Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ve Huzurlarınızda Our Green Girls.. (1 Kullanıcı)

hüzünlüköprü

Kayıtlı Kullanıcı
selamüaleyküm kardeşim güzel bir paylaşım ALLAH razı olsun a.e.o.

imported_ebru_

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim ıslah etsin. Hidayet nasip eylesin. Cümlemize. Paylaşım için teşekkürler.

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH(cc) RAZI OLSUN..

ALLAH(cc) RAZI OLSUN..

Saygın olan gizlenmesi gerekeni gizleyen, göstermesi gerekeni gösterendir.. Mesela insanlar aklını göstermeli, haksızlıklar kaşısında cesaretini göstermeli.. Şahidlik ettiğinde adaletini, dürüstlüğünü göstermeli.. Mazlumlar karşısında tevazuunu göstermeli. Zalimler karşısında tevazu zillettir mesela.. Yoksullar kaşısında cömerliğini. göstermeli..

EsSelamuAleyküm KAAN Kardeşim..

İnsanların davranış biçimlerinin oluşmasına ilk dayanak bilindiği üzere "AİLE" ortamıdır..
Çocuk doğduğu günden itibaren,gözlemlemeye başladığı ortamın
yani ailesinin davranış biçimlerini ister istemez özümseyecektir..
Daha sonra ki yıllarında ise eğitim-öğretim ile bilgi yanında, oturduğu ev-apartman-mahalle..dış dünyaya-topluma karıştıkça da bu ortamların değer yargılarına olumlu ya da olumsuz muhatap olması..bunun da kişi psikolojisine tesiri kaçınılmaz bir gerçekliktir..
Temelden başlayan yanlışlıkların kişilik gelişimine etkisini burada
uzun uzadıya anmanın ihtisas sahası bu olan kimselerin işi olduğundan gidişin vehametine bağlı olarak incelemeleri gerekli bir konudur..
Maalesef olumsuz genel bir tavrın bu toplumu oluşturan bireyleri,
çevreleri üzerinde de menfi tesirleri hemen kendini gösterebilmektedir..

Bu noktada imani değerlerimizin..bütünüyle inancımızın ne büyük bir nimet olduğu ortaya çıkmakta..bu güzelliklerin bulunduğu ortamında çok kolay bozulmadığı..dışarının menfi şartlarının sağlam bünyelere kolayca sirayet edemediğini görmekteyiz hamdolsun..
Rabbimiz hidayetle şereflendirdiği kullarının..hakkıyla kulluk edebilmeleri için rahmet ve merhametiyle yar ve yardımcısı olsun inşaAllah..
Güzel bir konu..Allah(CC) razı olsun kardeşim..
Selam..sevgi ve baki dualarım ile ALLah(CC)'a emanet olunuz..

Kaan Erdem

Yönetici
aleykümselam kıymetli abim.değerli yorumlarınız ve katkılarnız için t.ederim.selam ve dua ile kalın hayırlı bereketli günler olsun inşaALLAH.

Saygın olan gizlenmesi gerekeni gizleyen, göstermesi gerekeni gösterendir.. Mesela insanlar aklını göstermeli, haksızlıklar kaşısında cesaretini göstermeli.. Şahidlik ettiğinde adaletini, dürüstlüğünü göstermeli.. Mazlumlar karşısında tevazuunu göstermeli. Zalimler karşısında tevazu zillettir mesela.. Yoksullar kaşısında cömerliğini. göstermeli..

EsSelamuAleyküm KAAN Kardeşim..

İnsanların davranış biçimlerinin oluşmasına ilk dayanak bilindiği üzere "AİLE" ortamıdır..
Çocuk doğduğu günden itibaren,gözlemlemeye başladığı ortamın
yani ailesinin davranış biçimlerini ister istemez özümseyecektir..
Daha sonra ki yıllarında ise eğitim-öğretim ile bilgi yanında, oturduğu ev-apartman-mahalle..dış dünyaya-topluma karıştıkça da bu ortamların değer yargılarına olumlu ya da olumsuz muhatap olması..bunun da kişi psikolojisine tesiri kaçınılmaz bir gerçekliktir..
Temelden başlayan yanlışlıkların kişilik gelişimine etkisini burada
uzun uzadıya anmanın ihtisas sahası bu olan kimselerin işi olduğundan gidişin vehametine bağlı olarak incelemeleri gerekli bir konudur..
Maalesef olumsuz genel bir tavrın bu toplumu oluşturan bireyleri,
çevreleri üzerinde de menfi tesirleri hemen kendini gösterebilmektedir..

Bu noktada imani değerlerimizin..bütünüyle inancımızın ne büyük bir nimet olduğu ortaya çıkmakta..bu güzelliklerin bulunduğu ortamında çok kolay bozulmadığı..dışarının menfi şartlarının sağlam bünyelere kolayca sirayet edemediğini görmekteyiz hamdolsun..
Rabbimiz hidayetle şereflendirdiği kullarının..hakkıyla kulluk edebilmeleri için rahmet ve merhametiyle yar ve yardımcısı olsun inşaAllah..
Güzel bir konu..Allah(CC) razı olsun kardeşim..

Selam..sevgi ve baki dualarım ile ALLah(CC)'a emanet olunuz..

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm KAAN Abi Allah(c.c.) Razı olsun ..Paylaşım için teşekkürler .. .. Müslümanlığa Yakışmayan bir çok Davranışlar sergileniyor müslümanım diyenler tarafındanÖyle İnsanlara Rabbim Hidayat Nasip Etsin inşallah ..

Selam ve dua ile ...

EĞER BAŞIM EĞİK GEZİYORSAM SENİ GÖRMEK İSTEMEYEN GÖZLERİ GÖRMEMEK İÇİN YA RASULALLAHLAH..!!

Kaan Erdem

Yönetici
aleykümselam kıymetli kardeşim.selam ve dua ile kalın hayırlı bereketli günler olsun inşaALLAH.

Selamun aleyküm KAAN Abi Allah(c.c.) Razı olsun ..Paylaşım için teşekkürler .. .. Müslümanlığa Yakışmayan bir çok Davranışlar sergileniyor müslümanım diyenler tarafındanÖyle İnsanlara Rabbim Hidayat Nasip Etsin inşallah ..

Selam ve dua ile ...

EĞER BAŞIM EĞİK GEZİYORSAM SENİ GÖRMEK İSTEMEYEN GÖZLERİ GÖRMEMEK İÇİN YA RASULALLAH..!!

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm abim
''cennet annelerin ayakları altındadır'' buyurur efendimiz hadisi şerifinde ama hangi anneler
toplumun ki yapısının temeli annelerden geçer Rabbimiz hepimize hidayetler nasip etsin durumumuz vahim düşünüyorum da şimdi tesettürü bu hale getirdiler modern sözü altında bundan 10 sene sonra ne hale gelecek acaba ...

söze bak ya ne tuhaf makyajda yaparım KURANDA okurum yazık yazık..

Rabbimize emnaet ol abi

Kaan Erdem

Yönetici
aleykümselam kıymetli kardeşim.selam ve dua ile kalın hayırlı bereketli günler olsun inşaALLAH.

selamun aleyküm abim
''cennet annelerin ayakları altındadır'' buyurur efendimiz hadisi şerifinde ama hangi anneler
toplumun ki yapısının temeli annelerden geçer Rabbimiz hepimize hidayetler nasip etsin durumumuz vahim düşünüyorum da şimdi tesettürü bu hale getirdiler modern sözü altında bundan 10 sene sonra ne hale gelecek acaba ...

söze bak ya ne tuhaf makyajda yaparım KURANDA okurum yazık yazık..

Rabbimize emnaet ol abi

bedriye23

Kayıtlı Kullanıcı
biz batının ilmini değil ahlakını aldık ama başımıza gelenlerden hiç ders alamadık. şöyle etrafıma baktığımda başı kapalı olanlardan çok azının bunu bilinçli olarak yaptığını görüyorum çok üzülüyorum. başını kapatan kardeşlerim lütfen pardösü giyin pantolun üzerinde başınızı kapatmayın lütfen..

artu

Yasaklı Kullanıcı
biz batının ilmini değil ahlakını aldık ama başımıza gelenlerden hiç ders alamadık. şöyle etrafıma baktığımda başı kapalı olanlardan çok azının bunu bilinçli olarak yaptığını görüyorum çok üzülüyorum. başını kapatan kardeşlerim lütfen pardösü giyin pantolun üzerinde başınızı kapatmayın lütfen..

Batının ahlakı bu ülkenin ahlakına 100 bin basar emin ol! Haram yemede hepsini geçeriz! Bu kadar rüşvet hangi batı ülkesinde var, bu kadar tecavüz, bu kadar tembellik, hampacılık, eş-dost kayırmacılığı, torpiş işleri, din-iman sömürüsü, ben dindarım diyen siyasetçi bile "nerden buldun 1 trilyonu" diye sorulunca "sünnette taktılar" gibi saçma bir cümle bile kurabiliyor, israile tam gaz destek verebiliyor ve halkta alkışlıyor! işte öyle bir ahlağımız var toplum olarak.

Kaan Erdem

Yönetici
genelleme yapmamakta fayda var kardeşim.açıklamanız gerçekten üzücü.

İslamla ilgisi olmadığı, islama ters düştüğü, islamı gerçek anlamda benimsemediği veya gereklerini yerine getirmediği, şartlarına uymadığı halde kendisine "Elhamdülillah Müslümanım" dedigi için ve etrafımızda bu tip toplumu oluşturan gaflet halindeki insanlara tanık olduğumuz için bu kanıya varıyoruz.değil mi?halbuki bu yolda daim,sabit olmuş hakkını veren kardeşlerimiz çok inşaALLAH.ALLAH cc kat kat sayılarını arttırsın.bunları görmek daha hayırlı.

selam ve dua ile kalın selametle kalın kardeşim.

Batının ahlakı bu ülkenin ahlakına 100 bin basar emin ol! Haram yemede hepsini geçeriz! Bu kadar rüşvet hangi batı ülkesinde var, bu kadar tecavüz, bu kadar tembellik, hampacılık, eş-dost kayırmacılığı, torpiş işleri, din-iman sömürüsü, ben dindarım diyen siyasetçi bile "nerden buldun 1 trilyonu" diye sorulunca "sünnette taktılar" gibi saçma bir cümle bile kurabiliyor, israile tam gaz destek verebiliyor ve halkta alkışlıyor! işte öyle bir ahlağımız var toplum olarak.

artu

Yasaklı Kullanıcı
genelleme yapmamakta fayda var kardeşim.açıklamanız gerçekten üzücü.

İslamla ilgisi olmadığı, islama ters düştüğü, islamı gerçek anlamda benimsemediği veya gereklerini yerine getirmediği, şartlarına uymadığı halde kendisine "Elhamdülillah Müslümanım" dedigi için ve etrafımızda bu tip toplumu oluşturan gaflet halindeki insanlara tanık olduğumuz için bu kanıya varıyoruz.değil mi?halbuki bu yolda daim,sabit olmuş hakkını veren kardeşlerimiz çok inşaALLAH.ALLAH cc kat kat sayılarını arttırsın.bunları görmek daha hayırlı.

selam ve dua ile kalın selaetle aklın kardeşim.

Eyvallah. Düzeltmen için teşekkür ederim kardeşim. Bu bakış benim topluma kuş bakışı bakmam ile gördüğüm şeylerdir yoksa hakiki müslümanlar elbetteki bu dünyada adaletin ve ahlağın efendileridir. Hayat felsefesi olarak her zaman sert bir duruş göstermeye çalışırım. Bazen insanı uykudan kaldırmak için tokat atmak gerekir! Saygılar, selametle kalın.

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı

sen batıdan bihabersin azıcık, batıd şimdi soddom ve gomoreyi arkada bıraktı
batının işlemediği fuhuş ahlaksızlık kalmadı
şimdi bir sene önce İnglitere başta olmak üzere birçok batı ülkeleri eşcinsel "nikahları" meşrulaştırdı, şimdi -aman Allah korusun- bu eşcinsel çiftler devletten çocuk edinme hakkını taleb ediyorlar....

artu

Yasaklı Kullanıcı
نعىمة;660590' Alıntı:
sen batıdan bihabersin azıcık, batıd şimdi soddom ve gomoreyi arkada bıraktı
batının işlemediği fuhuş ahlaksızlık kalmadı
şimdi bir sene önce İnglitere başta olmak üzere birçok batı ülkeleri eşcinsel "nikahları" meşrulaştırdı, şimdi -aman Allah korusun- bu eşcinsel çiftler devletten çocuk edinme hakkını taleb ediyorlar....

Eyvallah arkadaşım, ben olayın farklı bir tarafından bakıyorum. Türkiyede eşcinsel nihahları olmayabilir fakat bu bunun olmadığı anlamına gelmiyor. ayrıca gizli ensest ilişkiler maalesef çok yaygın ülkemizde. onu bırak dünyada en fazla uyuşturucu neden İran'da, iranda muta nikahı altında fuhuşta çok yaygın. Bence kendimizle yüzleşmediğimiz sürece bir adım ileri gidemeyiz. zaten geri kalmışlığımızın temel nedeni, özeleştri yapmamamız ve aşırı kibirli oluşumuz. Allah hepimizi doğru yola iletsin.

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Eyvallah arkadaşım, ben olayın farklı bir tarafından bakıyorum. Türkiyede eşcinsel nihahları olmayabilir fakat bu bunun olmadığı anlamına gelmiyor. ayrıca gizli ensest ilişkiler maalesef çok yaygın ülkemizde. onu bırak dünyada en fazla uyuşturucu neden İran'da, iranda muta nikahı altında fuhuşta çok yaygın. Bence kendimizle yüzleşmediğimiz sürece bir adım ileri gidemeyiz. zaten geri kalmışlığımızın temel nedeni, özeleştri yapmamamız ve aşırı kibirli oluşumuz. Allah hepimizi doğru yola iletsin.

farklı açıdan baktığımız belli....
evet Türkiyede varsa tek tük, o da batı hayranlığı sayesinde..uyuşturucu en fazla İranda değil, Avrupada Amerikada dedim ya batıdan bihabersin..
Türkiye ve diğer İslam ülkelerine gelince BELGESEL olarak ıspatlanmıştır ki uyuşturucu mafyaları Vatikan tarafından desteklenmekte, Vatikan PKK ye de destek vermiş, dünyaca bilniyor ki Romada bu mafyaların başmerkezi var..bilmiyor muydun?

İslam ülklerinde , halkın Müslüman olduğu ülkelerde -ki alköl, uyuşturucu, fuhuş vs. dinimizde haramdır- bu tür şeylerin bulunması açıktır ki Müslümanlaın sayesinde değil
Tarihte böyle olmuştur bugün de böyledir, :"
zina ,livata, içki içmek, kumar oynamak Müslümanlar arasında yaygınlaştırlıması gereken meselelerdir. Bu fesadların yayılmasında İslamdan önceki mezheblere bağlı kalanlardan -ki sayıları pek çoktur- yararlanmalıdır . (İnglitere sömürgecilik bakanlığı tarafından hazırlanan Böl yönet planı, Ajan humper hatırları)

EVET KENDİMİZLE YÜZLEŞMEDİĞİMİZ , KENDİ KÜLTÜR VE MEDENİYETİMİZE SAHİB ÇIKMAK YERİNE HER ANLAMDA GAYRU MEDENİ VE GİTTİKÇE BATAN BATI PEŞİNDE KOŞTUĞUMUZ MÜDDETÇE TABİİ OLARAK GERİDE KALIRIZ..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt