Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Üstü Mekke Altı Paris (1 Kullanıcı)

tahminas

Kayıtlı Kullanıcı
sevgili kardeşlerim; bir kaç arkadaşımızında dediği gibi tessettürün bencesi sencesi yoktur.bir tane ve kesin olanı vardır.örtünmek güzeldir ki ben kapalı değilim ama bir çok kapalı bayan arkadaşlarımdan daha kapalıyım bunu sölemek pek hoş değil ama gördüğümü gözlemlerimi söylüyorum.çevreme baktığımda doğru örtünen gerektiği gibi örtünen genç arkadaşlar göremiyorum.başları kapalı ama bacaklar açık. vücudun tüm hatlarını çıkartan elbiseler,erkeklerin ilgisini çekicek kadar renkli ve parlak kıyafetler.demek istediğim benim gördüğüm kapalı bayanların %85 doğru kapanmıyo.

kalbin zümrüt tepesi

Kayıtlı Kullanıcı
sevgili kardeşlerim; bir kaç arkadaşımızında dediği gibi tessettürün bencesi sencesi yoktur.bir tane ve kesin olanı vardır.örtünmek güzeldir ki ben kapalı değilim ama bir çok kapalı bayan arkadaşlarımdan daha kapalıyım bunu sölemek pek hoş değil ama gördüğümü gözlemlerimi söylüyorum.çevreme baktığımda doğru örtünen gerektiği gibi örtünen genç arkadaşlar göremiyorum.başları kapalı ama bacaklar açık. vücudun tüm hatlarını çıkartan elbiseler,erkeklerin ilgisini çekicek kadar renkli ve parlak kıyafetler.demek istediğim benim gördüğüm kapalı bayanların %85 doğru kapanmıyo.

işte bu...

yürekten tebrik ediyorum sizi....
tesettür başötrüsü rabbimin bir emri bundan kimsenin şüphesi yok.
ama başörtmek sadece nesne olarak başı örtmekmidir yoksa kadınlığı örtmekmidir?
bunu çok iyi anlamak gerek...

saçı açık olupta en az bir çarşaflı bayan kadar tesettürde olan çok insan biliyorum.

rahman bizleri doğru zihniyetten ayırmısın.

Resul Aydın

Kayıtlı Kullanıcı
saçı açık olupta en az bir çarşaflı bayan kadar tesettürde olan çok insan biliyorum

SELAMÜN ALEYKÜM ZÜMRÜT KARDEŞİM.

BİR İNSAN, SAÇI AÇIK OLUPTA NASIL TESETTÜRLÜ OLABİLİYOR.
BAŞI AÇIK OLUPTA, EN AZ ÇARŞAFLI BAYAN KADAR "TESETTÜRLÜ"
OLARAK BİLDİĞİNİZ ÇOK İNSANLAR.......!!

O İNSANLARIN "TESETTÜR" ANLAYIŞ VE UYGULAMALARI SİZE GÖRE
KUR'ANİMİ'DİR..?! DEĞİLMİ'DİR..?!

kalbin zümrüt tepesi

Kayıtlı Kullanıcı
saçı açık olupta en az bir çarşaflı bayan kadar tesettürde olan çok insan biliyorum

SELAMÜN ALEYKÜM ZÜMRÜT KARDEŞİM.

BİR İNSAN, SAÇI AÇIK OLUPTA NASIL TESETTÜRLÜ OLABİLİYOR.
BAŞI AÇIK OLUPTA, EN AZ ÇARŞAFLI BAYAN KADAR "TESETTÜRLÜ"
OLARAK BİLDİĞİNİZ ÇOK İNSANLAR.......!!

O İNSANLARIN "TESETTÜR" ANLAYIŞ VE UYGULAMALARI SİZE GÖRE
KUR'ANİMİ'DİR..?! DEĞİLMİ'DİR..?!

okursan ne demek istediğimi anlarsın kardeş.

konu iki ucu açık olan bayanlar okumak için saçlarını açmalımı tartışmasına kadar gidebliir..

özetle

erkeklerin;

bir bayanın saçına bakıp tahrik olmamakla,
bir başı ötülü bayanın tesettürdeki aksaklıkların neticesinde tahrik olması arasındaki ince ve hassas konudur bahsettiğim.

yani başını örtüpte tahrik edici bir giyinen tesettürlü olmakyerine

başını açıpta veya kapatmayaraktahrik edici giyinmeyen tesettürlü olmayı yeğlerim. demek istiyorum.

aslında siz zeki bir insansınız. bunu bu kadar açıklama yapmadanda anlamanız gerekirdi.
acaba suizan edipte tartışmaya meydan vermek amacıyla soru olduğunuzumu düşünsem
diye içimden geçirmediml değil.

selametle aziz piirim.

cengiz25

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm.şimdi kardeşim öncelikle şunu belirtmek isterim.Hem islami hemde örfi onormal olan şeylerin neden zamanla normalleştiğini acizane araştırdığımda şu sonuca vardım ki, kıyaslama ile sürekli taviz arayışı.Felan kişi gibi namaz kılmaktansa hiç kılmamak,çok açık dizeler dense şimdi izlediği dizinin daha iyi olması ve sizin verdiğiniz örnek v.s.kısacası takvada tabaka atlamak yerine haramda ve mekruh ta basamak oluşturuluyor.ve bizim en çok aldandığım konuda burası.Çünkü akla , mantığa ve nefse ilk bakışta uygun geliyor. sonrası vahim.onun için senden ricam yanlışı yanlışla değil doğruyla kıyaslamandır.bir tesettürlü vardır birde tesettürsüz.sadece tesettürü iyi algılamaları için gençlere yardımcı olunursa en büyük iyilik böyle yapılmış olur.saygılarıla hakkını helel et.ALLAH a emanet ol.

kalbin zümrüt tepesi

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm.şimdi kardeşim öncelikle şunu belirtmek isterim.Hem islami hemde örfi onormal olan şeylerin neden zamanla normalleştiğini acizane araştırdığımda şu sonuca vardım ki, kıyaslama ile sürekli taviz arayışı.Felan kişi gibi namaz kılmaktansa hiç kılmamak,çok açık dizeler dense şimdi izlediği dizinin daha iyi olması ve sizin verdiğiniz örnek v.s.kısacası takvada tabaka atlamak yerine haramda ve mekruh ta basamak oluşturuluyor.ve bizim en çok aldandığım konuda burası.Çünkü akla , mantığa ve nefse ilk bakışta uygun geliyor. sonrası vahim.onun için senden ricam yanlışı yanlışla değil doğruyla kıyaslamandır.bir tesettürlü vardır birde tesettürsüz.sadece tesettürü iyi algılamaları için gençlere yardımcı olunursa en büyük iyilik böyle yapılmış olur.saygılarıla hakkını helel et.ALLAH a emanet ol.

sonuçta zamanla yozlaşması iki taraf içinde söz konusu..
burda hem fikiriz.

yardımcı olma durumuna gelince
inan amacım sadece o.
kimi arkadaşlar vardı. başını örterti,
tesettürlüydü. ama nice namazları vardı kaçardı haberi yoktu..
kalpleri çok kolay kırardı.
insanlara tepeden bakabilirdi...

burada kötü bişeyi iyi bişeyle kıyaslayıp şöyle diyorum.
namazını kılıpta tesettürlü olmayan benim için daha evladır. efdaldir.

cengiz hocam aslında aynı şeyleri farklı şekilde ifade edioyruz.

Resul Aydın

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM ZÜMRÜT KARDEŞİM

BAKINIZ;
YUSUF İSLAM MÜSLÜMAN OLDUĞUNDA İLK SOHBETİNDE ŞÖYLE DEMİŞTİ.

BEN BUGÜN Kİ MÜSLÜMANLARA BAKIPTA, ONLARI ÖLÇÜ ALIPTA MÜSLÜMAN OLMADIM
BEN, KURANI VE HZ MUHAMMED'İN SÜNNET-İ SENİYYESİNİ REHBER EDİNDİM.
NAMAZLARINI KILMAYIP, TESETTÜRE BÜRÜNENLER
NAMAZINI KILIPTA TESETTÜRLÜ OLMAYANLAR......
SİZ AYETLERİMİZİN BİR BÖLÜMÜNÜ KABUL EDİPTE, BİR BÖLÜMÜNÜ
KABUL MU ETMİYORSUNUZ.
(AYET-İ KERİME)

ALLAH"A EMANET OLUNUZ

cengiz25

Kayıtlı Kullanıcı
sonuçta zamanla yozlaşması iki taraf içinde söz konusu..
burda hem fikiriz.

yardımcı olma durumuna gelince
inan amacım sadece o.
kimi arkadaşlar vardı. başını örterti,
tesettürlüydü. ama nice namazları vardı kaçardı haberi yoktu..
kalpleri çok kolay kırardı.
insanlara tepeden bakabilirdi...

burada kötü bişeyi iyi bişeyle kıyaslayıp şöyle diyorum.
namazını kılıpta tesettürlü olmayan benim için daha evladır. efdaldir.

cengiz hocam aslında aynı şeyleri farklı şekilde ifade edioyruz.

Bakın üstadım.Maksadım muhalefet değil sakın yanlış anlamayın da.olaylara sadece biraz farklı bakarsak daha iyi olur kanısındayım.Şimdi namaz farz,kılanın şekli nasıl olursa olsun hem ALLAH katında borcunu ödemiş olur(inşallah)hemde toplum gözünde müslüman olarak bilinir.tesettür farz,buna riayet eden içinde aynı şeyler geçerlidir.yani hepsi birer takva basamağıdır.şimdi ben sizi okurken nedense şu sonucu çıkarıyorum.insanlar ya tesettüre tam girsin yada yarım tesettür olmaz.ben bunun için aynı fikirde değilim.bence nasılki mekruhlar birleştikçe insanı günah bataklığına sürüklüyor.Önyargısız anlatabilirsek bildiklerimizi bi başörtüsününde zamanla daha iyi bir tesettüre dönüşeceğine inanıyorum.özet olarak namazını kılap ta tesettürlü olmayanla,namazını kılmayan tesettürlü arasında bana göre hiç bir fark yok.(en iyisini rabbim bilir.)sadece eksikler var.RABBİM cümlemizi, eksiklerini en kısa zamanda tamamlayabilen kullarından etsin.

Resul Aydın

Kayıtlı Kullanıcı
Bakın üstadım.Maksadım muhalefet değil sakın yanlış anlamayın da.olaylara sadece biraz farklı bakarsak daha iyi olur kanısındayım.Şimdi namaz farz,kılanın şekli nasıl olursa olsun hem ALLAH katında borcunu ödemiş olur(inşallah)hemde toplum gözünde müslüman olarak bilinir.tesettür farz,buna riayet eden içinde aynı şeyler geçerlidir.yani hepsi birer takva basamağıdır.şimdi ben sizi okurken nedense şu sonucu çıkarıyorum.insanlar ya tesettüre tam girsin yada yarım tesettür olmaz.ben bunun için aynı fikirde değilim.bence nasılki mekruhlar birleştikçe insanı günah bataklığına sürüklüyor.Önyargısız anlatabilirsek bildiklerimizi bi başörtüsününde zamanla daha iyi bir tesettüre dönüşeceğine inanıyorum.özet olarak namazını kılap ta tesettürlü olmayanla,namazını kılmayan tesettürlü arasında bana göre hiç bir fark yok.(en iyisini rabbim bilir.)sadece eksikler var.RABBİM cümlemizi, eksiklerini en kısa zamanda tamamlayabilen kullarından etsin.

AZİZ KARDEŞİM

KELİME-İ TEVHİDİN ANLAMI;
"ALLAH'TAN BAŞKA İLAH YOKTUR, MUHAMMED(sav) ONUN KULU VE ELÇİSİDİR.

"İLAH" KELİMESİ LAFZ-İ OLARAK İSMİ FAİLDİR.
YANİ, YEGANE HÜKMEDEN HÜKÜM KOYAN ANLAMINDADIR

YA ALLAHIN HÜKÜMLERİNE BOYUN EĞECEĞİZ,
YADA NEFS'İMİZİN

SENCE HANGİSİNE...!!!

SELAM VE DUA İLE....

kalbin zümrüt tepesi

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM ZÜMRÜT KARDEŞİM

BAKINIZ;
YUSUF İSLAM MÜSLÜMAN OLDUĞUNDA İLK SOHBETİNDE ŞÖYLE DEMİŞTİ.

BEN BUGÜN Kİ MÜSLÜMANLARA BAKIPTA, ONLARI ÖLÇÜ ALIPTA MÜSLÜMAN OLMADIM
BEN, KURANI VE HZ MUHAMMED'İN ŞÜNNET-İ SENİYYESİNİ REHBER EDİNDİM.

NAMAZINI KILIPTA TESETTÜRLÜ OLMAYANLAR......
SİZ AYETLERİMİZİN BİR BÖLÜMÜNÜ KABUL EDİPTE, BİR BÖLÜMÜNÜ
KABUL MU ETMİYORSUNUZ.
(AYET-İ KERİME)

ALLAH"A EMANET OLUNUZ

ammena...

işittik itaat ettik.
herkesin takvası elbette farklı

kısaca
önem derecesine göre
başını örtemyip namazına riayet eden sağırsa,
başını örtüpte namazına dikkat etmeyen kördür. hemde mbakar kör..

arkadaşlar burayı iyi anlayınız.
haşa ve kella
kimse tesettürün vurgulandığı ayeti çiğnemiyor.
başını açsada olur namazını kılsın yeter diye bir mantık elbette yok.
yakın bir erkek arkadaşımın ifadesi
''bağışlayın çok kaba olcak''
beni tesettürlüler daha çok tahrik ediyor.

tüm mesele bu..

cengiz hocama

mutlaka rabbim bilir hangi durumu nasıl değerlendireceğini,
mekruhlar elbette sürükleyebilir.
ama herkes mehrukları işlerse ayağı mutalka kayar diye bir kaideyi kullanmak heralde sizde hak verirsiniz. kimsenin haddi değil.

son özet olarak
başını açmaklada,
namazı aksatmaklada
rabbimin gazabını rızasını akıldan çıkarmamak gerekir.

ama söyleyin yorum yapın

namazsız tessettürmü evladır
namazlı tesettürsüzlükmü (sadece başını açmak kasdediyorum) evladır.

Resul Aydın

Kayıtlı Kullanıcı
ammena...

işittik itaat ettik.
herkesin takvası elbette farklı

kısaca
önem derecesine göre
başını örtemyip namazına riayet eden sağırsa,
başını örtüpte namazına dikkat etmeyen kördür. hemde mbakar kör..

arkadaşlar burayı iyi anlayınız.
haşa ve kella
kimse tesettürün vurgulandığı ayeti çiğnemiyor.
başını açsada olur namazını kılsın yeter diye bir mantık elbette yok.
yakın bir erkek arkadaşımın ifadesi
''bağışlayın çok kaba olcak''
beni tesettürlüler daha çok tahrik ediyor.

tüm mesele bu..

cengiz hocama

mutlaka rabbim bilir hangi durumu nasıl değerlendireceğini,
mekruhlar elbette sürükleyebilir.
ama herkes mehrukları işlerse ayağı mutalka kayar diye bir kaideyi kullanmak heralde sizde hak verirsiniz. kimsenin haddi değil.

son özet olarak
başını açmaklada,
namazı aksatmaklada
rabbimin gazabını rızasını akıldan çıkarmamak gerekir.

ama söyleyin yorum yapın

namazsız tessettürmü evladır
namazlı tesettürsüzlükmü (sadece başını açmak kasdediyorum) evladır.

NAMAZSIZ TESETTÜRLÜ.....!!!
NAMAZLI TESETTÜRSÜZ.....!!!

OSMANLININ SON DÖNEMLERİNDE,
YAHUDİLERİN TÜRKİYEDE KURDUĞU BİR BANKA VARDI.

"YOK ASLINDA BİRBİRİMİZDEN FARKIMIZ.BİZ OSMANLI BANKASIYIZ"

SELAM VE DUA İLE KALIN

aysem06

Kayıtlı Kullanıcı
KUSURA BAKMAYIN AMA BENİM BU KONUDAKİ DÜŞÜNCEM .. ÖRTÜNMEYİ İSTEYEN İNSAN ÖRTÜNEBİLİR ..ÖRTÜSÜNE DİKKAT EDEBİLİR... BİÇOK HANIMLAR BAŞINI KAPATIYOLAR GERDANLARI AÇIKTA BIRAKIYORLAR KULAKLARINA KOCAMAN SALKIMLI KÜPELER TAKIYORLAR .... ÖRTÜNMEK BU DEĞİLDİR.. HA BAZILARIDA İLK ÖNCE YAVAŞ YAVAŞ ÖRTÜNÜP SONA TAMAMEN TESETTÜRE GİRMEK İSTİYORLAR ONLARADA BİŞEY DİYEMEM... AMA MALESEF RENK RENK EŞARBI TAKIP,PANTOLON GİYEN BİRİYDİM... ŞİMDİ PANTOLONU BIRAKTIM ..AMA RENKLİ EŞARPLARI BIRAKAMADIM ... RENKLİ EŞARP TAKIYORUM AMA YANLIŞ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.. BİR KADIN ÇEKİCİ GÖRÜNMEMELİ ÇEVREYE KARŞI .. DÜŞÜNÜN PEYGAMBER EFENDİMİZ ZAMANIN DA BİR KADIN AĞZINA TAŞ PARÇASI ALARAK KONUŞUYOR NEDENİDE ÇEVREDEN HERHANGİ BİR ERKEK SESİNİ DUYARSA SESİNDEN ETKİLENMESİN DİYE....... BU KADAR MÜKEMMEL DÜŞÜNEBİLİYORMUYUZ ACABA.........:confused::confused:

fanidunya

Kayıtlı Kullanıcı
haklısın ama bence bu niyetlere bağlı eğer senin niyetin sahih yani sağlamsa bir şey olacağını zannetmiyorum ama kendini beğendirmek için olursa hiç iyi olmaz ALLAHA EMANET OL ALLAH YAN VE YARDIMCIMIZ OLSUN:H:H:H:H

eyüp1

Kayıtlı Kullanıcı
Üstü Mekke Altı Paris tartışması

Son günlerde bir çok yazarın eleştirisine maruz kalan örtülü çıplaklara genel bir bakış...Müslüma kadın nereye gidiyor..

Aslında çeyrek tesettür, örtülü çıplaklar gibi eleştiriler bir süredir devam ediyor. 2005’te Ahmed Kalkan’ın Vuslat Dergisi’nde yayımladığı "Çeyrek tesettür gerçek tesettüre karşı" başlıklı yazı dizisi çok dikkat çekti. Yazıdan yapılan alıntılar bugün bile internet sitelerinde dolaşıyor. Geçtiğimiz haftalarda Milli Gazete’nin kadın yazarlarından Mine Alpay Gün de modern giyimli tesettürlü kadınları eleştirdi. Başında örtüsü, yüzünde makyajı, dar pantolonu, pantolonun üzerine günümüz modası tuniği, stiletto pabuçları veya son model etek ve elbiseleriyle sokaklarda salınarak yürüyen genç kızlar, kimseye kendilerini beğendiremiyor.

Ne laiklere ne de İslami kesime. Bunlar için ortaya atılan "üstü Mekke altı Paris" benzetmesi dilden dile dolaşıyor, haklarında alaycı şiirler bile yayınlanıyor. Bu görüşe göre, Müslümanlar bir yozlaşma, bozulma içinde ve bunu en iyi yansıtan da kadınlar. İnternetteki İslami forum ve bloglarda süren tartışmalar, geçen hafta Mine Alpay Gün’ün yazıları sonucu, Hürriyet’ten Mehmet Y. Yılmaz’ın, Vatan’dan Mustafa Mutlu ve Ruhat Mengi’nin de dikkatini çekti. "Light türban-hard türban" gibi yeni benzetmeler ortaya atıldı. İslami cephede tartışma zaman zaman bir kadın-erkek çatışmasına da dönüşüyor. Kadınlar erkeklere "Peki ya siz?" diye soruyor. Bazı erkekler de onlara katılıyor, "Biz kot pantolonla bile namaz kılarken ne hakla kadınları eleştiriyoruz?" diyorlar. Kısacası kadın kıyafeti, sadece İslami ve laik kesim arasındaki anlaşmazlığın sembolü değil, İslami kesimin içinde sürüp giden modernizm ve Batılılaşma tartışmasının da işareti.

VUSLAT DERGİSİ YAZARI AHMED KALKAN’IN İKİ YILDIR İNTERNETTE DOLAŞAN YAZISI

Çeyrek tesettür gerçek tesettüre karşı

Yozlaştırılmış, sulandırılmış, ılımlılaştırılmış dinin başörtü versiyonu da böyle oluyor demek ki. Amerikancı Müslümanlığın, düzene uygun demokrat Müslümanlığın, fri takılmanın, özgürleşmenin yansıması bunlar.

Uzun da olmayan etekleriyle diz altlarını, hele yırtmaçlı etekleriyle bacaklarını, kot ve benzeri pantolonla vücut hatlarını, bluz veya tişörtle göğüs çıkıntılarını, üstünde h l duruyorsa pardösü demeye bin ş hit isteyen mont türünden ve daracık dış giysisiyle belinin inceliğini göstermekten çekinmeyen başörtülü kızlarımız, başı açıklara geç de olsa uyarak düşük pantolon ve açık göbek modasına da uyar ve teşhirciliğin bu kadar rezilcesine de atılırsa şaşmamak l zım. Başında başörtüsü var ya yeter, o kendini kapalı sayıyor. Hicabın, tesettürün içi boşaltılmış, sadece başörtüsü, varsa yoksa türban kalmış. Onun da suyunu çıkartarak cıvıttılar; örtüsüz örtü gibi zıtlık ve tuhaflıklar ortalığı kapladı.

Makyajın rengine uygun başörtüsü ya da başörtüsüne uygun renk ve biçimde kıyafet; başörtüsü modası denilen yeni moda türedi. Her dışarıya çıkmadan ütüden geçirilen, ayna karşısında yarım saat uğraşılarak takılan, kendisine verilen para ile Afrika’da bir kadının hayat boyu kendini tümüyle örtecek giysi alabileceği bir aksesuvar.

Giysisiyle kültürlü olduğunu göstermek istiyor kızlarımız; tabii bu kültürün İsl mi bir kültür olmadığını önemsemeden. Kimlere benzemeye çalışıyorsa onlardan sayılacağını unutuyor. Genç ve özellikle güzel gözükmek istiyor sokaktaki ve iş hayatındaki bayanlar. "Örtülü isek, bizim de güzel gözükme hakkımız yok mu?" diyorlar; Müslüman hanımın cehenneme gitme (erkekleri de itme) hakkı araması gibi bir şey bu.

İTİRAZIM VAR

Ahmed Kalkan’ın dizi yazısı, tüm İslami forumlarda tartışmalara yol açıyor. Çoğu insan bu yazıyı beğeniyor ama eleştirenler de var. Risale Forum’dan Serdengeçti lakaplı, yaşının 21 olduğunu söyleyen bir internet kullanıcısı şunları söylüyor: "Kardeşlerim hiç kusura bakmayın ama ben bu yazıyı; olumlu, müsbet ve hele hele de ’nur talebesine yakışan’ şekilde değerlendiremiyorum. Çünkü yazı çok fazla ’radikalistçe’ yazılmış ve ben bunu ’vazifemiz’ olan müsbet harekete uygun görmüyorum. Bu hanım (Ahmed Kalkan’ın yazısını foruma bir kadının koyduğunu varsayarak) hafif meşrep bayanları veya renkli başörtüsü takan her bayanı ’takva fukarası’ olarak ilan etmiş. Ne hakkı var böyle bir yargıya, Allah’tan başka kim bilebilir kimde takvanın olduğunu veya ne derece olduğunu?"

Eşarbı Vakko’dan alınmış bone, İnanması çok zor Allah’ım bu ne

"Bu Fetvayı Kimden Aldın Müslüman?" adlı uzun şiir, internetteki İslami forumlarda parça parça sürekli karşımıza çıkıyor. Şiir Müslümanların modernizmi benimsemesini, bugünkü yaşam tarzını hicvediyor. Erkeklerin pantolonla namaz kılması da bir dizede eleştiriliyor ama asıl oklar, kadınların giyim tarzına yönelik. Şiirden bazı bölümler şöyle:

Eşarbı Vakko’dan alınmış bone

İnanması çok zor ALLAH’IM bu ne

Altında pantolon modaymış gene

Giyinmek manası örtünmek inan

Bu fetvayı kimden aldın Müslüman?

Kısa pardösüler dizden yukarı

Renk renk başörtüler kırmızı sarı

Yüz metre öteden parlar jakarı

İslami kıyafet bu değil inan

Bu fetvayı kimden aldın Müslüman?

Ten rengi çoraplar görmez setreni

Modada geçecek alman Ketreni

Eli kolu kuyumcu vitrini

İslami yaşayış bu değil inan

Bu fetvayı nerden aldın Müslüman?

s.a Allah razı olsun kardeşim çok güzel bi konu açmışsın tamda benimde aklımdan böyle bişey geçmişti geçenlerde

neden insanlarımız tesettürü layıkıyla yerine getirmez tesettürün maksatı nedir sadece başı örtmekmi ?

başını örtüyor rengarenk başörtüler bu başını örtmekmi ?

eğer giyindiğin kıyafette birileri beğeniyle bakıyorsa ilgi çekiyorsa bence sakıncası vardır. kadın sadece erkeğine erkekte sadece kadınına güzel görünmeye çalışmalıdır aksi hallerde dışarı çıkarken bir yere giderken vb. durumlarda güzel görünüyüm diye düşünce doğarsa harama girer. kadın erkek farketmez her ikiside

selametle kal...

tevhiteri

Kayıtlı Kullanıcı
sa. onları biz yarattık örtünümn ama nasıl olursa olsun diyerek .şimdi şikayet etmeyelim.a.e.o

kalbin zümrüt tepesi

Kayıtlı Kullanıcı
NAMAZSIZ TESETTÜRLÜ.....!!!
NAMAZLI TESETTÜRSÜZ.....!!!

OSMANLININ SON DÖNEMLERİNDE,
YAHUDİLERİN TÜRKİYEDE KURDUĞU BİR BANKA VARDI.

"YOK ASLINDA BİRBİRİMİZDEN FARKIMIZ.BİZ OSMANLI BANKASIYIZ"

SELAM VE DUA İLE KALIN

Yada..

bir elimizde şarap, bir elimizde Kur'an,
ne gavur olduğumuz belli ne de müslüman.

teşbihince..

Resul Aydın

Kayıtlı Kullanıcı
Yada..

bir elimizde şarap, bir elimizde Kur'an,
ne gavur olduğumuz belli ne de müslüman.

teşbihince..

ZÜMRÜT KARDEŞİM SELAMÜN ALEYKÜM.

YARATILMIŞLARIN İÇİNDE "ALLAHcc" YARATICILIĞINI İNKAR EDEBİLECEK HİÇ BİR VARLIK YOK.
İBLİS BİLE....

ZİRA, MAHŞERDE CEHENNEMLİKLERİN CEHENNEME ATILMASI EMREDİLDİĞİNDE, O GÜNAHKARLAR DİYECEKLER'Kİ;
YARABBİ BİZ ASLINDA SANA KUL OLMAYA ÇALIŞIYORDUK, LAKİN İBLİS BİZİ SAPTIRDI
BUNUN ÜZERİNE İBLİS DİYECEK'Kİ;
HAYIR YARABBİ, BEN ONLARI SAPTIRMIŞ DEĞİLİM.
ZİRA ONLAR SENİN EMİR VE HÜKÜMLERİNE İNANANLARDAN DEĞİLLER'Dİ..Kİ..!!!

ALLAH"A EMANET OLUNUZ

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm ;

ne kadar kötü bir cümle "onları biz yarattık".. haşa

benim güzel kardeşim..."onların bu haline biz sebep olduk" desene
SA .YAZMADAN GEÇEYİM DEDİM AMA DAYANAMADIM.BİR ÇIKIYORSUNUZ PİR ÇIKIYORSUNUZ.ALLAH İYİLİĞİNİZİ VERSİN.AMA SİZ BENİM ÜZERİMDE BİR KORKU YARATTINIZ.ADINIZI HER GÖRDÜĞÜMDE AY YİNE KIZICAKMI DİYE YAZILARIMA ÇEKİ DÜZEN VERİYORUM.:KRABBİME EMANET OLUN.İNŞALLAH BUNADA KIZMAZSINIZ.

ishakyakup

Kayıtlı Kullanıcı
SA .YAZMADAN GEÇEYİM DEDİM AMA DAYANAMADIM.BİR ÇIKIYORSUNUZ PİR ÇIKIYORSUNUZ.ALLAH İYİLİĞİNİZİ VERSİN.AMA SİZ BENİM ÜZERİMDE BİR KORKU YARATTINIZ.ADINIZI HER GÖRDÜĞÜMDE AY YİNE KIZICAKMI DİYE YAZILARIMA ÇEKİ DÜZEN VERİYORUM.:KRABBİME EMANET OLUN.İNŞALLAH BUNADA KIZMAZSINIZ.

Selamün aleyküm

allah cümlemize iyilik versin.
ben kimseye kızmıyorum, sadece ilmim yettiğince yardımcı olmaya çalışıyorum...

bende söylemeden geçemiycem...sizde aynı hatayı yapmış ve yarattınız demişsiniz..demekki pek çeki düzen vermemişsiniz yazınıza...:A

sizde o'na emanetsiniz.. dediğim gibi ben kızmıyorum:evet:evet

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt