ağlıyor adam ben sa hayvanı yıkama ölür demedimmi?demiş.temel cevap vermiş YIKARKEN DEĞİL SIKARKEN ÖLDÜ DEMİŞ.
s.akardeşim eline sağlık allaha emanet ol B)B)B)B)

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı

uzeyr yazdı:
Konuşulmaz

Öğretmen sınıfta sözlü yapıyordu.

Tarih, coğrafya sorularından sonra Tabiat Bilgisi sorularına geçti:

-Söyleyin bakalım, balıklar neden konuşmaz?

Öğrencilerin hiç biri işin içinden çıkamıyor, sınıfta derin bir sessizlik hüküm sürüyordu ki, Temel ayağa fırladı:

-Öğretmenim, sizin de başınızı suya soksam, siz de konuşamazsınız.
B)B)B)B)

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı

MÜTEAHHİT TEMEL
Bizim Temel, Amerikalı ve İngiliz’le telefon direği dikme ihalesine girmiş. Müdür şöyle bir öneri getirmiş:
-Hepiniz aynı teklifi verdiniz ama bizim için sürat önemli. Bir yarışma yapalım, kim daha çok direk dikerse ihaleyi o alacak...
Üçüne de 5 saat süre ve yeterince direk verilmiş. Amerikalı 40, İngiliz 50, Temel de sadece 4 direk dikmiş. Müdür kızmış:
-Nasıl olur, bak diğerleri bir sürü direk dikmiş...
-Mudür bey siz onların diktuğu direkleri görmedunuz... Nerdeyse tamami dişarda...

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
RE: SİZLERDEN FIKRALAR

KİMİNLE EVLİ?
Mahkemede hakim, Temel'e sormuş:
- Kiminle evlisin?
- Bizum kariylan!
Hakim sinirlenmiş:
- E, herhalde, sen hiç erkekle evlenen duydun mu?
- Duydum tabi, nasil duymadum!..
- Kimmiş?
- Bizum kari.

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı

Temelle İdris meyhaneye girdiler. Rakılar geldi...
Yarım saat sonra İdris sordu:
-Söyle pakayum, bir bir daha ne eder?
-İçi dedi, Temel.
İdris bıçağını çekip Temeli vurdu.

Karakolda komiser gürledi:
-Arkadaşını neden öldürdün?
İdris içini çekti:
- Çok şey pileydu! :p:p:p:p

handan06

Kayıtlı Kullanıcı

:D:D:D:D:D

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı

Bir gün doktorlar, tımarhanede yaptıkları araştırmada en akıllı deliyi seçeceklermiş. Bir gün delilerden biri bahçede bulunan havuza düşmüş ve boğulmak üzereymiş. Delilerden biri havuza düşen arkadaşını kurtarmaya çalışmış. Bunu gören doktorlar arkadaşını kurtaran deliyi yanlarına çağırmışlar ve "seni en akıllı seçiyoruz" demişler. Doktorlardan biri: "Peki kurtardığın arkadaşını çağır da sana teşekkür etsin" demiş. Deli: "Gelemez ki!" Doktor: "Neden gelemezmiş?" Deli: "Çünkü kuruması için onu astım!" B)B)B)B)

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı

KIZARTMA
Bizim Temel karakolda başkomiserdir. Bir gün bir kadın gelir:
- Komiser bey komiser bey! Kocama tavuklu bezelye yapacaktım ... Ben onu haşlayana kadar kocamı markete bezelye almaya gönderdim. Gidiş o gidiş gelmedi... Ben ne yapacağım?
Komiser Temel kadına hiç bakmadan:
- En eyisi siz o tavuğu kizartma yapin. B)B)B)B)

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı

Adamın biri, bir gün ağacın altında namaz kılıyormuş. Ağaçta bulunan başka biri de onu izliyormuş. Namazını bitiren adam daha sonra namazının kabul olması için Allah'a dua etmeye başlamış. - "Allahım sen namazımı kabul et." Ağaçtaki adam: - "Etmem", diye cevap vermiş. Adam şaşırmış. Tekrarlamış: - "Allahım sen kıldığım namazı kabul et." - "Etmem." Adamın şaşkınlığı iyice artmış. Yine: - "Allahım sen namazımı kabul et", demiş. Ağaçtaki adam tekrar: - "Etmem", deyince adam sinirlenmiş. - "Etmezsen etme. Zaten abdestsiz kılmıştım."B)B)B)B)

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı

İki tane çiftçi; biri Adanalı diğeri Kayserili, sohbet ediyorlarmış; bu arada haliyle zenginlikleriyle övünüyorlar.. Adanalı başlamış : - "Bizim orda sabah güneş doğmadan biniyoruz arabaya, akşam oluyo biz hala çiftliğin öteki ucuna yetişemiyoz" demiş... Kayserili de bunun üzerine: -Yav bizim de vardı öyle eski bi arabamız, ama geçenlerde satıp yeni modelini aldık...B)B)B)B)

abdullah usame

Kayıtlı Kullanıcı

:):) KAYSERİLİYE SORMUŞLAR : "İKİ KERE İKİ KAÇ EDER?"

KAYSERİLİ DE DEMİŞ Kİ : ALCEZ Mİ ? SATCEZ Mİ ? :):)

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞLERİM HEPİNİZ ALLAH GÖNLÜNÜZE GÖRE VERSİN HOŞCAKALIN ALLAHA EMANET OLUN B)B)B)B)

abdullah usame

Kayıtlı Kullanıcı

AMİN ... ECMAİN ... ALLAH TÜM MÜSLÜMANLARIN GÖNLÜNE GÖRE VERSİN ... ALLAH'A EMANET OLUN ...

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı

abdullah usame yazdı:
AMİN ... ECMAİN ... ALLAH TÜM MÜSLÜMANLARIN GÖNLÜNE GÖRE VERSİN ... ALLAH'A EMANET OLUN ...
S.A KARDEŞİM ALLAH SENİNDE GÖNLÜNE GÖRE VERSİN ALLAHA EMANET OL B)B)B)B)

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı

Temel'e bak bakalım arabanın sinyalleri calışıyor mu? demişler... - Çalışayi - Çalışmayi - Çalışayi - Çalişmayi

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı

Akıl hastanesinde koğuşları gezen başhekim, bir delinin oturmuş, birşeyler yazdığını gördü: - "Kolay gelsin ne yazıyorsun?" - "Mektup yazıyorum efendim." - "Yaaa..Kime yazıyorsun?" - "Kendime.." - "Peki ne yazılı mektupta?" - "İlahi doktor bey, deli misiniz siz.. Mektubu daha almadım ki içinde ne yazdığını bileyim?"B)B)B)B)

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı

Temel Karayolları Müdürlüğünde işe alınmıştır; görevi ise yollardaki çizgileri çekmektir. Temel'e bir kutu boya ve fırça verilir. Temel çizgileri çekmeye başlar. Bir gün amiri gelir ve çizelgeye bakar; "1. gün 500 metre, 2. gün 300 metre, 3. gün 150 metre, 4. Gün 100 metre.." "Temel", der "her gün gittikçe tembelleşiyorsun galiba?" Temel cevap verir: "Aksine amirum daha çok çalışayrum lakin gün geçtikçe boya kutusundan daha fazla uzaklaşayrum."B)B)B)B)

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı

S.A KARDEŞLERİM HANİ KİMSE YAZMIYO FIKRA BİLEN YOKMU ALLAHA EMANET OLUN HEP DERS HEP DERS OLMAZ BİRAZDA EĞLEMELİM B)B)B)B)

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı

Çok genç bir İngiliz subayı, general olan babasının yanında yaverdi, yaşlı bir albaya emri iletmekle görevlendirildi: - "Babam birliğinizi şu karşıki tepenin yamaçlarına çekmenizi söylüyor, efendim" dedi. Yüzü moraran albay da şöyle dedi: -Demek öyle söylüyor!Peki anneniz ne diyor?! B)B)B)B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt