Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sıkıntı Ve Üzüntü İçin Dua (2 Kullanıcı)

emine2

Kayıtlı Kullanıcı
amin amin leyla ablacığım seni çok seviyorum allahım hayatında kolaylık ve güzellik verisin

)))ŞEYDA(((

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH 'IM c.c BANA HELAL RIZKINDAN KAFİ GELECEK MİKTARI İHSAN ET Kİ HARAMA TEVESSÜL ETMEYEYİM FAZLINLA (lütuf ve kereminle) MUAMELE BUYUR, BENİ SENDEN BAŞKASINA MUHTAÇ EYLEME.
rabbim tüm borçlu kullarına edalar nasip eylesin inşallah." (Tirmizi)

elifffff

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm....

Selamün Aleyküm....

Rabbim razı olsun kardeşim,eline emeğinize sağlık...

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm kardeşim.
Emeğinize sağlık olsun..
Rahman c.c'yi zikredişin ve evreni tefekkür edişin farklı lezzetler verdiği zaman dilimleridir, seherler..
Sadece maddi anlamda bir bereket sunmuyor da.. Manevi dünyamızı ve imanımızı da bereketlendiriyor.. Doğan yeni bir günde, Allah c.c yolunda çalışacak olan kalbi, kısacası tüm azalarımızı şarj ediyor..
Rahman c.c, her daim yaptığımız ibadetlerden razı olsun, bizlere merhametiyle muamele buyursun inşallah.. Selam ve Dua ile..

Elemirem

Kayıtlı Kullanıcı
"Gece yarısında semânın kapıları açılır ve bir münâdî şöyle seslenir: "Hiç duâ eden var mı, icâbet olunsun, bir şey isteyen var mı verilsin, bir sıkıntıda olan var mı kurtarılsın. Her hangi bir duâ ile duâ eden hiç bir müslüman yoktur ki Allah Teâlâ ona icabet etmiş olmasın. Ancak şehveti için koşan zinâkâr kadınla ayyaş ve işret ehli müstesna. " (2)

Üç kişi vardır ki onlar İblis'den ve askerlerinin şerrinden masûndurlar:
1- Gece ve gündüz Allah'ı çok zikredenler,
2- Seher vakitlerinde istiğfar edenler,
3- Allah'ın haşyetinden ağlayanlar." (5)

Allah razı olsun..
Nasıl güzel bir konuya değinmişsiniz :)

Elemirem

Kayıtlı Kullanıcı
evlenmek isteyen kardeşlerimiz için etkili bir dua yazıyorum.Allah herkese hayırlı eşler nasip etsin.bu duaya beni de katarsanız sevinirim.ALLAHÜMME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİNİL FATİHİL EBVAB. BU DUA 1001 DEFA PAZARTESİ VE PERŞEMBE GECELERİ OKUNUR.ÇOK ETKİLİ BİR DUA.BU DUAYI OKUDUKTAN SONRA 3500 YA SEMİ'U DERSENİZ DAHA ETKİLİ OLDUĞU SÖYLENDİ. SELAMETLE KALIN.

:) Haftaya kesin okuyacagım. İlk defa duydum cünkü Allah razı olsunB)

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
güzel bir paylaşım Allah razı olsun...

bayan_kuaforu

Kayıtlı Kullanıcı
Allah insallah amin hepinizin kalbi nurla dolsun din kardeslerim

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim, faydalı bir paylaşım.
bu arada ne kadar çok evlenmek isteyen üye varmış böyle...:a12::a12::a12::a12:

KAYIP

Kayıtlı Kullanıcı
kenzül arş duası...

kenzül arş duası...

<<KENZÜL ARŞ DUASININ OKUNUŞU>>

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

-La ilahe illellahül melikül hakkul mübin.
-La ilahe illellahül hakemül adlül metin.
-Rabbüna ve rabbü abainel evvelin.
-La ilaheilla ente sübhaneke inni küntü minez zalimin.
-La ilahe illellahü vehdehu la serike leh,lehül mülkü ve lehül hamdü yuhyi ve
yümitü ve hüve hayyül la yemutü ebeden biyedihil hayru veileyhil masiru ve hüve ala küllü sey´in kadir.
-La ilahe illellahüsükran li ni´metih.
-La ilahe illellahü ikaran bi rububiyyetih.
-Ve sübhanellahi tenzihen li azametih.
-Es´elükellahümme bi hakkismikelmektubi ala cenahi cibrile aleyke ya rab.
-Ve bihakkismikel mektubi ala cenatubi ala cenahi cibrile aleyke ya rab.
-Ve bihakkismikelmektubi ala cenahi mikaile aleyke ya rab.
-Ve bihakkismikel mektubi ala cebheti israfile aleyke ya rab:Ve bihakkismikel mektubi ala keffi azraile aleyke ya rab.
-Ve bi hakkismikellezi semmeyte bihi münkeran ve nekiran aleyke ya rab.
-Ve bihakkismike ve esrari ibadike aleyke ya rab.
-Ve bihakkismikellezi temme bihil islamü aleyke ya rab.
-Ve bihakkismikellezi telekkahü ademü lemma hebeta minel cenneti fe nadake fe lebbeyte düaehü aleyke ya rab.
-Ve bihakkismikellezi nadake bihi sitü aleyke ya rab.
-Ve bihakkismikellezi kavveyte bihi hameletel arsi aleyke ya rab.
-Ve bihakkismikelmektubi fittevrati vel incili vezzeburi vel fürkani aleyke ya rab.
-Ve bihakkismikeila münteha rahmetike ala ibadike aleyke ya rab.
-Ve bihakki temami kelamike aleyke ya rab.
-Ve bihakkismikellezi nadake bihi ibrahimü fecealtennara aleyhi berden ve selamen aleyke ya rab.
-Ve bihakkismikellezi nadake bihi ismailü fe necceytehü minezzebhi aleyke ya rab.
-Ve bihakkismikllezi nadake bihi hudü aleyke ya rab.
-Ve bihakkismikellezi deake bihi ya´kubü fe ra.dedte aleyhi basarahu yusufe aleyke ya rab.
-Ve bihakkismikellezi nadake bihi davüdü fe cealtehü halifeten fil ardi ve elente lehül hadide fi yedihi aleyke ya rab.
-Ve bihakkismikellezi deake bihi süleymanü fe a´taytehül mülke fil ardi aleyke ya rab.
-Ve bihakkismikellezi nadake bihi eyyubü fe necceytehu minel gammillezi kane fihi aleyke ya rab.
-Ve bihakkismikellezi nadake bihi isebnü meryeme fe ahyeyte lehül mevta aleyke ya rab.
-Ve bihakkismikellezi nadake bihi musa lemma hatabeke aletturi aleyke ya rab.
-Ve bihakkismikellezi nadetke bihi asiyetümraetü fir´avne fe razaktehel cennete aleyke ya rab.
-Ve bihakkismikellezi nadake bihi benu israfile lemma cavezulbahra aleyke ya rab.
-Ve bihakkismikellezi nadake bihil hidiru lemma mesa alel mai aleyke ya rab.
-Ve Bihakkismikellezi nadake bihi muhammedün sallallahü aleyhi ve selleme yevmel gari fe necceytehu aleyke ya rab.
-Inneke entel kerimül kebiru.
-Hasbünellahü ve ni´mel vekil.Ve la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim.
-Ve sallallahü ala seyyidinamuhammedin ve ala alihi ve sahbihi vesellem.<<SADAKALLAHULAZİM>>
TÜRKÇESİ

Mülkün sahibi sensin.İyiyi kötüden,kötüyü iyiden,hakkı batıldan,batılı haktan ayırt etme gücünü veren Rabbim!Ey kendisinden başka hiçbir ilâh olmayan mutlak hakimiyetin ve adaletin sahibi,bizim ve babalarımızın Rabbi!Senden başkasını tanımıyoruz.Kulluğumuz ile ancak sana ibadet ediyoruz.Sana karşı olan görevlerimizi tam olarak yapamadık,zalimlerden olduk,bizi bağışla Rabbim.Sen teksin.Hiçbir ortağın yoktur.Mülk senindir.Övgü sana aittir. Öldüren,dirilten sensin.Ölmeyen diri sensin.Hayır senin elindedir.Varacağımız yer senin yüce huzurundur.

Sen her şeye kadirsin, bizi utandırma Rabbim.Senden yardım istiyoruz,bize yardım eyle Allahım.Güç ve kuvvet sana aittir.Bize güç ve kuvvet ihsan eyle Rabbim.Senden başka ilâh tanımıyor,nimetlerine karşı şükrediyorum,şükrümü kabul buyur,Rabbi Rablığını ikrar etmek için senden başka bir ilâh olmadığını tasdik ettik.Bu ikrar ile beni huzuruna al Rabbi.Şanının yüceliğini tenzih için seni tesbih ediyorum.Tesbihimi gösterişten koru Rabbim .Cebrailin kanadına yazılı ismin hakkı için duamı reddetme,Rabbi.Mikailin kanadına yazılı ismi celalin hakkı için beni kulluğuna kabul eyle Rabbi.

Azrailin eline yazılı ismi celalin hakkı için son nefeste çenemi iman ile kapamayı nasip eyle Rabbi.İsrafilin alnında yazılı ismi cemalin hakkı için rızkımı helalinden nasip eyle Rabbim. Münkir ve Nekir e güç veren ismi celalin hakkı için kabirde bana doğru cevap vermeyi nasip eyle Rabbim.

Hak olan ismin ve kullarının sırları hürmetine beni kulluğundan bir lahza uzaklaştırma Rabbi.İslamı kemale ulaştırdığın ismi azamın hakkı için,bizi ve evlatlarımızı islamın istediği biçimde yaşat Rabbim.Cennetten dünyaya indirildiğinde Adem aleyhisselamın okuyup da tevbesini kabul buyurduğun İsmi Azamın hakkı için tevbelerimizi kabul eyle Rabbim.

Şit aleyhisselamın okuduğu ismi azamın hakkı için bizi aziz eyle Rabbim.Arşı azamı taşıya bilmek için meleklerin okuduğu ismi azamın hakkı için bize güç ihsan eyle Rabbim.Tevratta,İncilde,Zeburde ve Kuranda yazılı olan ismi azamın hakkı için bizi Kuran yolundan ayırma Rabbim.Kullarına merhamet ettiğin ismi azamın hakkı için bizi nefsimizle baş başa bırakma Rabbi.Kelimelerini ihtiva eden ismi azamin hakkı için dileklerimizi kabul eyle Rabbim.

İbrahim aleyhisselamın okuyup da ateşi,gül bahçesine çevirdiği ismi azamın hakkı için bizi cehennem narından azad eyle Rabbim.İsmail aleyhisselamın okuyup da kurban olmaktan kurtulduğu ismi azamın hakkı için dedikoducuların şerrinden bizi muhafaza eyle Rabbi.İshak aleyhisselamın okuyup da duasını kabul buyurduğun ismi azamın hakkı için dileklerimizi kabul eyle Rabbim.Hud aleyhisselamın okuduğu ismi azamın hakkı için dualarımızı kabul eyle Rabbim.

Yakup aleyhisselamın okuyup da gözünü açtığın,oğlu Yusuf aleyhisselamı kendine kavuşturduğun ismi azamın hakkı için dertlerimize derman ver Rabbim.

Davud aleyhisselamı yeryüzünde halife yaptığın ve demiri elinde hamur haline getirdiğin ismi azamın hakkı için rızkımıza bereket ihsan eyle Rabbim.

Süleyman aleyhisselamın okuyup ta ona verdiği ismi azamın hakkı için bizleri yeryüzünde sözü geçenlerden eyle rabbim.

Eyyub aleyhisselamın okuyup da sıkıntıdan kurtulduğu ismi azamın hakkı için bizi bütün sıkıntılardan halas eyle Rabbi

İsa aleyhisselamın okuyup ta ölüleri dirilttiği ismi azamın hakkı için ölmüş gönüllerimizin iman nuru ile diriltilmesine bize nasip eyle Rabbim.

Musa aleyhisselamın Tûr-u Sinâda okuduğu ismi azamın hürmetine bizi fitne ve fesatçıların şerrinden koru Rabbim.Asiya anamızın okuyup ta cennete nail olduğu ismi azamın hürmetine bize de cennet ve cemalini nasip eyle Rabbim.İsrailoğullarnın okuyup ta denize geçtikleri ismi azamın hürmetine bize de sırat köprüsünden geçmeyi nasip eyle Rabbim.Hızır aleyhisselemın okuyup ta su üzerine yürüdüğü ismi azamın hakkı için bizi de ilahi rahmetinin deryalarına dalmayı muvaffak kıl Rabbim.

Hazreti MUHAMMED aleyhisselamın mağarada okuyup da düşmanlarından kurtulduğu ismi azamın hakkı için bizleri de maddi ve manevi düşmanların sultasından ve şerrinden koru Rabbim.Çünkü sen yüceler yücesi,kerem sahibisin.Allahım!Sen bana kâfisin.Sen ne güzel vekilsin.Yüceler yücesi! Allahım! Gücüm, kuvvetim ancak senin güç ve kuvvetindedir .Allahım!Rahmetini Efendimiz Muhammed aleyhisselamın Ehl-i Beytinin ve Ashabının üzerine yağdır.
Allah Tüm Dostlarımın duasını Kabul Eylesin

KAYIP

Kayıtlı Kullanıcı
Peygamberimiz Hz. Muhammed(s.a.v)den rivayet edilmistir.Söyle buyuruyor.Cebrail bana dediki:Ey Muhammed,kim ömründe
bir kere bu duayi okursa,Allah´ü Teala onu,kiyamet gününde yüzü ayin ondördü gibi parlak hasreder.Hatta bütün insanlar onu,bir
peygamber veya melek sanirlar.

-Ben ve sen onun kabrinin üzerinde dururuz.Ona hesapsiz ve azapsiz,üzerine binip Cennete girmesi
icin Cennetten bir Burak getirilir.Sirat köprüsünden simsek gibi gecer.Onun günahi denizlerden suyundan,yagmurlarin damlasindan,agaclarin
yapraklarindan,kumlarin adedinden,taslardan daha fazla olsa bile,kendisine kabul olunmus(nafile)hac ve bin umre sevabi yazar.

-Korkan kimse olursa,Allah onu onu korktugundan emin kilar.Susayan kimse okursa,Allah onun susuzlugunu giderir.Ac olan okursa,giyindirir,hasta
okursa sifa verir,hastanin üzerine okunursa,hastaligindan kurtulur,dünya veyahut ahiret ihtiyaclarindan okursa Allah istedigini
verir.Bir düsmandan veya sultandan korktugu icin okursa,Allah onlarin serrinden korur ve Allah´in mahlukatindan gelecek olan
tüm zarar ve eziyetleri kendisine ulasmaktan meneder.

-Borclu olan okursa,Allah onu,borcunu ödemeye muvaffak kilar,hicbir kimseye muhtac olmaz.Eger onu hasta olan yazan üzerinde
tasirsa iyilesir.Kadin tasirsa kocasi ona ikram eder.Cinden,insden ve seytandan,sanci ve hastaliklardan emin olur.Kayip ise
ailesine sag,salim kavusur:Bu duayi okuyan icin cin,melek istigfard ederler.Ömrü bereketli olur.

-Kim bes defa bu duayi okursa Peygamber Aleyhisselami rüyasinda görür.
Ebu Bekir Siddik:Gece olsun gündüz olsun bu duayi okudum,Peygamber Aleyhisselam´i rüyamda gördüm buyurur.Hz. Ömerde söyle
buyurur:
-Hicbir hacetim olmadi ki onun icin bu duayi okuyayim da giderilmesin.
Hz. Osman (R.A.)diyorki:Ben Kur´an-i Kerim´i ezberleyemezdim.Resul´u Ekrem (s.a.v)´e
-Bu hususu sikayet ettim.Bana bu duayi ögretti.Onu okudugumda Kur´an-i Kerim´i ezberlemeyi basardim.Hz. Ali Kerremullahü vechedü
buyuruyorki:

-Ben bu duayi okudugum vakit düsmanima galebe calardim.Kimki Fatihayi,Ihlas suresini,Kafirunve Felak ve Nas suresini üc kere
okuyup sonra bu duayi okursa Allah onu karsilastigi bütün varliklarin serrinden korur ve her türlü hastaliktan,her zalimin
serrinden onu emin kilar ve bütün isteklerini verir.Kim ki okudugu gibi onu yazip üzerinde tasirsa ve kim ki basinin altina
koyup uyursa Allah´ü Teala o kimsenin malindan calinan ve evinden kacani geri iade eder.

-Akan suya okursa su durur,yahut yanan
atese okursa dag paramparca olur,Kimki iki rekat namaz kilip her rekatinda Fatiha ve bir de Ihlas okuyup selam verdikten sonra
bu duayi okursa dünya ve ahirete ait ne isterse tüm istediklerine nail olur.Bu duanin fazileti sayilmayacak kadar coktur;Dua
budur.

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm.kenzül arş duası gerçekten çok etkili ve büyük bir dua.emeğinize ve yüreğinize sağlık.

leyla-1

Altın Üye
Amin Amin Amin
Allah razı olsun kardeşim çok güzel önemli bir paylaşımdı emeğine gönlüne sağlık Allah bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip dualarımızı kabul etsin hayırlısıyla inşallah.
Allah bu dünyada ve ahirette sevdiği razı olduğu kullar olmak cennetinden hepimize birer köşk Peygamber Efendimizin Şefaatine nail olmak komşu olmak nasip etsin Rabbim.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

mektubat

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.caglarnetwork.com
Mesnevi’de deniyor ki:

Mesnevi’de deniyor ki:

Adamın birisi, her gece kalkıp namaz kılıyor, Allah’ı anıyor, Ona dua ediyor, yalvarıp yakarıyordu. Şeytan ona bir gün vesvese verir: “Ey ahmak kişi, her gece, Allah demenin, Onu zikretmenin ne anlamı var ki? Sabaha kadar uykusuz kalıp yalvarıyorsun, bütün kapılar yüzüne kapalıdır. Sana,”Ne istiyorsun” diyen var mı? Şimdiye kadar bir kapı açıldı mı? Buyur eden oldu mu? İstenmeyen yere gidilir mi? Allah senin bu yalvarıp yakarmana önem verseydi dileklerini kabul ederdi, bir cevap verirdi. Boşuna kürek çekip durma.”

Adam, kendine gelen bu düşünceyi doğru bulup gönlü kırıldı, başını yere koyup zikretmeden hüzün içinde uyudu. Rüyasında ona, ”Neden Allah’ı zikretmeden uyudun bugün?” dendi. Adam, “Yalvarıp çağırmalarıma bir cevap gelmiyor ki... Kapıdan kovulduğumu anladığım için artık o kapıyı çalmıyorum” dedi. Adama şöyle dendi: (Senin Allah demen, Onun kabul etmesi, Buyur demesi sayesindedir. Senin yalvarışın, Allah'ın senin ruhuna duyurmasındandır. Senin gayretlerin, Allah'ın seni kendine yaklaştırmasındandır. Senin korkun, sevgin, ümidin, Allah’ın lütfu iledir. Senin her “Ya Rabbi” demenin altında, Allah’ın “Buyur kulum” demesi vardır. Gafilin, cahilin gönlü bu duadan uzaktır. Gafiller dua edemez. Çünkü, “Ya Rabbi“ demeye güç yetiremez. Onun ağzında da, dilinde de kilit vardır. Dert içinde iken de ağlayıp sızlayamaz. Allah ona dert, ağrı, sızı, gam, keder vermez. Verse de o doktor der, Allah diyemez. Artık anla ki, Allah’a dua etmeni, Onu çağırmanı sağlayan dert, dünya saltanatından daha iyidir. Dertsiz dua soğuktur. Dertliyken yapılan dua ise gönülden kopup gelir, makbuldür.)

Adam rüyadan uyanınca, sevinir ve yeniden dua etmeye başlar ve muradına kavuşur. Günahkâr müslümanın duası, kabule şayan değilse de, cenab-ı Hak, dua edenin elini boş çevirmez. Dua sebebiyle ya günahlar affolur, ya gelecek bir bela önlenir, ya mevcut bir bela kalkar, yahut ahirette büyük sevaba kavuşulur.

Günah içinde yüzen bir kimsenin dünya işleri ile ilgili duasının kabul olması, isteklerine kavuşması, onun aleyhine olur. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Mümin dua ettiği zaman, Allahü teâlâ, Cebrail aleyhisselama, "İsteğini hemen yapma, ben onun sesini seviyorum" buyurur. Günahkâr dua edince de, "Bunun isteğini hemen yerine getir, ben onun sesini sevmiyorum" buyurur.) [İbni Neccar]

Kâfirin yaptığı duanın hemen kabul olmasını, müminin duasının gecikmesini merak eden meleklere Allahü teâlâ buyuruyor ki:
(Ben kâfire ve sesine gazap ederim. Beni anmasın, bana dua etmesin diye hemen isteğini veririm. Mümini ve yalvarmasını severim. Benden ve beni anmaktan uzak durmaması için isteklerini geciktiririm.) [Ramuz]

Namaz kılıp da Ya Rabbi diyen kuluna, Allahü teâlâ, (Lebbeyk = Söyle yapılsın) buyuruyor. Namaz kılmayan kimseye, böyle söylemez. Onun duası kabul olunacak yere getirilmez.

ashab_kiram

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razi olsun.gerçekten güze bilgiler veriyosun.hayirli akşamlar

mektubat

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.caglarnetwork.com
Allah razi olsun.gerçekten güze bilgiler veriyosun.hayirli akşamlar

Amin kardeşim.Cenab-ı Hak cümlemizden razı olsun.estağfirullah kardeşim bizim değil bilgiler.Bazı forumlarda kaynaklar mevcuttur.Dualarınızı istirham ederiz.Vesselam..
Fârisî beyt tercemesi:

Ben hiçim, hiçden de aşağı,
Hiçden bir iş hâsıl olur mu?

mektubat

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.caglarnetwork.com
Kapıdan kovulduğumu anladığım için artık o kapıyı çalmıyorum” dedi. Adama şöyle dendi: (Senin Allah demen, Onun kabul etmesi, Buyur demesi sayesindedir.

Allahü teala bize de böyle kibirden uzak anlayış nasib eylesin.Amin.

KAYIP

Kayıtlı Kullanıcı
Amin Amin Amin
Allah razı olsun kardeşim çok güzel önemli bir paylaşımdı emeğine gönlüne sağlık Allah bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip dualarımızı kabul etsin hayırlısıyla inşallah.
Allah bu dünyada ve ahirette sevdiği razı olduğu kullar olmak cennetinden hepimize birer köşk Peygamber Efendimizin Şefaatine nail olmak komşu olmak nasip etsin Rabbim.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

amin ablacım aminnnn....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt