Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

yaş pastamız bitti açma yermisinizzzz (3 Kullanıcı)

neslihantozan

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
pastalar2008.blogcu.com

mutlaka bu tarifi denemenizi tavsiye ederim işte malzemeler:
2 subardağı süt
1 su bardağı sıvı yağ
2 yumurta akı(sarıları üzerine kullnıcaz)
5 yemek kaşığı toz şeker
1.5 tatlı kaşığı toz şeker
1 çay bardağı sıcak su
1 paket yaş maya(40 gr)
aldığı kadar un
arasına sürmek için eritilmiş margarin
yaplılışı:dün bu tarifi eklerken bağlantı koptu uzun bi sürede siteye de erişim engellendi neyse mayayı eritip tüm malzemeleri karıştırıp yumuşak bir hamur yapıyoruz hatta hamur elinize yapışşın birazcık sıvı yağ ekleyin hamuru toparlayın mayalanmaya bırakın mayalandıktan sonra limondan büyük parçalara ayırın çay tabağı büyüklüğünde açın eritilmiş margarin sürün rulo yapıp bi kenara alın tüm hamurları bu şekilde yapıp mayalanmaya bıarkın sonra ruloları sağa ve sola çevirerek açma şekli verin tekrar mayalndırın üzerine yumurta sarısı sürüp 175 derecede üzeri kızarana kadar pişirin afiyet olsun bu arada mutlaka mayanma işlemine dikkat edin yoksa açmalrınız normal poğaça gibi olur tel tel açma istiyorsanız iyi mayalandırın afiyet olsun:H

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum kardeşım
sen nıye boyle yapıyon :)
canımız cektı
kım yapcak şımdı gonderırsen sevınırım:)
allaha emanet ol
selam ve dua ıle

neslihantozan

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
pastalar2008.blogcu.com
çok afedersin kardeşim napıyım ilgi alanım bu olunca bende sizlerle paylaşmak istiyorum ikram edemiyorum ama tarifini veriyorum mutlaka deneyin herkes te sizden istiycek gönder me imkanım olursa emin ol gönderirim

meltem

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sonsuznurr.blogcu.com
Hayy Allah şimdi
yaş pastası bittimi:(... neyse bakalım
ellerinize sağlık buna da razıyız...:H
Allaha emanet olun....

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
yakaladımmmm..:K
şimdide açma ha...hemde bozulmayayından...:G
hadi şimdi göndermemek için bi engel bulun bakiiiiimmmm:evet

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
bende nerde kaldın diye merak ediyodum şükür kavuşturana ımmmm kardeşim açmlarda kargoda bayatlar:K

ya bağlatı gidiyo heralde giremiyorum nete...:(
neyse gelelim mühim konuya...:evet
sen sıkma canını ya göndermeye niyetin olsun yeterki ona da buluruz çare varda zaten...ha ha bi bende bi de demokraside çareler tükenmiyooooo:K

neslihantozan

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
pastalar2008.blogcu.com
ya bağlatı gidiyo heralde giremiyorum nete...:(
neyse gelelim mühim konuya...:evet
sen sıkma canını ya göndermeye niyetin olsun yeterki ona da buluruz çare varda zaten...ha ha bi bende bi de demokraside çareler tükenmiyooooo:K

ewt bağlantı gidiyo dünde böle olmştu demek çareler tükenmez bul bakalım bi çare:H

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
sen yap açmayı koy dolaba dondurucu kısmına ama....sonrada 1-2gün sonra çıkar ver kargoya ertesi güne yumuşar zaten bende ısıtırım fırında yanınada bi çay....ohhh afiyetle yerim artık ta çayı kim yapcak ya uzun iş...bi çay yapanda çıksa nasıl güzel fikir dimi

neslihantozan

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
pastalar2008.blogcu.com
sen yap açmayı koy dolaba dondurucu kısmına ama....sonrada 1-2gün sonra çıkar ver kargoya ertesi güne yumuşar zaten bende ısıtırım fırında yanınada bi çay....ohhh afiyetle yerim artık ta çayı kim yapcak ya uzun iş...bi çay yapanda çıksa nasıl güzel fikir dimi

vallahi süper fikir gerçekten çaresende tükenmiyomş aferim:Ggelelim senin tembelliğine bari çayını kendin yap:K

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
ya çayıda öyle yapıp göndersen ne güzel olur ya

NSBBZN

Kayıtlı Kullanıcı

mutlaka bu tarifi denemenizi tavsiye ederim işte malzemeler:
2 subardağı süt
1 su bardağı sıvı yağ
2 yumurta akı(sarıları üzerine kullnıcaz)
5 yemek kaşığı toz şeker
1.5 tatlı kaşığı toz şeker
1 çay bardağı sıcak su
1 paket yaş maya(40 gr)
aldığı kadar un
arasına sürmek için eritilmiş margarin
yaplılışı:dün bu tarifi eklerken bağlantı koptu uzun bi sürede siteye de erişim engellendi neyse mayayı eritip tüm malzemeleri karıştırıp yumuşak bir hamur yapıyoruz hatta hamur elinize yapışşın birazcık sıvı yağ ekleyin hamuru toparlayın mayalanmaya bırakın mayalandıktan sonra limondan büyük parçalara ayırın çay tabağı büyüklüğünde açın eritilmiş margarin sürün rulo yapıp bi kenara alın tüm hamurları bu şekilde yapıp mayalanmaya bıarkın sonra ruloları sağa ve sola çevirerek açma şekli verin tekrar mayalndırın üzerine yumurta sarısı sürüp 175 derecede üzeri kızarana kadar pişirin afiyet olsun bu arada mutlaka mayanma işlemine dikkat edin yoksa açmalrınız normal poğaça gibi olur tel tel açma istiyorsanız iyi mayalandırın afiyet olsun:H

toz şeker kaç kaşık karar veremedim :(

NSBBZN

Kayıtlı Kullanıcı
:K:K orasını anlayamamıştım işte tuz-şeker :)
teşekkürler tarif için denicem mutlaka...
selam ve daimi dua ile...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt