Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

üsteki üyenin nesine nazar değmesin (2 Kullanıcı)

Nadas06

Kayıtlı Kullanıcı
Güler yüzüne ve tatlı diline nazar değmesin

Geçmiş olsun
Rabbim şifa versin versin ablacım B)

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
bu pırıl pırıl melek kalbine nazar değmesin:) sağolasın ablam şimdi burdayım ya güzel ailem hastalık mı kalır değil mi? ben gerçekten hepinizi tanıdığım için çok mutluyum ve çok şanslıyım.bin şükür burdayım ve benim güzel ailem yani hepiniz varsınız.ALLAHA emanet ol canım

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Bu kadar cana yakin olmasina nazar degmesin :)

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Biz nereden bilelim Üstteki üyenin nesine nazar değmesin...
Biz ne biliyoruz ki veya ne gördük ki nesine nazar değmesin...

Şimdide siz söyleyin bakalım ,niye böyle söyledim ...

Haydi ben söyleyeyim ...Nazar konusu öyle hassas bir konu ki...bizim dememizle olmaz ...Büyüklerimiz,bilen büyüklerimiz Nazar yani göz izi değmesi her sebebten olabilir diyorlar...Karşı taraf iyi veya kötü bakış ile elinde olmayan sebeple nazar değdirebilir...Ancak O bakışın yani nazarın kalkmasına, yani göz izini karşı şahıstan silmesine katkısı olamaz ...Çünkü o nazar değen kendisi apayrı bir varlıktır...
O yüzden Kişi kendine değen nazarı gene kendisi ortadan kaldırabilir...
Tabi kendisi kaldıramaz Allah C.C. na sığınırsa silinir...
Yani...:

Ulu Rabbimiz seni çok seviyorum...Nazardan sana sığınıyorum beni koru....Demesi gerekir...

Selamlar...

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Bakin sayin agabeyim...
Burda ki sohbetlerimize gore taniyip, guzel dualarda bulunuyoruz. Bunda bile bir artniyet, kusur aramayin.
Toprak olun, gece olun kusurlari, kotulukleri gordugunuzde.. -ki bu boyle bir sey degil.

Ornegin; Siz dyorsunuz ki Ulu Rabbimiz seni çok seviyorum...Nazardan sana sığınıyorum beni koru.." deyin. Simdi baska biri gelip, Allah'a sevgini kendine sakla, buraya yazmanin ne anlami var dese hos olmaz degil mi? Sizin de tavriniz hosgorulu, yumusak olmali. Esselamu aleykum..

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Bakin sayin agabeyim...
Burda ki sohbetlerimize gore taniyip, guzel dualarda bulunuyoruz. Bunda bile bir artniyet, kusur aramayin.
Toprak olun, gece olun kusurlari, kotulukleri gordugunuzde.. -ki bu boyle bir sey degil.

Ornegin; Siz dyorsunuz ki Ulu Rabbimiz seni çok seviyorum...Nazardan sana sığınıyorum beni koru.." deyin. Simdi baska biri gelip, Allah'a sevgini kendine sakla, buraya yazmanin ne anlami var dese hos olmaz degil mi? Sizin de tavriniz hosgorulu, yumusak olmali. Esselamu aleykum..

Arkadaşım sert olsun diye değil büyüklerimiz nazar böyle kalkar dediği için...Nazar deyip geçmeyin şakası hoş ama ...Gene büyüğümüz söylüyor...Mezarlıklarda ki ölülerin yüzde sekseni nazardan yatıyor...

Kişi kendine değen nazarı gene kendisi ortadan kaldırabilir...
Yani...:

''Ulu Rabbimiz seni çok seviyorum...Nazardan sana sığınıyorum beni koru''....Demesi gerekir...

Ben demeyeceğim...siz diyeceksiniz...İsterseniz tercih sizin ...Sözümü geri alıyorum...Ne isterseniz on yapın...Kusura bakmayın...

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşım sert olsun diye değil büyüklerimiz nazar böyle kalkar dediği için...Nazar deyip geçmeyin şakası hoş ama ...Gene büyüğümüz söylüyor...Mezarlıklarda ki ölülerin yüzde sekseni nazardan yatıyor...

Yani...:

''Ulu Rabbimiz seni çok seviyorum...Nazardan sana sığınıyorum beni koru''....Demesi gerekir...

Ben demeyeceğim...siz diyeceksiniz...İsterseniz tercih sizin ...Sözümü geri alıyorum...Ne isterseniz on yapın...Kusura bakmayın...

Estagfurullah. Kusur varsa bir yerde, emin olun ki o bendedir. Sizin tamamen haksiz oldugunuzu da soylemedim. Yalnizca burdaki amacin, guzel dilek ve dualar oldugunu soyledim. Asil siz kusura bakmayin. Hakkinizi helal edin.

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı

Yani...:

yakais kardeşim yazdıklarınız için teşekkür ederiz.bizler tabiki öncelikle RABBİMİZE sığınıyoruz bizi koruması için.ama zaten bu forumdaki amaç sevgi ve muhabbet bağını kuvvetlendirmek.peygamberimiz kardeşinizde güzel bir huy yada güzel br şey gördüğünüzde söyleyin diyor ya bizlerde burda önce RABBİMİZE sığınıp sonnrada güzellikleri paylaşmak için nazar değmesin diyoruz.

sizinde mesela açık sözlülüğünüze nazar değmesin inşallah.ALLAHA emanet olun

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
benim katreparemin yüce gönlüne nazar değmesin inşallah

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Estagfurullah ablam, senin gonlun yuce olmasa hic benim gibi bir acizi sevebilir miydin?
Kocamaan kalbina nazar degmesin.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt