Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

---SİZDE EKLEYİN BİR HADİS- ŞERİF--- (4 Kullanıcı)

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
ÜMMETİMİN EN HAYIRLILARI ONLARDIR Kİ, GÖRÜLDÜKLERİ VAKİT ALLAH HATIRLANIR, ZİKROLUNUR.

bu hadis bir ayetin tefsiridir
'Allah dostları: onlara korku yoktur ve onlar da üzülecek değiller '
ayeti inince sahabeyi kiram r.anhum sormuşlar :ya Resulallah sav Allah dostları kimdir diye 'onlar göründükleri zaman Allahı hatırlatan kimselerdir ,
güneş onlar için ışık verir ,yeryüzü onlar için yeşerir..diye buyurdular.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
hadisler102006110214918xf6.jpg

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı
Ebû Hureyre´den:

Peygamberimiz şöyle buyurmuştur:

- Zenginlik mal çokluğundan ibaret değildir. Gerçek zenginlik, ancak nefsin (gönlün) zengin olmasıdır.
(Buharî)

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı
Ey insanoğlu, sen bana dua ettiğin ve rahmetimden ümitlendiğin sürece, sende meydana gelen günahlara rağmen, seni bağışlar ve hiç te onlara aldırış etmem.

Ey Âdemoğlu! Günahların yerle gök arasını kaplıyacak bir çokluğa ulaşsa bile, bunların ardından benden af dilersen, hiç aldırmadan ben seni bağışlarım.

Ey Âdemoğlu! Bana yer dolu günahlarla gelsen dahi, sonra bana hiçbir şeyi ortak (şirk) koşmadan huzuruma çıksan, hiç şüphesiz seni, yer dolusu bağışlanma ile karşılarım."

(Tirmizi)

ekremeee

Kayıtlı Kullanıcı
insanlara merhamet etmeyene allahta merhamet emez

a.e.o

hayata dair

Kayıtlı Kullanıcı
Mümin, bütünüyle faydadan ibarettir. Birlikte yürüdüğünde, sana (güzel şeyler anlatıp) fayda verir. Kendisine akıl danıştığında, (en doğru ve gerekli bilgiyi verip) sana yararlı olur. Ortaklık kurduğunda (hainlik düşünmez) sana kazanç sağlar. O, her şeyiyle, her işinde (tepeden tırnağa) faydadan ibarettir.
Hadis-i Şerif (Ebu Nuaym)
ALLAH'A EMANET OLUN İNŞ.

hayata dair

Kayıtlı Kullanıcı
İbni Ömer radıyallahu anhümâ'dan rivayet edildiğine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem hayatının sonlarında cemaate yatsı namazını kıldırıp selâm verdikten sonra şöyle buyurdu:
"Bu geceyi görüyorsunuz ya! İşte bu geceden itibaren yüz sene sonra bugün yeryüzünde olanlardan hiç kimse hayatta kalmayacaktır."

Buhârî, İlim 41, Mevâkît 20, 40; Müslim, Fezâilü's-sahâbe 217

hayata dair

Kayıtlı Kullanıcı
-Beş günah vardır ki,keffareti yoktur.Bunlar; Allaha şerik koşmak,bi-gayri hakkın adam öldürmak,mümine bühtan ve iftira etmek, muharebe günü kaçmak ve yalan yere yemin ile hakkı iptal etmek.(Hadis-i Şerif)

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı
Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki : "Aziz ve celil olan Allah buyurmuştur ki: "Kulum, beni andığı ve dudakları benim için kımıldandığı an ben kulumla beraberim."

Kütübü sitte

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
İbnu Ömer (radıyallahu anh) anlatıyor: Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Allah'ın en ziyade sevdiği isimler Abdullah ve Abdurrahman'dır."

Müslim, Âdâb, 2, (2132); Ebu Dâvud Edeb 69, (4949); Tirmizî, Edeb 64, (2835).

Yeni

Kayıtlı Kullanıcı
islam güzel Ahlaktır.

EL_ENSARİ

Kayıtlı Kullanıcı
Seleme İbnu Nüfeyl el-Kindî (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki:

"Ümmetimden bir grup, hak yolunda mücadeleye (hiç ara vermeden) devam edecek, da, onlar(la mücâdele sebebi) ile bazı kavimlerin kalplerini saptıracak ve bunlardan (alınanlarla) onların rızkını sağlayacaktır, bu hal kıyamet gününe, 'ın va'dinin gelme anına kadar devam edecektir. Atın, kıyamete kadar alnında hayır bağlıdır. Rabbim bana, aranızda kalıcı değil, gidici olduğumu, ruhumu kabzedeceğini, sizin de beni, (birbirinizin boynunu vuran gruplar olarak) takib edeceğinizi bildirdi. Sakın birbirinizin boynunu vurmayın. Mü'minlerin (fitne sırasında emniyette olacakları) asıl yerleri Şam'dır."

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
İbnu Ömer radıyallahu anhüma anlatıyor: "Resulullah aleyhissalatu vesselâm ile birlikte idim. Ensardan bir zat gelerek Aleyhissalâtu vesselâm'a selam verdi. Sonra da: "Ey Allah'ın Resülü! Mü'minlerin hangisi en faziletlidir?" diye sordu. Aleyhissalâtu vesselâm: "Huyca en iyisidir!" buyurdular. Adam: "Mü'minlerin hangisi en akıllıdır?" diye sordu. Aleyhissalâtu vesselâm: "Ölümü en çok hatırlayandır ve ölümden sonra en iyi hazırlığı yapandır. İşte bunlar en akıllı kimselerdir" buyurdular."

Kütüb-i Sitte

TeveKKul

Kayıtlı Kullanıcı
"Ne yaparsan onun karşılığını göreceksin."

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Ebu Sa'îdi'l-Hudri (R.a) anlatıyor: "Resülullah (S.a.v) buyurdular ki: "Kim Allah Teâla hazretlerinin rızası için bir derece tevazu izhar eder (alçak gönüllü) olursa, Allah, onu bu sebeple, bir derece yükseltir. Kim de Allah'a bir derece kibirde bulunursa, Allah da onu bu sebeple bir derece alçaltır, böylece onu esfel-i safilîne (aşağıların aşağısına) atar."

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Hz. Enes (radıyallâhu anh) anlatıyor: "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Âdemoğlu için iki vâdi dolusu mal olsaydı, mutlaka bir üçüncüyü isterdi. Âdemoğlunun iç boşluğunu ancak toprak doldurur. Allah tevbe edenleri affeder."

Buhârî, Rikâk 10; Müslim, Rikak 116, (1048); Tirmizî, Zühd 27, (2338).

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt