Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Tahinli Çıtır Tatlı (1 Kullanıcı)

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı

bu nefis çıtır tatlılar ani misafir baskınlarına karşı ideal bir çözümdür..

Baklava tadında bir lezzet olmasına karşın
inanılmaz derecede basit ve pratik bir yapılışı vardır..

Aldığınız 5 adet yufkanın 4 adetinden börek yapıyorsanız 1 adetinide bu tatlı için ayırmanızı tavsiye ederim.
Eminim vazgeçemeyeceksiniz..

Çocuklarınızında bayılacağı bir tariftir.

MALZEMELER:

1 Adet yufka
1,5 çay bardağı tahin
1 çay bardağı dövülmüş ceviz
3-4 yemek kaşığıtoz şeker
50gr eritilmiş margarin(bir yemek kaşığı sıvı yağda ilave edilir)

YAPILIŞI:
1 Adet yufka açılarak üzerine eritilen margarin ve sıvıyağ karışımı sürülür. Daha sonra tahin yufkanın her yerine gezdirilir. Tahinlenmiş yufkanın üzerine toz çşeker serpilir. Yine yufkanın üzerine dövülmüş cevizler dökülür.Yufka ince bir şekilde sarılarak rulo haline getirilir. Rulo olan yufka baklava dilimi şeklinde kesilir ve yağlanmış fırın tepsisine dizilir. Üzerine kalan margarin ve sıvı yağ karışımından sürülür. Fırına verilir ve kızarmasına müteakip üzerine pudra şekeri dökülüp servis yapılır. Afiyet olsun.

Alıntıdır.

ruyet

Kayıtlı Kullanıcı
Emeğine sağlık kardeşim inşalah yarın yaparım çocuklarımın seveceğini tahmin ediyorum selametle.

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
Emeğine sağlık kardeşim inşalah yarın yaparım çocuklarımın seveceğini tahmin ediyorum selametle.

Gözlerinize sağlık kardeşim.

İNŞ. beğenirler, sonucu bildirirseniz memnun olurum.:a35:

Şimdiden afiyet olsun......

ruyet

Kayıtlı Kullanıcı
Tahinli Çıtır Tatlısını yaptım komşuyada çıkardım çok beğenildi çokta pratik

ALLAH cc RAZI OLSUN

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm. ben de tahin napayım diyordum bugün pazardan yufka alayım yapayım inşallah. teşekkürler tarif için.

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı
esselamu aleyküm kardeşim
evet bu muhteşem bi tat ben çok yaparım bunu.görünüşüne göre tadı çok güzel.yiyenler bayılır buna hep.özel günlerde bayramlarda hiç eksik olmaz benim bu tatlım.ben bunu gül gibi de sarıyorum.çok şık duruyo.selametle kardeşim

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
esselamu aleyküm kardeşim
evet bu muhteşem bi tat ben çok yaparım bunu.görünüşüne göre tadı çok güzel.yiyenler bayılır buna hep.özel günlerde bayramlarda hiç eksik olmaz benim bu tatlım.ben bunu gül gibi de sarıyorum.çok şık duruyo.selametle kardeşim

ve aleyküm selam yorumunuz için teşekkür ederim.Allaha emanet olun

acem_kizi

Kayıtlı Kullanıcı
Paylaşım için çok teşekkür ederim kardeşim..Azerbaycan mutfağına türkiye tatlısı da salalım bakalım :)

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
adminimzakw0.gif

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Vealeykümselam kardeşim;

Rica ederim, kolay gelsin kardeşim......:a12:
sağol kardeşim bugün denedim. çakma baklava gibi oldu. eşim de çok beğendi ben de çok beğendim. bikaç dk sürdü yapması pişmesi. yanlız ben yağ sürmeyi unutmuşum ne üstüne ne içine. gayet güzel oldu. tahin yağlı zaten. tekrar teşekkürler. hayırlı kandiller.

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
sağol kardeşim bugün denedim. çakma baklava gibi oldu. eşim de çok beğendi ben de çok beğendim. bikaç dk sürdü yapması pişmesi. yanlız ben yağ sürmeyi unutmuşum ne üstüne ne içine. gayet güzel oldu. tahin yağlı zaten. tekrar teşekkürler. hayırlı kandiller.

Ben hem dün, hem bu gün yaptım.

Bayıla bayıla yedik...:a12:

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt