Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Senin Kıyafetin (2 Kullanıcı)

ishakyakup

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm..

görüldüğü gibi mevzu derin..

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
selamün aleyküm..

görüldüğü gibi mevzu derin..

aleykum selam mevzu derin ama üzerine tartışma ve istişare yapılmayacak kadar kuranı kerimde ve hadislerde açık ve net bir şekilde sınırları belirlenmiş.. uymamız gerekenler ve uymamamız gerekenler...

rabbim hakkıyla hicap örtüsüyle bürünmeyi cümlemize nasip etsin

teşekkürler

selam ve dua ile

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
Bir diğer özellik de kadının örtüsünden parfüm ve güzel koku gelmemelidir. Çünkü bir kadının elbisesinden güzel koku gelmesi erkekleri cezbeder. Bir hadîsi şerifte Peygamberimiz: "Bir kadın güzel koku sürünerek erkeklerin arasından geçer ve erkekler o kokuyu alırlarsa o kadın zânidir (zina yapan)." (Kütüb-i Sitte, İbrahim Canan, 7/521) demiştir.

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
rabbim razı olsun. ahir zamanda "giyinik çıplaklar" diye tabir edilen çok fazla insan var. önemli hatırlatmalar gerçekten. ayrıntılı bi şekilde açıklamanız da kendine göre yorumlayan insanlara fırsat vermemiş. "yorum" yoktur bu konuda. çizgiler kurallar bellidir. rabbim farkında olmayan ve farkında olup da yapmayan kardeşlerimize hidayet eylesin.. önlerine fırsatlar vesileler çıkarsın inşallah.

selametle kalınız..

_________eyvallah kardeşim
teşekkür ederim rabbim razı olsun inşaALLAH
selam ve dua ile_______

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
. İslâmî elbisenin bir özelliği de şeffaf ve ince olmamasıdır. İslâm, kadın teninin rengini gösteren kıyafetleri yasaklar. Hicâbtan maksat gizlemektir. Peygamberimiz, ince elbise giyen Hz. Esma'dan yüzünü çevirerek böyle giyinmesini menetmiştir

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
Bir kadının giyimi, kibir maksadı taşımamalıdır. Hadîs-i şeriflerde "şöhret" karşılığı olarak geçen kibir maksadıyla giyim haram kılınmıştır.

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
Müslüman kadınların giysisi, kafir kadınların giysilerine de benzememelidir. Bir hadislerinde: "Bir topluluğa benzemeye çalışan kişi, benzemeye çalıştığı toplumdandır." (Ebu Davud, Libas, 4) buyuran Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav), başka din ve başka kültürden kadınlar gibi giyinen kadınların, onlara benzeyip onlardan olacağını açıkca beyan etmiştir.

gullere-vurgun

Kayıtlı Kullanıcı
s.a ALLAH razı olsun çok saolun...aslında bunu kopyalayıp sokak sokak dağıtmak gerek...bayanlar belki azda olsa ikna olurlar...hiç inanasım gelmiyo...kimliklerinde müslümanlar ama sadece kimliklerinde...ne yazıkki yaşam tarzı olarak yansıtamıyorlar bunu bize...bu da bizlere çok acı veriyor...benim şu aralar en çok önem verdiğim konulardan birisi örtünme konusu...Rabbim inşaallah herkesin hakkında hayırlısı ne ise onu ver...:(:(

´´GüLiѕтaи´´

Kayıtlı Kullanıcı
SeLamun ALeyküm..

ßuqün bi eLbise qörmüştüm.. uzun kollu boL feLan.. etiketindede tesettür qiyim yazıor.. yani tam istediğim qißiydi.. tesadüfen rastLamıştım..
yarın aLcam inşALLAH...

abLam feLan kadın i$i o 25 yaşındakiLer qiyer feLan dedi.. ama yaşa mı bakcam tesettüre mi.. bu konuyuda qörmem çok iyi oLdu abLama okuturum :)

ALLAH razı oLsun :)

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
s.a ALLAH razı olsun çok saolun...aslında bunu kopyalayıp sokak sokak dağıtmak gerek...bayanlar belki azda olsa ikna olurlar...hiç inanasım gelmiyo...kimliklerinde müslümanlar ama sadece kimliklerinde...ne yazıkki yaşam tarzı olarak yansıtamıyorlar bunu bize...bu da bizlere çok acı veriyor...benim şu aralar en çok önem verdiğim konulardan birisi örtünme konusu...Rabbim inşaallah herkesin hakkında hayırlısı ne ise onu ver...:(:(

hayırlısı olsun kardeşim..
yaşınız genç ve şimdi nasıl başlarsanız öyle devam edersiniz ..
taviz vermeyelim inşaALLAH ..

YOLUNUZ AÇIK OLSUN GÜZEL Kardeşim ..
selam ve daim muhabettle ALLAH cc EMANET OLNUZB)B)

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
´´GüLiѕтaи´´;1108744' Alıntı:
SeLamun ALeyküm..

ßuqün bi eLbise qörmüştüm.. uzun kollu boL feLan.. etiketindede tesettür qiyim yazıor.. yani tam istediğim qißiydi.. tesadüfen rastLamıştım..
yarın aLcam inşALLAH...

abLam feLan kadın i$i o 25 yaşındakiLer qiyer feLan dedi.. ama yaşa mı bakcam tesettüre mi.. bu konuyuda qörmem çok iyi oLdu abLama okuturum :)

ALLAH razı oLsun :)

aleykum selam canımmm
inşaALLAH .. :)
bir tanede ablanıza alınız hediye ediniz ..
güzel kardeşim benim .. ALLAH EMANET OLUNUZ .. B)

Hasıl ı Kelam

Kayıtlı Kullanıcı
8. Bir diğer özellik de kadının örtüsünden parfüm ve güzel koku gelmemelidir. Çünkü bir kadının elbisesinden güzel koku gelmesi erkekleri cezbeder. Bir hadîsi şerifte Peygamberimiz: "Bir kadın güzel koku sürünerek erkeklerin arasından geçer ve erkekler o kokuyu alırlarsa o kadın zânidir (zina yapan)." (Kütüb-i Sitte, İbrahim Canan, 7/521) demiştir.

Allah celle celalüh razı olsun.B)

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
8. Bir diğer özellik de kadının örtüsünden parfüm ve güzel koku gelmemelidir. Çünkü bir kadının elbisesinden güzel koku gelmesi erkekleri cezbeder. Bir hadîsi şerifte Peygamberimiz: "Bir kadın güzel koku sürünerek erkeklerin arasından geçer ve erkekler o kokuyu alırlarsa o kadın zânidir (zina yapan)." (Kütüb-i Sitte, İbrahim Canan, 7/521) demiştir.

Allah celle celalüh razı olsun.B)

amin ecmain olsun .. kardeşimmmm B)B)

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
Allah raz1 olsun insaallah... :)

ah!! benim güzel mi güzel kardeşim .. B)

Gençlikteki ibâdetlerin Hak katında daha sevimli olduğunu belirten Hazreti Sâdık u Masdûk Efendimiz (a.s.m.),

“Tevbe güzeldir, fakat gençlerde olursa daha güzeldir; Allah tevbe eden genci sever.” buyurmuştur.

Bu zaviyeden, hayırlı genç Mevlâ-yı Müteâl’in rızasına ermek için kendisini ibadet ü taate veren ve ezkazâ bir günaha girdiğinde hemen helak olacakmış gibi kalbi tir tir titreyen, ilk fırsatta bir arınma kurnasına koşup isyan lekelerinden kalbini temizleyen bahadırdır.

Şimdiye kadar, ızdırap içinde kıvrım kıvrım kıvrandığına şahit olduğum nice gençler vardır ki, gözleri harama iliştiğinden dolayı, inleye inleye gelip sadaka vermişler, hemen seccadelerine koşup Hak karşısında iki büklüm olmuşlar ve gönüllerini karartmasından korktukları masiyet izlerini gözyaşlarıyla yıkamışlardır.

İşte, bir anlık gaflet sebebiyle gözüne ilişen bir haramdan dolayı kaddi bükülen ve “Eyvah, ben mahvoldum; Allah’ın bunca nimetlerine mazhar olmuşken günah yakışır mıydı bana, ne olacak şimdi halim?” diyen ve tevbe, inâbe, evbe basamaklarıyla hakiki kulluk ufkuna yükselen delikanlı, olgun bir ihtiyar gibi davranan ve şeytanî hücumlara karşı kalbini koruyup canlı tutan en hayırlı gençtir.

Haddizatında, insan, kalbi hayatdâr olduğu nispette günahlardan nefret eder ve onlara karşı içinde tiksinti duyar. Gönül hayatı itibarıyla bütün bütün mefluç olmamış bir kul, her masiyeti ruhunu yaralayan ve vicdanını kanatan bir iblis kurşunu sayar; işlediği bir günahtan dolayı binlerce nedâmetle dolar ve günlerce ızdırapla yatıp kalkar.

Zaten, bir insan, içine düştüğü günahlar sebebiyle neredeyse hasta olacak kadar ızdırap çekmiyorsa, alışılageldiği üzere o da diliyle yüzlerce kez “Tevbe ya Rabbi!” dese bile, onun yaptığı tevbe değil, sadece bir merasim ve yararsız bir kaç söz söylemekten ibaret kalır.

Tevbe, vicdanı kasıp kavuran pişmanlık hissi ve bu nedametin insanı iki büklüm etmesidir. Pişmanlığı ve af talebini dil ile söylemeye gelince, o sadece böyle iki büklüm olmuşluğa kavlen iştirak ve bir tercümanlıktır.
Evet, gerçek tevbe ancak ızdırap terennümünün ve masiyetten yiğitçe sıyrılıp ilahî dergaha dönüşün ünvanıdır.

M. Fethullah GÜLEN
Kırık Testi: 7 / Ölümsüzlük İksiri

PeNYe.Zz

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun yazının tümünü okudum..yazıdan çok ders çıkardım.inşallah diğer kardeşlerimiz içinde faydalı olur

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt