Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yasin Sûresi Kardeşliğine Var mısınız Kardeşlerim?( Hep Beraber Okuyalım İnşallah) (2 Kullanıcı)

leyla-1

Altın Üye
Selamun Aleykum Kardeşim,
Ben mazeretimden dolayı okuyamıyorum.Benim aldığım 3 Yasini nebahat yörük kardeşim okudu. Allah kabul etsin inş.
Selam ve Dua ile

Amin
Aleyküm Selam kardeşim Allah razı olsun Allah her iki dünyada umduklarımıza nail olmak duaları kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim kendi rızası için.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına muhtaç etmesin Rabbim.
Allah bu dünyada ve ahirette sevdiği razı olduğu kullar olmak nasip etsin inşallah.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

leyla-1

Altın Üye
1. Yâ Sîn.
2, 3, 4. (Ey Muhammed!) Hikmet dolu Kur'an'a andolsun ki sen elbette dosdoğru bir yol üzere (peygamber) gönderilenlerdensin.
5, 6. Kur'an, ataları uyarılmamış, bu yüzden de gaflet içinde olan bir kavmi uyarman için mutlak güç sahibi, çok merhametli Allah tarafından indirilmiştir.
7. Andolsun, onların çoğu üzerine o söz (azap) hak olmuştur. Artık onlar iman etmezler.
8. Onların boyunlarına demir halkalar geçirdik, o halkalar çenelerine dayanmıştır. Bu sebeple kafaları yukarıya kalkık durumdadır.
9. Biz onların önlerine bir set, arkalarına da bir set çekip gözlerini perdeledik. Artık görmezler.
10. Onları uyarsan da, uyarmasan da onlar için birdir, inanmazlar.
11. Sen ancak Zikr'e (Kur'an'a) uyanı ve görmediği halde Rahmân'dan korkan kimseyi uyarırsın. İşte onu bir bağışlanma ve güzel bir mükafatla müjdele.
12. Şüphesiz biz, ölüleri mutlaka diriltiriz. Onların yaptıklarını ve bıraktıkları eserlerini yazarız. Biz her şeyi apaçık bir kitapta (Levh-i Mahfuz'da) bir bir kaydetmişizdir.
13. (Ey Muhammed!) Onlara, o memleket halkını örnek ver. Hani oraya elçiler gelmişti.
14. Hani biz onlara iki elçi göndermiştik de onları yalancı saymışlardı. Biz de onlara üçüncü bir elçi ile destek vermiştik. Onlar, "Şüphesiz biz size gönderilmiş elçileriz" dediler.
15. Onlar şöyle dediler: "Siz de ancak bizim gibi insansınız. Rahmân hiçbir şey indirmemiştir. Siz sadece yalan söylüyorsunuz."
16. (Elçiler ise) şöyle dediler: "Bizim gerçekten size gönderilmiş elçiler olduğumuzu Rabbimiz biliyor."
17. "Bize düşen ancak apaçık bir tebliğdir."
18. Dediler ki: "Şüphesiz biz sizin yüzünüzden uğursuzluğa uğradık. Eğer vazgeçmezseniz sizi mutlaka taşlarız ve bizim tarafımızdan size elem dolu bir azap dokunur."
19. Elçiler de, "Uğursuzluğunuz kendinizdendir. Size öğüt verildiği için mi (uğursuzluğa uğruyorsunuz?). Hayır, siz aşırı giden bir kavimsiniz" dediler.
20. Şehrin öbür ucundan bir adam koşarak geldi ve şöyle dedi: "Ey kavmim! Bu elçilere uyun."
21. "Sizden hiçbir ücret istemeyen kimselere uyun, onlar hidayete erdirilmiş kimselerdir."
22. "Hem ben, ne diye beni yaratana kulluk etmeyeyim. Oysa siz de yalnızca ona döndürüleceksiniz."
23. "Onu bırakıp da başka ilahlar mı edineyim? Eğer Rahmân bana bir zarar vermek istese, onların şefaati bana hiçbir fayda sağlamaz ve beni kurtaramazlar."
24. "O taktirde ben mutlaka açık bir sapıklık içinde olurum."
25. "Şüphesiz ben sizin Rabbinize inandım. Gelin, beni dinleyin!"
26, 27. (Kavmi onu öldürdüğünde kendisine): "Cennete gir!" denildi. O da, "Keşke kavmim, Rabbimin beni bağışladığını ve beni ikram edilenlerden kıldığını bilseydi!" dedi.
28. Kendisinden sonra kavmi üzerine (onları cezalandırmak için) gökten hiçbir ordu indirmedik. İndirecek de değildik.
29. Sadece korkunç bir ses oldu. Bir anda sönüp gittiler.
30. Yazık o kullara! Kendilerine bir peygamber gelmezdi ki, onunla alay ediyor olmasınlar.
31. Kendilerinden önce nice nesilleri helak ettiğimizi; onların artık kendilerine dönmeyeceklerini görmediler mi?
32. Onların hepsi de mutlaka toplanıp (hesap için) huzurumuza çıkarılacaklardır.
33. Ölü toprak onlar için bir delildir. Biz onu diriltir ve ondan taneler çıkarırız da onlardan yerler
34, 35. Meyvelerinden yesinler diye biz orada hurmalıklar, üzüm bağları var ettik ve içlerinde pınarlar fışkırttık. Bunları onların elleri yapmış değildir. Hâlâ şükretmeyecekler mi?
36. Yerin bitirdiği şeylerden, insanların kendilerinden ve (daha) bilemedikleri (nice) şeylerden, bütün çiftleri yaratanın şanı yücedir.
37. Gece de onlar için bir delildir. Gündüzü ondan çıkarırız, bir de bakarsın karanlık içinde kalmışlardır.
38. Güneş de kendi yörüngesinde akıp gitmektedir. Bu mutlak güç sahibi, hakkıyla bilen Allah'ın takdiri(düzenlemesi)dir.
39. Ayın dolaşımı için de konak yerleri (evreler) belirledik. Nihayet o, eğrilmiş kuru hurma dalı gibi olur.
40. Ne güneş aya yetişebilir, ne de gece gündüzü geçebilir. Her biri bir yörüngede yüzmektedir.
41. Onların soylarını dolu gemide taşımamız da onlar için bir delildir.
42. Biz onlar için o gemi gibi binecekleri nice şeyler yarattık.
43. Biz istesek onları suda boğarız da kendileri için ne imdat çağrısı yapan olur, ne de kurtarılırlar.
44. Ancak tarafımızdan bir rahmet olarak ve bir süreye kadar daha yaşasınlar diye kurtarılırlar.
45. Onlara, "Önünüzde ve arkanızda olan şeylerden (dünya ve ahirette göreceğiniz azaplardan) sakının ki size merhamet edilsin" denildiğinde yüz çevirirler.
46. Onlara Rablerinin âyetlerinden bir âyet gelmez ki ondan yüz çeviriyor olmasınlar.
47. Onlara, "Allah'ın sizi rızıklandırdığı şeylerden Allah yolunda harcayın" denildiği zaman, inkar edenler iman edenlere, "Allah'ın, dilemiş olsa kendilerini doyurabileceği kimselere mi yedireceğiz? Siz ancak apaçık bir sapıklık içindesiniz" derler.
48. "Eğer doğru söyleyenlerseniz bu tehdit ne zaman gelecek?" diyorlar.
49. Onlar ancak, çekişip dururlarken kendilerini yakalayacak korkunç bir ses bekliyorlar.
50. Artık ne birbirlerine tavsiyede bulunabilirler ne de ailelerine dönebilirler.
51. Sûra üfürülür. Bir de bakarsın kabirlerden çıkmış Rablerine doğru akın akın gitmektedirler
52. Şöyle derler: "Vay başımıza gelene! Kim bizi diriltip mezarımızdan çıkardı? Bu, Rahman'ın vaad ettiği şeydir. Peygamberler doğru söylemişler."
53. Sadece korkunç bir ses olur. Bir de bakarsın hepsi birden toplanıp huzurumuza çıkarılmışlardır.
54. O gün kimseye, hiç mi hiç zulmedilmez. Size ancak işlemekte olduğunuz şeylerin karşılığı verilir.
55. Şüphesiz cennetlikler o gün nimetlerle meşguldürler, zevk sürerler.
56. Onlar ve eşleri gölgelerde koltuklara yaslanmaktadırlar.
57. Onlar için orada meyveler vardır. Onlar için diledikleri her şey vardır.
58. Çok merhametli olan Rab'den bir söz olarak (kendilerine) "Selam" (vardır).
59. (Allah şöyle der:) "Ey suçlular! Ayrılın bu gün!"
60, 61. "Ey ademoğulları! Ben size, şeytana kulluk etmeyin. Çünkü o sizin için apaçık bir düşmandır. Bana kulluk edin. İşte bu dosdoğru yoldur, diye emretmedim mi?"
62. "Andolsun, o sizden pek çok nesli saptırmıştı. Hiç düşünmüyor muydunuz?"
63. "İşte bu, tehdit edildiğiniz cehennemdir."
64. "İnkar ettiğinizden dolayı bugün girin oraya!"
65. O gün biz onların ağızlarını mühürleriz. Elleri bize konuşur, ayakları da kazandıklarına şahitlik eder.
66. Eğer dileseydik onların gözlerini büsbütün kör ederdik de (bu halde) yola koyulmak için didişirlerdi. Fakat nasıl görecekler ki?!
67. Yine eğer dileseydik oldukları yerde başka yaratıklara dönüştürürdük de ne ileri gidebilirler, ne geri dönebilirlerdi.
68. Kime uzun ömür verirsek, onu yaratılış itibariyle tersine çeviririz (gücünü azaltırız). Hâlâ düşünmeyecekler mi?
69. Biz o Peygamber'e şiir öğretmedik. Bu ona yaraşmaz da. O(na verdiğimiz) ancak bir öğüt ve apaçık bir Kur'an'dır.
70. (Aklen ve fikren) diri olanları uyarması ve kafirler hakkındaki o sözün (azabın) gerçekleşmesi için Kur'an'ı indirdik.
71. Görmediler mi ki biz onlar için, ellerimizin (kudretimizin) eseri olan hayvanlar yarattık da onlar bu hayvanlara sahip oluyorlar.
72. Biz o hayvanları kendilerine boyun eğdirdik. Onlardan bir kısmı binekleridir, bir kısmını da yerler.
73. Onlar için bu hayvanlarda (daha pek çok) yararlar ve içecekler vardır. Hâlâ şükretmeyecekler mi?
74. Belki kendilerine yardım edilir diye Allah'ı bırakıp da ilahlar edindiler.
75. Onlar ilahlar için (hizmete) hazır asker oldukları halde, ilahlar onlara yardım edemezler.
76. (Ey Muhammed!) Artık onların sözü seni üzmesin. Çünkü biz onların gizlediklerini de açığa vurduklarını da biliyoruz.
77. İnsan, bizim kendisini az bir sudan (meniden) yarattığımızı görmedi mi ki, kalkmış apaçık bir düşman kesilmiştir.
78. Bir de kendi yaratılışını unutarak bize bir örnek getirdi. Dedi ki: "Çürümüşlerken kemikleri kim diriltecek?"
79. De ki: "Onları ilk defa var eden diriltecektir. O her yaratılmışı hakkıyla bilendir."
80. O, sizin için yeşil ağaçtan ateş yaratandır. Şimdi siz ondan yakıp duruyorsunuz.
81. Gökleri ve yeri yaratan Allah'ın, onların benzerini yaratmaya gücü yetmez mi? Evet yeter. O, hakkıyla yaratandır, hakkıyla bilendir.
82. Bir şeyi dilediği zaman onun emri o şeye ancak "Ol!" demektir. O da hemen oluverir.
83. Her şeyin hükümranlığı elinde olan Allah'ın şanı yücedir! Siz yalnız O'na döndürüleceksiniz. ALINTI

Selam Aleyküm kardeşim Allah razı olsun Allah her iki dünyada umduklarımıza nail olmak duaları kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim kendi rızası için.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına muhtaç etmesin Rabbim.
Allah bu dünyada ve ahirette sevdiği razı olduğu kullar olmak nasip etsin inşallah.

leyla-1

Altın Üye
70 YASİN OKUTMAK İÇİN BEKLEYEN ARKADAŞLAR LİSTESİ YENİ LİSTE..(Bu liste bittikten sonra yeni listeye ekleme yapılacaktır

16-dinci(çocuklarının ve eşinin bulundukları şehirdeki arkadaş ve çevrelerinden kurtulup başka bir şehire yerleşmek oğlunu ve eşini hidayete erdirmek imanlı komşu ve imanlı insanlara rastlamak buradaki arkadaş ve çevrelerini bir daha hatırlamasınlar bile RABBİM CC batıda helal hayırlı bir kazanç kapısı açsın kötü günleri sıkıntıları untmaları için)
17-Murat(gönül muradının olması içinde bulunduğu sıkıntılardan çıkmazlardan kurtulup refaha çıkması kendinin ve kız kardeşlerinin ve tüm bekar kardeşlerimizin gönüllerine göre hayırlı yuva hayırlı çocuk hayırlı rızk iş kapıları yuvalarında huzur mutluluk hayırlı yaşlar hayırlı ömürler bütün kötülüklerden korunmak ameliyatının başarılı geçmesi ve Allah rızası için)
18-belkıs(sevdiği insanla (osmanla) en kısa zamanda evlenebilmek hayırlısıyla gönül muradı için)
19-nevin2007(gönül muradının olması hayılısıyla bir ev sahibi olabilmek için)
20-kayıp(gönül muradının olması babasına tez zamanda hayırlı şifalar içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulup tez zamanda refaha çıkmaları için)22-semos(sevdiği insanla en kısa zamanda hayırlısıyla evlenmek ve erkek kardeşlerinin hidayete ermesi için)
21-rumuzgüller(kardeşine hayırlı şiaflAr için yarıca gönül muradlarının olması içinde bulundukları sıkıntılardan tez zamanda kurtulmaları için)
22-yasemay(gönül muradının olması sevdiğiyle hayırlısıyla huzurlu mutlu yuva hayırlı çocukları olması engellerin hayırlısıyla ortadan kalkması tüm sevenlerin hayırlısıyla kavuşup huzurlu yuva kurmaları için Allah rızası için)
23-Allah rızası için(Bütün hastalariçin)
24-İMREN(Allah'm saglikli huzurlu mutlu yuvasının devamı evladının hayırlı ömürlü salih bir müslüman olması hayırlı rızık mutluluk içinde otura bilecegi ev genç yaşta hacca gitmesi için hayırlısıyla)
25-İpek(gönül muradı içindeki korkutlardan sıkıntılardan hayırlısıyla kurtulması için)
26-es_selam(Gönül muradı ve zihninin açılması için)
27-yagmurgozlu(kapanması için ALLAHIM bu konuda yardım etsin ve nişanlısıyla hayırlı bir yuva kurmak ve hayırlı evlatlar bagışlamasını için Allah herkese nasip etmesi için)
28-enisee(gönül muradı için ve içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulup selametine çıkması için hayırlısıyla)
29-ylnz(gönlündeki kişiyle evlenip Hayirli Bir Gelin Hayirli Yuva Hayirli evlatlar yetiştirmek için tüm bekar kardeşlerimiz ve tüm tüm sevenler için hayırlı yuvalar için hayırlısıyla)
30-MyKaBuS(Rabbimden Hakkında Herşeyin Hayırlısını Vermesi, Hayırlı Rızıklar Vermesi, Hayırlı Bir Ömür Vermesi ve Hayırlısıyla Dualarımı Kabul Etmesini İçin)
31-leyla(gönül muradının hayırlısıyla olması içinde bulunduğu sıkıntılardan çıkmazlardan kurtulup tez zamanda selametine çıkması hayırlı şifalar için)
32-mehtap0013(eşinin ahlakının düzelmesi Allah yoluna girmesi için.4 tane yavrumun hatrına Allah rızası için)
33-illaki_sevgi_73(günahlarının affı ve hac görevimi yerine getirmek için)
34-ayşe(derlerinde başarılı olabilmesi ve kpss de hayırlı bir yere çıkması için)
35-Kanayangül(hakkında hayırlı olan ve gönül muradının olması için)
36-Şenis(sevdiğim kişiyle hayırlı bir yuva kurmak için)
37-OSMAN9133(gönül muradının olması maddi sıkıntılardan kurtulması için)
38-berfun(Gönül muradı için ve sınavı kazanması için)
39-edanaz(Rabbim evlerine huzur versin,borçlarını ödemelerinde kolaylık versin,sınavlarından hayırlısıyla geçebilmeyi nasip etsin herkesin duasını kabul eylesin.)
40-sule(gönül muraının olması babasının hidayete ermesi doğru yolu bulması için)
41-hislerimm(gönül muradının olması yuvasında huzur mutluluk çocuklarının hidayet olup okuyup mevki sahibi olması)
42-sevgi-gülü(Gönül muadının olması işlerinin rast gitmesi içinde bulundukları olumsuzluklardan kurtulmaları için)
43-WEBMASTER( Allah ın sevdiği değer verdiği kulları arasında yer almak .mevlana ya hacı bayram veliye öğrenci olmak istiyorum.hıdayet sahibi bir mumin olmak iÇİN)..
44-Kamil_2008(Allah(c.c.) a layik bir kul olabilmek, ilim yolundan ve sirat-i müstakim üzerinden hic sasmayan bir ömür sürebilmek için)
45-çağın(sevdiği insanla bir araya gelmek için evlenebilmeleri için hayırlısıyla Allah tüm sevenleri kavuştursun hayırlısıyla sevenlerin kavuşup huzurlu mutlu yuva hayırlı çocuklar için hayırlısıyla engellerin ortadan kalkması için)
46-mufi84
47-1selvanur(gönül muradı için hayırlı evlatları olması için Allah herkese anne baba nasip etmesi için)
48-kezzy
Allah razı olsun kardeşlerim.

leyla-1

Altın Üye
Listeye eklenecek kardeşlerim tekrar niyetlerinizi yazabilir misiniz?
Bu sefer katılmayan kardeşlerimizi geri silmek zorunda kalacağız diğer kardeşlerimize haksızlık olmasın diye

Sinha83

Nurullah-1986

Özlemcüneyt

nermin demir

üzgün_42

bizmircity

potakal çiçeği(Ailesin ve kendisinin içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulması,kendisine ve tüm bekar kardeşlerimizin gönlüne göre hayırlı bir yuva hayırlı eş hayırlı çocuklar,annesinin saglina kavusmasi, kardeslerininde hayirli ve huzurlu bir hayat gecirmesini, yuvalarında huzur mutluluk, islerinizin rast gitmesi tüm olumsuzluklardan kurtulmak, tez zamanda sağlığına kavuşması....., Rabbine layik bir kul olabilmek için.,

aysesukran

sure-derin

hanife deniz(RABBİMİN Rızası, Tüm ümmetüMuhammedi evlatlarımızı ve bizleri hidayete erdirmesi,abdestinden namazından kurandan ayrılmayan kullarından etmesi ve tüm ölmüşlerimizin ruhları için)

sezer demir(nisanda ûmreye gidecek oglu Burak için)

SILA

HATİCE:kALP RAHATSIZLIGININ ORTADAN KALKMASI SAĞLIĞINA KAVUŞMASI ve sıhhati için ve islam yönünde Rabbimin onu doğru yola iletmesi ve namaz ve niyazla meşgul olması HİDAYETE ERMESİ İÇİN.
)))ŞEYDA(((nişanlısıyla sağlıklı sıhatli imanlı bir şekilde yuvasını kurmak.imanlı nesiller yetiştirmek.bunun içinde helalinden bir rızık kapısında işe girmesi için)

KiŞiSeLbİşEy(Alilesinin şuan içinde bulundukları zor zamandan kurtulmaları, kızkardeşinin hayırlısıyla okulunu biran evvel bitirmesi, çocuklarının eşinin sağlığı sıhhati, ağabeyinin ve erkek kardeşinin işlerinin tez zamanda düzelmesi ve tüm ölmüşlerimizin ruhları İçin)

havva362(kendisi ve kendi soyundan olan herkesin namazı dosdoğru ,sürekli ve intizamlı kılanlardan olmasi ve de genç yaşda hacca gitmeleri için....inanın bunu canu yürekten istiyorum... ve bunun için okunacak olan ilk on yasini şerifi ben alıyorum... bana yardım edin lütfen .. şu fani dünyada en çok istediğim bu ... ikincisi evlatlarının hayırlı olması üçüncüsü de sağlık(hm bedenen hem ruhen)yani hem maddi hem manevi sağlık... herkes için)

daha önce söyleyipte listeye eklenecekler arasında olmayan kardeşlerimiz var mı acaba?

Allah kabul etsin.

leyla-1

Altın Üye
YASİN OKUNAN KİŞİ16-(dinci)
DİLEĞİ(çocuklarının ve eşinin bulundukları şehirdeki arkadaş ve çevrelerinden kurtulup başka bir şehire yerleşmek oğlunu ve eşini hidayete erdirmek imanlı komşu ve imanlı insanlara rastlamak buradaki arkadaş ve çevrelerini bir daha hatırlamasınlar bile RABBİM CC batıda helal hayırlı bir kazanç kapısı açsın kötü günleri sıkıntıları unutmaları için)

leyla.....................3
leyla(arkadaşı)........3
murat(kardeşi)........3
hanife deniz...........3
amak-ı hayal..........2(okundu)
kişiselbişey............3
enaniyet...............1
şeyda...................1
namerve...............1
namervenin görümcesi hatice.......1
yasemay.................2(okundu)

okunan:23
kalan:47

leyla-1

Altın Üye
Allah kabul etsin.
iştiraklerinizi bekliyoruz kardeşlerim.................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!
Okuyan okumayan tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun....

NOT:yeni liste diğer sayfalarda ve ayrıca tüm kardeşlerimize ayrıntılı cevaplar diğer sayfalarda

leyla-1

Altın Üye
Selam Aleyküm kardeşlerim iştiraklerinizi bekliyorum perşembe günü kardeşim ameliyat olacak bir kaç sıra öne aldım kardeşimi hakkınızı helal edin sizden rica ediyorum sıradaki kardeşimimizin yasinlerinin bir an önce okunup perşembeye kadar kardeşimin yasinleride okunur inşallah.
Allah hepinizden razı olsun kardeşlerim okuyan okumyan tüm kardeşlerimizden de inşallah.
Selam ve dua ile selametle kalınız.

leyla-1

Altın Üye
DİLEĞİ(çocuklarının ve eşinin bulundukları şehirdeki arkadaş ve çevrelerinden kurtulup başka bir şehire yerleşmek oğlunu ve eşini hidayete erdirmek imanlı komşu ve imanlı insanlara rastlamak buradaki arkadaş ve çevrelerini bir daha hatırlamasınlar bile RABBİM CC batıda helal hayırlı bir kazanç kapısı açsın kötü günleri sıkıntıları unutmaları için)

leyla(arkadaşı)........3
murat(kardeşi)........3
hanife deniz...........3
enaniyet...............1
namerve...............1

okunan:23
kalan:47

Allah kabul etsin.
iştiraklerinizi bekliyoruz kardeşlerim.................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!

NOT:yeni liste diğer sayfalarda ve ayrıca tüm kardeşlerimize ayrıntılı cevaplar diğer sayfalarda

leyla-1

Altın Üye
s.a kardeşim 1 tane yasin okunmuştur

Aleyküm Selam kardeşim Allah kabul etsin Rabbim bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip dualarımızı kabul etsin hayırlısıyla inşallah.
Allah bu dünyada ve ahirette sevdiği razı olduğu kullar olmak cennetinden hepimize birer köşk Peygamber Efendimizin Şefaatine nail olmak komşu olmak nasip etsin rabbim.
Allah hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına muhatç etmesin Rabbim.
Allah her iki dünyada umduklarımıza nail olmak duaları kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim kendi rızası için.

leyla-1

Altın Üye

leyla(arkadaşı)........3
murat(kardeşi)........3
hanife deniz...........3
enaniyet...............1
namerve...............1
kanayan gül.............1(okundu)

okunan:24
kalan:46

Allah kabul etsin.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Amin
Selam Aleyküm canım yok özel birşey yazmadım canım o anki duygularımı seninle paylaşmak istemiştim canım okumadığını düşünerek tekrar yazdım. İnsan bazen sevdiği bir kardeşine bazı şeyleri paylaşmak ister ya o anki psikoloji bende o anı seninle paylaşmak istedim canım.İnsanın en çok üzüldüğü nokta sevdiği bir insanın bu dünyadan ayrılması ve bir daha görememek bazı şeyleri insan bildiği halde yinede üzülmemek elde değil canım Allah'ın verdiğine vereceğine kendinden gelene sonsuz şükürler olsun Rabbim herşeyi kendi daha iyi bilir bizler bilemeyiz Rabbim öyle uygun görmüş...
Canım benim kolay değil insanın babasız büyümesi bazılarınında babası olduğu halde babasız büyümesi ne kadar acı değil mi?:(
Bu dünyada ne götüreceğiz sanki dünya bizim olsa neye yarar önemli olan birlik beraberlik huzur ve en önemlisi Alllah'ın razı olduğu kullar olmak dini görevlerimizi tam itikatiyle elimizden geldiğince yapabilmek böyle yapabilirsen ne mutlu bizlere.Ama öyle bir zamanda yaşıyoruz ki Allah hepimizin sonunu hayırlara vesile etsin görünür görünmez kazalardan belalardan kötü art niyetli insanların şerrinden ve özellikle kaybedecek hiç birşeyi olmayan insanların şerlerinden kötülüklerinden rabbim bizleri koruyup gelmeden esirgesin inşallah.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına muhatç etmesin Rabbim.
Tekrar başınız sağ olsun canım mekanı cennet olsun inşallah.
Allah bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip dualarımızı kabul etsin hayırlısıyla inşallah.
anladım canım ilk mesajı okumadım o zaman çünkü cevap yazmadan duramam zaten böyle bi duygu paylaşımında. evet iyi yapmışsın leylacım paylaştıkca insanın yükü azalıyor rahatlıyor. canım çok küçük olduğu için zor oldu tabi ama cennetin gülü artık o. Allahım size bir daha böyle bi acı yaşatmasın inşallah. genç ölümü vermesin. evet leylacım hamd olsun ki müslümanız ölüm acı versede ölümün bi hiçlik ve yok olma olmadığını biliyoruz ahiret inancımız var. şöyle düşünücez artık bikaç yıllık ömrümüz var zaten bu ömür bitecek ve ahirette inşallah sevdiklerimizle buluşacağız. sonsuz ahiret günleri yanında bu hayattaki ömür çok kısa geçipgidecek. bu yaşa geldik. yıllar çabuk geçiyor. sabredicez. Rabbimin hakkıyla yaşamayı nasip etsin bizlere. Kuranın yolundan sünnetin yolundan ayırmasın. yaptığımız yanlışlar varsa bunlardan dönmeyi sağlasın. her daim imtihan içindeyiz. arka arkaya üst üste geliyor bazen Rabbim sabrımızı arttırsın. dünde oğlum sünnet oldu ağrısı oluyor tabi bunun yanında istifra etti bütün gün. insanın da bi yeri ameliyatlıyken nefes alırken bile acıyor. baya canı yandı Allah şifasını versin. amin amin amin kardeşim. Rabbim seninde gönül muradını versin hayırlı evlatlar nasip etsin. kardeşin ameliyat olacakmış Allahım onada şifa versin.

portakal cicegi

Kayıtlı Kullanıcı
leyla
Allah tez zamanda hayırlı şiafalar nasip etsin canım ohastalıklar sürekli sıkıntılardan üzüntülerden oluyor canım bu sene maalesef bende hiç iyileşemiyorum Allah'ın verdiğine vereceğine kendinden gelene sonsuz şükürler olsun.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına muhatç etmesin Rabbim.
Allah hepimizin dualarını kabul etsin hayırlısıyla inşallah selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

AMIN leyla ablacigim cok tesekkür ederim, evet dedin gibi hastaliklar sürekli sikintilardan oluyor bende cok hassas biri oldum icin hersey kafaya takiyorum

ablacigim sanada gecmis olsun insallah sende iylesirsin, rabbim sifa versin, kardesinin ameliyati insallah cok iyi gecer, rabbim sifa verisin kardesine

havva362

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.samsundayasamak.tr.gg

leyla(arkadaşı)........3
murat(kardeşi)........3
hanife deniz...........3
enaniyet...............1
namerve...............1

okunan:24
kalan:46

Allah kabul etsin.

bu arkadaşımız için 2 yasin-i şerif de ben alıyorum ve inşallah öğle namazında teslim ederim...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı

leyla(arkadaşı)........3
murat(kardeşi)........3
hanife deniz...........3
enaniyet...............1
namerve...............1
havva.......................2

okunan:26
kalan:44

Allah kabul etsin.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar dinci kardeşimizin haberi yok kendine sıra geldiğinden. en azından niyetini yapardı duasını yapardı. telefonu vs. olan varsa bildirelim lütfen.

elifimbenim(MERHUME)

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardesim ben 3 yasin aliyorum okuyunca bildirirm digerler aldiklarim okunmustur allahim insallah kabul eder allaha emanet olun

Âmâk-ı Hayal

Kayıtlı Kullanıcı

leyla(arkadaşı)........3
murat(kardeşi)........3
hanife deniz...........3
enaniyet...............1
namerve...............1
havva.......................2
elifimbenim...............3

okunan:29
kalan:41

Allah kabul etsin.

leyla-1

Altın Üye
anladım canım ilk mesajı okumadım o zaman çünkü cevap yazmadan duramam zaten böyle bi duygu paylaşımında. evet iyi yapmışsın leylacım paylaştıkca insanın yükü azalıyor rahatlıyor. canım çok küçük olduğu için zor oldu tabi ama cennetin gülü artık o. Allahım size bir daha böyle bi acı yaşatmasın inşallah. genç ölümü vermesin. evet leylacım hamd olsun ki müslümanız ölüm acı versede ölümün bi hiçlik ve yok olma olmadığını biliyoruz ahiret inancımız var. şöyle düşünücez artık bikaç yıllık ömrümüz var zaten bu ömür bitecek ve ahirette inşallah sevdiklerimizle buluşacağız. sonsuz ahiret günleri yanında bu hayattaki ömür çok kısa geçipgidecek. bu yaşa geldik. yıllar çabuk geçiyor. sabredicez. Rabbimin hakkıyla yaşamayı nasip etsin bizlere. Kuranın yolundan sünnetin yolundan ayırmasın. yaptığımız yanlışlar varsa bunlardan dönmeyi sağlasın. her daim imtihan içindeyiz. arka arkaya üst üste geliyor bazen Rabbim sabrımızı arttırsın. dünde oğlum sünnet oldu ağrısı oluyor tabi bunun yanında istifra etti bütün gün. insanın da bi yeri ameliyatlıyken nefes alırken bile acıyor. baya canı yandı Allah şifasını versin. amin amin amin kardeşim. Rabbim seninde gönül muradını versin hayırlı evlatlar nasip etsin. kardeşin ameliyat olacakmış Allahım onada şifa versin.

AMİN AMİN AMİN
Allah razı olsun canım Allah sabır dayanma gücü versin bu dünya birer imtihan yeri ve üstelik boş Allah her iki dünyada sabrımızın mükafatını kat kat vermek nasip etsin inşallah.
Geçmiş olsun canım şimdi oğlun nasıl inşallah şimdi daha iyidir bir iki gün atlatırsa iyi olur inşallah.
Biliyormusun canım ben 6 yaşındayken araba kazası geçirmişim öldürmeyen Allah öldürmüyor vade de gelmemiş detayı sonra anlatırım canım 3 gün hastanede baygın yatmışım sayıklarkende ben annemin sözünü dinlememişim Allah'ta cezamı verdi diyormuşum birde Bismillahirrahmanirrahim diyormuşum daha önce hiç söylememişim birde ayıktığımda kendimi ağaçlar arasında uçarken görüyordum o zamanlar bizler birer melektik o zaman belki şey olsaydı cennetin en güzel yerinde olacaktım:(
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun her iki dünyada umduklarımıza nail olmak duaları kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim kendi rızası için.
Sağol canım kardeşimin öyle korkulacak birşeyi yok ama yine amaliyat olduğu için belli değil canım alalh yar ve yardımcımız olsun inşallah hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısınna muhtaç etmesin Rabbim. geçen sene de durup dururken bir sancı ağrı yüzünden nerdeyse kardşimi bir anda kaybediyorduk canım:(
Allah gençliğine ve bizlere bağışladı Allah herşeyi layığıyla versin inşallah hepimize hayırlı yaşlar hayırlı ömürler nasip etsin inşallah.
İyi burdayım iyi ki bu sitede sizlerleyim canım vesile olanlardan sizlerden hepinizden alalh binlerce kez razı olsun ne kadar birbirimizi tanımazsakta burda olmaktan doalyı çok huzurlu ve mutluyum en zor durumlarda bile hep yanımdasınız Allah her iki dünyada kat kat mükafatını versin canım.
Selam ve dua ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

leyla-1

Altın Üye
leyla
Allah tez zamanda hayırlı şiafalar nasip etsin canım ohastalıklar sürekli sıkıntılardan üzüntülerden oluyor canım bu sene maalesef bende hiç iyileşemiyorum Allah'ın verdiğine vereceğine kendinden gelene sonsuz şükürler olsun.
Allah hepimizin dualarını kabul etsin hayırlısıyla inşallah selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

AMIN leyla ablacigim cok tesekkür ederim, evet dedin gibi hastaliklar sürekli sikintilardan oluyor bende cok hassas biri oldum icin hersey kafaya takiyorum

ablacigim sanada gecmis olsun insallah sende iylesirsin, rabbim sifa versin, kardesinin ameliyati insallah cok iyi gecer, rabbim sifa verisin kardesine

Amin
Allah razı olsun canım bende öyle hassas bir insanım öyle olunca insan çabuk hasta oluyor ama gerçekten üzülmeye değmez kardeşim canını sıkmaya Allah beterin beterinden korusun Allah korusun daha neler var Allah bizleri bundan geriye bırakmasın Allah'ın verdiğine vereceğine kendinden gelene sonsuz şükürler olsun.
Allah içinde bulunduğumuz sıkıntılardan kurtulup tez zamanda selametimize çıkmak yaşamımıza bir düzen bir yön hayırlı bir çıkış kapısı nasip etsin Rabbim.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt