Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yasin Sûresi Kardeşliğine Var mısınız Kardeşlerim?( Hep Beraber Okuyalım İnşallah) (2 Kullanıcı)

Eftalyasun

Kayıtlı Kullanıcı
Leyla abla birde yanlış anlamazsan bir şey söylicem.
Liste çok yavaş ilerliyor. Daha hızlı ilerlemek ve benim gibi bekleyen kardeşlerimiz içinde dualarımızı bir an önce okunması çok önemli.
Her kardeşimiz için 1 hafta süre ayırsak. Ve o hafta içinde okuyup bitirsek.
Süre belli olduğu için sanki daha çabuk bitermiş gibi düşünüyorum.
O zaman daha aktif bir katılım olabilir.
Hatta şu an yasin okunan kardeşimizin dualarını pazar gecesine kadar bitirebilirsek, her pazartesi yeni kadeşimiz için başlarız.İnan böyle çok daha iyi olacak diye düşünüyorum.
İnşallah diğer kardeşlerim de bana katılırlar. Allaha emanet olun.

mahidevran

Kayıtlı Kullanıcı
ben 5 yasin alıyorum inşallah. rabbim kabul eylesin.

mahidevran

Kayıtlı Kullanıcı
bu yasin okuduğumuz arkadaşlardan duası kabul olan ve sıkıntısı giden arkadaşlar yazsa bence çok güzel olur. Allah rızası için okuyoruz tabi.ama gene de teşvik primi olur:)))

herakliyus_

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm ben yeni katılıyorum aranıza girer girmez de bir ricam olucak sizlerden ayıplamayın beni ne olur kardeşlerim Allah rızası için 500 yasin okunmaya başlandı sizlerde okuyabildiğiniz kadar yasin-i şerif okuyabilir iseniz çok mutlu oluruz okumasanız da Allah razı olsun selametle inşAllah..

Eftalyasun

Kayıtlı Kullanıcı
OKUNAN KİŞİ: kayıp

NİYETİ ((gönül muradının olması babasına tez zamanda hayırlı şifalar içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulup tez zamanda refaha çıkmaları ve kendisinin ve tüm bekar kardeşlerimize huzurlu bir mutlu bir yuva kurmaları için)için)
Bismillahirrahmanirrahim
leyla............................5(okundu)+9
leyla(Gül'ün yerine).........2(okundu)
hanifedeniz....................3(okundu)
elifimbenim.....................3
IMEN.............................2(okundu)
hislerimm........................1 (okundu)
özlemcüneyt...................1
aysesukran......................2 (okundu)
can kırıkları......................5(okundu)
naverme.........................2
hatice.............................2
gnnr...............................1
dilayyy............................1
semos..............................2
eftalyasun........................2 (okundu)
cakdoc............................2 (okundu)
ysemay...........................2(okundu)+1(okund u)
)))ŞEYDA(((......................1(okundu)
portakal çiçeği...................1(okundu)
havva362(eşi)....................1(okundu)
mahidevran.......................5

okunan:56

kalan: 14

Allah kabul etsin.
İştiraklerinizi bekliyoruz kardeşlerim.....................!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!
Okuyan okumayan tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun

Eftalyasun

Kayıtlı Kullanıcı
bu yasin okuduğumuz arkadaşlardan duası kabul olan ve sıkıntısı giden arkadaşlar yazsa bence çok güzel olur. Allah rızası için okuyoruz tabi.ama gene de teşvik primi olur:)))

Bende güzel ve iyi haberler duymak isterim. Kardeşlerimiz yazarsa sevinirim

Eftalyasun

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm ben yeni katılıyorum aranıza girer girmez de bir ricam olucak sizlerden ayıplamayın beni ne olur kardeşlerim Allah rızası için 500 yasin okunmaya başlandı sizlerde okuyabildiğiniz kadar yasin-i şerif okuyabilir iseniz çok mutlu oluruz okumasanız da Allah razı olsun selametle inşAllah..

Ayrıca konu açmamışsınız sanırım. Açarsanız yardımcı oluruz kardeşim Allahın izniyle...

uzgun_42

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm ablacıgım ben yeni gördüm formu ya helede ismimi görünce şaşırdım.
daha dogrusu eftalyesun kardeşim söyledi niyetini yaz diye..
ablacıgım allah kabul etsin yasin kardeşligimizi..
benim ismim elmas.: hayırlı bi iş, hayırlı bi insanla karşılaşıp,bi yuva kurmak...
ablacıgım bende bu yasin 70 olunca az ilerler biz bunu 41 yapsak olurmuki..
sadece bu benim düşüncem ne dersin..
ben şimdilik 1 yasin alırım..
selam ve dua ile gene gelirim inşallah...

Eftalyasun

Kayıtlı Kullanıcı

NİYETİ ((gönül muradının olması babasına tez zamanda hayırlı şifalar içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulup tez zamanda refaha çıkmaları ve kendisinin ve tüm bekar kardeşlerimize huzurlu bir mutlu bir yuva kurmaları için)için)
Bismillahirrahmanirrahim
eftalyasun........................2 (okundu)
uzgun_42.........................1

okunan:57

kalan: 13

Allah kabul etsin.
İştiraklerinizi bekliyoruz kardeşlerim.....................!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!

Eftalyasun

Kayıtlı Kullanıcı
1 yasin daha okudum. Yüce Rabbim kabul etsin inşallah.

Eftalyasun

Kayıtlı Kullanıcı

Bismillahirrahmanirrahim
eftalyasun........................3 (okundu)

okunan:58

kalan: 12

Allah kabul etsin.

portakal cicegi

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun canım daha onlar birşey değil canım konu açacaktım ama vazgeçtim canım arada fırsatım oldukça yazarım canım sen bana mesaj yadığın konuları takip edersen görürsün canım.Bende çok sabırlıyım canım haksızlığa gelemiyorum ama gelmek zorundayız canım kötüye kötülükle karşılık verdikten sonra kötüden ne farkımız kalır canım o kadar haksızlığa hak etmediğim şeylere maruz kaldım ki canım hakkımı bile savunamadım:( Ama Allah'a havele ettim Rabbim herşeyin daha iyisini bilir Alalh herkesin kalbine göre mükafatını versin kim ne yapar kendine yapar şimdi herkes her türlü şeyi yapıyorlar ama herkes yaptıkları zerre kadar iyilik yada kötülüklerin karşılığını alacaklar canım.Allah büyük gün doğmadan neler doğar şu benim içimde taşıdıklarım o kadar çok şey var ki yüzüne bakılmayacak insanların bile sırf Allah rızası için bakıyorum ve iyi davranıyorum:(
Allah sabır dayanma gücü versin Allah'ın verdiğine vereceğin ekendinden gelene sonsuz şükürler olsun yinede halimize sonsuz şükürler canım.
B]

AMIN ablacigim

evet bu konuda hakklisin kötüye kötülükle karsilik verirsek hic bir farkimiz kalmaz ama bazen öyle olmuyor ablacigim herseye göz yumarsak birazda hakkimiz savunmamiz gerek yoksa inan bana daha cok üzerine geliyorlar, tabiki rabbime havele etmek gerek
gün dogmadan neler dogar ama susmak hic birsey yapmamak buda dogru degil eger annen hastanede hic birsey yapmayip sesini cikarmasaydi kiz kardesini öldü diye morka koyacaklardi

kiz kardesinin basina gelenlerde cok üzücü, rabbim size onu bagislamis, rabbim hakkinizda herseyin hayirlisin versin senin ve ailene,

Eftalyasun

Kayıtlı Kullanıcı
1 yasin daha okudum.
Kardeşlerim iştiraklerinizi bekliyoruz...

Eftalyasun

Kayıtlı Kullanıcı

Bismillahirrahmanirrahim
eftalyasun........................4 (okundu)

okunan:59

kalan: 11
Allah kabul etsin.

leyla-1

Altın Üye
yasın okuyan tum kardeslerıme yardımıma beklıyorum uyusturucu bagımlısı kardesımın bırakması ıcın 1001 ayrı kısıye 1 yasın okutuyoruz konu dua kosesınde "kardeslerım Allah rızası ıcın su kardesınıze yardım edın" baslıgıyla acıldı lutfen kardeslerım Allah rızası ıcın yardım...

Amin
Selam Aleyküm Allah razı olsun kardeşim Rabbim hepimizin dualarını eksiksiz kabul etsin hayırlısıyla inşallah.Allah tez zamanda bulunduğu kötü alışkanlıklarından kurtulup tez zamanda selametine çıkmak nasip etsin Rabbim.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına kimselere muhtaç etmesin Rabbim.Allah bu dünyada ve ahirette sevdiği razı olduğu kullar olmak cennetinden hepimize birer köşk Peygamber Efendimizin Şefaatine nail olmak komşu olmak nasip etsin Rabbim.
Allah her iki dünyada umduklarımıza nail olmak duaları kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim kendi rızası için.
Allah dirlik düzen geçim mutluluk sağlık afiyet hayırlı yaşlar hayırlı ömürler nasip etsin hepimizin sonunu hayırlara vesile nasip etsin Rabbim.Hayatımızdaki engelleri olumsuz düşünceleri hayırsızları çıkmazları çaresizlikleri olumsuzlukları olumluya hayırlıya çevirsin Rabbim kendi rızası için.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

leyla-1

Altın Üye
1 yasin daha okudum. Allah kabul etsin.

Amin
Selam Aleyküm Allah razı olsun kardeşim Rabbim hepimizin dualarını eksiksiz kabul etsin hayırlısıyla inşallah.Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına kimselere muhtaç etmesin Rabbim.Allah bu dünyada ve ahirette sevdiği razı olduğu kullar olmak cennetinden hepimize birer köşk Peygamber Efendimizin Şefaatine nail olmak komşu olmak nasip etsin Rabbim.
Allah her iki dünyada umduklarımıza nail olmak duaları kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim kendi rızası için.
Allah dirlik düzen geçim mutluluk sağlık afiyet hayırlı yaşlar hayırlı ömürler nasip etsin hepimizin sonunu hayırlara vesile nasip etsin Rabbim.Hayatımızdaki engelleri olumsuz düşünceleri hayırsızları çıkmazları çaresizlikleri olumsuzlukları olumluya hayırlıya çevirsin Rabbim kendi rızası için.

leyla-1

Altın Üye
Leyla ablacım benim için yasin okunmaya daha çok var ama banada nasip olurda okunursa inşallah niyetimi şöyle değiştirebilirmisin. Allah razı olsun.
Niyetim:
Sevdiklerimle sağlıklı,huzurlu, hayırlı bir yaşam sürmek, hayırlı ve mutlu bir evlilik yapmak, hayırlısı ile çocuğumun olması, gireceğim sınavları başarmak, iş ve aile yaşamında karşılaştığım ve karşılaşacağım zorlukların üstesinden gelebilmek.
Tüm bekar kardeşlerimize hayırlı eş hayırlı çocuklar hayırlı rızk iş kapıları gönül muradları için Allah rızası için.

Tamam canım Allah kabul etsin.

leyla-1

Altın Üye
Leyla abla birde yanlış anlamazsan bir şey söylicem.
Liste çok yavaş ilerliyor. Daha hızlı ilerlemek ve benim gibi bekleyen kardeşlerimiz içinde dualarımızı bir an önce okunması çok önemli.
Her kardeşimiz için 1 hafta süre ayırsak. Ve o hafta içinde okuyup bitirsek.
Süre belli olduğu için sanki daha çabuk bitermiş gibi düşünüyorum.
O zaman daha aktif bir katılım olabilir.
Hatta şu an yasin okunan kardeşimizin dualarını pazar gecesine kadar bitirebilirsek, her pazartesi yeni kadeşimiz için başlarız.İnan böyle çok daha iyi olacak diye düşünüyorum.
İnşallah diğer kardeşlerim de bana katılırlar. Allaha emanet olun.

İnşallah canım birde sayıyı 41 Yasin'e indiriyoruz kardeşleirmizden gelen mesajlara göre birde diğer sırada olan kardeşlerimizde haksızlık olmasın.
Zaten beni üzen çokşey var ama neyse Allah herkesin kalbini niyetini biliyor:( Bizler burda Allah rızası için burdayız Allah rızası hiç bir karşılık beklemeden dualara yardım ediyoruz birde sayılardan ziyade herşey önce niyettir Rabbim samimi ihlasla yapılan dualara Yeter ki Ol desin Allah hiç bir duayı geri çevirmez yeterki bizler istemesini bilelim Rabbim nelere Kadir'dir.Şu anda hasta halimde geri kalınmasın diye diğer kardeşlerim gibi elimizden geldiği kadar çaba gösteriyoruz Allah her iki dünyada kat kat mükafatını vermek nasip etsin inşallah.
Allah hepimizin dualarını kabul etsin hayırlısıyla inşallah.Selam ve dua ile selamtle kalınız.

leyla-1

Altın Üye
ben 5 yasin alıyorum inşallah. rabbim kabul eylesin.

Amin
Selam Aleyküm Allah razı olsun kardeşim Rabbim hepimizin dualarını eksiksiz kabul etsin hayırlısıyla inşallah.Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına kimselere muhtaç etmesin Rabbim.Allah bu dünyada ve ahirette sevdiği razı olduğu kullar olmak cennetinden hepimize birer köşk Peygamber Efendimizin Şefaatine nail olmak komşu olmak nasip etsin Rabbim.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt