Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yakais 'i eleştirir misini ? (1 Kullanıcı)

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Sabrın önemi ve sabretmenin zor olduğu...Allah C.C. 'nun , sabır vermesini dilemek gerektiği...

KEHF SURESİ...:
65. Derken kullarımızdan bir kul buldular ki, biz ona katımızdan bir rahmet vermiş, kendisine tarafımızdan
bir ilim öğretmiştik.

66. Mûsâ ona, “Sana öğretilen bilgilerden bana, doğruya iletici bir bilgi öğretmen için sana tabi olayım
mı?” dedi.

67. Adam, şöyle dedi: “Doğrusu sen benimle beraberliğe asla sabredemezsin.
68. “İç yüzünü kavrayamadığın bir şeye nasıl sabredebilirsin?”
69. Mûsâ, “İnşaallah beni sabırlı bulacaksın. Hiçbir işte de sana karşı gelmeyeceğim” dedi.
70. O da şöyle dedi: “O hâlde, eğer bana tabi olacaksan, ben sana söylemedikçe hiçbir şey hakkında
bana soru sormayacaksın.”

71 den 77 Kıssası bildiğiniz gibidir...Burada verilen cevap ana damardır o da şu ayettir...

78. Adam, “İşte bu birbirimizden ayrılmamız demektir” dedi. “Şimdi sana sabredemediğin şeylerin
içyüzünü anlatacağım.”
79. “O gemi, denizde çalışan birtakım yoksul kimselere ait idi. Onu yaralamak istedim, çünkü onların
ilerisinde, her gemiyi zorla ele geçiren bir kral vardı.”
80. “Çocuğa gelince, anası babası mü’min insanlardı. Onları azgınlığa ve küfre sürüklemesinden korktuk.
81. “Böylece, Rablerinin onlara, bu çocuğun yerine daha hayırlı ve daha merhametli bir çocuk vermesini
diledik.”

82. “Duvar ise şehirdeki iki yetim çocuğa ait idi. Altında onlara ait bir define vardı. Babaları da iyi bir
insandı. Rabbin, onların olgunluk çağına ulaşmalarını ve Rabbinden bir rahmet olarak definelerini
çıkarmalarını istedi
. Bunları ben kendi görüşüme göre yapmadım. İşte senin, sabredemediğin şeylerin
içyüzü budur.

Allah C.C. nun İLMİ çoktur...Her bir ilmi ise ; deniz derya gibidir...Dilediğine dilediği kadar verir...
Bu İLİM nehrinden insan, Allah C.C. nun lütfettiği kadar içer...

Allah C.C. nun selamı kendi İLİM nehrinden kana kana içenlerin üzerine olsun...
Muhammed Mustafa A.S. Efendimize ve Ümmetine olsun...
Selamlar...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Şöyle bir söz duymuştum...Dile dilediğini...İste istediğini...
Vermişlerdi cevap ...Ne dileyeyim ?...
Dünyada iyilik ve güzellik Ahirette iyilik ve güzellik...Cehennem azabından korunma ...

''Allahumme Rabbena Atina Fid Dunya Haseneten ve fil Ahireti Haseneten ve Kına Azaben Nar...''

Allah C.C. na arz edin ''dua 'nız'' ile görelim neyler ...
Neylerse tabi ki güzel eyler...
İnşallah...
Görüşmek üzere...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Unutmak .....;

Unutmamakta ;Allah C.C. nun İLMİ kapısında bir İLİM 'dir ...Yeterki dilesin ...Unutmazsın...
Dilemezse unutursun ...

KEHF Suresi ;
57. Kim, kendisine Rabbinin âyetleri hatırlatılıp da onlardan yüz çeviren ve elleriyle yaptığını unutandan
daha zalimdir?
Şüphesiz biz, onu anlamamaları için, kalplerine perdeler gerdik, kulaklarına da
ağırlıklar koyduk. Sen onları hidayete çağırsan da artık ebediyen hidayet bulamazlar
.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Kısacası İNSAN hata ve doğruları ile bir bütündür...Hata yapılabilir ancak ;
Önemli olan Hatadan dönmektir ...
Başarı ise ...:
Bir daha aynı hatayı yapmamaktır...

Yeni eleştirilerde buluşmak dileği ile şimdilik hoşça kalın...
Allah c.C. na emenet olun...İnşallah...
Amin...

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun, işte bu !ne kadar kolay değil mi? İstemek ve yaşamak gerisi aslında fazla teferruata dalmamak
Ama varya şu merak! Rabbim bu niye böyle??? (sana ne??) duramam sorarım, başlar mı imtıhan? boyumun ölçüsünü alırım
Biraz büyüdüm galiba, aşk yoluna çıktığımda epey küçülmüştüm 3-5 yaşında falandım (şaka değil) şöyle bıraz akıllandım , duruldum, sormadıgım soru kalmadı Rabbim ama seni hala bilemedim???
Aşkın aldı benden beni
Bana seni gerek seni
Aşık Yunus söyler sözü
bana nasihat onun özü
Dünyaya gelme sebebim
seni yeryüzünde bileyim
Özledim, özledim senin gibisini göremedim
Senden olan eserler harika , sen olmaya özendim
Yüzüme gözüme bulaştırdım aman ha! senin işine bulaşmam
Yar sözünü tuttun mu?? (sanırım)
Rabbim güzellik derken yürekleri unuttun mu??
Görünen güzellikleri değil, haktan olanı buldun mu??(sanırım)
Rabbim öğrettiklerin için teşekkürler, beni unutmadın
neyse yine gittim ötelere, Rabbimle söyleşmeye ne güzeldir O'nunla olmak
Rabbim elimde olsa seni anlatmak (bilirmisiniz Rabbimi bile kıskanmıştım kullarından böyle cahilim, Rabbul alemin kıskanılır mı???)
Çünkü yalnız ben seveyim istedim , kimse kıymetini bilemez dedim, Rabbim herşey tersine asıl kıymet bilen sensin
Yandım, daha da yanarım ama şu ahir ömrümde Şems'i göremedim hala ona yanarım
Ne dersin Mevlana kavuştun hak dostuna?

yakais

Yasaklı Kullanıcı
İnşallah öyle olur...Her şey gönlünüzce olsun...Amin...
Selam ve sevgi ve dua ile...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Gerçek şu ki sorularım bitti diyorsanız...Şu an Kur'an-ı Kerim 'e dayanmış olmanız lazım ?
Kendinizi bir süzgeçten geçiriniz...
Yazınızı bekliyorum...
Selamlar...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Sırat-ul Mustakim yolu Kur'an-ı Kerimden geçer...
Bazı arkadaşlar farazilerle hareket ederek... Ahir zamanda ,Kur'an-ı Kerimden bahsedilecek bozulacak vs...gibi olur ,olmaz yanlış ifadeler kullanmaktalar...

Bu işin doğrusu Allah C.C. tarafından korunan ve muhafaza edilen ve Bizzat kendileri size seçtim koruyorum buyurduğu tek sağlam ama sapasağlam dayanak Kur'an-ı Kerimdir...
Dolayısı ile Kur'an -ı Kerime sorularınız bittiğinde dayanmanız gerekir yani ulaşmanız gerekir......Bu bir sigortadır...Olmazsa olmazınız dır...
O yüzden sizden gelecek cevap sizin adımınız için belirleyici olacaktır...Selamlarımla...

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykum selam, dayanagım odur , zaten yalnız kararsız kaldıgım nokta :Arapca okumaya mı agırlık vermeli??? Meal okuma mı daha degerli? tefekkür dersen meal? içime etki eden dersen Arapcasını okuma...
Sorularım kalmadı mı?? Hımm yine sorarım ama tam sorarken özür dilerim hemen sen daha iyisini bilirsin, sen daha iyisini düşünürsün, sen... sen derken akıl gider bazen, ben kimim ki ? anlıyamıyorsam cahilligimden...
Onda da haklısınız da sorular bana soruldu ben onların cevabını bilmiyordum, bende Rabbime inancla sordum cevaplar verildi , imanım daha da kuvvetlendi
Daha yetmedi Görmem lazım o can Muhammedi (s.a v) Yaradanı görmem lazım inandığım O değil mi??
Bozuldu okuma diyen oldu, umurumda değildi (ne garip olaylar gecti, adam dayak at diye kur-an da buldu )
Sahi vesveseler gelir hala , kur-an okumasam zikir yapmasam cıldıracak gibi olurum bazen hemen derim nedir bu hal??? bugun kur-an okumadın??? hemen okur rahatlarım, bazen de gece gelir vesveseler , dikkat ettiniz mi saat 22 den sonra rahatsız eder sanan alem beni
okudugum her yazı mesaj içermeye başlar , sanırım negatif yayın başlar duyarım bu ne hala anlamış değilim yenemedim
Kur-an okursam sonra pozitif düşünürsem etkisi kayboluyor , en iyisi gece sanala takılmamak oluyor
Kur-an 'a dayanmışım ben, olmazsa olmaz... Rabbime şükür istediğim yolu tutmuşum (inşallah)

yakais

Yasaklı Kullanıcı
İnşallah anladım...
Kur'an-ı Kerim Arapça daha açığı Allah 'ça yani Allah C.C. nun Kelamı ...Kur'an -ı Kerim buyurulduğu kelimelerle okuyunca zaten Mutmain olur insan...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Yaratan Allah C.C. nun Kelamı biz yaratılanlar için sevinç ve mutluluk kaynağıdır...Her zerremiz hatırlar Rabb'isini C.C. o yüzden vücut denilen var sandığımız her hücre titrer ve mutlu olur...
Küçük mutluluk büyür İlahi mutluluğa erişir...
Rabbi'sini C.C. duyma ,görme aşkı başlar...Mutmain olur insan...Aşka dolar...Aşka coşar...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
İsterki kavuşşun Rabbi'ne C.C. ...O 'nu C.C. sarsın onu kucaklasın...O' nu C.C. kollarına alsın...Aşkla gönlüne çeksin...Koklasın...Coşsun... coşsun...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
İsterki teni değsin Rabbi'nin C.C. nun teni...tenine... tenide kavuşsun ...duygularıda kavuşsun Rabbi'sine C.C....

yakais

Yasaklı Kullanıcı
İşte Allah Aşkı C.C. doğdu şimdi oldu insan Mutmain şimdi..

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Ne mutlu gönül verene ...Ne mutlu ona layığı ile aşık olana ..Şimdilik selamlar...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Aleykum selam, dayanagım odur , zaten yalnız kararsız kaldıgım nokta :Arapca okumaya mı agırlık vermeli??? Meal okuma mı daha degerli? tefekkür dersen meal? içime etki eden dersen Arapcasını okuma...
Sorularım kalmadı mı?? Hımm yine sorarım ama tam sorarken özür dilerim hemen sen daha iyisini bilirsin, sen daha iyisini düşünürsün, sen... sen derken akıl gider bazen, ben kimim ki ? anlıyamıyorsam cahilligimden...
Onda da haklısınız da sorular bana soruldu ben onların cevabını bilmiyordum, bende Rabbime inancla sordum cevaplar verildi , imanım daha da kuvvetlendi
Daha yetmedi Görmem lazım o can Muhammedi (s.a v) Yaradanı görmem lazım inandığım O değil mi??
Bozuldu okuma diyen oldu, umurumda değildi (ne garip olaylar gecti, adam dayak at diye kur-an da buldu )
Sahi vesveseler gelir hala , kur-an okumasam zikir yapmasam cıldıracak gibi olurum bazen hemen derim nedir bu hal??? bugun kur-an okumadın??? hemen okur rahatlarım, bazen de gece gelir vesveseler , dikkat ettiniz mi saat 22 den sonra rahatsız eder sanan alem beni
okudugum her yazı mesaj içermeye başlar , sanırım negatif yayın başlar duyarım bu ne hala anlamış değilim yenemedim
Kur-an okursam sonra pozitif düşünürsem etkisi kayboluyor , en iyisi gece sanala takılmamak oluyor
Kur-an 'a dayanmışım ben, olmazsa olmaz... Rabbime şükür istediğim yolu tutmuşum (inşallah)

Yazıları okurken lütfen devamını takip edin ...Önemle duyurmak istedim...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Allah C.C. aşkı işledi mi gönüle ....fışkırır sanki tende ...La İlahe İllallah der gönül ve kalkar doruğa...
Fısıldar Muhammeden Resulullah...Allahumme Salli Ala Seyyidina Muhammed Mustafa A.S. ...
Ve Gönlü çeker alır onu yukarı kalkarsın ayağa bir Minare gibi Başlarsın dönmeye Allah Allah Allah C.C. sanki... sanki....
MEVlana gibi...Allah Allah Allah C.C.... La ilahe İllallah...Muhammeden Resulullah...Allahumme Salli Ala Seyyidina Muhammed Mustafa A.S. ...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Birde düşün ki duydun...
96- ALÂK SÛRESİ

Bismillâhirrahmânirrahîm.
1,2. Yaratan Rabbinin adıyla oku! O, insanı “alak”dan yarattı...

Rabbi'nin C.C. sesinden...

Yaratan Rabbinin adıyla oku!

O, insanı “alak”dan yarattı...

Kulak çıldırır duydun ta derinden...Yaratan Rabbinin adıyla oku!....devamı...O, insanı “alak”dan yarattı...

Coş vucud coş Allah C.C. Aşkı ile coş tıka başka şeylere gönlünü...Koş Allah C.C. Aşkına koş...
İnşallah...

İşte Allah C.C. buyruğu...İşte Kelamı Arapça oku...Ana dilince anla birleştir...Yok et kendini...
Allahça C.C. da ...
Gönlün dinlesin ...Ruhun anlasın...Kapa gözlerini Beynin ''Beynimiz ''anlasın...
Selamlar...

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
Çok iyi biri ama böyle uzak davranıyor herkese :a45:

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt