Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sizleri bıktırdığımı düşünmeye başladım...Efendim...; (1 Kullanıcı)

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
keşke çevrimiçi olsaydınız şuan.söylemek istediğim şeyler var.aslında bana mail yoluyla ulaşın dememdeki gayelerden biri bu konuyla ilgiliydi yani serzenişte bulunduğunuz konuyla ilgili.bilmem anlatabildimmi.tabiki karar sizin.teşhiir olmak istemiyorsunuz.saygı duyuyorum buna.ama burdan açıkca yazmak zor oluyor....

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
2000 yılında emekli olmuştum ancak çalışma ve hizmet aşkım sönmemiş ...faydalı olmak için fırsat arıyordum...Bir firma beni çalışmak üzere çağırmıştı...
Giderek görüşme yaptım...Üst düzey yönetici olarak beni istiyorlardı...Bende BİLEN e danıştım ...girme buyurul du...ancak çok ısrar ettim gir çalış buyruldu...
İşe başladım ve üç gün çalıştıktan sonra ki o esnada kendimi çok büyük bir deryada sanmıştım..Sekreterler..itibar nerede ise yemek altın tepside sunuluyordu...
üçüncü günü sonunda BİLEN tarafından bana derhal işten çık ...zarar göreceksin buyuruldu...Tabi ki o gün işe gidip vedalaşıp işten çıktım...
Gerçekten sonradan anladım ki büyük tuzaktan kurtulmuştum...
Allah C.C. na hamd olsun...

O geldi aklıma...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Neyse...Hani Kur'an-ı Kerim de Allah C.C. bizlere kıssa olarak aktarıyor ya...

18- KEHF SÛRESİ

Bismillâhirrahmânirrahîm.

65. Derken kullarımızdan bir kul buldular ki, biz ona katımızdan bir rahmet vermiş, kendisine tarafımızdan
bir ilim öğretmiştik.

66. Mûsâ ona, “Sana öğretilen bilgilerden bana, doğruya iletici bir bilgi öğretmen için sana tabi olayım
mı?” dedi.
67. Adam, şöyle dedi: “Doğrusu sen benimle beraberliğe asla sabredemezsin.”
68. “İç yüzünü kavrayamadığın bir şeye nasıl sabredebilirsin?”
69. Mûsâ, “İnşaallah beni sabırlı bulacaksın. Hiçbir işte de sana karşı gelmeyeceğim” dedi.
70. O da şöyle dedi: “O hâlde, eğer bana tabi olacaksan, ben sana söylemedikçe hiçbir şey hakkında
bana soru sormayacaksın.”

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
24- NÛR SÛRESİ

34. Andolsun, biz size açıklayıcı âyetler, sizden önce gelip geçenlerden bir misal ve Allah’a karşı
gelmekten sakınanlar için bir öğüt indirdik.

35. Allah, göklerin ve yerin nurudur. O’nun nurunun temsili şudur: Duvarda bir hücre; içinde bir kandil,
kandil de bir cam fânûs içinde. Fânûs sanki inci gibi parlayan bir yıldız. Mübarek bir ağaçtan, ne
doğuya, ne de batıya ait olan zeytin ağacından tutuşturulur. Bu ağacın yağı, ateş dokunmasa bile
neredeyse aydınlatacak (kadar berrak)tır. Nur üstüne nur. Allah, dilediği kimseyi nuruna iletir. Allah,
insanlar için misaller verir. Allah, her şeyi hakkıyla bilendir.

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
39- ZÜMER SÛRESİ

71. İnkâr edenler grup grup cehenneme sevk edilirler. Cehenneme vardıklarında oranın kapıları açılır ve
cehennem bekçileri onlara şöyle derler: “Size içinizden, Rabbinizin âyetlerini size okuyan ve bu
gününüze kavuşacağınıza dair sizi uyaran peygamberler gelmedi mi?”
Onlar da, “Evet geldi” derler.
Fakat inkârcılar hakkında azap sözü gerçekleşmiştir.

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
61- SAFF SÛRESİ

Bismillâhirrahmânirrahîm

8. Onlar ağızlarıyla Allah’ın nurunu söndürmek istiyorlar. Hâlbuki kâfirler istemeseler de Allah nurunu
tamamlayacaktır.

9. O, kendisine ortak koşanlar hoşlanmasa da, dinini bütün dinlere üstün kılmak için peygamberini
hidayet ve hak din ile gönderendir.

10. Ey iman edenler! Sizi elem dolu bir azaptan kurtaracak bir ticaret göstereyim mi size?
11. Allah’a ve peygamberine inanır, mallarınızla ve canlarınızla Allah yolunda cihat edersiniz. Eğer
bilirseniz, bu sizin için çok hayırlıdır.

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
66- TAHRÎM SÛRESİ

8. Ey iman edenler! Allah’a içtenlikle tövbe edin. Umulur ki, Rabbiniz sizin kötülüklerinizi örter,
peygamberi ve onunla birlikte iman edenleri utandırmayacağı günde Allah sizi, içlerinden ırmaklar
akan cennetlere sokar. Onların nurları önlerinden ve sağlarından aydınlatır,
gider. “Ey Rabbimiz!
Nûrumuzu bizim için tamamla, bizi bağışla; çünkü senin her şeye hakkıyla gücün yeter”
derler.

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
9- TEVBE SÛRESİ

32. Allah’ın nurunu ağızlarıyla söndürmek istiyorlar. Oysa kâfirler hoşlanmasalar da Allah, nurunu
tamamlamaktan başka bir şeye razı olmaz.

33. O, Allah’a ortak koşanlar hoşlanmasalar bile dinini, bütün dinlere üstün kılmak için, peygamberini
hidayetle ve hak dinle gönderendir.

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Arar insanlar...İnsanı Kamil...Kamili Mürşid... Müceddid veya Mehdi...veya İsa A.S. 'ı...
Sanırlar ki yok olmuş Allah C.C. nun Muhammed Mustafa A.S. 'a nakşettiği NURU...
Bilmezler ki o NUR aydınlatır her yeri...
Bilmeden cephe alırlar...

Neyse olsun...

Sevenlerimden hoşnut olarak ...sevneyenlerim hakkında yorum yapmadan...

Bu garip...yakais...ilka veya en-sonebi...için ayrılık vakti geldi...
Allahaısmarladık....

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
gidemezsin Can , gidemezsin... aşkı yerlere bırakıp gidemezsin
tamamla... artık tamamla ...bitsin dersin, sonsuzluk yolcusuna tamamlan dersin
ne söz biter, ne aşk biter alınma artık yeter! sözün durdugu noktadayım
ne sorsam? bile bilmiyorum ne önemi varki?
şüphe mi ? Allah korusun .. hakikat ortada apaçık dururken , gündüz gibi görünürken ne sorayım?
ne yapayım? nerden başlıyayım? bilmiyorum
aşkı içimde tutamıyorum, onun adını duysam sessiz kalamıyorum ... haykırmak istiyorum ama anlamayanların yanında söylemek
istemiyorum... susmak ne zordur bilirmisin?
ben sustum, ben gizledim için için yanmışım haberim yok
şimdi çare? ne yapacagım? susma der ama bilmiyorum ...gördüğüm herşey Allah'ı hatırlatırken nasıl susayım
Can... de ben ne yapayım?
Aşk gizlenmezmiş ki , hem niye gizliyeyim? Allah var der geçerim
Cennette gibiyim ama yine de korkuyorum... geçmiş hatalarımdan , gelecek hatalarım olursa?
Anda ? sorun yok elhamdulıllah
gitme Can .. gitme biraz ferahlanayım
Rabbimin güzelliğinden bahset ferahlanayım...

Ne güzeldir O'ndan'c.c bahsetmek ... lütfen gitmene hep sessi kaldım, imtihan dedim belki Rabbim beni sınar
olmaz demedim... Ben sadece Rabbime gitmek isterim
anlat anlat bilelim, öyle susamışım ki ... çöllerde gibiyim ... ne olur bir damla su desem?
Allah rızası için vermez misin?

nazlı ceylan

Kayıtlı Kullanıcı
Hocam yazılarınızı bir kişi bile okusa bir anlık bir gafletten sakınmasına vesile olsa bile yeter, herkes her dakika her konuya ilgi gösteremiyor gözden kaçabiliyo bazı konular bunda alınganlık yapmamalıyız bence.

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
İşte insana güvendiysen çekti gitti , hani sorularıma yanıt verecekti???
Yok Allah 'a güvendim O c. c lu ne beni terketti ne de yalnız bıraktı , ne de ben bilirim diye azarı bastı:a21:
Ne yapalım? yalnızdım zaten, zaten kimseye sormaya halim yok, sabırla bekleyeçeğim Allah büyüktür elbet bir bilen , bir tebiye eden karşıma
çıkarır...
zor beklemek... ne apalım var mı kader de terketmek?
Sabıra dayan gülüm (teşekkür ederim) kalbim de olmasa güzel bir söz duymaya hasretim
olsun bakalım ezilelim, sahi tohumu ekince bende ezdim daha sağlam çıkıyor
Rabbim hayırla tamamla, sabır

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
İşte insana güvendiysen çekti gitti , hani sorularıma yanıt verecekti???
Yok Allah 'a güvendim O c. c lu ne beni terketti ne de yalnız bıraktı , ne de ben bilirim diye azarı bastı:a21:
Ne yapalım? yalnızdım zaten, zaten kimseye sormaya halim yok, sabırla bekleyeçeğim Allah büyüktür elbet bir bilen , bir tebiye eden karşıma
çıkarır...
zor beklemek... ne apalım var mı kader de terketmek?
Sabıra dayan gülüm (teşekkür ederim) kalbim de olmasa güzel bir söz duymaya hasretim
olsun bakalım ezilelim, sahi tohumu ekince bende ezdim daha sağlam çıkıyor
Rabbim hayırla tamamla, sabır

Rabbim herşeyi en iyi bilendir kardeşim...
SABIR da herşeyin ilacı inşallah...
Selam ve DUA ile...

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
saygıdeğer ensonebi.....
yine bir anlık kızgınlık belki çekip gittiniz.......
yazılarınızdan öğrendiklerimiz için allah razı olsun sizden ..bu gün nedense sizin yokluğunuz acıttı içimi...
mevam neylerse güzel eyler ....
diyoruz..hakkımızda hayırlısı olsun inşaallah..

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Ey gönlü ve sözü güzel İNSAN... hani diyoruz ya ...bana bir kelime öğretenin kölesi olacaktık...
Hani İLİM Çin dede olsa gidip alacaktık...
Hani Allah C.C. nun ve Muhammed Mustafa A.S. 'ı çok ama çok sevecektik...
Demek özde olmak gerekirmiş...
en-sonebi şaşkın İLME ve aşk 'tan kaşığı çekmek ne zor bir şey...
Anlamakta zorluk çekiyor...
Aslında hiç dönmemek idi murat ama o aşk ki MEVLA .... MEVLANA ya çeviriyor insanı...

En zoru ise bu hak ettiğimize sebep olanların mutlu gülücükleri üzüyor bizi...

Hiç kimse sevmesin bana ne , Allah C.C. aşkı ...Muhammed Mustafa A.S. sevdası ...Kur'an-ı Kerim sevgisi ve sizin gibi birkaç arkadaşımızın yüreğinin titremesi yeter bize...

İnada sevmek gerek o sevmeyi unutan arkadaşları da galiba ...Allah C.C. hatırına neyse...
Allah 'ım C.C. af et istisna yapıp ... sözü yutup bu satırı yazdığım için...

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
saygıdeğer büyüğüm......
neden dönmeyecekmişsiniz...eminim diğer arkadaşlarda yokluğunuzu yadırgıyorlardır..
bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olunmaz mı olunur....olurum....
bende bu pişmanlık bende bu cahillik bende bu mevlaya olan utancım olduğu müddetçe öğreten herkese köle de olurum kul da....
bilgiye açlığın ,susuzluğun olduğu her yerde siz değerli büyüklerimizn yokluğu beli olur...

hakkınızı helal ediniz....tekrar yeni konularda buluşmak umuduı ile ALLAH A EMANET OLUNUZ....

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Lazım insana .... OKU' mayı öğretecek mutlaka...

Okuyacağını nasıl okuyacağını anlamadan ....
Olur mu hiç OKU 'ma layığı ile ...o zaman ...

Yoksa Okudum der de ...sanki okumuş gibi ancak heyhat desisede gezer her an ...inan...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Oku 'mayı öğreten Allah C.C. na Hamd ve şükretmek gerek daima ...
Öğretmese idi...
Ne OKU yacaktık...nasıl okuyacaktık o zaman...

Öğreten öğretir okumayı sanki...

NAKIŞ işler gibi...

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
yaaa ne demeli bilmiyorum sustum gidişinizin ardından.gelmesi allahtansa gitmeside allahtan dedim.eğer ondan öğreneceklerimiz varsa nasibimizde döner geri dedim.iyiki burdasınız özledik sizi,hoşgeldiniz sefalar getirdiniz...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Hamd ve Şükürler olsun Allah C.C. na ...
O NUR 'u yaratmasa idi...
O NUR 'u ADEM A.S. teslim etmeseydi...
İNSAN 'ı Esması ile süsleme se idi...
O Nur 'u ; Adem A.S. dan Muhammed Mustafa A.S. 'a ve bu güne ...gelecek günlere lütfetme se idi ne olurdu halimiz...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt