Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sıkıntı Ve Üzüntü İçin Dua (1 Kullanıcı)

nermin.demir

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm.Allah razı olsun.Emeğine sağlık.Ne kadar güzel olmuş.Mümkün mertebe yapmaya çalışıyorum.Allah kabul etsin.

BULENT TUNALI

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.bilsankimya.com
"Gece yarısında semânın kapıları açılır ve bir münâdî şöyle seslenir: "Hiç duâ eden var mı, icâbet olunsun, bir şey isteyen var mı verilsin, bir sıkıntıda olan var mı kurtarılsın. Her hangi bir duâ ile duâ eden hiç bir müslüman yoktur ki Allah Teâlâ ona icabet etmiş olmasın. Ancak şehveti için koşan zinâkâr kadınla ayyaş ve işret ehli müstesna. " (2)

Üç kişi vardır ki onlar İblis'den ve askerlerinin şerrinden masûndurlar:
1- Gece ve gündüz Allah'ı çok zikredenler,
2- Seher vakitlerinde istiğfar edenler,
3- Allah'ın haşyetinden ağlayanlar." (5)
SELAMÜN ALEYKÜM.ALLAH RAZI OLSUN.ALLAH CÜMLEMİZİ SEHER VAKİTLERİNİ GANİMET BİLİP FAYDALANAN KULLARINDAN EYLESİN SELAM VE DUA iLE

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
İmam-ı Hüseyin in Kalbindeki Ok

İmam-ı Hüseyin in Kalbindeki Ok

Aşura gunu imam Huseyin'(as)in kalbine ok saplandiginda okudugu dua:

Bismillahi ve billahi ve ala milleti Resulillah.(Allahin adiyla, Allahi anarak, Allahin yolunda ve Resulullahin dini uzere dunyadan ayriliyorum).

Sonrada basini gokyuzune kaldirarak soyle nida etti:

"Allahim, Sen iyi biliyorsun; bunlar oyle bir kimseyi olduruyorlar ki yeryuzununde ondan baska peygamberin bir torunu yoktur"

Daha sonra oku arkadan cikardi ve kan oluk gibi disari akmaya basladi. Imam Huseyin (as) kaniyla elini doldurup onu gokyuzunu serperek soyle buyurdu:

"Allahim! ölumu bana kolay kil"

ikinci kez avucunu kanla doldurup onu yuzune basina serperek soyle buyurdu:

"Allah ve Resuluyle boyle gorusmek istiyorum"

"Ey Allahin kullari! Allahtan korkun, dunyaya karsi ihtiyatli davranin; eger butun dunya bir kisiye kalacak veya bir kisi orada surekli kalacak olsaydi, peygamberler baki kalmaya daha layikti, rizalari celbedilmeye daha evla ve boyle bir hukme daha uygun olurlardi. Ancak Allahu teala dunyayi fani olmak icin yaratmistir; yenileri eskir, nimetleri zail olur, sevinci ise kararir. Dunya engebeli bir menzil ve gecici bir evdir. Oyleyse ahiretiniz icin azik toplayin; en guzel azik ise sakinmaktir. Allahtan sakininki kurrtulusa eresiniz.
Ey insanlar! Allahu teala dunyayi ehlini halden hale sokan, fena ve zeval yurdu kildi. Aldanan kimse , dunyaya aldanan ve bedbaht kiside ona bagli olan kimsedirr. O halde sakin bu dunya sizi aldatmasin. Dunya kendisine itimat edenin umidini kestigi gibi, tamah edenlerin de umudunu bosa cikarir..​

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
şeytan ve cinlerin kahrı için dua

şeytan ve cinlerin kahrı için dua

Bismillahirrahmânirrahîm

Euzü bi kelimatillahit tammatilleti la yücavizühünne berrün ve la facirun min şerri ma zerae filardı ve min şerri ma yahrucü minha ve min şerri maya'rucü fis semai ve ma yenzilü minha ve min şerri külli tarikın illa tarikan yatruku bi hayrin ya rahman

ALINTI

Gülüşü Yaralı

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.facebook.com
Şeyh Ahmed Yasinin çok özel duası

4073.jpg

İsrail geçen hafta cumartesi gününden beri Gazze'de insanlığın kanını donduran katliamlara imza atıyor.

Önce füzelerle vurduğu sivil halkı şimdi de karadan başlattığı askeri hareketle evlerinde katleden İsrail'e dünyanın herhangi bir yaptırımda bulunmamasından öteye bazı Müslüman ülkelerin de sessiz kalması tepkilerin odağı olmuş halinde.

İşte tam bu noktada akıllara İsrail'in sabah namazında giderken füzeyle şehit ettiği Şeyh Ahmet Yasin'in Filistin halkı için yaptığı dua akıllara geldi. 8 Aralık 1987'de başlayan ilk intifadanın başlamasına öncü olan Hamas'ın efsane lideri Yasin, duasında, İsrail'in katliamları karşısında ümmetin sessizliğini Allah'a şikayet etmişti.

Evlerin füze yağan Gazze'lilerin feryat ve figanlarının yer aldığı görüntüler eşliğinde verilen bu dua, İsrail'e akışı sessiz ve cılız kalan başta Arap dünyası ve Filistin'in kapı komşusu Mısır'a cevap verir nitelikte.

İşte o dua, İsrail'in 9. gününe giren Gazze çıkarmasında yeniden dillerde.

Gazze istilasında İsrail'in vahşet politikasını en ince ayrıntısına kadar yansıtan ÜLKE TV de dünkü ana haber bültenini Şeyh Ahmet Yasin'in, "Bizler direndik, ileri atıldık ve kaçmadık" sözleri ile başlayan duasıyla kapattı.

HABER 7

Gülüşü Yaralı

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.facebook.com
'Bugün fırsattır; O'na dua edelim'..

4059.jpg

Nihal Bengisu Karaca'nın yazısı

1 Ocak duası...

Dua, ihtiyacımızın giderilmesi için kullandığımız bir araç değildir. Aksine, ihtiyaçlarımız dua etmemizi sağlamak için yaratılmış araçlardır.
Yeni yılın ilk günü de, azami beklenti içinde olduğumuz gündür. On gün sonra geçer. Fırsat bu fırsat o zaman. Bugün, iğneden ipliğe her şeyi sadece O'ndan isteyebileceğimizi hatırlama ve bütün arsızlığımızla isteme günü olsun. Hadi isteyelim...

Allah'ım, 2009'da bana, sevdiklerime, dostlarıma ve bizatihi düşmanlarıma, 'huzur' ver. Ama ben dahil hiçbirimizi huzur içinde gevşeyip tembelleşenlerden etme.

Ben konfor severim Allah'ım, sıcak severim en çok. Sıcak su, sıcak ev, sıcak havlu. Bunların neye mal olduğuna, ne pahasına bunlara sahip olduğumuza ilişkin bir vicdan azabından mahrum etme bizi. Ve dahi, bütün bunlar olmadan yaşama kudreti ver ki, sıra bunları yoksullarla paylaşabilmeye geldiğinde, o gün geldiğinde, hızla başka argümanlar geliştirip geri geri seğirtmeye kalkan kofti adamlardan olmayalım.

Dünyanın zavallı bölgelerindeki işgalcilere 'sağduyu' ve 'merhamet' ver; ve kendi küçük hayatlarımızda işgalci olmaktan koru bizleri. İşgalcinin rasyonalizasyon mekanizmasını çökert. Gerekiyorsa bizimkini de. Kimse 'işgal ettim çünkü bana ihtiyaçları var' diyemesin.

Uyanık görünümlü ahmaklardan, zeki görünen sıradanlardan, marjinalim numaraları çeken ahlakçılardan, muhafazakâr görünümlü puştlardan ve demokrat geçinen faşistlerden korunmamızı sağlayacak dedektörler ihsan eyle. 2009'da insan sarrafı olalım.

Mutsuzluğun büyüğü ile küçüğüne maruz kalmak arasında bir tercih yapma şansımız varsa, avantajlı seçeneğin yanına ışıklı oklar serp. Kör gözümüz görsün...

Tutarlılık kaygımız için ölçüler ihsan eyle. Emrettiğin şeylere uyabilmemizi, yasaklarından kaçınabilmemizi sağlayacak kadar donanımlı kıl.

2009 hidayete erenlerin yılı olmayacaksa eğer, hidayeti yüzyıllar kadar eski olanların inançlarının arttığı bir yıl olsun.

Geçen gün bir adam akrabasının 11 yaşındaki oğlunu öldürdü ve parçalara ayırdı. Üç çocuk bayramda el öpme bahanesiyle kapısını çaldıkları 45 yaşındaki bir kadına tecavüz edip, parasını çaldı. Gazeteler kendi kanından gelen çocuklarla ensest ilişki kuran, onlara tacizde bulunan yetişkinlerin haberleri ile doldu taştı: Allah'ım, 'insan'a neden bu kadar çok saygı duyduğunu anlamamı sağla.

2009, başörtülü olduğum ama çarşaflı olmadığım için, Türk olduğum için ve Türklüğümü bir kibir vesilesi haline getirmediğim için, alt sınıfın dertleriyle kaygılandığım için ve fakat sonuçta bir yeni orta sınıf ferdi olduğum için, demokrat olduğum ama neo-liberal olmadığım için, yurtsever olduğum ama ulusalcı olmadığım için, kadın olduğum için ve pek hanım pek anne bir kadın olamadığım için özür dilemek zorunda kaldığım bir yıl olmasın...

2009 sadece senden özür dilediğim bir yıl olsun. Ziyadesiyle 'şükrettiğim' bir yıl...

Beni ne olduğu çok açık olan zalimlerden ve insafsızlardan olduğu kadar, 'merhamet' ettiği için mikrofon uzatanlardan da uzak tut.

Mağduriyeti bir uzmanlık alanı haline getirmiş olanlarla sahiden mağdur olanları ayırabilmemi sağla.

Global krizi, bu son derece sert finansal çarpışmayı kolay atlatmamızı sağlayacak maddi manevi hava yastıklarıyla donat her yanımızı.

Hava yastığı demişken, 2009'da bol bol kilo verelim istiyorum.

2009'da enerjimiz, sevgimizi ve emeğimizi hak eden insanlara gitsin, nankörlük ve vefasızlık illetiyle zelil olmuş ruhlara değil...

Hayatımızı, maneviyatımızı, zevklerimizi ve iyiliklerimizi artıracak, geliştirecek kimselerle/ kitaplarla/ mecralarla tanıştır bizi. 'Bir kitap okudum hayatım değişti' cümlesini kurmak için yıllardır beklediğim kitabı bu yıl bulmak istiyorum.

Bunlara layık değilsem, üzerime daha çok iş yık. Ki, nerede uyandığımı bilemeyecek kadar meşgul, hayatım üzerinde düşünemeyecek kadar yoğun olayım. Amin

Zaman

115544

Kayıtlı Kullanıcı
Zulme karşı....yapabileceklerimiz...

Zulme karşı....yapabileceklerimiz...

Şuandan itibaren her müslüman en az;
1 defa Fetih suresinin tamamını okumalı
1001 defa Kamer Suresinin 45. ayeti
170 defa ayetel kürsü 170. sonunda son ayeti 71 defa tekrarlamalıyız
135 defa Fatiha Suresi, besmele birleşecek ,
836 defa Fatiha suresindeki 4. ayet
En çok 313, en azida 19 defa ortalama 66 veya 99 defa tövbe suresi 40. ayet

Ve ayrıca toplu halde Duasını canlı yayında ulemaya yaptıracağız. Okuyanlar bu yazımızın sonuna ileti/yorum olarak okuduklarına dahil bilgi verirlerse sayısınca duasıda yapılır inşaallah.

burakcndn

Kayıtlı Kullanıcı
Din Öğretmeni Hz.İdris 'in ^HAYATINI ARAŞTIRIN ^ Dedi.. :a27::a40::a06:

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt