Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

şok şok şok...işte kadınların örnek lideri.... (1 Kullanıcı)

smokely

Kayıtlı Kullanıcı
Bu Ayet değil. Hadistir.Onlarla aran yok sanırım bilmediğin belli.Ne zıkım olduğunu anlatta sana yorum yapma zahmetinde bulunmayalım.KOnuyu açan kardeşe gelince bunlar chpnin örnek liderleri Müslüman kadınların örnek lideri.Hz. Sümeyye Hz.Zeyneb Hz.Aişe Hz.Hatice dahada saydırma.Çok iyi birşeymiş gibi şok şok ne bu ya.Dinimizi tam anlamıyla öğrenmemekten kaynaklanıyor sanırım bu tür cahilce hareketler.
musluman olmayınca zıkkım oluyoruz demekkı, o zaman bız butun zıkkımlar cıkalım dunyadan sız rahat rahat yasayın. saygısız...

Gülüşü Yaralı

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.facebook.com
NE KUSURA BAKMASI..YANLIŞIMI GÖSTEREN KARDEŞİM GERÇEK KARDEŞİMDİR..Allahcc yar ve yardımcınız olsun...

yanlış derken karşı tarafın yanlış yargısına demek istedim...
Rabbim sizinde yar ve yardımcınız olsun ...
teşekkür ederim engin anlayışınız için :) B)

canan_18

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
cnn17.tr.gg
smokely´isimli üyeden Alıntı
. bu ayetler hangi kitapta var kurandamı? yani kadınlar bir ülkeyi yonetemez denmek ıstenıyor heralde yanlıs anlamadıysam? siz mantıklı bıreyler olarak buna gercekten ınanabılıyormusunuz?

Bu Ayet değil. Hadistir.Onlarla aran yok sanırım bilmediğin belli.Ne zıkım olduğunu anlatta sana yorum yapma zahmetinde bulunmayalım.KOnuyu açan kardeşe gelince bunlar chpnin örnek liderleri Müslüman kadınların örnek lideri.Hz. Sümeyye Hz.Zeyneb Hz.Aişe Hz.Hatice dahada saydırma.Çok iyi birşeymiş gibi şok şok ne bu ya.Dinimizi tam anlamıyla öğrenmemekten kaynaklanıyor sanırım bu tür cahilce hareketler.

Evet Senator isiyle üye olan kardeşim,belki söylediğin gibi yazdığım çok iyi bir şey değil(öğrenmeden önce) ama şimdi biliyorum ki dinim hakkımda bildiklerim devede kulak olmayacak kadar az,kafi değil...O yüzden bu tür cahilce hareketlerde bulunmam sizce de normal değil mi?Şayet bu konuda geniş çaplı bir bilgim olsaydı,tabi ki de böyle davranmaz hatta böyle bir konu açmayı aklımın ucundan bile geçirmezdim.Ama şundan da eminim ki,dinimiz cahil olanlara onların kalplerini kırarak doğru yolu göstermez.Zaten öyle olsaydı,birçok kişinin islamiyetten vazgeçeceği kanaatindeyim.

Demem o ki,açtığım konunun buralara kadar geleceğini hiç tahmin etmemiştim.Buradaki tüm üyelerden çok mahçup bir şekilde özür dilerim.Ama hani ne olsaydı da bilmediklerimizi bize bu şekilde kalbimizi inciterek değil de,yumuşak bir dille anlatsaydınız,bu konuda bilgimizin az olduğunu farklı yollardan anlatsaydınız...
Bu konuda benim yüzümden başkaları da huzursuz oldu sanırım,herkes hakkını helal etsin nolur.Hakkınıza girdim:(

canan_18

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
cnn17.tr.gg
Ha şunu söylemeyi de unutmuşum kusura bakmayın,o kişi chpnin örnek kadın lideri falan değil.

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Evet Senator isiyle üye olan kardeşim,belki söylediğin gibi yazdığım çok iyi bir şey değil(öğrenmeden önce) ama şimdi biliyorum ki dinim hakkımda bildiklerim devede kulak olmayacak kadar az,kafi değil...O yüzden bu tür cahilce hareketlerde bulunmam sizce de normal değil mi?Şayet bu konuda geniş çaplı bir bilgim olsaydı,tabi ki de böyle davranmaz hatta böyle bir konu açmayı aklımın ucundan bile geçirmezdim.Ama şundan da eminim ki,dinimiz cahil olanlara onların kalplerini kırarak doğru yolu göstermez.Zaten öyle olsaydı,birçok kişinin islamiyetten vazgeçeceği kanaatindeyim.

Demem o ki,açtığım konunun buralara kadar geleceğini hiç tahmin etmemiştim.Buradaki tüm üyelerden çok mahçup bir şekilde özür dilerim.Ama hani ne olsaydı da bilmediklerimizi bize bu şekilde kalbimizi inciterek değil de,yumuşak bir dille anlatsaydınız,bu konuda bilgimizin az olduğunu farklı yollardan anlatsaydınız...
Bu konuda benim yüzümden başkaları da huzursuz oldu sanırım,herkes hakkını helal etsin nolur.Hakkınıza girdim:(

Esselamu aleykum,

Değerli kardeşim sen bilmediğin bir konuda bilgilendirildin ve aldığın bilgi sonrasıda doğruyu buldum dedin, ama smokeyl isimli üye İslam dini üyesi olmadığı için '' Sizin dininizde kadına hiç hak tanınmıyor ,bu ne biçim din'' izlenimi vermiştir,asılda kendiside araştırmış değildir,peygamber efendimizin (s.a.v) hanımlarının ve kızlarının isimlerini sayarak onları devlet reisi veya başka bir görevde bulunmuş biri gibi lanse ediyor,kıymetli Peygamberimiz (s.a.v) sadece bir kadına halkın alışveriş yaptığı pazarı denetleme görevi vermiştir bu kadın oldukça yaşını almış biri olmakla beraber vücudu ise tamami ile kapalıdır,başka hiç bir kadına görev vermemiştir,kendisine kadınlarımıza da görev verelimmi diye soru soruluncada yukarıda kaynağı ile belirttiğim sözleri söylemiştir, smoley e gelince,sen madem müslüman değilisin neden müslümanların Peygamberinin söylediği bir söz ile ilgileniyorsun? git kendi dinini doyasıya yaşa sana pranga vurucu da değiliz,seni zorla islama da davet edici değiliz,ama bir bak istersen dünyaya şöyle göz ucuyla,medeniyiz biz diyerek yaşadığınız hayat ile medeniyetsiz diye tabir ettiğiniz islamiyetin yaşadığı hayat arasında sencede fark yokmu? misal zina sizde aleni bir iş ama müslümanlıkta cezası ölüm (tabi bizim memlekti de sizinkilere benzettiniz o başka bir mesele olur ) sence insanları ölümle yani en çok korktukları şeyle korkutup zinadan vazgeçirmek çirkin bir şey mi? mesela hırsızlık yapanın elini kesmek ile korkutmak,ayağını kesmek ile korkutmak onu bu işden vazgeçirmezmi? haksız yere adam öldürenin de aynı şekilde öldürülmesi sence katil olacak kişiyi vazgeçirmezmi? yahu bunlara laf ediyorsun ama bunlar Allah Tealanın kendi kanunlarıdır,kimki bu kanunları değiştirir veya beğenmezse bu kişi direkt kafir olur,isterse bu CHP nin taptığı kişi olsun en büyük kafir o olur,çok çetin hesabı vardır,yarattığı kullarına nasıl yaşamaları gerektiğini tabiki yine Yüce Yaratan söyleyecektir, ve kadınları kendinize reis yapmayın diyen bir Peygamber kendi nefsinden asla konuşmaz,'' Ey Nefsim elinde olan Allahım '' diyen bir Peygamberin bizler her sözünü emir biliriz,çünkü kurtuluşumuz için gelmiştir aksi bir istikamet ile ateşe düşmemiz için değil...

O sebeble dirki değerli CANAN kardeşim sen hiç tasalanma,dinini öğren ve öyle yaşa bu dünyada ömrümüz malum en fazla 70-80 senedir ve öyle hızlı akıp gitmektedir ki bunu akıl idrak edebilir,soruyorum sana bu 80 senelik ömrünün 20 senesinde Başbakan olup da peygamberinin sözünden çıkmak ahiretde hiç bitmeyecek olan ömrünü etkileyecekse değermi sence dünyada bir hristiyan bir Yahudi gibi yaşamak, bence o bitlisli kadın senin gibi din sevgisi taşısa oda senin gibi düşünürdü,sen yine dinini araştır ve gerekleri gibi yaşa bak dede ve nineciklerimiz çoktan gittiler geldikleri yere demekki bizde gideceğiz o zaman ceplerimizi Allah ve Peygamber emirleri tutmuş kişilerin ecirleri ile doldurup gidelim... HAK TEALA YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN...

canan_18

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
cnn17.tr.gg
O sebeble dirki değerli CANAN kardeşim sen hiç tasalanma,dinini öğren ve öyle yaşa bu dünyada ömrümüz malum en fazla 70-80 senedir ve öyle hızlı akıp gitmektedir ki bunu akıl idrak edebilir,soruyorum sana bu 80 senelik ömrünün 20 senesinde Başbakan olup da peygamberinin sözünden çıkmak ahiretde hiç bitmeyecek olan ömrünü etkileyecekse değermi sence dünyada bir hristiyan bir Yahudi gibi yaşamak, bence o bitlisli kadın senin gibi din sevgisi taşısa oda senin gibi düşünürdü,sen yine dinini araştır ve gerekleri gibi yaşa bak dede ve nineciklerimiz çoktan gittiler geldikleri yere demekki bizde gideceğiz o zaman ceplerimizi Allah ve Peygamber emirleri tutmuş kişilerin ecirleri ile doldurup gidelim... HAK TEALA YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN...

Ve aleyküm selam ve rahmatullahi ve berakatuhu
Gerçekten çok teşekkür ederim Erzurumli abi,keşke en baştan herşey böyle saygı çerçevesi içinde anlatılsaydı,kimsenin kalbinin kırılmayacağı bir şekilde,işte o zaman işler farklı olabilirdi.Haklısın ömür dediğin nedir ki,bir bakmışsın varsın bir de bakmışsın ömrünün son demlerini yaşıyorsun.Buradaki kardeşlerime diyeceğim şu:İslamı hiç ama hiç bilmeyen kardeşlerimiz olabilir,böyle dini sitelere üye olarak kendini geliştirmeye çalışan kardeşlerimiz de olabilir,o yüzden biraz daha uygun şekilde bir şeyler anlatılırsa,paylaştığımız şeyler belki o kişinin İslama,dinine bakışını farklı bir boyuta alabilir.
Allah herkesten razı olsun.Selametle...

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleyküm selam ve rahmatullahi ve berakatuhu
Gerçekten çok teşekkür ederim Erzurumli abi,keşke en baştan herşey böyle saygı çerçevesi içinde anlatılsaydı,kimsenin kalbinin kırılmayacağı bir şekilde,işte o zaman işler farklı olabilirdi.Haklısın ömür dediğin nedir ki,bir bakmışsın varsın bir de bakmışsın ömrünün son demlerini yaşıyorsun.Buradaki kardeşlerime diyeceğim şu:İslamı hiç ama hiç bilmeyen kardeşlerimiz olabilir,böyle dini sitelere üye olarak kendini geliştirmeye çalışan kardeşlerimiz de olabilir,o yüzden biraz daha uygun şekilde bir şeyler anlatılırsa,paylaştığımız şeyler belki o kişinin İslama,dinine bakışını farklı bir boyuta alabilir.
Allah herkesten razı olsun.Selametle...

Arada çok bilgili! arkadaşlar çıkabiliyor..Onların bilgi deryaları o kadar büyük ki bilmeyen birini gördüklerinde yerin dibine sokacak kadar hakaret etmekten kendilerini alıkoyamıyorlar.. Siz onların kusuruna bakmayın.. Beş parmağın beşi bir olmuyor işte.. İnsanlar yanlış bir konu açabilir veya yanlış bir söz söyleyebilir ama bunu gören kişilerin güzelce uyarması gerekir..Tabii bunu anlayabilmekte herkesi harcı değil.. Erzurumli Abiye de teşekkür ederim..Çok güzel izahatlarda bulunuyorsunuz..İnşallah her daim böyle yapıcı olmaya devam edersiniz..Allah razı olsun..

muberra

Kayıtlı Kullanıcı
Herkesten bir ricam var. Ben bu siyeti çok seviyorum,çünkü çok güzel şeyler öğrendim 2 yılı geçkindir. Tartışırken herkes kırıcı olmazsa çok sevineceğim,bu tür kırcı sözleri böyle bir dini sitede okumak beni üzüyor. Kusura bakmayın,kimseyi incitmek için yazmıyorum bunları. Sadece biraz daha dikkatli olalım ve hoşgörülü olalım. Allah en iyisini bilir. Ihtilaflar herzaman olabilir.Geçmişte alimler arasında da olmuştur.Biz iyi niyet elçileriyiz şu fani dünyada. Bunu lütfen unutmayalım...

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Arada çok bilgili! arkadaşlar çıkabiliyor..Onların bilgi deryaları o kadar büyük ki bilmeyen birini gördüklerinde yerin dibine sokacak kadar hakaret etmekten kendilerini alıkoyamıyorlar.. Siz onların kusuruna bakmayın.. Beş parmağın beşi bir olmuyor işte.. İnsanlar yanlış bir konu açabilir veya yanlış bir söz söyleyebilir ama bunu gören kişilerin güzelce uyarması gerekir..Tabii bunu anlayabilmekte herkesi harcı değil.. Erzurumli Abiye de teşekkür ederim..Çok güzel izahatlarda bulunuyorsunuz..İnşallah her daim böyle yapıcı olmaya devam edersiniz..Allah razı olsun..

Esselamu aleykum ENGİN kardeşim,

Allah Tealanın Rızasını gözetmek adına konuşmayı Allah-ü Tealanın sizlere verdiği bilgilerin ilimlerin bizlere ulaşması sonucu öğrendik,kendi başımıza bir hiç olmakla beraber bu siteden ve sitedeki bütün herkesden çok şeyler öğrendim,dinime söven dinimi dahada çok sevdirdi bana,ateistim diyen bana Rabbimi dahada çok sevdirdi,hakkımı yiyen ona bağışladığım hakkım ile nefsimi ezdirdi,bana kafir sin diyen beni çok üzmüş olsada o lafa dayanmam ile çok şerefli hallere kavuştum,sizlerden öğrendiğim Ayet,hadis,dini hikaye ve kıssalarla yoğruluyorum,Allah Teala biliyorya hakkında bilgim olmayan yazılar için bir şey yazmak istemiyorum,çünkü ezbere,kafadan sırf bu konuda benimde yazım olsun,ismim gözüksün diyen nefsim beni ters yollara çekmek için daima uğraşıyor,yazılanları takdir ediyor ve hayranlıkla okuyorum,beğenmediğim birşey olursa kendi nefsime beğenmiyor değilim bu Allah ve Rasulunun sözlerine sünnetlerine ters birşleydir diye beğenmiyorum,en sevdiğim bile olsanız kim olursa olsun onu uyarıyorum,çünkü müslüman kardeşimi sevgi anlayışım onun dünyada da ahirettede azab görmesine mani olmaktır,sadece iki yerde bir arkadaşım için şu sözü kullandım oda yine o kişinin hayrı için bir dua olarak kullandım '' Hayır duamla ıslah olmayacaksan Bed (senin başına kötü bir şey gelsin ama seni dinine Allahına Peygamberine dinin emirlerine ve gereklerine bağlaması için yine hakkında hayır olmasını ve seni yola getirmesini umarak) duam ile ılsah etsin seni rabbim '' dedim,

Hepinizi çok sevmekle beraber,hepiniz için hayır diliyorum Rabbimden,ben Allahım ve Peygamberimin sevmediğini sevmem sevdiğini severim... SELAMLARIMLA...

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum ENGİN kardeşim,

Allah Tealanın Rızasını gözetmek adına konuşmayı Allah-ü Tealanın sizlere verdiği bilgilerin ilimlerin bizlere ulaşması sonucu öğrendik,kendi başımıza bir hiç olmakla beraber bu siteden ve sitedeki bütün herkesden çok şeyler öğrendim,dinime söven dinimi dahada çok sevdirdi bana,ateistim diyen bana Rabbimi dahada çok sevdirdi,hakkımı yiyen ona bağışladığım hakkım ile nefsimi ezdirdi,bana kafir sin diyen beni çok üzmüş olsada o lafa dayanmam ile çok şerefli hallere kavuştum,sizlerden öğrendiğim Ayet,hadis,dini hikaye ve kıssalarla yoğruluyorum,Allah Teala biliyorya hakkında bilgim olmayan yazılar için bir şey yazmak istemiyorum,çünkü ezbere,kafadan sırf bu konuda benimde yazım olsun,ismim gözüksün diyen nefsim beni ters yollara çekmek için daima uğraşıyor,yazılanları takdir ediyor ve hayranlıkla okuyorum,beğenmediğim birşey olursa kendi nefsime beğenmiyor değilim bu Allah ve Rasulunun sözlerine sünnetlerine ters birşleydir diye beğenmiyorum,en sevdiğim bile olsanız kim olursa olsun onu uyarıyorum,çünkü müslüman kardeşimi sevgi anlayışım onun dünyada da ahirettede azab görmesine mani olmaktır,sadece iki yerde bir arkadaşım için şu sözü kullandım oda yine o kişinin hayrı için bir dua olarak kullandım '' Hayır duamla ıslah olmayacaksan Bed (senin başına kötü bir şey gelsin ama seni dinine Allahına Peygamberine dinin emirlerine ve gereklerine bağlaması için yine hakkında hayır olmasını ve seni yola getirmesini umarak) duam ile ılsah etsin seni rabbim '' dedim,

Hepinizi çok sevmekle beraber,hepiniz için hayır diliyorum Rabbimden,ben Allahım ve Peygamberimin sevmediğini sevmem sevdiğini severim... SELAMLARIMLA...

Ve Aleyküm Selam..
Hepimiz birbirimizin paylaşımlarından faydalanarak ilmimizi artırmak için burdayız. Arada beğenmediğimiz yada yanlış gördüğümüz paylaşımlar elbetteki olacaktır ama bunları en güzel şekilde karşımızdaki kişilere anlatarak düzeltmesini sağlamalıyız.. Burası forum ve dolayısıya tartışmalar mutlaka olacaktır..Ve bu tartışmalar sonucunda bizlerde mutlaka bişeyler öğreneceğiz ama bunu en güzel şekilde, kavga etmeden ve en önemlisi hakaret edip kalp kırmadan yapmak gerekiyor.. Bu amaç doğrultusunda hareket etmeye özen gösteriyorum. İnşallah da muvaffık oluyorumdur... İnşallah kardeşlik içinde faydalı paylaşımlarda bulunmaya devam ederiz.. İslamdan aldığımız kardeşlik duygularını tüm yaşantımızda uygulayabilirsek ne mutlu..
Allah bu ortamın oluşmasında katkısı bulunan herkesten razı olsun...
Selam ve dua ile..

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
hadis bilginleri acaba hadis-i şerifi "kadınlar yönetici olmamalı" şeklinde anlamamızımı söylüyor yoksa hepimiz biliyoruzki bir muhtarlık basit bir statü ve bir milletin mukadderatını direkt ilgilendirmez şeklinde mi anlamamız gerekiyor. başka bir ifadeyle hadiste anlatılmak istenen kadınların hiç bir şekilde büyük ya da küçük yönetici olmamasımı yoksa hadiste de geçtiği gibi bir milletin mukadderatını ilgilendiren bir pozisyonda bulunmamasımı??? bilgisi olan arkadaşım cevaplarsa sevinirim... teşekkurler..

muberra

Kayıtlı Kullanıcı
herkesten bir ricam var. Ben bu siteyi çok seviyorum,çünkü çok güzel şeyler öğrendim 2 yılı geçkindir. Tartışırken herkes kırıcı olmazsa çok sevineceğim,bu tür kırcı sözleri böyle bir dini sitede okumak beni üzüyor. Kusura bakmayın,kimseyi incitmek için yazmıyorum bunları. Sadece biraz daha dikkatli olalım ve hoşgörülü olalım. Allah en iyisini bilir. ıhtilaflar herzaman olabilir.geçmişte alimler arasında da olmuştur.biz iyi niyet elçileriyiz şu fani dünyada. Bunu lütfen unutmayalım...

Bunu tekrar etmek istiyorum. Selametle kalın...

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
bu anlattıklarının tamamı senmisin?
maaşallah ne büyük insanmışsın sen be?

ilk yazdığın daha güzeldi.
selametle yazıyordu.
ortalığı bulnadırma şık durmamış engin kardeşim.
bu zırto geçen gün bana yazmadığım birşeyi yazdı iftirasında bulunmuştu.
etmediği hakaret kalmadı.
üstteki yazdıklarına bakanda bu şapşalı evliya zanneder.
yerinde bir hadis yazdı diye nasılda nefsi kabarmış?
kendini övücü cümleler kurup duruyor?
ama nefsi öyle aldatmışki kendisini...
kendisini övdüğünün bile farkında değil!

Evet bu anlattığım kişi benim ama ben senin kim olduğunu da söyleyeyim dur bak sen şusun,mücahit 58,mücahit 5,titrettinhoca,halt,holt şimdide şşşttt,ancak ne varki sen hala kendini ve kimliğini bulamamışsın acilen Allah Teala ya tövbe etmek için nüracaat etmelisin,bu arada dediğim gibi bana kafir demeni,kafir dostu demeni,kafirleri seviyorsun demeni kesinlikle aff ediyorum hakkım ilelebet sana helaldir,ancak ben seni neyle suçladım itham ettim sana nasıl bir kötülüğüm dokundu bana bunu izah edersen sevinirim bir de ben zırtonun ne manaya geldiğini bilmiyorum,acaba hangi dilde bir kelime yine bana kafir diyor olabilirsin zırto diyerek bir de onun manasını ve ne yaptımda zırtoyu hak ettiğimi yaz,aslında gönlüm seninle konuşmaya el vermiyor,korkuyorum küfrüne sebep olacağım için,çünkü sen akıllanmaz uslanmaz gerçektende şu siteye gireyim de insanların arasına nifak sokayım onlara içimdeki kalbimdeki pisliği akıtayım diye düşünen ve uygulayan bir insansın,sahi biz senin kalbinden bize iman nurları feyizleri gelsin istiyorduk,ben hiç görmedim ya göreler varsa beni uyarsınlar bu bana zırto diyen arkadaş enson hangi kardeşimizin sıkıntısı için dua etti,yada hangi hatime iştirak etti, veya hangi hakikati anlatan konuya bir teşekkür etti,yoksa bilmiyormusun? biz bu forum sitesinde bütün bunları yapıyoruz! demek haberin yok senin !!! haklısın nerden haberin olacak burnunu pislikten kaldırmıyorsun ki temiz kokuları alasın,gözlerin çirkinlik aramaktan etrafdaki nurları görmüyor,bırak artık zorlama kimse sevmiyor senin bu sataşmalarını sadece ben değil herkesi kendine zıt kutub ettin.
Ha unutmadan , Haşa biz öyle biri değilizde Allah Teala dilediği kulunu evliya eder,dilediğine de bu adam evliyamı olmuş dedirtir,sen inanmazsın evliyanın varlığına sana ne ki evliyalara küfür eden sen değilmisin bulur getirir o yukarda saydığım isimlerin ile imzanı attığın bütün yazılarını gözüne sokarım bizi yalancı yerine koyuyorsun mücahit 5 ve 58 ile yazarken o mübarek hocan m,islamoğlunu savunurken kendin demedinmi? hocama laf demeseydiniz bizde büyük din alimlerine küfür etmezdik diye? ne çabuk unuttun bu sözleri,bak mevla bize unutturmuyor,sen demedinmi İmamı Azam nasıl bir içtihat yapmış ki millete kumar oynamayı helal gösteriyor bu nasıl içtihat diye? biz de sana demedikmi beğenmiyorsan alma ama hakkında kötü konuşma diye?... seni anlamak gerçekten çok zor yaptın yine yapacağını,Hak Teala seni ıslah etsin diyeceğim ama senin de gayret etmen gerekmezmi???????

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
erzurumli kafana birşeymi düştü senin?
ben titrettin hocada değilim.holtta.
ama diğer dediklerin benim.
sende yalancısın,aynı zamanda müfterisin.
hala yaptığın şeyleri anlatma derdindesin.övün övün nereye kadar?
ben imam hanefi ra ye bişey demedim.
haşa ne haddime.
titrettin kimse git şikayetini ona et.
titrettin seni bayağı titretmiş anlaşılan.
ki önüne geleni titrettin olarak görüyorsun.
titrettin kim bilmiyorum ama helal olsun ona.
seni baya titretmiş :)
bu arada burada insanlara şirin görünmeye çalışan riyakarın biri olduğun apaçık ortada.
yalancı herif.
Allah senin gibi riyakar yalancı müfterileri ıslah etsin.

Kardeşim ben yalancı isem eğer bütün bu ismini saydığım kişilerin aynı IP adresi ile girip girmediklerini elbette site sahipleri bilirler ve kimseye iftira atmaktanda Allah Teala ya sığınırım ve yine diyorum sana ben ne yaptımda bana riyakar,yalancı gibi yakıştırmalar atıyorsun ayrıca site sakinleri sizlere sesleniyorum, ALLAH AŞKINA SÖYLEYİN ,ben kimseye peygamberim bana inanın dedimmi? yada ben mehdiyim dedimmi,yada ben evliyayım Allah dostuyum dedimmi? yada içtihat sahibiyim dedimmi? yada hocayım dedimmi? yada bana abi diyin dedimmi? en büyüğünden en küçüğüne kadar saydım soruyorum ey insanlar sizlere hayır duasından başka bir şeyim dokundumu? yalan bir sözümü gördünüzmü ,bir hatamı ,yada birinizin kalbini haksız yere kırdımmı? hakkınızı gasp ettimmi? CEVAP VERMEZSENİZ GİDECEĞİM BU SİTEDEN,SİTE YÖNETİMİ BİR EL ATIN BU İŞE CANIM ÇOK SIKILIYOR!!!!!

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim ben yalancı isem eğer bütün bu ismini saydığım kişilerin aynı IP adresi ile girip girmediklerini elbette site sahipleri bilirler ve kimseye iftira atmaktanda Allah Teala ya sığınırım ve yine diyorum sana ben ne yaptımda bana riyakar,yalancı gibi yakıştırmalar atıyorsun ayrıca site sakinleri sizlere sesleniyorum, ALLAH AŞKINA SÖYLEYİN ,ben kimseye peygamberim bana inanın dedimmi? yada ben mehdiyim dedimmi,yada ben evliyayım Allah dostuyum dedimmi? yada içtihat sahibiyim dedimmi? yada hocayım dedimmi? yada bana abi diyin dedimmi? en büyüğünden en küçüğüne kadar saydım soruyorum ey insanlar sizlere hayır duasından başka bir şeyim dokundumu? yalan bir sözümü gördünüzmü ,bir hatamı ,yada birinizin kalbini haksız yere kırdımmı? hakkınızı gasp ettimmi? CEVAP VERMEZSENİZ GİDECEĞİM BU SİTEDEN,SİTE YÖNETİMİ BİR EL ATIN BU İŞE CANIM ÇOK SIKILIYOR!!!!!

Ben kötü bir yazınıza rastlamadım..Hep yapıcı konuşmalarınıza şahit oldum.. Allah sizden razı olsun.. Ama bakın şuan hataya düşüyorsunuz.. Demekki tartışmanın içine girmek böyle bişey... Uymayın lütfen..Herkes birbirini tanıyor..
Mücahid lütfen sende uzatma..Seni hep gözümde iyi canladırdım.Bırak öyle kalsın olu mu..
Selam ve dua ile..

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
He bu arada titrettin mücahid değildir. Olsa hemen anlardık. O zaten kendini pek saklamıyor..

muberra

Kayıtlı Kullanıcı
est.kalp kırmak olmadı benim açıdan en azından,güzel paylaşımlarınız oldu hep,sakin olun,dua edin sadece,Allah mutlaka yardımcı olacaktır,o haklının yanındadır.
Haklıyı Allah bilir tabi. Ama siz kendinizden eminseniz hiç ama hiç üzülmeyin
Ayrıca diğer kardeşim de lütfen sizde sakin olun,biz Allah rızası için bildiklerimizi paylaşmak bilmediklerimizi öğrenmek için burdayız. Lütfen tartışarak şeytanı sevindirmeyin kardeşler

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt