Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yasin Sûresi Kardeşliğine Var mısınız Kardeşlerim?( Hep Beraber Okuyalım İnşallah) (2 Kullanıcı)

leyla-1

Altın Üye
Ayın En İyi Üyesi
selamün aleyküm kardeslerim, ben aldim 2 yasini hafta sonu insallah okuyacagim,
o gün bu siteye 2 yasin okuyacagim diye yazdimda o gece rüyamda sanki yasin süresini gördüm rüyamda biri bana 33 defa diyordu, ne hikmetse anlamadim,
su arlar cok sikintiliyim, ama sabrediyorum, halime sükrediyorum, sabir tasi olsa bile catlar, rabbim herkesin duasini kabul etsin,
leyla abla senin yazdiklarini hep okuyorum cok icten ve cok güzel yaziyorsun
Amin
Aleyküm Selam kardeşim Allah razı olsun Allah bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip dualarımızı kabul etsin hayırlısıyla inşallah.
Bu dünya bir imtihan dünyası canım her kulunun ayrı ayrı bir sınavı var allah hepimizi bir takım sınavlardan geçiriyor Allah hepimize sabır dayanma gücü versin sabrımızın mükafatını her iki dünyada kat kat mükafatını vermek nasip etsin Rabbim.Sabır acıdır lakin meyvası çok tatlıdır.
Halimize sonsuz şükürler olsun Allah beterin beterinde korusun hepimizin sonunu hayırlara vesile etsin Rabbim.
Allah içinde bulunduğumuz sıkıntılardan çıkmazlardan kurtarıp tez zamanda selametimize çıkmak yaşamımıza bir düzen bir yön vermek nasip etsin Rabbim.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına muhtaç etmesin Rabbim.
Allah bu dünyada ve ahirette sevdiği razı olduğu kullar olmak her iki dünyada umduklarımıza nail olmak duaları kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim kendi rızası için.
Selam ve dua ile Allah'a emanet ol herşey gönlünüzce olsun.

leyla-1

Altın Üye
Ayın En İyi Üyesi
selamün aleyküm kardeslerim, ben aldim 2 yasini hafta sonu insallah okuyacagim,
o gün bu siteye 2 yasin okuyacagim diye yazdimda o gece rüyamda sanki yasin süresini gördüm rüyamda biri bana 33 defa diyordu, ne hikmetse anlamadim,
su arlar cok sikintiliyim, ama sabrediyorum, halime sükrediyorum, sabir tasi olsa bile catlar, rabbim herkesin duasini kabul etsin,
leyla abla senin yazdiklarini hep okuyorum cok icten ve cok güzel yaziyorsun

Hayırlısı olsun kardeşim sayıdan ziyade önemli olan niyettir zaten Allah nelere Kadir'dir Rabbim yeter ki Ol desin içten yapılan bir duayı bile kabul eder Rabbim.
Amaç burada sayıdan ziyade hep berabe dua etmek birbirimize allah rızası için dua etmektir.Allah hepimizin dualarını kabul etsin hayırlısıyla inşallah.
Rüyanda hayırlara vesile olsun kardeşim inşallah hayırlı olur canım herşey gönlünce olur bir an önce sıkıntıları atlatıp selametine çıkarsın inşallah.
Selam ve dua ile selametle kal kardeşim.

leyla-1

Altın Üye
Ayın En İyi Üyesi
YASİN OKUNAN KARDEŞİMİZ

11-elifimbenim(niyetim hayirlisisiyla hac'ca gitmek ve ev almak bir an evvel emekliligimin olmasi için)

euzubillehimineşşeydanirracim
bismillahirrahmanirrahim
OKUYANLAR

Sezer Demir--------------22(okundu)
Sıla1------------------------1
sure derin------------------2(okundu)
portakal çiçeği-------------2
elifimbenim----------------5
vuslat yolcusu-------------2
Amak-i Hayal--------------1
leyla belgin......................5
leyla(arkadaşı)..................3
murat(kardeşi)..................3
hanife deniz......................3
fatmana..........................4(okundu)
mykabus.........................1
namerve..........................10

alınan---------64
kalan----------6

Allah kabul etsin.
İştiraklerinizi bekliyoruz kardeşlerim...............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

leyla-1

Altın Üye
Ayın En İyi Üyesi
Ey şaşkınların kılavuzu,

Ey yardım istEyenlerin yardımına koşan

Ey feryat edenlerin feryadına koşan,

Ey sığınanların sığınağı,

Ey korkanların güvencesi,

Ey müminlerin desteği,

Ey çaresiz fakirlere merhamet eden,

Ey günahkarların sığınağı,

Ey günahkarları affeden,

Münezzehsin sen,

Ey kendisinden başka bir ilah olmayan...

Kurtar bizi ateşten ey Rabb'im!

leyla-1

Altın Üye
Ayın En İyi Üyesi
Allah'ım ben,
(mübarek) ismin hakkına sana el açıyor (yalvarıyorum);

Ey emniyet ve güven veren (Mu'min),

Ey (her şeyi) hükmü altına alan- koruyup gözeten (MühEymin),

Ey (varlıkları) yoktan var eden (Mükevvin),

Ey (yaratıklarına gerekenleri) öğretip telkin eden (Mülakkin),

Ey (açıklanmayı gerekenleri) öğretip telkin eden (Mülakkin),

Ey (açıklanmayı gerekenleri) açıklayan (MübEyyin),

Ey (zorlukları) kolaylaştıran (Mühevvin)

Ey (kullarına gereken) güç ve imkanı sağlayan (Mümekkin),

Ey (her şeyi uygun bir şekilde) süslEyan (MüzEyyin),

Ey (kullarına gerekenleri) ilan eden (Mu'lin),

Ey (yaratıklar arasında, ırızık ve ... gibi bölüştürülmesi gereken şeyleri) taksim eden (Mukassim)!

Münezzehsin sen,

Ey kendisinden başka bir ilah olmayan...

Kurtar bizi ateşten ey Rabb'im!

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Canım ben şimdi inş Aldığım Üç yasini okuyacağım bu akşam olmasa bile yarın iki daha okurum inş.Bana 5 tane okunmuş yazabilirsin
Selam ve dua ile

leyla-1

Altın Üye
Ayın En İyi Üyesi
Canım ben şimdi inş Aldığım Üç yasini okuyacağım bu akşam olmasa bile yarın iki daha okurum inş.Bana 5 tane okunmuş yazabilirsin
Selam ve dua ile

Tamam ablacığım Allah razı olsun Allah bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip dualarımızı kabul etsin hayırlısıyla inşallah.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına muhtaç etmesin Rabbim.
Allah bu dünyada ve ahirette sevdiği razı olduğu kullar olmak her iki dünyada umduklarımıza nail olmak duaları kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim kendi rızası için.
Selam ve dua ile Allah'a emanet ol herşey gönlünüzce olsun.

leyla-1

Altın Üye
Ayın En İyi Üyesi
YASİN OKUNAN KARDEŞİMİZ

11-elifimbenim(niyetim hayirlisisiyla hac'ca gitmek ve ev almak bir an evvel emekliligimin olmasi için)

bismillahirrahmanirrahim
OKUYANLAR

Sezer Demir--------------22(okundu)
hanife deniz......................5(okundu)

alınan---------66
kalan----------4

Allah kabul etsin.
İştiraklerinizi bekliyoruz kardeşlerim...............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sezer demir

Kayıtlı Kullanıcı
Selamûn Aleykûm kalan 4 yasinide okundu ayriyetten 5 tane daha okudum onuda digerlerine ekliye bilirsin selam ve dua'ile ALLAHA emanet olun.

nermin.demir

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm.Benim için de dualarınızı esirgemeyin ne olur.Yasin kardeşliğinize beni de katarsanız memnun olurum.Benimde çok sıkıntılarım var.Allah kimseye altından kalkamayacağı sıkıntı vermesin.Bende 1 tane yasin alıyorum.Allah kabul etsin.Selam ve dua ile.Hayırlı cumalar.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
YASİN OKUNAN KARDEŞİMİZ

bismillahirrahmanirrahim
OKUYANLAR

Sezer Demir--------------26(okundu)
hanife deniz......................5(okundu)

alınan---------70
kalan----------0

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
70 YASİN LİSTESİ

bismillahirrahmanirrahim

OKUYANLAR

12-feyzam68(gönül muradını olması sevdiğini hidayete erip doğru yolu bulması için.)

sezer demir....................5(okundu)
nermin ...........................1
sıla1................................1

Âmâk-ı Hayal

Kayıtlı Kullanıcı
70 YASİN LİSTESİ

bismillahirrahmanirrahim

OKUYANLAR

12-feyzam68(gönül muradını olması sevdiğini hidayete erip doğru yolu bulması için.)

fatmana.........................10(okundu)

okunan: 17
kalan: 53

elifimbenim(MERHUME)

Kayıtlı Kullanıcı
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

ELHAMDÜLİLLAHİ RABBİL ALEMİN. VESSALATÜ VESSELAMÜ ALA RASÜLİNE MUHAMMEDİN VE ALA ALİHİ VE SAHBİHİ ECMAİN.
EY YERLERİN GÖKLERİN SAHİBİ; KAİNATI VE BÜTÜN MEVCUDATI YOKTAN VAR EDEN, İSTEDİĞİNİ İSTEDİĞİNE VEREN, İSTEDİĞİ ZAMAN YEGANE ALMAK GÜCÜNÜN SAHİBİ OLAN, KİMSESİZLERİ GÖZETEN RABBİMİZ. SUÇLARIMIZ VE KABAHATİMİZ YÜZÜNDEN SANA KARŞI MAHCUBUZ. ŞU ANDA ÜMİTLE DOLU OLACAK KAPINA GLEDİK, RAHMETİNE SIĞINDIK, YÜCE DİVANINA DURDUK, BÜTÜN KÖTÜLÜKLERİ BİR TARAFA BIRAKTIK, HUZURUNA EL AÇARAK YALVARIYORUZ. BİZİ YÜKSEK HUZURUNDA BOŞ ÇEVİRME YA RABBİ.
EY ADALET KILICIYLA ZALİMİN ZÜLMÜNE KIRAN VE DÜNYADA MÜMİN MÜNAFIK, KAFİR, FASIK, DEMEDEN HERKESE İLAHİ ADELET VE FAZLIYLA BOL RIZIK VEREN, AHİRETTE İSE MÜMİNLERE NİMET KAPILARINI AÇAN ULU ALLAH'IM.
ŞU ANDA OKUDUMUŞ OLDUĞUMUZ OKDUĞUMUZ KURAN-I KERİMDEN ELDE EDİLEN SEVABI MEDİNE-İ MÜNEVVEREYİ NURLANDIRAN VE HER AN MİLYONLARCA MÜSLÜMAN TARAFINDAN İSMİ HÜRMETLE ANILAN PEYGAMBERLER SULTANI(SEN OLMASAYDIN BEN BU ALEMLERİ YARATMAZDIM) SÖZÜNÜN MUHATABI EN BÜYÜK İNSAN SEVGİLİ PEYGAMBERİMİZ HZ. MUHAMMED MUSTAFA S.A.V. TEMİZ RUHLARINA HEDİYE EYLEDİK VASIL EYLE YARABBİ!!
SEVGİLİ PEYGAMBERİMİZİ BU MECLİSİMİZDEN HABERDAR EYLE YA RABBİ.
YA İLAHEL ALEMİN. HZ. ADEM'DEN BU ZAMANA KADAR GELMİŞ GEÇMİŞ BÜTÜN PEYGAMBERLERİN EVLİYALARIN, ÜLEMALARIN İSLAM DİNİNE HİZMET EDEN, HZ. KUR-ANI ELDEN ELE, DİLDEN DİLE KAİNATA ULAŞTIRAN AZİZ ÜSTAD EFENDİMİZİN RUHLARINA HEDİYE EYLEDİK. RUHLARINA ŞAD EYLE YA RABBİ!!
YA İLAHEL ALEMİN. DİN, VATAN,NAMUS, MİLLET VE ŞEREF İÇİN HAK VE HAKİKAT UĞRUNDA SAVAŞ MEYDANLARINDA ASLANLAR GİBİ DÖVÜŞEN ALLAH ALLAH NİDALARIYLA GÖKLERİ ÇINLATAN, ANNE BABALARINA DOYAMADAN KANLI ELBİSLERİNE YÜKSEK HUZURUNA ÇIKACAK OLAN ŞEHİTLERİMİZİN RUHLARINA ŞAD EYLE YA RABBİ!
YA İLAHEL ALEMİN KAHRAMAN ORDUMUZU KARADA, HAVADA, DENİZDE MANSUR VE MUZAFFER EYLE YA RABBİ!
YA İLAHEL ALEMİN NAMAZI NİYAZI UNUTAN, İÇKİLERDE KUMARLARLA EVLADINI ETRAFINI BUNALTAN HATTA ÇEŞİT ÇEŞİT FENALIKLARA DALAN MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZİ HİDAYETE ERDİRİP ONLARA HAYIRLI YOLLARA SEVK EYLE YA RABBİ!
YA İLAHEL ALEMİN YARIN MAHŞER GÜNÜ ARZ-I ALANIN ALTINDA GÜNEŞİN BÜTÜN SICAKLIĞI İLE ATRAFI KASIP KAVURDUĞU GÜNDE İYİ AMELDEN BAŞKA, MALIN MÜLKÜN SOYUN SOPUN HİÇBİR ŞEYİN FAYDA VERMEDİĞİ GÜNDE BİZLER SEVGİLİ PEYGAMBERİMİZİN LİVAÜLHAMD İSİMLİ SANCAĞIN ALTINDA HAŞİR VE CEM EYLE YA RABBİ!
YA İLAHEL ALEMİN SANA AÇILAN DİLLER ELLER HÜRMETİE, SENİ ZİKREDEN DİLLER HÜRMETİNE, ARZ-I ALA HÜRMETİNE, YARATILMIŞLARIN EN HAYIRLISI PEYGAMBERİMİZ HZ. MUHAMMED MUSTAFA S.A.V. HÜRMETİNE BİZLERİ HUZURUNDA BOŞ ÇEVİRME YA RABBİ.! DUALARIMIZ AHSENİ KABUL İLE MAKBUL EYLE, BİZLERİ HİDAYET YOLUNDA SABİT VE DAİM EYLE.
YA İLAHEL ALEMİN ACİZLİKTEN, KORKAKLIKTAN, TEMBELLİKTEN, CİMRİLİKTEN, SANA SIĞINIYORUM YA RABBİ! GIYBET, KİBİR, HASED GİBİ KÖTÜ HUYLARI BİZDEN AL, BİZLERİ SEVDİĞİN ÖZELLİKLERLE DONAT YA RABBİ! ÖLÜM AZABINDAN KABİR AZABINDAN BİZLERİ MUHAFAZA EYLE YA RABBİ!
YA RABBİ NAMAZ KILMAYANLARA NAMAZ MUHABBETİ, ORUÇ TUTMAYANLARA ORUÇ MUHABBETİ VER YA RABBİ! YA RABBİ İŞİ OLMAYANLARA İŞ, EŞİ OLMAYANLARA EŞ, EVİ OLMAYANLARA EV, ÇOCUĞU OLMAYANLARA HAYIRLI ÇOCUK. SEVİPTE KAVUŞAMAYNLARA HAYIRLISIYLA KAVUŞMAK, SINAVA GİRECEKLERE BAŞARI, OKUYANLARA SINIFLARINI GEÇMEK NASİP ET YA RABBİM! HUZURSUZ YUVALARDA HUZUR MUTLULUK VER YA RABBİM!
YA İLAHEL ALEMİN OKUMUŞ OLDUĞUMUZ KUR-ANI KERİ EKSİKSİZ VE NOKSANSIZ OLARAK KABUL EYLE. BU KUR-ANI KERİMİN OKUNMASINA SEBEP OLAN ZATIN DÜNYEVİ VE UHREVİ MURATLARINA VASIL EYLE. HER NE NİYETLE OKUNDUYSA KABUL EYLE YA RABBİM GELMİŞ GEÇMİŞLERİN AKRABAYI TAALLUKATLARININ RUHLARINA ŞADEYLE. BAKİDE KALANLARA HELALİNDEN BOL RIZIK VE HAYIRLI ÖMÜRLER VER. YARABBİ TÜM KARDEŞLERİMİZİMİN BÜTÜN MÜSLÜMAN OLAN MUHAMMED ÜMMETİ KARDEŞLERİMİZİNDE GÖNÜLLERİNDE NE MURADLARI VARSA HAYIRLI MURADLARINI VASIL EYLE ENGELLERİ OLUMSUZLUKLARI OLUMLUYA HAYIRLIYA ÇEVİR YARABBİ. BİZLERİ CEHENNEMDEN AZAD EDEREK CENNETİNDE CEMALİNLE MÜŞERREF EYLE YA RABBİ!
YA RABBİ BİZ DUA ETMESİNİ BİLMİYORUZ. PEYGAMBER EFENDİMİZ SENDEN NE İSTEDİYSE BİZDE ONLARI İSTİYORUZ. NEYDEN SIĞINDIYSA BİZDE ONLARDAN SIĞINIYORUZ.
EY AD KAVİMİNİ RÜZGAR, SEMUD KAVMİNİ DEPREM, LUT KAVMİNİN ÜLKESİNİ KASIRGALARLA ALT ÜST EDEN ULU ALLAH'M. BİZİ ONLAR GİBİ AZDIRMA, AZ VERİP KAPI KAPI GEZDİRME. ÇOK VERİP EMİR VE NEHİYLERİNE KARŞI GETİRME, YATAKLARA YATIRIP KAPILARA BAKTIRMA YA RABBİ!
YAPMIŞ OLDUĞUMUZ ACİZANE FAKAT HALİSANE DUAYI" AHSEN-İ KABUL ETT " ANLAMINDA BUYURULAN AYETİ KERİMENİN SIRRINA MAZHAR EYLE YARABBİ. EL FATİHA

AMİN AMİN AMİN

Allah kabul etsin.
Allah senden bin kere razi olsun canim ne muradin ne derdin varsa seni ve burada olan tüm kardeslerimi tez günde feraha eristirsin:a21: benim icin ve kardesim namerve icin o tertemiz agizla okudugunuz yasin-i serifi rabbim kabul eder insallah dilegim, dilegimiz tez zamanda yerine gelir okuyan okumayan kardeslerim hakkinizi helal edin ben hakkimi helal ediyorum allaha emanet olun:a21: CUMANIZ BUBAREK OLSUN

elifimbenim(MERHUME)

Kayıtlı Kullanıcı
ben feyzam 68 icin 5 yasin-i serif aliyorum birde benim yasinler okundu ise haber verirmisiniz allaha emanet olun

Âmâk-ı Hayal

Kayıtlı Kullanıcı
70 YASİN LİSTESİ

bismillahirrahmanirrahim

OKUYANLAR

elifimbenim......................5

okunan: 22
kalan: 48

GÖREN GÖZLER

Kayıtlı Kullanıcı
bilemiyorum kaçgün için velakin bu aciz,10 istiyor.pazartesinetamam.ALLAH RIZASI ve de sıkıntısı olan güzel insanlar için

ebabil kuslari

Kayıtlı Kullanıcı
ey din kardeslerim

ey din kardeslerim

bugun trafik kazasinda enistemi kaybettim ne olur ALLAH rizasi icin ruhuna yasin veya fatiha okursaniz......ALLAH razi olsun

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
70 YASİN LİSTESİ

bismillahirrahmanirrahim

OKUYANLAR

elifimbenim......................5
gören gözler....................10

okunan: 32
kalan: 38

elifimbenim(MERHUME)

Kayıtlı Kullanıcı
bugun trafik kazasinda enistemi kaybettim ne olur allah rizasi icin ruhuna yasin veya fatiha okursaniz......allah razi olsun
[sıze=3]selamün aleyküm kardesım allah rahmet eylesın mekanı cennet olsun ben okudum tekrar basınız sagolsun rabbım sabır versın aılesıne allaha emanet olun[/sıze]

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt