Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sıkıntı Ve Üzüntü İçin Dua (1 Kullanıcı)

mehtap0013

Kayıtlı Kullanıcı
big]Rabbim! kalbimi tut,
etrafımı saran uçurumlara düşmemem için,
düşüncelerin oluşturduğu bilinmezlik denizinde kaybolmamam için,
nefsimin ve şeytanın gönlümü esir almaması için,
ellerimden tut Rabbim.
Rabbim!geçici ve boş şeylerle yorulan kalbimi Sevginle doldur
her şeye Senin sevginle bakabilmeyi öğret.
amin amin amin Allah'ım!

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Selamünaleykum...

Selamünaleykum...

Ana gibi YÂR olmaz....:a15:
Ana-baba duası kabul olunan dualardandır...

Allah CC. razı olsun kardeşim...

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm emeğinize sağlık çok güzel bir paylaşımdı..
Daha önce de okumuştum sayenizde tekrar okumak nasip oldu...
cennet anaların ayakları altındadır..
selam ve dua ile kalın....

mine35

Kayıtlı Kullanıcı
Al bendede o kadar ablacım herkez bişeyler söylüyor güzel bir acıklama yapılırsa sevinirim kaynagınla beraber.Allah yar ve yardımcımız olsun...

berat05

Yönetici
selamün aleyküm

selamün aleyküm

Hem sonsuz ihsan sahibi Sensin.Ben ise günah işleyen bir kulum.Fakat pişman olup tevbe edince bana ihsan kapıları açılıyor.Demek ihsanınla bağışlayıp sonsuz güzellikler bahşeden Sensin.

Allahü Ekber!!!

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Ve Aleykumselam...

Ve Aleykumselam...

Hem sonsuz ihsan sahibi Sensin.Ben ise günah işleyen bir kulum.Fakat pişman olup tevbe edince bana ihsan kapıları açılıyor.Demek ihsanınla bağışlayıp sonsuz güzellikler bahşeden Sensin.

Allahü Ekber!!!

Allahu Ekber...!!!
Aminnn...

ardaemel

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun.yalnız ben bir yeri anlamadım cevap yazarsanız sevinirim.namaz bitip selam verdikten sonramı allahü ekber diyor ve bu duayı okuyoruz.ALLAH RAZI OLSUN.

T.Nur

Kayıtlı Kullanıcı
güzel bir paylaşım ama biraz meşakatli sanki bir de anlamadım 19 harf cıkmıyor sanki nasıl yapacaz neyse yinede emeğine sağlık allah razı olsun

nermin.demir

Kayıtlı Kullanıcı
Ah anneler ah.Kurban olayım o anneleri yaradana.Canım Allah razı olsun.Bu paylaşım için.Çok güzel gerçekten.İbret alınacak şeyler.Anlayabilene.Allaha emanet ol.Selametle.

nermin.demir

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm.Amin amin.Bu güzel dua için allah razı olsun.Allah günahlarımızı affetsin.

smmmtuba

Kayıtlı Kullanıcı
http://forum.islamiyet.gen.tr/dua-kosesi/57608-unutkanliktan-kurtulmak-icin-okunan-dua.html

http://forum.islamiyet.gen.tr/saglik-ve-yasam/38095-unutkanligi-onleyen-besinler.html

http:///forum.islamiyet.gen.tr/islami-bilgi-ve-kaynaklar/40393-unutkanliktan-kurtulmak-ve-zekan

http://forum.islamiyet.gen.tr/dini-sohbet/37795-unutkanlik-duasi.html

Esselamu aleyküm ve rahmetullah ablacım, küçük bir araştırma yaptım genelde bizim sitemizde herşey mevcut maşallahü teala, farklı bir iki kitapta da birşeyler buldum ama kaynağını bilemediğim için onları yazmayacağım.

Unutkanlıkla ilgili dua "Mecmüatül Azhab" diye bir dua kitabında yer alıyor. Kitabın sahibi Ahmet Ziyaeddin Gümüşhanevi "kuddise sirruh" , onun hayatıyla ilgili linkide ekliyorum.

Ahmet Ziyaeddin Gümüşhanevi Hz.

İnşaallahü teala faydalı olur :) Afiyet ve selametle kalınız.

nevin_70

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razi olsun kardesim, Rabbim hepimizi korusun insallah,Amin.

BULENT TUNALI

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.bilsankimya.com
Hem dualara cevap veren Sensin. Çünkü ben halimle ve dilimle daima dua edip istiyorum,niyaz edip yalvarıyorum.Arzularım yerine geliyor.İsteklerime cevap veriliyor.Demek arzu ve isteklerime cevap veren Sensin.

SELAMÜN ALEYKÜM GÜZEL BİR PAYLAŞIM OLMUŞ.EMEĞİNE SAĞLIK ALLAH RAZI OLSUN SELAM VE DUA iLE

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Ve Aleykumselam...

Ve Aleykumselam...

Hem dualara cevap veren Sensin. Çünkü ben halimle ve dilimle daima dua edip istiyorum,niyaz edip yalvarıyorum.Arzularım yerine geliyor.İsteklerime cevap veriliyor.Demek arzu ve isteklerime cevap veren Sensin.

SELAMÜN ALEYKÜM GÜZEL BİR PAYLAŞIM OLMUŞ.EMEĞİNE SAĞLIK ALLAH RAZI OLSUN SELAM VE DUA iLE

Allah CC. cümlemizden razı olsun inşallah...
Hayırlı ve güzel günler dilerim...
Duamız olması dileğiyle inşallah...

mektubat

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.caglarnetwork.com
Yâ rabbî!

Yâ rabbî!

Mevlânâ hazretleri gece-gündüz cenâb-ı Hakk'a niyâz eder yalvarırdı: "Yâ Rabbî! Bizim hâlimize bakarak muâmele etme. Kendi ikrâm ve ihsânına göre bize muâmele eyle.

Yâ Rabbî! Kerem ve lütfunla hidâyet ettiğin kalbi tekrar dalâlete, sapıklığa meylettirme. Belâları bizden sarf eyle, çevir ve değiştir.

Ey affı çok olan, günahları örten Rabbim! O günahlar dolayısı ile bizden intikam alma. Bize azâb etme.

Yâ Rabbî! Biz nefis ile şeytana köpek gibi tâbi olduksa da sen, azab arslanını bize saldırtma.

Ey Hayy, ebedî diri olan Rabbim! Taleb ve duâ üzerine nasıl olur da kerem etmezsin. Sen kerem sâhibisin.

Ey mahlûkâtın, yaratıkların canlıların ihtiyâcını gideren Rabbim! Sen varken hiç bir kimseyi hatırlamak ve ondan bir şey ummak lâyık değildir.

Yâ Rabbî! Rûhumda bir ilim katresi var. İlâhî onu hevâ rüzgarıyla ten toprağından muhâfaza eyle.

Ey ihsânı çok olan Rabbim! Cefâ içinde geçip giden ömre merhamet et.

Ey affetmeyi seven Rabbim! Bizi affeyle. İsyân derdimize çâre eyle.

Ey yardım isteyenlerin yardımcısı! Bizi hidâyete çıkar.

Yâ Rabbî! Duâ ve yakarışlarımızda sana lâyık olmayan sözleri bilmeyerek söyleyip hatâlarda bulunmuş isek, o kelimeleri sen ıslâh et ve duâmızı kabul buyur. Çünkü sözlerin hâkimi ve sultanı ancak sensin.

Ey âlemin yaratıcısı! Kasvetli, kararmış, katılaşmış âdetâ taş gibi olmuş olan kalbimizi mum gibi yumuşat, feryâdımızı, âh u vâhımızı, hoş eyle ki rahmetini celbetsin, çeksin.

Bizi köle gibi kullanan bu serkeş nefisten bizi satın al. O nefis bıçağı kemiğe dayandı (zulmü canımıza yetti).

Yâ Rabbî! Sana ne arz edeyim. Çünkü sen gizli ve açık her şeyi bilirsin."
Dinimiz İslam .:.: www.dinimizislam.com :.:.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt