Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Takıntı ve Vesveseden Kurtulmak İçin Ne Yapmalı ? (1 Kullanıcı)

tuareg

Kayıtlı Kullanıcı
Yüce Allah(CC) razı olsun.

cimicip

Kayıtlı Kullanıcı
Çok güzel bi paylaşım RABBİM sizden razı olsun yazdığınız zikirleri bende çekerim ve dediğiniz gibi çok faydasını görmüşümdür..
!.......

MELEK DİLBER

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun cok beğendim
allaha emanet olun.
Selam ve dua ile...:)

tuareg

Kayıtlı Kullanıcı
Allah (C.C) sizlerdende razı olsun.

leyla-1

Altın Üye
Allah razı olsun kardeşim emeklerinize gönlünüze sağlık Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun Allah çok büyüktür nelere Kadir'dir yeter ki Ol desin Rabbim'in hazinesinde neler bulunur Allah hazinelerinden bizleri mahrum bırakmasın inşallah.
Allah hepimizin sonunu hayırlara vesile etsin inşallah.Allah hiç birimizi darda sıkıntıda bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına muhtaç etmesin Rabbim.Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

tuareg

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim emeklerinize gönlünüze sağlık Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun Allah çok büyüktür nelere Kadir'dir yeter ki Ol desin Rabbim'in hazinesinde neler bulunur Allah hazinelerinden bizleri mahrum bırakmasın inşallah.
Allah hepimizin sonunu hayırlara vesile etsin inşallah.Allah hiç birimizi darda sıkıntıda bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına muhtaç etmesin Rabbim.Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

Allah (C.C) sendende razı olsun değerli kardeşim.Ne kadar içten ve yürekten yazmışsın.

İşte benim anlatmak istediğim aslında bu:
Yüce Allah(C.C)a yürekten inandığını zannetmek veya Yüce Allah(C.C)a gerçekten yürekten inanmak.
Kul bu ikisi arasındaki farkı idrak edebilirse, zandan kurtulup, yürekten inanmayı başarırsa Yüce Allah(C.C) herzaman yar ve yardımcısıdır.

Yüce Allah(C.C) bizleri ve tüm mümin kardeşlerimizi gerçekten yürekten inanan kullarından eylesin, yürekten inandığını zannedenlerden değil !

Ayse_92_38

Kayıtlı Kullanıcı
allah razi olsun akrdesim benimde cok sikintilarim takintilarim var is bulamadim insallah rabbimin yardinmiyla selam ve dua ile

tuareg

Kayıtlı Kullanıcı
allah razi olsun akrdesim benimde cok sikintilarim takintilarim var is bulamadim insallah rabbimin yardinmiyla selam ve dua ile

Yüce Allah(C.C) ın izniyle en hayırlı zamanda iş sahibi olursun inşallah.
Aşağıdaki duayı senin için okudum.Yüce Rabbim kabul etsin inşallah
Aşağıdaki duayı mutlaka oku ve yaratan ve can verip nice rızık ve nimetler bahşeden Yüce Allah(C.C) tan iste.

"Estağfirullah,Estağfirullah,Estağfirullah, El'Azîm, El Kerim, Er Rahim,
ellezî lâ ilâhe illâ huv el-hayyel-kayyume ve etubü ileyh.
Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed,
Ya Zülcelali Vel İkram, Ya Erhamerrahimin, Sübhane rabbiyel aliyyil alel vehhab.
Ya Mucib, Ya Mucib, Ya Mucib sen bütün dualara icabet edensin.
Senin gücün her şeye yeter, sen herşeye yetersin Ya Rabbi!
Ya Erhamerrahimin, Ya ilahel Alemin, Sen El Melik(C.C) sin, herşeyin sahibisin
Sen El Malikül Mülk (C.C) sun tüm mülkün sahibisin, Sen El Ğani(C.C) sin
hazinen sonsuz, Sen El Muğni (C.C) sin dilediğini zengin edersin,
Sen El Vehhab (C.C) sın karşılıksız nimetler verirsin, Sen El Rezzak(C.C) sın
bol bol rızıklar verensin, Sen El Latif(C.C) sin umulmaz ve sezilmez yollardan
kullarına hayırlar ihsan edersin.
Bu yüce İsmi Azamların hürmetine bana helal ve hayırlı rızık kapısı ihsan eyle
Ya Rabbi!
Ya Mucib, Ya Mucib, Ya Mucib sen bütün dualara icabet edensin, duamı kabul buyur
Ya Zülcelali Vel İkram.
Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed
Amin.
.
"

Ve lütfen artık sıkıntılarını bir kenara bırak,iş için bu duayı oku ve kimseye sıkıntılarım var deme ilgisi olmayan kimseyle sıkıntılarını paylaşma, sadece Yüce Allah(C.C)a yönelip sıkıntılarını ona havale et.Sıkıntılarını Yüce Allah(C.C) ile paylaş.
Sonucunu tahmin bile edemezsin, İnşaallah.

xislamiyetx

Kayıtlı Kullanıcı
Allah (C.C) sendende razı olsun değerli kardeşim.Ne kadar içten ve yürekten yazmışsın.

İşte benim anlatmak istediğim aslında bu:
Yüce Allah(C.C)a yürekten inandığını zannetmek veya Yüce Allah(C.C)a gerçekten yürekten inanmak.
Kul bu ikisi arasındaki farkı idrak edebilirse, zandan kurtulup, yürekten inanmayı başarırsa Yüce Allah(C.C) herzaman yar ve yardımcısıdır.

Yüce Allah(C.C) bizleri ve tüm mümin kardeşlerimizi gerçekten yürekten inanan kullarından eylesin, yürekten inandığını zannedenlerden değil !

Allahu Teala hepinizden binlerce kez razı olsun.Bu forum öyle bir hal aldıki her yazılanı takip ediyorum.

Bende bir ek yapacağım.Arkadaşımın 3 gün önce işten atılmış olduğunu duydum.Atılalı bir hafta falan olmuş.Hemde durduk yere.
Hazmedemiyorum, uykularım kaçıyor, uyuyamıyorum, kafam sürekli orda, ne yapacağımı bilmiyorum falan diye anlattı.
Bende bu yazan bilgileri anlattım, inancını sağlam tut dedim.Sonra zikirleri verdim.
Zikirleri olay aklına gelince hemen yapıp konuyu düşünmemeye çalışmışmış.
Bugün kendisiyle konuştum ve bana aynen şunu söyledi, sanki ilaç almış gibiyim.
Yüce Allaha çok şükür bir güç beni sanki uyuşturdu, olay umuruma gelmiyor, içimden Allahın izniyle mutlaka iş bulacaksın
diye bir düşünce hakim olmaya başladı.
Sayenizde çok güzel dualar aldım
.

Allah razı olsun.Sizin gibi kardeşlerimizi başımızdan eksik etmesin.

tuareg

Kayıtlı Kullanıcı
Allah(C.C) sizdende razı olsun.Sizide eksik etmesin.

iyiniyet

Kayıtlı Kullanıcı
Tuareg Kardesim Allah sizden razi olsun bu Zikiri bizimle paylasdigin icin.Diger zikirleri yapardim,bu zikirleri bana yeniden hatirlattin.Allah sana herseyde kolaylik göstersin.

Allahin sonsuz kudretine anladigimiz,inandigimiz ve kendi basimiza geldiginde farkina vardigimizda.Iste bundan sonra sorunlar ortadan kalkiyor.Daha dogrusu hafifliyor.
Ne mutlu bize bu dünyada yalniz,basa,bos degiliz.Bizim elimizden tutan,koruyan,gözeten ve bizi cennete vaad eden Yüce yaradan var.Ne olurdu halimiz o olmasaydi.Allah herkeze hidayete erdirsin ve üzerimizden rahmetine eksik etmesin.

tuareg

Kayıtlı Kullanıcı
Tuareg Kardesim Allah sizden razi olsun bu Zikiri bizimle paylasdigin icin.Diger zikirleri yapardim,bu zikirleri bana yeniden hatirlattin.Allah sana herseyde kolaylik göstersin.

Allahin sonsuz kudretine anladigimiz,inandigimiz ve kendi basimiza geldiginde farkina vardigimizda.Iste bundan sonra sorunlar ortadan kalkiyor.Daha dogrusu hafifliyor.
Ne mutlu bize bu dünyada yalniz,basa,bos degiliz.Bizim elimizden tutan,koruyan,gözeten ve bizi cennete vaad eden Yüce yaradan var.Ne olurdu halimiz o olmasaydi.Allah herkeze hidayete erdirsin ve üzerimizden rahmetine eksik etmesin.

Değerli kardeşim, bir müminin kardeşine yapacağı en büyük hayırlardan biriside duası.
Yüce Allah(C.C) senden ve seni yetiştiren anne ve babandanda razı olsun.
Her zaman yar ve yardımcın olsun.
Selametini ve hidayetini senden eksik etmesin.

iyiniyet

Kayıtlı Kullanıcı
Tuareg Kardesim

Bir ilac siparis yapmisdim.Yaklasik 3 haftadir gelmiyor.Bana bilgi vermeden kaciniyorlar.Bugün yine aradim,hakkimi öbür dünyada verirsiniz deyince,hosuna gitmedi.Bende 100 defa senin zikirden okuyup Allaha havale ettim.

Öbür dünyada sevabim bu sayede artacak:a21:

Senin vesilenle bu zikiride uygulamaya basladim.
Allah ne muradin varsa versin.

tuareg

Kayıtlı Kullanıcı
Tuareg Kardesim

Bir ilac siparis yapmisdim.Yaklasik 3 haftadir gelmiyor.Bana bilgi vermeden kaciniyorlar.Bugün yine aradim,hakkimi öbür dünyada verirsiniz deyince,hosuna gitmedi.Bende 100 defa senin zikirden okuyup Allaha havale ettim.

Öbür dünyada sevabim bu sayede artacak:a21:

Senin vesilenle bu zikiride uygulamaya basladim.
Allah ne muradin varsa versin.
Değerli Kardeşim,
Attığın her adımda, başına her gelen olayda bir hikmet vardır.
Ben böyle bir durum başıma gelince hemen Yüce Allah(C.C) un
bir hikmetini arardım.Belkide bu ilacın sana hayırı dokunmayacak.
Belkide seni kötü bir durumdan esirgiyor.
Bu durumu Allah(C.C) bilir.Hikmetinden sual olunmaz.
Yüce Mevlam neylerse güzel eyler.
Ya Şafi, Ya Hay, Ya Kayyum ve Ya Muhyi ismi azamları hürmetine Yüce Allah (C.C) hastalığına şifa verir İnşallah.(Saydığım İsmi Azamlar şifa için zikredilir, bilgin olsun kardeşim)

iyiniyet

Kayıtlı Kullanıcı
Haklisin Kardesim bende bunda bir hayir olabilecegine düsündüm.
Böyle olaylar bosuna karsimiza cikmaz,bize bir mesaji vardir mutlaka.
Ayni ilaclar bile herkeze sifa vermez,bununda bir hikmeti vardir.
Senin icin cok sevindim,karanlikdan kurtulup aydinliga kavusmusun Allahin izniyle.
Tavsiyen icin Allah razi olsun senden,senin gibi biriylen yazismam bile benim icin büyük bir lutuf.Bu da Allahin bana bir lutfudur,binlerce sükür olsun.

Selam ve Dua ile

Ayse_92_38

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardesim allah razi olsun kardesim selam ve dua ile

suda

Kayıtlı Kullanıcı
istemediğim yer değilde bana biraz zor geliyor

tuareg

Kayıtlı Kullanıcı
işyerinde beni istemediğim yere verip duruyorlar oraya gitcem diye takıntı yapıp duruyorum beni pazartesi vermediler ama hala orası aklımda

Değerli Kardeşim,
Eğer istemediğin yere gitme durumun olursa;
Sabahları
3 Kere Rabbiyesir:

"Rabbiyesir vela tuassir Rabbi temmim bil-hayır"
Anlamı: Rabbim işimi kolaylaştır, güçleştirme, Rabbim bu işi hayırla tamamla!

Ve sonra 1 kere inşirah suresini oku:

Bismillahirrahmanirrahim,

Elemneşrahleke sadrek
Ve vedağna anke vizrek
Ellezi engada zahrek
Ve refağna leke zikrek
Feinne meal usri yüsra
Inne meal üsri yüsra
Feiza ferağte fensab
Ve ila rabbike ferğab

Anlamı:
Rahman ve Rahim Olan Allah'ın adıyla.

(Ey Muhammed!) Senin göğsünü açıp genişletmedik mi?
Belini büken yükünü üzerinden kaldırmadık mı?
Senin şânını yükseltmedik mi?
Şüphesiz güçlükle beraber bir kolaylık vardır.
Gerçekten, güçlükle beraber bir kolaylık vardır.
Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
Ancak Rabbine yönel ve yalvar.

Yüce Allah(C.C)ın yardımını mutlaka hissedeceksin inşallah.
Muhakkakki Allah(C.C)ın gücü her şeye yeter.( İnnallahe ala külli şeyin kadir)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt