Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yasin Sûresi Kardeşliğine Var mısınız Kardeşlerim?( Hep Beraber Okuyalım İnşallah) (2 Kullanıcı)

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı
esselamu aleyüm leylacııımm seni gördüğüme okadar sevindimki anlatamam.en son mesajını görüp hemen cevap yazmak istedim şimdi diğerlerine bakıcam inşallah.rabbim yardımcın olsun leylacım.sağlığın nasıl?inşallah herşey düzelicek ve sabrının mükafatını vericek rabbim.selametle leylacım rabbimize emanetsin

leyla-1

Altın Üye
bu yasin okuduğumuz arkadaşlardan duası kabul olan ve sıkıntısı giden arkadaşlar yazsa bence çok güzel olur. Allah rızası için okuyoruz tabi.ama gene de teşvik primi olur:)))

Allah kabul etsin kardeşim Rabbim hiç bir duayı geri çevirmez elimizden geldğince dua ediyoruz zaten okuduğumuz kardeşlerimizin niyetini okrken bütün kardeşlerimiz için de dua ediyoruz darda olan sıkıntıda olan banada bir dua yokmı diyen bütün kardeşlerimizin duasını kabul etsin Rabbin varsa bütün sıkıntıları ortdan kaldırrsın Rabbim hayırlısıyla inşallah.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun selam ve dua ile selametle kalınız.

leyla-1

Altın Üye
esselamu aleyüm leylacııımm seni gördüğüme okadar sevindimki anlatamam.en son mesajını görüp hemen cevap yazmak istedim şimdi diğerlerine bakıcam inşallah.rabbim yardımcın olsun leylacım.sağlığın nasıl?inşallah herşey düzelicek ve sabrının mükafatını vericek rabbim.selametle leylacım rabbimize emanetsin

Ve Aleyküm Selam canım çok şükür şimdi biraz daha iyiyim hastanede yatan diğer hastaları görünce yine sağlığımız için ne kadar çok şükür etsek azdır Allah beterin beterinden korusun Allah korktuğumuza uğratmasın inşallah.
Allah razı olsun canım bende sık sık siteye giremiyorum iğneleri serumdan sonra biraz daha iyiyim canım ama hastane ortamı ve birde orda yatan hastaları görünce çok etklendim canım özellikle bir ablam için dua bölümü açtım yazdıklarımın yanında daha ne hastalıkları var derdi hastalığı veren Rabbim tez zamanda şifasınıda nasip etsin inşallah.
Bu dünya bir imtaihan her kulunun ayrı bir imtaihanı var Allah hepimizin sonunu hayırlara vesile etsin sağlık afiyet hayırlı yaşlar hayırlı ömürler nasip etsin Rabbim.
Çok şükür canım inşallah Rabbim sabrımızın mükafatını her iki dünyada kat kat vermek nasip etsin.Sabır acıdır lakin meyvası çok tatlıdır.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun her iki dünyada umduklarımıza nail olmak duaları kabul olunan kullar olmak nasip etsin rabbim kendi rızası için.
Selam ve dua ile Allah'a emanet ol canım herşey gönlünce olsun.

leyla-1

Altın Üye
selamun aleyküm ben yeni katılıyorum aranıza girer girmez de bir ricam olucak sizlerden ayıplamayın beni ne olur kardeşlerim Allah rızası için 500 yasin okunmaya başlandı sizlerde okuyabildiğiniz kadar yasin-i şerif okuyabilir iseniz çok mutlu oluruz okumasanız da Allah razı olsun selametle inşAllah..

Amin
Aleyküm Selam Allah razı olsun kardeşim Rabbim hepimizin dualarını eksiksiz kabul etsin hayırlısıyla inşallah.Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına kimselere muhtaç etmesin Rabbim.Allah bu dünyada ve ahirette sevdiği razı olduğu kullar olmak cennetinden hepimize birer köşk Peygamber Efendimizin Şefaatine nail olmak komşu olmak nasip etsin Rabbim.
Allah her iki dünyada umduklarımıza nail olmak duaları kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim kendi rızası için.
Allah dirlik düzen geçim mutluluk sağlık afiyet hayırlı yaşlar hayırlı ömürler nasip etsin hepimizin sonunu hayırlara vesile nasip etsin Rabbim.Hayatımızdaki engelleri olumsuz düşünceleri hayırsızları çıkmazları çaresizlikleri olumsuzlukları olumluya hayırlıya çevirsin Rabbim kendi rızası için.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

leyla-1

Altın Üye
selamün aleyküm ablacıgım ben yeni gördüm formu ya helede ismimi görünce şaşırdım.
daha dogrusu eftalyesun kardeşim söyledi niyetini yaz diye..
ablacıgım allah kabul etsin yasin kardeşligimizi..
benim ismim elmas.: hayırlı bi iş, hayırlı bi insanla karşılaşıp,bi yuva kurmak...
ablacıgım bende bu yasin 70 olunca az ilerler biz bunu 41 yapsak olurmuki..
sadece bu benim düşüncem ne dersin..
ben şimdilik 1 yasin alırım..
selam ve dua ile gene gelirim inşallah...

Amin
Aleyküm Selam Allah razı olsun kardeşim Rabbim hepimizin dualarını eksiksiz kabul etsin hayırlısıyla inşallah.Tamam canım.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına kimselere muhtaç etmesin Rabbim.Allah bu dünyada ve ahirette sevdiği razı olduğu kullar olmak cennetinden hepimize birer köşk Peygamber Efendimizin Şefaatine nail olmak komşu olmak nasip etsin Rabbim.
Allah her iki dünyada umduklarımıza nail olmak duaları kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim kendi rızası için.
Allah dirlik düzen geçim mutluluk sağlık afiyet hayırlı yaşlar hayırlı ömürler nasip etsin hepimizin sonunu hayırlara vesile nasip etsin Rabbim.Hayatımızdaki engelleri olumsuz düşünceleri hayırsızları çıkmazları çaresizlikleri olumsuzlukları olumluya hayırlıya çevirsin Rabbim kendi rızası için.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

leyla-1

Altın Üye
AMIN ablacigim

Tamam canım hayırlı olsun canım allah tamamına erdirsin Allah tüm bekar kızlara erkeklere gönlüne göre hayırlı eş hayırlı yuvalar nasip etsin canım. Önemli olan hayırlısı canım birde Allah ne zaman kısmet ederse o zaman olur aynı şeyleri bende yaşıyorum neler duysan bazen aldırmıyorum bazen üzülüyorum ağlıyorum herkes ister zamanında kendi düzeninin olması bir hayatının ama en iyisini Rabbim bilir. Benim kız kardeşimde benden 9 yaş küçük evin en küçüğüydü önünde 3 bekar vardı o da evleneli 6 yıl oldu bu işer kısmet işi hayırlısı olsun bende evlenecektim yıllar önce ama o an kısmet olmadı bir laf vardır annemde hep söyler kısmetse gelir Hitten Yemenden kısmet değilse ne gelir elden sende canını sıkma banada söylenen lafları duysan bizler arımızla namusumuzla evimizde oturuyoruz canım...
Canım perşembe günü doktora gittim daha sonra namaz kılmak ve arkadaşımı görmek için ziyarete gittim orda hiç hoş olmayan canımı sıkan bir olay oldu ben orda huzur bulmak için gitmiştim ama:(
Allah kötü art niyetli insanlara fırsat vermesin kötüleri Allah'a havele ediyorum hakkımızda bir kat iyilik düşüğnene bin kat bir kat kötülük düşünenide Allah'a havele ediyorum Allah herşeyin en iyisini bilir.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun her iki dünyada umduklarımıza nail olmak duaları kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim kendi rızası için.
Selam ve dua ile Allah'a emanet ol herşey gönlünce olsun canım.

leyla-1

Altın Üye
1 yasin daha okudum.
Kardeşlerim iştiraklerinizi bekliyoruz...

Allah razı olsun canım Allah kabul etsin emeklerine gönlüne sağlık canım allah her iki dünyada kat kat mükafatını vermek nasip etsin Rabbim.
Selam ve dua ile selametle kalın.

leyla-1

Altın Üye
OKUNAN KİŞİ: kayıp

NİYETİ ((gönül muradının olması babasına tez zamanda hayırlı şifalar içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulup tez zamanda refaha çıkmaları ve kendisinin ve tüm bekar kardeşlerimize huzurlu bir mutlu bir yuva kurmaları için)için)
Bismillahirrahmanirrahim
leyla............................5(okundu)+9
leyla(Gül'ün yerine).........2(okundu)
hanifedeniz....................3(okundu)
elifimbenim.....................3
IMEN.............................2(okundu)
hislerimm........................1 (okundu)
özlemcüneyt...................1
aysesukran......................2 (okundu)
can kırıkları......................5(okundu)
naverme.........................2
hatice.............................2
gnnr...............................1
dilayyy............................1
semos..............................2
eftalyasun........................4 (okundu)
cakdoc............................2 (okundu)
ysemay...........................2(okundu)+1(okund u)
)))ŞEYDA(((......................1(okundu)
portakal çiçeği...................1(okundu)
havva362(eşi)....................1(okundu)
mahidevran.......................5
uzgun_42.........................1

okunan:59

kalan: 11
Allah kabul etsin.
İştiraklerinizi bekliyoruz kardeşlerim.....................!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!
Okuyan okumayan tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun

leyla-1

Altın Üye
41 YASİN OKUTMAK İÇİN BEKLEYEN ARKADAŞLAR LİSTESİ YENİ LİSTE..(Bu liste bittikten sonra yeni listeye ekleme yapılacaktır

5-semos(sevdiği insanla en kısa zamanda hayırlısıyla evlenmek ve erkek kardeşlerinin hidayete ermesi için)

6-rumuzgüller(kardeşine hayırlı şifalAr için ayrıca gönül muradlarının olması içinde bulundukları sıkıntılardan tez zamanda kurtulmaları için)

7-yasemay(gönül muradının olması severek hayırlı bir evlilik yapmak huzurlu mutlu yuvam olması hayırlı çocuklarım olması engellerin hayırlısıyla ortadan kalkması iki cihan mutluluğu,sağlıklı huzurlu bereketli,hayırlı bir hayat sürmek )

8-Allah rızası için(Bütün hastalar için ve ayrıca bütün kardeşlerimizin gönül muradı içinde bulundukları sıkıntılardan kurtulup tez zamanda selametlerine çıkmak yaşammlarına bir düzen bir yön versin Rabbim inş.)

9-MyKaBuS(Rabbimden Hakkında Herşeyin Hayırlısını Vermesi, Hayırlı Rızıklar Vermesi, Hayırlı Bir Ömür Vermesi ve Hayırlısıyla Dualarımı Kabul Etmesini İçin)

10-leyla(gönül muradının hayırlısıyla olması hayırlı yuva hayırlı çocuklar hayırlı iş kapıları tüm bekarların gönlün egöre hayırlı eş,içinde bulunduğu sıkıntılardan çıkmazlardan kurtulup tez zamanda selametine çıkması hayırlı şifalar için)

11-illaki_sevgi_73(günahlarının affı ve hac görevimi yerine getirmek için)

12-Kanayangül(hakkında hayırlı olan ve gönül muradının olması için)

13-mehtap0013(eşinin ahlakının düzelmesi Allah yoluna girmesi için.4 tane yavrumun
hatrına Allah rızası için)

leyla-1

Altın Üye
Listeye eklenecek kardeşlerim tekrar niyetlerinizi yazabilir misiniz?
Bu sefer katılmayan kardeşlerimizi geri silmek zorunda kalacağız diğer kardeşlerimize haksızlık olmasın diye

Sinha83(Doğacak olan evladının sağlıklı sıhhatli bir şekilde dünyaya getirmek. hayırlı bir iş sahibi olmak. eşiyle huzurlu ve mutlu yuvasında iki cihandada rabbim huzur nasip etmesi için)

Nurullah-1986(Gönül muradı duaların kabulu sevdiği ve kendisini sevene hemen kavuşabilmem için helali olması huzurlu mutlu yuavaları olması tüm sevenlerin kavuşması için)

Özlemcüneyt(Gönül muradı dualarının kabulü,sevdiği insan cüneytin kendisine yaptığı haksızlığı anlayıp vicdan azabı çekmesi kalbine aklına fikrine Allah korkusu ve inancının doğması ıslah olması için)

nermin demir(Gönül muradının olması,Eşinin hayırlı bir iş sahibi olması için)

üzgün_42-Elmas(hayırlı bi iş, hayırlı bi insanla karşılaşıp hayırlısıyla bi yuva kurabilmek o kişiyle)

bizmircity

potakal çiçeği(Ailesin ve kendisinin içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulması,kendisine ve tüm bekar kardeşlerimizin gönlüne göre hayırlı bir yuva hayırlı eş hayırlı çocuklar,annesinin saglina kavusmasi, kardeslerininde hayirli ve huzurlu bir hayat gecirmesini, yuvalarında huzur mutluluk, islerinizin rast gitmesi tüm olumsuzluklardan kurtulmak, tez zamanda sağlığına kavuşması....., Rabbine layik bir kul olabilmek için.,

aysesukran(Hayırlısı ile ayrılmış olduğu nişanlısı ile barışmak ve hayırlısı ile evlenmek. İş ve aile ile ilgili tüm sıkıntıların geçmesi için)

sure-derin(6 haziranda gireceği SBS sınavını kazanıp hayırlısıyla iyi bir liseye girmesi için başarılı olması için 8. sınıf bütün öğrenciler için yeğenlerim için)

hanife deniz(RABBİMİN Rızası, Tüm ümmetüMuhammedi evlatlarımızı ve bizleri hidayete erdirmesi,abdestinden namazından kurandan ayrılmayan kullarından etmesi ve tüm ölmüşlerimizin ruhları için)

sezer demir(nisanda ûmreye gidecek oglu Burak için)

SILA

HATİCE:kALP RAHATSIZLIGININ ORTADAN KALKMASI SAĞLIĞINA KAVUŞMASI ve sıhhati için ve islam yönünde Rabbimin onu doğru yola iletmesi ve namaz ve niyazla meşgul olması HİDAYETE ERMESİ İÇİN.

)))ŞEYDA(((nişanlısıyla sağlıklı sıhatli imanlı bir şekilde yuvasını kurmak.imanlı nesiller yetiştirmek.bunun içinde helalinden bir rızık kapısında işe girmesi için)

KiŞiSeLbİşEy(Alilesinin şuan içinde bulundukları zor zamandan kurtulmaları, kızkardeşinin hayırlısıyla okulunu biran evvel bitirmesi, çocuklarının eşinin sağlığı sıhhati, ağabeyinin ve erkek kardeşinin işlerinin tez zamanda düzelmesi ve tüm ölmüşlerimizin ruhları İçin)

havva362(kendisi ve kendi soyundan olan herkesin namazı dosdoğru ,sürekli ve intizamlı kılanlardan olmasi ve de genç yaşda hacca gitmeleri için....inanın bunu canu yürekten istiyorum... ve bunun için okunacak olan ilk on yasini şerifi ben alıyorum... bana yardım edin lütfen .. şu fani dünyada en çok istediğim bu ... ikincisi evlatlarının hayırlı olması üçüncüsü de sağlık(hm bedenen hem ruhen)yani hem maddi hem manevi sağlık... herkes için)

gül(gönül muradının olması içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulması için hayırlısıyla kadrosonu alması keninin ve tüm bekar kardeşlerimizin gönlüne göre hayırlı eş hayırlı çocukları olması yaşamına bir düzen bir yön versin Rabbim)

NUR__(Tez Zamanda hayırlısıyla eşine kavuşması için

66zehra

elifimbenim(kardeşinin kendisinin ve eslerinin hacca gitmesi.cocuklarının imanli allahtan korkan esler nasip etmesini.cocuklarinin iman ve ibadetli yolda gitmelerini,ev almayi.ve tüm müslüman kardeslerimi düsmanlarin elinden rabbimin korumasi.ve dinimizi tüm dünyaya yayilmasi için)

portatak(Gönül muradının olması,aneanne ve babanne babasının hastalıkları, kendisinin kalp rahatsızlığı ve hayırlı şifalar
14 haziranda gireceğimiz Öss nin kuzeni ve kendisinin ve tüm sınava girecekler için Hayırlı sonuçlarla neticelenmesi için)

muberra(Rabbimin razı olduğu bütün hayırlı isteklerinin kabul olmasını ve hayrılıysa sevdiği kişinin kendisini sevdiğini anlamasını ve onunla sorunlarımın çözülerek onunla en yakın zamanda hayılısıyla evlenmek için)

namerve

ruheda(hayırlı müslüman salih bir insanla evlenmesi için)

ateist_91

hayri07(gönül muradı işerinin rast gitmesi hayırlı rızk iş kapıları için)

yigdim'in kardeşi Süreyya(Allah hayırlı çocuklar nasip etmesi gönül muradı ve içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulması, Allah herkese anne baba olmayı nasip etmesi hayırlı huzurlu mutlu yuvalar ve Allah rızası için)

gönül saray(Rabbim herkesin sıkıntısını gidersin inşallah.benim dileği sağlık sıhhat ilkönce daha sonra maddi sıkıntlarından borçlarından tez zamanda kurtulmak ve rezil olmamak.evladının hayırlı sağlıklı bir ömür sürmesi.Allah herkesin dualarını kabul için Allah rızası için)

IMEN

sannur

hanife çelik

yenihayat

ruyet

Eftalyasun( Sevdiklerimle sağlıklı,huzurlu, hayırlı bir yaşam sürmek, hayırlı ve mutlu bir evlilik yapmak, hayırlısı ile çocuğumun olması, gireceğim sınavları başarmak, iş ve aile yaşamında karşılaştığım ve karşılaşacağım zorlukların üstesinden gelebilmek.
Tüm bekar kardeşlerimize hayırlı eş hayırlı çocuklar hayırlı rızk iş kapıları gönül muradları için Allah rızası için)
müzeyyen(içinde bulundukuları sıkıntılardan kurtulup tez zamanda selametlerine çıkmak ..hayırlı rızık iş kapıları açılması ve birikmiş borçlarının hayırlısıyla ödenmesi için)

can kırıkları(burçin ve murat kardeşimizin aileleri arasındaki anlaşmazlık bitipte biran önce evlensinler hayırlısıyla inşallah)

dilayy(gönül muradının olması içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulup selmaetine çıkması çocuğun kas hastalığı çıkmaması hayırlı şifalar için)

gnnr

gülen76(gönül muradının olamsı hayırlı eş hayırlı yuva tüm bekar kardeşlerimizinde gönlüne göre hayırlı eş hayırlı yuvaları olması için)
Allah kabul etsin.

mahidevran(gönül muradının olması nişanlısının hidayeti için)
Allah razı olsun kardeşlerim.

leyla-1

Altın Üye
41 YASİN OKUTMAK İÇİN BEKLEYEN ARKADAŞLAR LİSTESİ YENİ LİSTE..(Bu liste bittikten sonra yeni listeye ekleme yapılacaktır

5-semos(sevdiği insanla en kısa zamanda hayırlısıyla evlenmek ve erkek kardeşlerinin hidayete ermesi için)

6-rumuzgüller(kardeşine hayırlı şifalAr için ayrıca gönül muradlarının olması içinde bulundukları sıkıntılardan tez zamanda kurtulmaları için)

7-yasemay(gönül muradının olması severek hayırlı bir evlilik yapmak huzurlu mutlu yuvam olması hayırlı çocuklarım olması engellerin hayırlısıyla ortadan kalkması iki cihan mutluluğu,sağlıklı huzurlu bereketli,hayırlı bir hayat sürmek )

8-Allah rızası için(Bütün hastalar için ve ayrıca bütün kardeşlerimizin gönül muradı içinde bulundukları sıkıntılardan kurtulup tez zamanda selametlerine çıkmak yaşammlarına bir düzen bir yön versin Rabbim inş.)

9-MyKaBuS(Rabbimden Hakkında Herşeyin Hayırlısını Vermesi, Hayırlı Rızıklar Vermesi, Hayırlı Bir Ömür Vermesi ve Hayırlısıyla Dualarımı Kabul Etmesini İçin)

10-leyla(gönül muradının hayırlısıyla olması hayırlı yuva hayırlı çocuklar hayırlı iş kapıları tüm bekarların gönlün egöre hayırlı eş,içinde bulunduğu sıkıntılardan çıkmazlardan kurtulup tez zamanda selametine çıkması hayırlı şifalar için)

11-illaki_sevgi_73(günahlarının affı ve hac görevimi yerine getirmek için)

12-Kanayangül(hakkında hayırlı olan ve gönül muradının olması için)

13-mehtap0013(eşinin ahlakının düzelmesi Allah yoluna girmesi için.4 tane yavrumun
hatrına Allah rızası için)

leyla-1

Altın Üye
Temiz Ağızla Dua Edin!

Bir Dua

“Vallahi onun duası benimkinden daha hayırlıydı.”

İnsan başkasının ağzıyla dua edebilir mi? Bu bize imkansız görünür. Ama Cenab-ı Hak bir gün Hz. Musa'ya bunun nasıl olabileceğini göstermek üzere:

- Bir şey isteyeceğin zaman bana günah işlememiş bir ağızla dua et, buyurmuş... Hz. Musa:
- Bende öyle bir ağız yok, deyince Cenab-ı Hak buyurmuş ki:
- O halde başkasının ağzıyla dua et. Zira sen başkasını ağzıyla günah işleyemezsin.
- Ya Rabbi, ben başkasının ağzıyla nasıl dua edebilirim?
- İnsanlara iyilik yapmak için gayret et ve hayır dua al. Öyle ki birçok ağız gece gündüz sana dua etsinler. (Mesnevi:3.Cilt /180) Ne güzel bir dua şekli.

Şu anda yanımızda dualarımıza “amin” diyecek bir kardeşimiz olsa nasıl dua ederdik? Rabbimizden neler isterdik? Şöyle bir düşünecek olursak...Dünyayı mı istiyoruz yoksa? Dualarımızın kalitesi ne durumda?

Sa'd Bin Ebi Vakkas r.a. anlatıyor:

“ Uhud savaşında... Bir ara baktım. Abdullah bin Cahş (r.a.) yanıma geldi. Dedi ki:

" Şöyle bir kenara çekilsek, ben dua etsem, sen amin desen; sonra istersen sen dua et, ben amin diyeyim olmaz mı?"

Ben de davetine icabet ettim ve olur dedim. Bir kenara çekildik. Önce ben dua ettim:

" Allah'ım! Bugün benim karşıma güçlü, kuvvetli birini çıkar, onunla çarpışalım, ben onu öldüreyim. Böylece hem en büyük hizmeti yapmış olayım, hem de ganimetini alayım" Abdullah Bin Cahş (ra) bu duaya "amin" dedi.

Allah'a yemin olsun istediğim oldu.

Sonra Abdullah Bin Cahş (ra) dua etti:

" Allah'ım! Bugün benim karşıma güçlü, kuvvetli, zorba birisini çıkar. Onunla kıyasıya savaşayım. Sonra o beni öldürsün. Bununla yetinmeyip karnımı yarsın. Kulaklarımı, burnumu kessin. Ve ben o halimle huzuruna çıkayım. Sen bana:

"Kulum Abdullah! Sana verdiğim azaları ne yaptın? Bunları kim böyle yaptı?" diye sorduğunda ben de:

" Ey Rabbim! Emanet olarak verdiğin o azaları yerinde kullanamadım. Haklarını veremedim. Sağlam olarak onlarla senin huzuruna çıkmaktan haya ettim. Bunun için onları senin ve Resul'ünün yolunda harcadım " diyeyim. Sen de bana: " Doğru söyledin " diyesin ve beni affedesin...

Bu duaya amin demek içimden hiç gelmedi. Fakat sözleştiğimiz için amin dedim. Vallahi onun duası benimkinden daha hayırlıydı. Vallahi akşama doğru onu gördüm. Burnu ve kulağı bir ipte sallanıyordu.”

Allah(c.c.) Hz. Musa'ya: "Ya Musa, bana günahsız bir ağızla dua et" buyurdu.

Musa (a.s.) "Ya Rabbi, nasıl günahsız bir ağızla dua edeyim, benim öyle bir ağzım yok ki" dedi.
Allah ü Teala "Başkalarının ağzıyla dua et, çünkü sen başkalarının ağzıyla günah işlemiş olmazsın.
Öyle hareket et ki, insanlar gece gündüz sana dua etsinler. Allah'ın (c.c.) adı temizdir, onu zikreden ağız temizlenir."
Aşağıda en sondaki dua sizin için, tanımadığınız biri tarafından yapılmış bir duadır..

Siz de amin deyip, onun altına, sizden sonraki kişiye

temiz ağızladua edin!

Alıntı

leyla-1

Altın Üye
OKUNAN KİŞİ: kayıp

NİYETİ ((gönül muradının olması babasına tez zamanda hayırlı şifalar içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulup tez zamanda refaha çıkmaları ve kendisinin ve tüm bekar kardeşlerimize huzurlu bir mutlu bir yuva kurmaları için)için)
Bismillahirrahmanirrahim

leyla............................5(okundu)+20
leyla(Gül'ün yerine).........2(okundu)
hanifedeniz....................3(okundu)
elifimbenim.....................3
IMEN.............................2(okundu)
hislerimm........................1 (okundu)
özlemcüneyt...................1
aysesukran......................2 (okundu)
can kırıkları......................5(okundu)
naverme.........................2
hatice.............................2
gnnr...............................1
dilayyy............................1
semos..............................2
eftalyasun........................4 (okundu)
cakdoc............................2 (okundu)
ysemay...........................2(okundu)+1(okund u)
)))ŞEYDA(((......................1(okundu)
portakal çiçeği...................1(okundu)
havva362(eşi)....................1(okundu)
mahidevran.......................5
uzgun_42.........................1

okunan:70

kalan: 00
Allah kabul etsin.
İştiraklerinizi bekliyoruz kardeşlerim.....................!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!

leyla-1

Altın Üye
OKUNAN KİŞİ((semos

NİYETİ ((sevdiği insanla en kısa zamanda hayırlısıyla evlenmek ve erkek kardeşlerinin hidayete ermesi için)
Bismillahirrahmanirrahim

leyla......................1
hanifedeniz..............3

okunan:4
kalan:39
Allah kabul etsin.

leyla-1

Altın Üye
Allah kabul etsin.

leyla-1

Altın Üye
OKUNAN KİŞİ((semos

NİYETİ ((sevdiği insanla en kısa zamanda hayırlısıyla evlenmek ve erkek kardeşlerinin hidayete ermesi için)
Bismillahirrahmanirrahim
leyla......................1
hanifedeniz..............3

okunan:4
kalan:39
Allah kabul etsin.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
leyla geçmiş olsun canım kötü bişey yoktur inşallah.

nubihar

Kayıtlı Kullanıcı
=====>Nubihar<===== esimin hidayete ermesi icin ve evliligimin huzurlu devam etmesi icin.Allah razi olsun.cik iyi dusunmussunuz.

M

manav909

okuyan kardeslerımden ALLAH razı olsun ama bende kardesım ıcın yasın ıstıyorum benı duasız bırakmayın kardeslerım...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt