Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yalancı Peygamber (Çok Önemlidir,Mutlaka okuyunuz) (2 Kullanıcı)

T.Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleykum selam değerli ablam,

Söylediklerine katılıyorum,bir müridi bunu bana meth ediyor ve hakkında şöyle diyordu, falanca kuşaktan soyu Efendimize (s.a.v) dayanmakta ve seyyiddir (KOCAMAN BİR YALAN) kendisi NAKŞİBENDİ ŞEYHİ dir buda yalan ben buna gerçek bir mürşidin icazet vereceğini sanmıyorum,birde diyorki GAVSI AZAM dır,yahu hem kenine Evliya,hem gavsı azam hem mehdi hemde peygamber diyen bir adam olsa olsa tımar haneden kaçma bir deli olur...

evet abi haklısın sana su açtığın konu hariçinde birşey sorabilirmiyim bana mesaj yazmışsın doğum günü kutlama formunda. benim avatarresmimi görebiliyormusun ben kendimde dahil kimseninkini göremiyorum herkez böylemi diye soracaktım 10sonra internettende cıkmak zorundayım eve gidecem
saygılar

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
evet abi haklısın sana su açtığın konu hariçinde birşey sorabilirmiyim bana mesaj yazmışsın doğum günü kutlama formunda. benim avatarresmimi görebiliyormusun ben kendimde dahil kimseninkini göremiyorum herkez böylemi diye soracaktım 10sonra internettende cıkmak zorundayım eve gidecem
saygılar

Görebiliyorum bir küçük kız çocuğu resmi var,ancak sen neden göremiyorsun onu bilemedim,eğer bilgisayar bölümüne soru olarak yazarsan,bilen arkadaşlar yazar sana selamlarımla...

emin-43

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum,

Değerli kardeşim bilmeyenlerin öğrenmesi için yazdığınız çok iyi

olmuş .böyle sahtekarları herkesin bilip öğrenmesi lazım.

hayri07

Kayıtlı Kullanıcı
zıkkım olsun bu adama le havle............paylaşim için tşkr selametle

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
zıkkım olsun bu adama le havle............paylaşim için tşkr selametle

Esselamu aleykum,

Değerli kardeşim bilmeyenlerin öğrenmesi için yazdığınız çok iyi

olmuş .böyle sahtekarları herkesin bilip öğrenmesi lazım.

Ve aleykum selam,

Maksadımız insanlarımızın imanına zeval gelmemesidir,biz bize düşeni yapıyoruz,maruf,maruf,maruf...
Selametle kalınız kardeşim ...

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
evet yalancilarin birini goren gozler niye kalanlari goremiyor vahiy alidigini idiia eden ruyalar gordugunu iddia eden risaleler yazan Nursilerin sapikligini nicin goremiyorsunuz ve onlar gibi sapip gidiyorsunuz

yoksa Ashabi Kiram ra yoksa onlara tabi olanlar yetmiyor mu size de Nursi gibi yalancilarda gercekleri aramaya basladiniz ?

bi de Nursinin kufur gelenegini devam ettiren Kuranin hukumlerine tahrisel diyen Peygamberimizin sav Sunnetini iptal eden papanin aciz kulu Fetullah Guleniniz varken bundan daha sapik bulmak mumkun mudur ? deccalden daha sapik olan varmi ?

Bu sayfa FALANCILAR LA FİLANCILARI TARTIŞALIM Sayfası değildir,Rica ederim aç bir konu orada istediğini istediğinle tartış ben burada Allah Rızası için birisinin İnsanlara zararı dokunmasın diye bir konu açtım konunun manasını bozacak insanları bu manadan uzaklaştıracak sözler söyleyerek konuyu dağıtmamanızı,Eğer hakkında konuştuğunuz kişi veya kurumlar varsa bir başka yerde konusunu açmanızı ve orada istediğiniz kişilerle tartışmanızı bu sayfaya bu mevzu hakkında bir şey yazmamanızın konunun önemine gölge düşüreceğini düşünerek sizden özellikle RİCA EDİYORUM...

titretttinhoca

Yasaklı Kullanıcı
Bu sayfa FALANCILAR LA FİLANCILARI TARTIŞALIM Sayfası değildir,Rica ederim aç bir konu orada istediğini istediğinle tartış ben burada Allah Rızası için birisinin İnsanlara zararı dokunmasın diye bir konu açtım konunun manasını bozacak insanları bu manadan uzaklaştıracak sözler söyleyerek konuyu dağıtmamanızı,Eğer hakkında konuştuğunuz kişi veya kurumlar varsa bir başka yerde konusunu açmanızı ve orada istediğiniz kişilerle tartışmanızı bu sayfaya bu mevzu hakkında bir şey yazmamanızın konunun önemine gölge düşüreceğini düşünerek sizden özellikle RİCA EDİYORUM...

yalanci peygamberlerden sozettin de eksik kaldigi icin katkida bulundum
ne yazikki isine gelmedi , bana katkida bulundugum icin tesekkur etmen gerekmez miydi ?
:a30:

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum

Bir gün, Ebu Said Ebü‘l-Hayr Hz.lerine sordular:

- Falanca kimse, keramet olarak su üstünde yürüyor, buna ne dersiniz?

Ebu Said cevaben:

- Bunun kıymeti yoktur. Ördek ve kurbağa da suda yüzer, dedi.

- Filan adam, havada uçuyor, dediler. Ona da:

- Sinek ve çaylak ta havada uçuyor, cevabını verdi.

- Filan kimse, bir anda bir şehirden bir şehire gidiyor, denilince:

- Şeytan da bir solukta, şarktan garba gidiyor. Böyle şeylerin dinimizde önemi yoktur, karşılığını verdi.

- Dinimizde önemli olan nedir öyleyse? diye sorulunca:

- Önemli olan, herkesin arasında bulunmak; hayatın gerektirdiklerini yapmak; fakat bütün bunları yaparken, bir an bile Rabbini unutmamaktır, buyurdu.

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum

Bir gün, Ebu Said Ebü‘l-Hayr Hz.lerine sordular:

- Falanca kimse, keramet olarak su üstünde yürüyor, buna ne dersiniz?

Ebu Said cevaben:

- Bunun kıymeti yoktur. Ördek ve kurbağa da suda yüzer, dedi.

- Filan adam, havada uçuyor, dediler. Ona da:

- Sinek ve çaylak ta havada uçuyor, cevabını verdi.

- Filan kimse, bir anda bir şehirden bir şehire gidiyor, denilince:

- Şeytan da bir solukta, şarktan garba gidiyor. Böyle şeylerin dinimizde önemi yoktur, karşılığını verdi.

- Dinimizde önemli olan nedir öyleyse? diye sorulunca:

- Önemli olan, herkesin arasında bulunmak; hayatın gerektirdiklerini yapmak; fakat bütün bunları yaparken, bir an bile Rabbini unutmamaktır, buyurdu.

Esselamu aleykum,

Yürekten katılıyorum kardeşim ince nazik örneğiniz için teşekkür ederim...

hayal_8100

Kayıtlı Kullanıcı
s.a.titrettin hoca sanırım gece üstün açık kalmış üşütüp gerçekten titremişsin:)yetmiyor bide milleti titretmeye çalışıyorsun.sanırım sende bu sahde hocanın o 500 kişilik müridinin içindesin ki savunma mekanizman bu kadar geniş.sen onu bunu boş verde kkendi ameline bak said nursinin kitaplarına laf edeceğine kendi hayat kitabını gözden geçirde birazda ona laf et.

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
ALLAH (cc) RAZI OLSUN ..
blogunuzu ziyaret ettik . henüz yeni ..sanıyorum...
hayırlı olsun ... hayırlı işlere vesile kılsın inşaALLALH ..selam ve dua ile

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH (cc) RAZI OLSUN ..
blogunuzu ziyaret ettik . henüz yeni ..sanıyorum...
hayırlı olsun ... hayırlı işlere vesile kılsın inşaALLALH ..selam ve dua ile

Allahım senden razı olsun evet blog yeni açma sebebim hakkında yazı yazmıştım sanırım biliyorsun,Arapça bilgilerimi insanlarla paylaşmak okuduğum bazı kitapların internet ortamında bulunmayan açılımlarını orada yapmaktı gayem,fakat derslerimde değişiklikler oldu zamanım kısaldı,hemde Arapça yazma programında sorun yaşıyorum,yazı yazdığın sayfaya dan çıkmadan diğer yazıya geçiş yapamıyorsun bu husuta yazılarımı mikrosoft word de yazmam gerekecek eğer böyle yapar isem bu seferde bloga oturtabilirmiyim bilmiyorum,hani bilirsiniz Arap dili sağdan sola dır,ve ayrıca açıklamasını yapmak istediğim TUHFE AVAMİLİ çok karışık bir okuma şekli olup,bir harfin bile kelimeye etkisini analiz eden bir okuma şeklidir meslea BESMELE nin terkibi bile 3-4 sayfa sürüyor bu nedenle biraz zorlanacağım bu konuda,hatta şimdi kendi kendime düşünüyorum başlasammı,başlamasammı diye,kendimde bir gayret bulamadım acaba biraz dahamı bekleyeyim,yeni bir Arapça kitaba da başladım bu arada onun verdiği sıkıntıda olabilir birde eskiden hocam bana okuyordu şimdi ben ona ders okuyorum,her halde bunlar başlamama engel,geniş bir zaman bulana kadar ufak ufak yol almak gerekecek,ilgi alakan için teşekkür ederim,inşaallah en kısa sürede başlamaya çalışacağım,kopyala yapıştır olmasını istemediğimden diğer konularıda kendim yapmak istedim,ama onlarda bekleyecek sanırım :)

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
Allahım senden razı olsun evet blog yeni açma sebebim hakkında yazı yazmıştım sanırım biliyorsun,Arapça bilgilerimi insanlarla paylaşmak okuduğum bazı kitapların internet ortamında bulunmayan açılımlarını orada yapmaktı gayem,fakat derslerimde değişiklikler oldu zamanım kısaldı,hemde Arapça yazma programında sorun yaşıyorum,yazı yazdığın sayfaya dan çıkmadan diğer yazıya geçiş yapamıyorsun bu husuta yazılarımı mikrosoft word de yazmam gerekecek eğer böyle yapar isem bu seferde bloga oturtabilirmiyim bilmiyorum,hani bilirsiniz Arap dili sağdan sola dır,ve ayrıca açıklamasını yapmak istediğim TUHFE AVAMİLİ çok karışık bir okuma şekli olup,bir harfin bile kelimeye etkisini analiz eden bir okuma şeklidir meslea BESMELE nin terkibi bile 3-4 sayfa sürüyor bu nedenle biraz zorlanacağım bu konuda,hatta şimdi kendi kendime düşünüyorum başlasammı,başlamasammı diye,kendimde bir gayret bulamadım acaba biraz dahamı bekleyeyim,yeni bir Arapça kitaba da başladım bu arada onun verdiği sıkıntıda olabilir birde eskiden hocam bana okuyordu şimdi ben ona ders okuyorum,her halde bunlar başlamama engel,geniş bir zaman bulana kadar ufak ufak yol almak gerekecek,ilgi alakan için teşekkür ederim,inşaallah en kısa sürede başlamaya çalışacağım,kopyala yapıştır olmasını istemediğimden diğer konularıda kendim yapmak istedim,ama onlarda bekleyecek sanırım :)

hayırlısı olsun kolay gelsin .. evet söylediklerinizde haklısınız ..
arapça olarak blogda yayınlamak zor ve meşekkatli olur.
rabbim büyüktür.. inşaALLAH ..hayırlı olanda niyetiniz sabit olur .. rabbim kolaylıklar versin inşaALLALH ...

SELAM VE DUA İLE....

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki;

(Her asır, öncekinden daha kötü olacak, böylece Kıyamete kadar hep bozulacak.) [Hadika]
(Peygamberim diyen yalancılar çıkacak, benden sonra peygamber gelmeyecek.) [Mişkat]
(Ortalık bozulacak, dine uymak avuçta ateş tutmak gibi zor olacak.) [Hâkim]

(Allah’ın kitabının dışında uyacağımız bir şey yok diyenler çıkacaktır.) [Ebu Davud]
Peygamber denilen kimselerin, Müslümanlıkla hiç alakaları yoktur. Çünkü Kur’an-ı kerimde mealen buyuruluyor ki:
(Muhammed, Allah’ın resulü ve Hatem-ün-nebiyyindir [nebilerin sonuncusudur].) [Ahzab 40]

Eğer, (Hatem-ün-nebiyyin) değil de, (Hatem-ür-rüsul) denseydi, kötü maksatlılar, (Resul gelmez, ama nebi gelir) derlerdi. Bunun için, (Hatem-ün-nebiyyin) denmiştir.

Artık bir zındık, (Nebi gelmez, ama resul gelir) dese de, bir kıymeti yoktur. Çünkü, resullük makamında nebilik makamı da vardır. Yani her resul nebidir; fakat her nebi resul değildir. Yeni bir şeriat getiren peygambere (Resul) denir. Yeni din getirmeyip, insanları önceki dine davet eden peygamberlere (Nebi) denir. Emirleri tebliğ etmekte ve insanları, dine davette resul ile nebi arasında bir ayrılık yoktur. Resul ile nebi eşanlamlıdır. Bunun için, Peygamber efendimize, resul de, nebi de denmiştir. Mesela nebi geçen bir âyet-i kerime meali:

(Allah ve melekleri, Nebi’ye çok salevat getirir. Ey müminler, siz de ona salevat getirin!) [Ahzab 56]

(Nebilik ve resullük sona ermiştir. Benden sonra nebi de, resul de yoktur.) [Tirmizi]

(Resullerin ilki Âdem ve sonuncusu Muhammed [aleyhisselam]dir.) [Hâkim]
(Bütün nebilere altı hasletle üstün kılındım. Ben bütün insanlara gönderildim. Nebiler benimle tamamlandı.) [Müslim]
(Ben peygamberlerin efendisiyim, hepsinin sonuncusu ve şefaat edicilerin ilkiyim.) [Darimi]

(Diğer nebilere göre benim durumum şuna benzer. Güzel bir ev yapılır, ama bir kerpici eksiktir. Ziyaretçiler, evi beğenir. Yalnız "Şu boşluğa da bir kerpiç konsaydı" derler. İşte ben o kerpicim, nebilerin sonuncusuyum.) [Buhari, Müslim]
Kur’an-ı kerimde ise mealen buyuruluyor ki:
(Bugün size dininizi ikmal ettim, üzerinize nimetimi tamamladım ve sizin için din olarak İslam’ı beğendim.) [Maide 3]

Allahü teâlâ, son peygamberini gönderip dinini tamamladığına ve dinde noksan kalmadığına göre artık başka din ve başka peygamber aramak, Kur’an-ı kerimi inkâr olur. Peygamberlere ve onlara gönderilen kitaplara inanmak, imanın şartlarındandır.
Allahcc razı olsun...
Allahcc cümle Ümmet-i Muhammedi ,yoldan çıkmış E vrenesoğlu bigi sapıklardan ırak eylesin...
Konuyu açan ve yorumda bulunan kardeşlerimden de Allahcc razı olsun...
Besmele...Selam...Dua...

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
Allahcc razı olsun...
Allahcc cümle Ümmet-i Muhammedi ,yoldan çıkmış E vrenesoğlu bigi sapıklardan ırak eylesin...
Konuyu açan ve yorumda bulunan kardeşlerimden de Allahcc razı olsun...
Besmele...Selam...Dua...

Allah cümlemizden razı olsun abisi:a12:

belki bilmeyen kardeşlerimiz vardır..bakın sözde peygambere

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=KALiofCdwlM&feature=related[/YOUTUBE]

http://tr-tr.facebook.com/video/video.php?comments&v=1179775109046

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt