Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yalancı Peygamber (Çok Önemlidir,Mutlaka okuyunuz) (3 Kullanıcı)

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
çok şaşırdım kardesım.tanımıyodum tanımıs oldum.
gercekten dınımız konusunda cahıl olan kardeslerımız bu sapık dusuncelı adamın sözlerine kanabılırler.Rabbimiz bizleri yolumuzdan saptırmasın.
uyanık müslüman olmalıyız uyanık.her sakallı dedemız olamayacağı gibi:),her kelli felli,tesbihli, da hacı hoca degıldır.
Paylaşımınız icin Rabbım razı olsun sızden.

Esselamu aleykum,

Alakanız ve duyarlılığınız için ve hayır dualarınız için HAK TEALA sizden de razı olsun kardeşim,maalesef günümüzde bunlardan çok var,kimisi hapisde kimisi dışarda ama hepsi müslüman görünümlü olmakla beraber ağızlarından dökülenler Allah Kelamı olmakla beraber hepside sırf zehir akıtıyorlar kalplerinden,bir insan nasıl olurda Peygamber Efendimizden (s.a.v) sonra peygamberlik taslar,bir insan Kur-an'ı Kerimden sonra nasıl kalkıpta Allah bana Kitap verdi diye bir sapıklık içinde olur işde açıkca ortada meydanda ancak ona takılan binlerce insana ne demeli demekki hiç Kur-an yada Hadis okumuyorlar!!!
Peygamber Efendimiz (s.a.v) Cebrail (a.s) sordu '' Ey kardeşim Cebrail benden sonrada hiç inecekmisin yer yüzüne Cevaben dediki; Evet Ey Allah'ın Rasulu şimdiye kadar sana Kur-an ayetleri için iniyordum senden sonra ise öyle bir gün gelecekki bu Kur-anı azimüşşanı geri götürmek için ineceğim.''
İşde o gün geldiğinde hepimiz kalkacağız bakacağız ki Kur-an içinde tek bir satır bile ayet yok, Allah Teala o günü bize göstermesin,zaman ahir zaman bunlar hep kıyamet alametleri ne demişseler harfi harfine çıkıyor,her halimizden Allah Tealaya sığınırım kardeşim,hayırlı cumalar cümlemize...

mektubat

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.caglarnetwork.com
Allahü teala Razı olsun Erzurumli abicim.Bunun Elhamdülillah sapık olduğundan haberdar idik.Amma bu kadar zındık olduğundan haberimiz yoktu.Cenab-ı Hak şerrinden muhafaza buyursun.

nurışığı

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm kardeşim
Kardeşim Allah Teala razı olsun . Bilmiyordum sayende öğrenmiş oldum
Allah Azze ve Celle bu sapıklara gün göstermesin. Ve tüm kardeşlerimizi bu insanlardan korusun gerçekten doğru insanlar çıkarsın karşılarına
Allah Teala yar ve yardımcınız olsun

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm kardeşim

Rabbim razı olsun çok faydalı ve mühim bir konuda bizleri uyardığınız için...

Muhakkak ki bunların sapık olduğu ortada ,biz müslümanlar uyanık olmalıyız ,duyduğumuz bir bilgiyi araştırmadan gerçeğini öğrenmeden ona kesinlikle inanmayacağız..

Müslüman olarak doğduk Rabbim müslüman olarak ölmeyi bizlere nasip etsin..Allahım doğru yoldan ayırmasın ,sonradan şaşıranlardan ve sapıklıklardan bizleri korusun...Amin..

selam ve dua ile kalın...

muberra

Kayıtlı Kullanıcı
Allahım bizi imandan ayırmasın,günahlarımızı affetsin. ıslah etsin o sapıkları.Amin.

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Allahü teala Razı olsun Erzurumli abicim.Bunun Elhamdülillah sapık olduğundan haberdar idik.Amma bu kadar zındık olduğundan haberimiz yoktu.Cenab-ı Hak şerrinden muhafaza buyursun.

Allah-U Teala Azze ve Celle cümlemizden razı olsun kardeşim,bu insanın sözlerine acaba doğrumu diyor bile demek,imandan alır götür Allah Teala sizi bizi doğruyu gören kullarından etsin,hoş görmekten ziyade doğruyu gösterdiği kullarından etsin.AMİN

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm kardeşim
Kardeşim Allah Teala razı olsun . Bilmiyordum sayende öğrenmiş oldum
Allah Azze ve Celle bu sapıklara gün göstermesin. Ve tüm kardeşlerimizi bu insanlardan korusun gerçekten doğru insanlar çıkarsın karşılarına
Allah Teala yar ve yardımcınız olsun

Ve aleyna aleykum selam kardeşim,Hak Teala hepimize hayır nasip etsin umarım ki bu tuzaklara düşürmez bizleri,peki ya düşmüş olanlar var aralarında onlar içinde ne yapabiliriz Tekrar hidayetlerini dua ile dileyelim Mevlamızdan...

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm kardeşim

Rabbim razı olsun çok faydalı ve mühim bir konuda bizleri uyardığınız için...

Muhakkak ki bunların sapık olduğu ortada ,biz müslümanlar uyanık olmalıyız ,duyduğumuz bir bilgiyi araştırmadan gerçeğini öğrenmeden ona kesinlikle inanmayacağız..

Müslüman olarak doğduk Rabbim müslüman olarak ölmeyi bizlere nasip etsin..Allahım doğru yoldan ayırmasın ,sonradan şaşıranlardan ve sapıklıklardan bizleri korusun...Amin..

selam ve dua ile kalın...

Ve aleykum selam dualarına amin demekle beraber ,iki satır eklemek istiyorum,bir gün Mahallemizde yeni yapılan camii de öğlen namazı kılmak için bekliyorduk garip garip kişiler geldi cemaate katıldılar çokta kalabalıktılar sandımki cenaze var kendi kendime de dedimki çıkışta garibin namazınıda kılalım görevimizdir,cemaat oluştu ezan okundu sünnet kılındı farza durduk imam ne zaman tekbir getirse ''ALLAH-U EKBER'' diye arka saflarda kıyamet kopuyor,ALLAHHHHHH diye bağırıyorlar,yahu namazım ifsad olcak buda ne ki böyle şimdi diye amma merak ettim,namaz kılındı çıktım dışarı cenaze yok,meğer bu gelenler şu yukarda bahsini ettiğim kişinin müritleri imiş,bu kişi içinde ne zaman bir yerde ''O adam bir Mehdidir '' dense ALLAHHHHH diye bağırıyorlar,aman kardeşim bir değil,beş değil bunlar binlerce kişiler vakıfları var,kaç tane internet siteleri var,sapıtmakki nasıl sapıtmak,soruyorum kendime adamın bunca lafından sonra nasıl olurda onun için bu bir peygamberdir demek gibi bir aptallığa düşer insanlar... Ben bizim milletimiz kadar cahilliği seven bir millet görmedim,Rabbim acısın lutfetsinde bu hal üzere değil,tövbe üzere ölsünler...

alisay

Kayıtlı Kullanıcı
Eğer o sahte peygamberle bir yerde karşılaşırsam inşaALLAH elini sıkıp şunu diyeceğim:
"sana ve senin gibilere karşı peygamberimiz HZ. MUHAMMED MUSTAFA S.A.V bundan 14 asır önce bizi uyarmıştı. sen RASULULLAH'IN sözünü ispattan başka birşey değilsin." der, ona maide suresi 3. ayetindeki;
"Bugün dininizi kemale erdirdim, size nimetimi tamamladım. Size din olarak İslâmı beğendim."
ilahi emrini hatırlatırdım.
sıkmayın canınızı arkadaşlar bu kadar ALLAH dostunun olduğu ortamda müseylemetül kezzaplar da olacaktır. selametle kalın.

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Eğer o sahte peygamberle bir yerde karşılaşırsam inşaALLAH elini sıkıp şunu diyeceğim:
"sana ve senin gibilere karşı peygamberimiz HZ. MUHAMMED MUSTAFA S.A.V bundan 14 asır önce bizi uyarmıştı. sen RASULULLAH'IN sözünü ispattan başka birşey değilsin." der, ona maide suresi 3. ayetindeki;
"Bugün dininizi kemale erdirdim, size nimetimi tamamladım. Size din olarak İslâmı beğendim."
ilahi emrini hatırlatırdım.
sıkmayın canınızı arkadaşlar bu kadar ALLAH dostunun olduğu ortamda müseylemetül kezzaplar da olacaktır. selametle kalın.

Elhamdülillah Hak Tealaya her an dua eder verdiklerine hamd eder ve ondan biliriz,bu konuda insanları uyarmak görevimizdir,belki boşlukta olan kişiler vardır,bu kişinin vakfına üye olanlar gibi bu kişiye katılmalarını dilemediğimizden elimizden geldiğince ikaz ve uyarı yapmaya çalışıyoruz,selamlarımızla...

T.Nur

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm güzel kardeşim bu konuda haklısınız evet bencede bu adam bir yalancı ve inkar edenlerden ben b ukişiyi tanımıyordum ilk önce bir uydu kanalından izledim ve sürekli konuşuyordu ne zaman acsam bu adam vardı o kanalda söyledikleri ilk zamanlar cazip geldi ne güzel konuşur dedim sonra baktımki bazı şeylerde yalan söylüyor ben sürekli izlemezdim ara ara denk geldim mi izlerdim sonra ları baktımki kendini peygamberimiz S:A:V büyük ve üstün görüyor inanması zor şeyler söylüyor 3cü izleyişimde dedki önemliş olan kurandır resul yoktur sözleride captırılmıştır. siz gelin benim bu dediklerime inanın dedi ve hemen kapattım artık birdaha da izlemedim gerçekten insanları sinsile yolu ile kandıran ve yalan söyleyen biri.... Allah c.c. razı olsun kardeşim bu konuyu gündeme getirmişsin

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm güzel kardeşim bu konuda haklısınız evet bencede bu adam bir yalancı ve inkar edenlerden ben b ukişiyi tanımıyordum ilk önce bir uydu kanalından izledim ve sürekli konuşuyordu ne zaman acsam bu adam vardı o kanalda söyledikleri ilk zamanlar cazip geldi ne güzel konuşur dedim sonra baktımki bazı şeylerde yalan söylüyor ben sürekli izlemezdim ara ara denk geldim mi izlerdim sonra ları baktımki kendini peygamberimiz S:A:V büyük ve üstün görüyor inanması zor şeyler söylüyor 3cü izleyişimde dedki önemliş olan kurandır resul yoktur sözleride captırılmıştır. siz gelin benim bu dediklerime inanın dedi ve hemen kapattım artık birdaha da izlemedim gerçekten insanları sinsile yolu ile kandıran ve yalan söyleyen biri.... Allah c.c. razı olsun kardeşim bu konuyu gündeme getirmişsin

Ve aleykum selam değerli ablam,

Söylediklerine katılıyorum,bir müridi bunu bana meth ediyor ve hakkında şöyle diyordu, falanca kuşaktan soyu Efendimize (s.a.v) dayanmakta ve seyyiddir (KOCAMAN BİR YALAN) kendisi NAKŞİBENDİ ŞEYHİ dir buda yalan ben buna gerçek bir mürşidin icazet vereceğini sanmıyorum,birde diyorki GAVSI AZAM dır,yahu hem kenine Evliya,hem gavsı azam hem mehdi hemde peygamber diyen bir adam olsa olsa tımar haneden kaçma bir deli olur...

AY-YA

Kayıtlı Kullanıcı
böyle insanları Allah cc ıslah etsin bunlara inanıp peşinden gidenler çok şaşırdım nasıl bir beyin yıkamadır dinimizi ne hale getiriyolar bu kadar basit mi haşa Allah cc gördüm veyahut konuştum diyebilmek dicek bişeyim yokkk paylaşımın için teşekkürlerrr ...selam ve dua ile...

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
böyle insanları Allah cc ıslah etsin bunlara inanıp peşinden gidenler çok şaşırdım nasıl bir beyin yıkamadır dinimizi ne hale getiriyolar bu kadar basit mi haşa Allah cc gördüm veyahut konuştum diyebilmek dicek bişeyim yokkk paylaşımın için teşekkürlerrr ...selam ve dua ile...

Gözlerinize sağlık umarım insanlara faydamız dokunur,bir kişinin hidayetine vesile olan kişi dünyada işleyebileceği en güzel ameli işlemiştir demektir,yine bir kişinin küfrünü engelleyen insanda aynı muameleyi görür,birilerinden bu kişilere yakınlık gösterdiklerini duyarsak hemen uyaralım inşaallah.
Allah Teala razı olsun sizden...

mektubat

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.caglarnetwork.com
Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki;
(Her asır, öncekinden daha kötü olacak, böylece Kıyamete kadar hep bozulacak.) [Hadika]
(Peygamberim diyen yalancılar çıkacak, benden sonra peygamber gelmeyecek.) [Mişkat]
(Ortalık bozulacak, dine uymak avuçta ateş tutmak gibi zor olacak.) [Hâkim]

(Allah’ın kitabının dışında uyacağımız bir şey yok diyenler çıkacaktır.) [Ebu Davud]
Peygamber denilen kimselerin, Müslümanlıkla hiç alakaları yoktur. Çünkü Kur’an-ı kerimde mealen buyuruluyor ki:
(Muhammed, Allah’ın resulü ve Hatem-ün-nebiyyindir [nebilerin sonuncusudur].) [Ahzab 40]

Eğer, (Hatem-ün-nebiyyin) değil de, (Hatem-ür-rüsul) denseydi, kötü maksatlılar, (Resul gelmez, ama nebi gelir) derlerdi. Bunun için, (Hatem-ün-nebiyyin) denmiştir.
Artık bir zındık, (Nebi gelmez, ama resul gelir) dese de, bir kıymeti yoktur. Çünkü, resullük makamında nebilik makamı da vardır. Yani her resul nebidir; fakat her nebi resul değildir. Yeni bir şeriat getiren peygambere (Resul) denir. Yeni din getirmeyip, insanları önceki dine davet eden peygamberlere (Nebi) denir. Emirleri tebliğ etmekte ve insanları, dine davette resul ile nebi arasında bir ayrılık yoktur. Resul ile nebi eşanlamlıdır. Bunun için, Peygamber efendimize, resul de, nebi de denmiştir. Mesela nebi geçen bir âyet-i kerime meali:
(Allah ve melekleri, Nebi’ye çok salevat getirir. Ey müminler, siz de ona salevat getirin!) [Ahzab 56]
(Nebilik ve resullük sona ermiştir. Benden sonra nebi de, resul de yoktur.) [Tirmizi]

(Resullerin ilki Âdem ve sonuncusu Muhammed [aleyhisselam]dir.) [Hâkim]
(Bütün nebilere altı hasletle üstün kılındım. Ben bütün insanlara gönderildim. Nebiler benimle tamamlandı.) [Müslim]
(Ben peygamberlerin efendisiyim, hepsinin sonuncusu ve şefaat edicilerin ilkiyim.) [Darimi]

(Diğer nebilere göre benim durumum şuna benzer. Güzel bir ev yapılır, ama bir kerpici eksiktir. Ziyaretçiler, evi beğenir. Yalnız "Şu boşluğa da bir kerpiç konsaydı" derler. İşte ben o kerpicim, nebilerin sonuncusuyum.) [Buhari, Müslim]
Kur’an-ı kerimde ise mealen buyuruluyor ki:
(Bugün size dininizi ikmal ettim, üzerinize nimetimi tamamladım ve sizin için din olarak İslam’ı beğendim.) [Maide 3]

Allahü teâlâ, son peygamberini gönderip dinini tamamladığına ve dinde noksan kalmadığına göre artık başka din ve başka peygamber aramak, Kur’an-ı kerimi inkâr olur. Peygamberlere ve onlara gönderilen kitaplara inanmak, imanın şartlarındandır.

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki;
(Her asır, öncekinden daha kötü olacak, böylece Kıyamete kadar hep bozulacak.) [Hadika]
(Peygamberim diyen yalancılar çıkacak, benden sonra peygamber gelmeyecek.) [Mişkat]
(Ortalık bozulacak, dine uymak avuçta ateş tutmak gibi zor olacak.) [Hâkim]

(Allah’ın kitabının dışında uyacağımız bir şey yok diyenler çıkacaktır.) [Ebu Davud]
Peygamber denilen kimselerin, Müslümanlıkla hiç alakaları yoktur. Çünkü Kur’an-ı kerimde mealen buyuruluyor ki:
(Muhammed, Allah’ın resulü ve Hatem-ün-nebiyyindir [nebilerin sonuncusudur].) [Ahzab 40]

Eğer, (Hatem-ün-nebiyyin) değil de, (Hatem-ür-rüsul) denseydi, kötü maksatlılar, (Resul gelmez, ama nebi gelir) derlerdi. Bunun için, (Hatem-ün-nebiyyin) denmiştir.
Artık bir zındık, (Nebi gelmez, ama resul gelir) dese de, bir kıymeti yoktur. Çünkü, resullük makamında nebilik makamı da vardır. Yani her resul nebidir; fakat her nebi resul değildir. Yeni bir şeriat getiren peygambere (Resul) denir. Yeni din getirmeyip, insanları önceki dine davet eden peygamberlere (Nebi) denir. Emirleri tebliğ etmekte ve insanları, dine davette resul ile nebi arasında bir ayrılık yoktur. Resul ile nebi eşanlamlıdır. Bunun için, Peygamber efendimize, resul de, nebi de denmiştir. Mesela nebi geçen bir âyet-i kerime meali:
(Allah ve melekleri, Nebi’ye çok salevat getirir. Ey müminler, siz de ona salevat getirin!) [Ahzab 56]
(Nebilik ve resullük sona ermiştir. Benden sonra nebi de, resul de yoktur.) [Tirmizi]

(Resullerin ilki Âdem ve sonuncusu Muhammed [aleyhisselam]dir.) [Hâkim]
(Bütün nebilere altı hasletle üstün kılındım. Ben bütün insanlara gönderildim. Nebiler benimle tamamlandı.) [Müslim]
(Ben peygamberlerin efendisiyim, hepsinin sonuncusu ve şefaat edicilerin ilkiyim.) [Darimi]

(Diğer nebilere göre benim durumum şuna benzer. Güzel bir ev yapılır, ama bir kerpici eksiktir. Ziyaretçiler, evi beğenir. Yalnız "Şu boşluğa da bir kerpiç konsaydı" derler. İşte ben o kerpicim, nebilerin sonuncusuyum.) [Buhari, Müslim]
Kur’an-ı kerimde ise mealen buyuruluyor ki:
(Bugün size dininizi ikmal ettim, üzerinize nimetimi tamamladım ve sizin için din olarak İslam’ı beğendim.) [Maide 3]

Allahü teâlâ, son peygamberini gönderip dinini tamamladığına ve dinde noksan kalmadığına göre artık başka din ve başka peygamber aramak, Kur’an-ı kerimi inkâr olur. Peygamberlere ve onlara gönderilen kitaplara inanmak, imanın şartlarındandır.

Değerli araştırma ve bilgilendirmelerin için Allah Teala Azze Ve Celle senden razı olsun kardeşim,selametle kalınız...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt