Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

YEŞİL ELBİSE (1 Kullanıcı)

turuncu_09

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm.yüreğine sağlık kardeşim.Okurken çok etkilendim.Allah'a emanet ol.

atky

Kayıtlı Kullanıcı
s.a beni çok üzdünüz şu an ben bi kaç senedir Rabbimin gösterdiği yolda yavaş ama sağlam adımlarla yürürken kardeşlerimi de doğru yola çekmeyi başardım fakat babam hariç.Merak ediyorum bir sabah ezanında acaba pencereleri aralarken karşılaşır mıyız acaba?inş birleri kafalarında ampüllerini yakar bu yazıyla.Allah razı olsun.

Nar Çiçeği

Kayıtlı Kullanıcı
Gerçekten çok güzelmiş. Ama dolunayhilal arkadaşımızında söylediği gibi, keşke bozulan sadece ütüler olsaaa...

SURMELI_CEYLAN

Kayıtlı Kullanıcı
s.a beni çok üzdünüz şu an ben bi kaç senedir Rabbimin gösterdiği yolda yavaş ama sağlam adımlarla yürürken kardeşlerimi de doğru yola çekmeyi başardım fakat babam hariç.Merak ediyorum bir sabah ezanında acaba pencereleri aralarken karşılaşır mıyız acaba?inş birleri kafalarında ampüllerini yakar bu yazıyla.Allah razı olsun.

ALEYKÜM SELAM SİZİ ÜZDÜYSEM ÖZÜR DİLERİM AMA DUALARIMIZ SİZİNLE İNŞ BABANIZDA EN KISA ZMANDA DOĞRU YOLU BULACAKTIR EMİN OLUN VE ONUN İÇİN BOL BOL DUA ETMEYİ UNUTMAYIN DUALARDA BULUŞMAK DİLEĞİYLE ALLAHA EMANET OLUN

NuşiN

Kayıtlı Kullanıcı
Yesil Elbise

Yesil Elbise

Yolda karşılastığımızda ezan okunuyordu.
-"Gel seni camiye götureyim" dedim. "Bugün cuma biliyorsun."
-"Sende benim camiye gitmedigimi biliyorsun."dedi.
-"Biliyorum ama sebebini gerçekten merak ediyorum."
-"Ne bileyim,olmuyor işte. Hem pantolonumun ütüsü bozulup,dizleri cıkar diye endişe ediyorum."dedi.
Gayri ihtiyari gülmeye başladım.
-"Herhalde şaka yapıyorsun. Bunun icin cami terk edilir mi?
-"Ciddi söylüyorum. Giyimime ve özellikle yeşile düşkün olduğumu bilirsin."dedi.
Gerçekten de öyleydi. Giydiği birbirinden güzel elbiseleri; mutlaka yeşilin bir başka tonundan seçer ve her zaman ütülü tutardı.
-"Peki" dedim. "Hayatında hiç camiye gitmedin mi?"
-"Çocukken dedemle birkaç kere gitmiştim. Hem o yaşlarda dizlerimin aşınacak diye herhalde endişe etmiyordum. Fakat artık camiye gidebileceğimi zannetmiyorum."
Söyledikleri beni son derece şaşırtmış ve bu konuyu açtığıma pişman etmisti. Daha sonra tokalaşıp ayrıldık. Onunla konuşmamızdan iki ay sonra; kendisinin camide olduğunu söylediler.Hemen gittim. Bahcedeki namaz saflarının en önünde duruyordu ve yine yeşiller vardı üzerinde . Yavasca yanına yaklaştım ve Kısık bir sesle:
"Hani camiye gelmiyecektin ?" dedim
Hiç sesini çıkartmadı. Çünkü musalla taşının üzerinde, yeşil örtülü bir tabut içinde yatıyordu...

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
sa kardeşim.etkileyici ve ibret verici.sitede paylaşılan bir konuydu.allah razı olsun.

alfonso_54

Kayıtlı Kullanıcı
Yesil Elbise

Yesil Elbise

Yolda karşılastığımızda ezan okunuyordu.
-"Gel seni camiye götureyim" dedim. "Bugün cuma biliyorsun."
-"Sende benim camiye gitmedigimi biliyorsun."dedi.
-"Biliyorum ama sebebini gerçekten merak ediyorum."
-"Ne bileyim,olmuyor işte. Hem pantolonumun ütüsü bozulup,dizleri cıkar diye endişe ediyorum."dedi.
Gayri ihtiyari gülmeye başladım.
-"Herhalde şaka yapıyorsun. Bunun icin cami terk edilir mi?
-"Ciddi söylüyorum. Giyimime ve özellikle yeşile düşkün olduğumu bilirsin."dedi.
Gerçekten de öyleydi. Giydiği birbirinden güzel elbiseleri; mutlaka yeşilin bir başka tonundan seçer ve her zaman ütülü tutardı.
-"Peki" dedim. "Hayatında hiç camiye gitmedin mi?"
-"Çocukken dedemle birkaç kere gitmiştim. Hem o yaşlarda dizlerimin aşınacak diye herhalde endişe etmiyordum. Fakat artık camiye gidebileceğimi zannetmiyorum."
Söyledikleri beni son derece şaşırtmış ve bu konuyu açtığıma pişman etmisti. Daha sonra tokalaşıp ayrıldık. Onunla konuşmamızdan iki ay sonra; kendisinin camide olduğunu söylediler.Hemen gittim. Bahcedeki namaz saflarının en önünde duruyordu ve yine yeşiller vardı üzerinde . Yavasca yanına yaklaştım ve Kısık bir sesle:
"Hani camiye gelmiyecektin ?" dedim
Hiç sesini çıkartmadı. Çünkü musalla taşının üzerinde, yeşil örtülü bir tabut içinde yatıyordu...

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardeşim ellerine yüreğine saglık paylaşımın için rabbim razı olsun
rabbimize emanetsin inşallah
selam ve dua ile
<<B)>>

alfonso_54

Kayıtlı Kullanıcı
aleykum selam hepimizden Allah razı olsun..saolasın..ben bunu alıntı olarak yaptım içerigini degiştirmedim herne kadar ben olarak geçse de..tamamen alıntıdır herhangi bir sorun olmaz inşaAllah..Selamun Aleykum

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm.allah razı olsun.hayırlı cumalar.

S

SıDıKA/MeKKe

s.a...alfonso kardesim çok güzel bir konuya değinmişsin.. ne yazıkki bu durumu sebep gösteren o kadar çok insan varki !!! RABBİM bilsin ... Allah'a emanet ol...

ZaRiNa/MeDiNe

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun,Rabbim geç kalmadan yoluna döndürmeyi nasip etsin her kuluna inşallah..

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardeşim.
RABBIM razı olsun.nekadar güzel ve bir o kadarda ibretlik bir olay.bizlerle paylaştıgın için teşekkür ederim. kardeşim.cuman mübarek olsun.selametle.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt