Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

YEŞİL ELBİSE (4 Kullanıcı)

dost_37

Kayıtlı Kullanıcı
YEŞİL ELBİSE

Yolda karşılaştığımızda ezan okunuyordu.

"Gel seni camiye götüreyim", dedim. "Bugün Cuma biliyorsun."

"Sen de benim camiye gitmediğimi biliyorsun," dedi.

"Biliyorum ama,sebebini gerçekten merak ediyorum."

"Ne bileyim olmuyor işte,dedi.Hem pantolonumun ütüsü bozulup,dizleri çıkar diye endişe ediyorum."

Gayri ihtiyari gülmeye başladım.

"Herhalde şaka yapıyorsun," dedim. "Bunun için cami terk edilir mi?"

"Ciddi söylüyorum," dedi. Giyimime ve özellikle yeşile düşkün olduğumu bilirsin."

Gerçekten öyleydi.Giydiği birbirinden güzel elbiseleri mutlaka yeşilin bir başka tonundan seçer ve her zaman ütülü tutardı.

"Peki,dedim.Hayatında hiç camiye gitmedin mi?"

"Çocukken dedemle birkaç kere gitmiştim," dedi. Hem o yaşlarda dizlerim aşınacak diye herhalde endişe etmiyordum. Fakat artık camiye gidebileceğimi zannetmiyorum.

Söyledikleri beni son derece şaşırtmış ve bu konuyu açtığıma pişman etmişti.Daha sonra el sıkışıp ayrıldık.

Onunla konuşmamızdan 2 ay sonra,kendisinin camide olduğunu söylediler.Hemen gittim.

Bahçedeki namaz saflarının en önünde duruyordu ve üzerinde yine yeşiller vardı.

Yavaşça yanına yaklaştım ve kısık bir sesle:

"Hani,dedim.Camiye gelmeyecektin?"

Hiç sesini çıkarmadı. Çünkü musalla taşının üzerinde, yeşil örtülü bir tabut içinde yatıyordu.

adi_yok

Kayıtlı Kullanıcı
YEŞİL ELBİSE

Yolda karşılastığımızda ezan okunuyordu.
-"Gel seni camiye götureyim" dedim. "Bugün cuma biliyorsun."
-"Sende benim camiye gitmedigimi biliyorsun."dedi.
-"Biliyorum ama sebebini gerçekten merak ediyorum."
-"Ne bileyim,olmuyor işte. Hem pantolonumun ütüsü bozulup,dizleri cıkar diye endişe ediyorum."dedi.
-"Herhalde şaka yapıyorsun. Bunun icin cami terk edilir mi?
-"Ciddi söylüyorum. Giyimime ve özellikle yeşile düşkün olduğumu bilirsin."dedi.
Gerçekten de öyleydi. Giydiği birbirinden güzel elbiseleri; mutlaka yeşilin bir başka tonundan seçer ve her zaman ütülü tutardı.
-"Peki" dedim. "Hayatında hiç camiye gitmedin mi?"
-"Çocukken dedemle birkaç kere gitmiştim. Hem o yaşlarda dizlerimin aşınacak diye herhalde endişe etmiyordum. Fakat artık camiye gidebileceğimi zannetmiyorum."
Söyledikleri beni son derece şaşırtmış ve bu konuyu açtığıma pişman etmisti. Daha sonra tokalaşıp ayrıldık. Onunla konuşmamızdan iki ay sonra; kendisinin camide olduğunu söylediler.Hemen gittim. Bahcedeki namaz saflarının en önünde duruyordu ve yine yeşiller vardı üzerinde . Yavasca yanına yaklaştım ve Kısık bir sesle:
"Hani camiye gelmiyecektin ?" dedim
Hiç sesini çıkartmadı. Çünkü musalla taşının üzerinde, yeşil örtülü bir tabut içinde yatıyordu...

Duaa

Kayıtlı Kullanıcı
Yeşil Elbise

Yeşil Elbise

- “Gel seni camiye ****üreyim” dedim. “Bu gün Cuma biliyorsun.”

Daha önceki tekliflerimi de reddettiği için:

- “Sen de benim câmiye gitmediğimi biliyorsun” dedi.

- “Biliyorum ama”, dedim, “sebebini de merak ediyorum”.

- “Ne bileyim olmuyor işte” diye karşılık verdi. “Belki çevrenin de tesiri var. Hem pantolonumun ütüsü bozulup dizleri aşınır diye endişe ediyorum.”

İster istemez gülerek:

- “Herhalde şaka yapıyorsun” dedim, “Bunun için câmi terk edilir mi hiç?”

- “Ciddî söylüyorum” dedi, “Giyimime ve özellikle “yeşile” çok düşkün olduğumu bilirsin.”

Gerçekten de öyleydi. Giydiği birbirinden güzel elbiseleri mutlaka yeşilin bir başka tonundan seçer ve her zaman ütülü tutardı.

- “Peki” dedim, “hayatında hiç câmiye gitmedin mi?”

- “Çocukken dedemle birkaç kez gitmiştim” diye cevap verdi. “Fakat artık gidebileceğimi zannetmiyorum.”

Söyledikleri beni son derece şaşırtmış ve bu konuyu açtığıma pişman etmişti. Daha sonra el sıkışıp ayrıldık.

Onunla konuşmamızdan iki ay sonra, kendisinin câmide olduğunu söylediler. Hemen gittim. Bahçedeki namaz saflarının en önünde duruyordu ve üzerinde yine yeşiller vardı.

-Hani dedim, câmiye gelmeyecektin?

Hiç sesini çıkartmadı. Çünkü musalla taşının üzerinde yeşil örtülü bir tabut içinde yatıyordu.

selma85

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Yeşil Elbise

PAYLASIM İÇİN TSK İNŞ İBADETLERIMIZI YAPMAKTA GEC KALMAYIZB)

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYKÜM MUSTAFA ABİ.ALLAH(CC) RAZI OLSUN.RABBİM HER OKUYUP HAYATA GEÇİRENLERDEN EYLESİN.NAMAZI DOSDOĞRU KILIP,NAMAZDAN HİÇ AYRILMAYANLARDAN EYLESİN..DÜNYA MALI İÇİN İBADETİEDA ETMEMEK NİYE?SELAMETLE

miyase

Kayıtlı Kullanıcı
YEŞİL ELBİSE

YOLDA KARŞILAŞTIĞIMIZDA, EZAN OKUNUYORDU.
*GEL SENİ CAMİYE GÖTÜREYİM DEDİM. BUGÜN CUMA BİLİYORSUN.
_SEN DE BENİM CAMİYE GİTMEDİĞİMİ BİLİYORSUN, DEDİ.
*BİLİYORUM, AMA DEDİM.SEBEBİNİ MERAK EDİYORUM.
_ NE BİLİYİM OLMUYOR.İŞTE,DEDİ. BELKİ ÇEVRENİN DE TESİRİ VAR. HEM PANTOLONUMUN ÜTÜSÜ BOZULUP, DİZLERİ ÇIKAR DİYE ENDİŞE EDİYORUM.
GAYRİ İHTİYARI GÜLMEYE BAŞLADIM.
*HERHALDE ŞAKA YAPIYORSUN,DEDİM.BUNUN İÇİN CAMİ TERKEDİLİR Mİ?
_CİDDİ SÖYLÜYORUM, DEDİ.GİYİMİME VE ÖZELLİKLE YEŞİL,E ÇOK DÜŞKÜN OLDUĞUMU BİLİRSİN.
GERÇEKTEN DE ÖYLEYDİ. GİYDİĞİ BİRBİRİNDEN GÜZEL ELBİSELERİ MUTLAKA YEŞİLİN BİR TONUNDAN SEÇER VE HER ZAMAN ÜTÜLÜ TUTARDI.
*PEKİ, DEDİM. HAYATINDA HİÇ CAMİYE GİTMEDİN Mİ?
_ÇOCUKKEN DEDEMLE BİRKAÇ KERE GİTMİŞTİM, DEYE CEVAP VERDİ.HEM O YAŞLARDA DİZLERİM AŞINACAK DİYE HERHALDE ENDİŞE ETMİYORDUM. FAKAT ARTIK CAMİYE GİDEBİLECEĞİMİ PEK ZANNETMİYORUM.
SÖYLEDİKLERİ BENİ SON DERECE ŞAŞIRMIŞ VE BU KONUYU AÇTIĞIMA PİŞMAN ETMİŞTİ.DAHA SONRA EL SIKIŞIP AYRILDIK.
ONUNLA KONUŞMAMIZDAN İKİ AY SONRA, KENDİSİNİN CAMİDE OLDUĞUNU SÖYLEDİLER. HEMEN GİTTİM. BAHÇEDEKİ NAMAZ SAFLARININ EN ÖNÜNDE DURUYORDU VE ÜZERİNE YİNE YEŞİLLER VARDI.
YAVAŞÇA YANINA YAKLAŞTIM VE KISIK BİR SESLE:
*HANİ, DEDİM CAMİYE GELMEYECEKTİN?
HİÇ SESİNİ ÇIKARMADI. ÇÜNKÜ MUSALLA TAŞININ ÜZERİNDE, YEŞİL ÖRTÜLÜ BİR TABUT İÇİNDE YATIYORDU.
* * * * *
SEVGİLİ KARDEŞLERİM
ÖLMEK SEVGİLİYE KAVUŞMAKTIR VE GİTMEDEN VARILMAZ.
BAHARLAR BİZİM İÇİN, AYLAR,GÜNEŞLER HEP BİZİM İÇİN DÖNÜP DURURKEN, YARATILMIŞ NE VARSA BİZE HİZMETİ İÇİN DÖNÜP DURURKEN, YARATILMIŞ NE VARSA BİZE HİZMET İÇİN KOŞUŞTURURKEN, ACABA BİZ KİME HİZMET ETMELİYİZ?
DÜNYAYA SADECE DÜNYAYI DEĞİL,AHİRETİ KAZANMAYA GELDİĞİMİZİ BİLİRSEK, ÖLÜMÜN HAYATTAN İSTEDİĞİ ŞEYİ ÖLMEDEN ÖNCE KEŞFEDEBİLİRSEK "EDEBİYYEN" KURTULURUZ...
BİZ İBLİSİN ASKERİ OLURSAK İŞTE BÖYLE SAÇMALIKLARLA KENDİMİ OYALARIZ
BİR MÜSLÜMANIN KİMLİĞİNDE ŞART OLAN "NAMAZ"KILMAK
RABBİMİZ KULLARINA NAMAZI EMRETMİŞSE SADECE BİZİM İÇİN.
YÜCE YARADAN,NIN BİZİM NAMAZIMIZA İHTİYACI YOKTUR.
NAMAZ MÜSLÜMANLARA VERİLMİŞTİR ,
BİZE DÜŞEN GÖREVLERDEN BİRİSİDE ETRAFIMIZDAKİ KARDEŞLERİMİZİ NAMAZA DAVET ETMELİYİZ.
RABBİMDEN DİLEDİĞİM DÜNYA ÜZERİNDE KILINAN NAMAZLARIMIZI EKSİĞİYLE FAZLASIYLA KABUL BUYURSUN
BOL BOL KAZA KILALIM .
RABBİM O GÜNDE BİZİM YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN
EFENDİMİZİN(S.A.V) ŞEFAATİNE MASHAR EYLESİN.
RABBİMİN SEVDİĞİ KULLARDAN OLMAK DİLEĞİYLE.
AMİN AMİN AMİN.
SELAMETLE
MİYASE

amina

Kayıtlı Kullanıcı
yeşil elbise

yeşil elbise

-Gel seni camiye *bip*üreyim dedim.Bugün cuma biliyorsun.

-Ben camiye gitmem dedi.Boşuna ısrar etme!

Peki!..dedim.Neden direniyorsun?

-Ne bileyim işte.diye burun kıvırdı.Çevreninde tesiri var herhalde.

Hem,pantolonumun ütüsü bozulup,dizleri aşınır diye endişe ediyorum.

İster istemez gülerek:

-Herhalde şaka yapıyorsun,dedim.Bunun için cami terk edilir mi?

-Ciddi söylüyorum,dedi.Giyimime çok düşkünüm bilirsin.Özellikle yeşil giydiğimde...

Gerçektende öyleydi.En lüks mağzalardan aldığı elbiselerini,yeşilin bir başka tonunda seçer,her zaman jilet gibi ütülü tutardı.

-Hayatında hiç camiye gittin mi?diye sordum.

-Çocukken dedemle gitmiştim,dedi.Fakat artık gitmeye niyetim yok!..
Söyledikleri beni çok şaşırtmış,bu konuyu açtığıma pişman etmişti.Daha sonra el sıkışıp ayrıldık.
Onunla sohbetimden iki ay sonra,kendisinin camide olduğunu söylediler.
Hemen oraya koştum.
Bahçedeki namaz saflarının en önündeydi ve üzerinde yine yeşiller vardı.
Yanına sokulup,kısık bir sesle:

-Hani?dedim.Camiye gelmeyecektin?

Sesini çıkartmadı.Çünkü musalla taşını üstünde,yeşil örtülü bir tabutta yatıyordu.

dost_37

Kayıtlı Kullanıcı
Yeşil Elbise

Yeşil Elbise

"Gel seni camiye götüreyim", dedim. "Bugün Cuma biliyorsun."

"Sen de benim camiye gitmediğimi biliyorsun," dedi.

"Biliyorum ama,sebebini gerçekten merak ediyorum."

"Ne bileyim olmuyor işte, dedi. Hem pantolonumun ütüsü bozulup, dizleri çıkar diye endişe ediyorum."

"Herhalde şaka yapıyorsun," dedim. "Bunun için cami terk edilir mi?"

"Ciddi söylüyorum," dedi. Giyimime ve özellikle yeşile düşkün olduğumu bilirsin."

Gerçekten öyleydi. Giydiği birbirinden güzel elbiseleri mutlaka yeşilin bir başka tonundan seçer ve her zaman ütülü tutardı.

"Peki, dedim. Hayatında hiç camiye gitmedin mi?"

"Çocukken dedemle birkaç kere gitmiştim," dedi. Hem o yaşlarda dizlerim aşınacak diye herhalde endişe etmiyordum. Fakat artık camiye gidebileceğimi zannetmiyorum.

Söyledikleri beni son derece şaşırtmış ve bu konuyu açtığıma pişman etmişti. Daha sonra el sıkışıp ayrıldık.

Onunla konuşmamızdan 2 ay sonra,kendisinin camide olduğunu söylediler.Hemen gittim.

Bahçedeki namaz saflarının en önünde duruyordu ve üzerinde yine yeşiller vardı.

"Hani, dedim.Camiye gelmeyecektin?"

Hiç sesini çıkarmadı. Çünkü musalla taşının üzerinde, yeşil örtülü bir tabut içinde yatıyordu.

berdar

Kayıtlı Kullanıcı

Ölmek değildir, ömrümüzün en feci işi,
Müşkül budur ki, ölümden evvel ölür kişi...
Y.K.BEYATLI
Allah razı olsun güzel bir paylaşımdı...

dost_37

Kayıtlı Kullanıcı

ecmain

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı

:eek: s.a kardeşim ALLAH razı olsun çok manidar emeğine sağlık

MEVLA bizleri ve inananları yolundan ayırmasın AMİN A.E.O

ruveyda28

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun...

handan06

Kayıtlı Kullanıcı

CAMİYE GİDİP O CEMAATLA NAMAZ KILMAK ÇOK GÜZEL BİRŞEY BEN YAPTIM ÇOGUNUZ YAPMIŞTIR İNŞ.CAMİDEN AYRI KALMAYIZ İNŞ.

Kader_sultan

Kayıtlı Kullanıcı

güzelmis emegine saglik kardes paylastigin icin sagol

"selam ve dua ile"B)

gunahkar_8174

Kayıtlı Kullanıcı
hani camiye gelmeyecektin

hani camiye gelmeyecektin

YEŞİL ELBİSE

Yolda karşılaştığımızda, ezan okunuyordu gel seni camiye götüreyim dedim. Bugün Cuma biliyorsun.
Sen de benim camiye gitmediğimi biliyorsun dedi.
Biliyorum, ama dedim. Sebebini de merak ediyorum.
Ne bileyim olmuyor işte dedi. Belki çevrenin de tesiri var. Hem pantolonumun ütüsü bozulup dizleri çıkar diye endişe ediyorum.
Gayri ihtiyari gülmeye başladım. Herhalde şaka yapıyorsun dedim bunun için cami terk edilir mi?
Ciddi söylüyorum dedi giyimime ve özelliklede yeşile çok düşkün olduğumu bilirsin.
Gerçekten de öyleydi. Giydiği birbirinden güzel elbiseleri mutlaka yeşilin başka tonunda ve her zaman ütülü tutardı.
Peki, dedim hayatında hiç camiye gitmedin mi?
Çocukken dedemle birkaç kere gitmişdim, diye cevap verdi. Hem o yaşlarda dizlerim aşınacak diye bir endişem yoktu. fakat artık camiye gidebileceğimi zannetmiyorum.
Söyledikleri beni son derece şaşıtmıştı ve bu konuyu açtığıma pişman da olmuştum, daha sonra el sıkışıp ayrıldık.
Onunla konuşmamızdan iki ay sonra, kendisinin camide olduğunu söylediler.çok şaşırmıştım koşarak camiye gittim.bahçede ki namaz saflarının en önünde duruyordu ve üzerinde yine yeşiller vardı.
Yavaşca yanına yaklaştım ve kısık bir sesle. Hani dedim camiye gelmeyecektin?
Hiç sesini çıkarmadı çünkü
MUSALLANIN ÜZERİNDE YEŞİL ÖRTÜLÜ BİR TABUT İÇİNDE YATIYORDU.

mabet_bekcisi

Kayıtlı Kullanıcı
RE: hani camiye gelmeyecektin

gunahkar_8174 yazdı:
YEŞİL ELBİSE

Yolda karşılaştığımızda, ezan okunuyordu gel seni camiye götüreyim dedim. Bugün Cuma biliyorsun.
Sen de benim camiye gitmediğimi biliyorsun dedi.
Biliyorum, ama dedim. Sebebini de merak ediyorum.
Ne bileyim olmuyor işte dedi. Belki çevrenin de tesiri var. Hem pantolonumun ütüsü bozulup dizleri çıkar diye endişe ediyorum.
Gayri ihtiyari gülmeye başladım. Herhalde şaka yapıyorsun dedim bunun için cami terk edilir mi?
Ciddi söylüyorum dedi giyimime ve özelliklede yeşile çok düşkün olduğumu bilirsin.
Gerçekten de öyleydi. Giydiği birbirinden güzel elbiseleri mutlaka yeşilin başka tonunda ve her zaman ütülü tutardı.
Peki, dedim hayatında hiç camiye gitmedin mi?
Çocukken dedemle birkaç kere gitmişdim, diye cevap verdi. Hem o yaşlarda dizlerim aşınacak diye bir endişem yoktu. fakat artık camiye gidebileceğimi zannetmiyorum.
Söyledikleri beni son derece şaşıtmıştı ve bu konuyu açtığıma pişman da olmuştum, daha sonra el sıkışıp ayrıldık.
Onunla konuşmamızdan iki ay sonra, kendisinin camide olduğunu söylediler.çok şaşırmıştım koşarak camiye gittim.bahçede ki namaz saflarının en önünde duruyordu ve üzerinde yine yeşiller vardı.
Yavaşca yanına yaklaştım ve kısık bir sesle. Hani dedim camiye gelmeyecektin?
Hiç sesini çıkarmadı çünkü
MUSALLANIN ÜZERİNDE YEŞİL ÖRTÜLÜ BİR TABUT İÇİNDE YATIYORDU.
s.a kardeşim çok güzel hikaye allah razı olsun.ben bunu çok uzun zaman önce okumuştum.cüneyt suavinin.hayatın içinden kitabından alıntı zannımca.gerçekten ibretlik bir öykü.
selametleB)

sena_nur

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun..güzel bi paylaşım...Rabbim kendisine layıkıyla kul olanlardan eylesin...dua ile...B)

emine364

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN EMEĞİNE SAĞLIK
ALLAH'A EMANET OL.
HAYIRLI GÜNLER

dost_37

Kayıtlı Kullanıcı

ecmain

derya_derya

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun kardeş.eline sağlık.(kastamonunun neresindensin.benim eşim devrekanili,annem hanönülü,gökçeağaç tarafından.)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt