Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

SEN GÜLKİ GÜLLER GÜLSÜN... (1 Kullanıcı)

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com
RE: ŞEFAAT İSTEYEN BURAYA

evindar yazdı:
Büyük ariflerden Cüneyd el-Bağdâdî (k.s), Hz. Rasulullah'ın (s.a.v) yerini ve değerini ne güzel ifade etmiş:

"Hz. Muhammed'in (s.a.v) başında bulunduğu yoldan başka. Allah'a giden bütün yollar mahlukata kapalıdır. Onsuz kimse Allah'a gidemez, rızasına eremez."

Hz. Peygamber'e (s.a.v) iman edip getirdiklerine tabi olmadan Allahu Teala'yı tanımak ve ahiret gününe hazırlanmak mümkün değildir. Hz. Peygamber dinin merkezindedir. Hz. Peygambersiz din olmaz, din yaşanmaz Peygamberin rehberliği olmadan akıl Yüce Yaratıcıyı tanıyamaz. O'nun sıfatlarını bilemez.O'nun rızasını bulamaz, O'na kulluk yapamaz. Peygamberle gelen vahye ve ilme tabi olmadan, insan, kendisini bile tanıyamaz. Ruhunu keşfedemez, kalbini farkedemez. Güzel ahlaka ulaşıp kemale eremez. Niçin var olduğunu, nereden gelip nereye gittiğini bilemez. Karanlıkta kalır, gayb aleminden haberi olmaz. Yaşadığı hayatın hakikatim çözemez; dünyaya bir mana veremez. Evet, Allahu Teala'nın bütün beşeriyeti karanlıklardan nura ve aydınlığa çıkarmak için gönderdiği ve insanların ıslahı için görevlendirdiği Hz. Peygamber'e (s.a.v) tabi olmayan insan sadece nefsine esir, şehvetine kurban, dünyanın zahir süsüne hayran olur. Böyle birisinin ölümü pişmanlık, kabri karanlık, ahireti perişanlık olur.

Bizi Habibine ümmet yapan Yüce Allah'a hamdolsun.

ALLAH RAZI OLSUN ABLAM...HEP BİRLİKTE İNŞAALLAH...

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

Birnur yazdı:
Selamun Aleyküm Abim çok iyi düşünmüşsünüz.
Bende varım tabiki :) liste görevini iyiki bana vermediniz abim. Elime Yüzüme bulaştırırdım her zamanki gibi.Peygamberimizin (S.A.V) Şefaatine nail olmak dileğiyle.A.e.o

A.S

ASLINDA SİZİ DÜŞÜNDÜM GENE LİSTE İÇİN ...BU SEFERLİK FERİT KARDEŞİMİZ YAPSIN ,DAHA SONRAKİ GÖREV SİZİNDİR...:)

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

sena_nur yazdı:
ya gerçekten çok güzel bi düşünce ve paylaşım olmuş.Allah razı olsun.Bende varım demek istiyorum ama ben yatılı yurtta kalıyom ve ya haftada bi veya iki haftada bi gelebiliyom(eve gelince)..neolcak katılabilecekmiyim:(ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN...DUAİLE.....B)B)B)

ABLAM BU GİBİ DURUMLARI DÜŞÜNEREK HAFTADA BİR SÜNNETİ UYGULAYACAĞIZ...SİZ GİRDİĞİNİZ GÜN BAŞLAR VEBİR HAFTA BUNU UYGULARSINIZ...DİNDE KOLAYLIK VARDIR:)

deren75

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm. bende varım inşallah .bu organizasyon sonucu bilmediğimiz sünnetleri öğrenir ve de hayatımıza geçiririz.işte ben bu siteyi bu yüzden çok seviyorum her daim bizlere yeni güzellikler katıyor ALLAH RAZI OLSUN.B)

ferit

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAHÜMME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUAHMMEDİN VE ALA ÂLİ SEYYİDİNA MUHAMMED

SELAMÜNALEYKÜM MÜBAREK DOSTLAR;

ŞEFAAT İSTEYEN BURAYA

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

ESMANİ
ZERRİN
YAKALZEY
TUGBA_M
FERİT
MAVİ22
SERKAN25
M_MUAZ
TUBA8
GOKSEM
RUVEYDA28
İREME
METFAMU
ZEHRA MELEK
METFUN61
SENA_NUR
BİRNUR
EVİNDAR
SEVVALMİNA
MTEKİK
DEREN75
PARADİSE_ANGEL
SHEHLA
RAVZA_NUR

ALLAH C.C. ÜMMETİ MUHAMMEDİ (S.A.V.)'İN ŞEFAATİNE NAİL EYLESİN İNŞAALLAH S.A...EMANET EDİLENLERİN EN GÜZELİNE EMANET OLUN A.E.O...

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

De ki: Allahı seviyorsanız bana uyun ki Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. ALİ İMRAN 3/31

Bu ayetten de anlaşıldığı gibi Allah'ın rızası ve sevgisi Hz. Peygamber (s.a.v)in sünnetine uymakla elde edilebilir. Bir müminin en büyük ideali, kendisini Allaha sevdirmektir. Yani Onun rızasını kazanmak, gazabından korunmaktır.

zerrin

Kayıtlı Kullanıcı

sevvalmina yazdı:
selamünaleyküm bende varım

aleykümselam..
canım bende sana ulaşmaya çalışıyodum..
bundan haberdar etmek için..
neyseki sen girebilmişsin.

paradise_angel

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm herkese ya yine ne güzel bir olaya vesile olmuşsunuz sizden çok şey öğrendim. bu sayeylede öğrenmeye devam edeceğim inşallah bende katılmak istiyorum allah ın izniyle allah a emanet olun

zerrin

Kayıtlı Kullanıcı

ferit yazdı:

ŞEFAAT İSTEYEN BURAYA

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

ZERRİN
YAKALZEY
TUGBA_M
FERİT
MAVİ22
SERKAN25
M_MUAZ
TUBA8
GOKSEM
RUVEYDA28
İREME
METFAMU
ZEHRA MELEK
METFUN61
SENA_NUR
BİRNUR
EVİNDAR
SEVVALMİNA
MTEKİK
DEREN75

ALLAH C.C. ÜMMETİ MUHAMMEDİ (S.A.V.)'İN ŞEFAATİNE NAİL EYLESİN İNŞAALLAH S.A...EMANET EDİLENLERİN EN GÜZELİNE EMANET OLUN A.E.O...

ferit abii listede mustafa abi yokk :eek:

ferit

Kayıtlı Kullanıcı

zerrin yazdı:
ferit yazdı:

ŞEFAAT İSTEYEN BURAYA

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

ZERRİN
YAKALZEY
TUGBA_M
FERİT
MAVİ22
SERKAN25
M_MUAZ
TUBA8
GOKSEM
RUVEYDA28
İREME
METFAMU
ZEHRA MELEK
METFUN61
SENA_NUR
BİRNUR
EVİNDAR
SEVVALMİNA
MTEKİK
DEREN75

ferit abii listede mustafa abi yokk :eek:
KURUCU OLDUĞU İÇİN YAZMADIM YAZMAK GEREK DİMİ HEMEN YAZAYIM...

Zinnire

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. kardeşlerim.Mustafa abi çok güzel bir fikir,Allah razı olsun.İnşallah bende varım.Hem güzel yaşamaya çalışırız inşallah,hem bir çok şeyi bilmeyenler (benim gibi:()böylelikle oğrenmiş oluruz...selametle....

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

Shehla yazdı:
s.a. kardeşlerim.Mustafa abi çok güzel bir fikir,Allah razı olsun.İnşallah bende varım.Hem güzel yaşamaya çalışırız inşallah,hem bir çok şeyi bilmeyenler (benim gibi:()böylelikle oğrenmiş oluruz...selametle....

A.S

SİZLERDENDE ALLAH RAZI OLSUN...B)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

S.A.Hayırlı günler,ESMANİ kardeşim,böylesine güzel bir uygulama başlattığınız için Rabbim sizden razı olsun.Sevabınıı yazsın inş,böylesine güzel bir uygulamada bende varım.KİMKİ ÜMMETİMİN FESAT ZAMANINDA BENİM SÜNNETİMİ İŞLERSE ONUN İÇİN 100 ŞEHİT SEVABI VARDIR(H.Ş)
SELAM VE DUA İLE

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

Ravza_Nur yazdı:
S.A.Hayırlı günler,ESMANİ kardeşim,böylesine güzel bir uygulama başlattığınız için Rabbim sizden razı olsun.Sevabınıı yazsın inş,böylesine güzel bir uygulamada bende varım.KİMKİ ÜMMETİMİN FESAT ZAMANINDA BENİM SÜNNETİMİ İŞLERSE ONUN İÇİN 100 ŞEHİT SEVABI VARDIR(H.Ş)
SELAM VE DUA İLE

A.S

KİMKİ ÜMMETİMİN FESAT ZAMANINDA BENİM SÜNNETİMİ İŞLERSE ONUN İÇİN 100 ŞEHİT SEVABI VARDIR (H.Ş)
NE GÜZEL BİR MÜJDE..ALLAH RAZI OLSUN....BENDE EKLEYEYİM BİR ŞEYLER İNŞAALLAH

Benim ümmetim sapıklık üzerine bir araya gelmez. Onun için topluluktan ayrılmayın! Allahın kudret eli topluluk üzerindedir.
İbn Ömer radıyallahu anh. Taberânî

evindar

Kayıtlı Kullanıcı

Alemlerin Rabbi (c.c), onu kendisine ve bize şöyle tanıtmıştır: "Rasülüm! Biz seni ancak alemlere bir rahmet olarak gönderdik."( Enbiya, 107.)

Allahu Teala, Hz. Adem'i yasak ağaçtan yediğinden dolayı Cennet'ten dünyaya indirdiği zaman, Hz. Adem (a.s) kusurunu anladı, affı için ağladı ve şöyle yalvardı:

"Ya Rabbi! Beni Habibin Muhammed hatırına affeyle." Yüce Rabbimiz:

"Ey Adem, sen benim habibim Muhammed'i nereden tanıyorsun?" diye sordu. Hz. Adem:

"Ya Rabbi! Sen beni Cennet'e yerleştirdiğin zaman Cennet'in her yerinde, Arş'ın üzerinde "La ilahe illallah Muhammedur-rasulullah" yazısını gördüm. İsmi senin isminle birlikte zikredilen ve her yere nakşedilen bu zatın senin katında çok kıymetli ve sevgili birisi olduğunu anladım. O sevgili kulunun hatırına beni affetmeni istiyorum." dedi. Yüce Allah:

"Evet, o benim habibimdir. Senin evlatlarından birisidir. Peygamberlerin sonuncusudur. Eğer onu yaratmasaydım seni de yaratmazdım. Seni onun hatırına affettim." buyurdu.( Hakim, Müstedrek, II, 615; Beyhaki, Delâilü'n-Nübüvve, V, 488, 499; Tabarani, el-Mu'cemü's-Sağır, II, 82-83.)

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

kılınan namazlar, tutulan oruçlar, verilen sadakalar, işlenen her çeşit hayır, İslam yolunda tüketilen bütün nefesler tek gayeye bakar; o da Allah'ın sevgisini ve rızasını kazanmaktır. Bunun da tek yolu, Rasulullah (s.a.v)'in sünnetine uymak ve hayatımızı O’nun hayatına benzetmek ve onu örnek edinmektir.

Yüce Allah, küçük-büyük her meselede Hz. Peygamber (s.a.v)e uymayı, Onun verdiği hükme razı olup teslim olmayı, imanın gereği saymaktadır:

Rabbin adına yemin olsun ki, onlar, aralarında ihtilaf ettikleri şeylerde seni hakem kılmadıkça, sonra da içlerinde hiçbir sıkıntı duymadan senin verdiğin hükme tam bir teslimiyetle boyun eğmedikçe asla iman etmiş olmazlar.NİSA 4/65

Yüce Allah, bu ayette şu üç noktaya dikkatimizi çekiyor:

1- Her meselede Rasulullahın hakemliğine başvurmak.

2- Onun verdiği hükümden dolayı içimizde hiçbir sıkıntı ve rahatsızlık duymamak.

3- Tam bir teslimiyetle Ona boyun eğmek.

ferit

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAHÜMME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUAHMMEDİN VE ALA ÂLİ SEYYİDİNA MUHAMMED

ŞEFAAT İSTEYEN BURAYA

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

ESMANİ
ZERRİN
YAKALZEY
TUGBA_M
FERİT
MAVİ22
SERKAN25
M_MUAZ
TUBA8
GOKSEM
RUVEYDA28
İREME
METFAMU
ZEHRA MELEK
METFUN61
SENA_NUR
BİRNUR
EVİNDAR
SEVVALMİNA
MTEKİK
DEREN75
PARADİSE_ANGEL
SHEHLA
RAVZA_NUR

zerrin

Kayıtlı Kullanıcı

B)B)B)

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

EVET
KAYBEDİLEN HER SANİYENİN BİZİ EBEDİ MUTLULUKTAN UZAKLAŞTIRDIĞI BİLİNCİNDE OLMALI VE HAYIR İŞLERİ GECİKTİRMEMELİYİZ...BU SEBEPLE BEN BU HAFTAKİ İLK SÜNNETİMİZİ HAYIR İLE BAŞLAMAK ADINA BESMELE VE ŞÜKÜRE AYIRMAYI UYGUN GÖRDÜM...SİZLERCEDE BİR MAHSURU YOKSA ŞU AN İTİBARIYLE HER HAYIR İŞİMİZE BESMELE ÇEKEREK BAŞLAYACAĞIZ VE NİHAYETİNDE RABBİMİZE c.c HAMD EDECEĞİZ...

HADİ BİSMİLLAH B)B)B)

Her hayrın başı Besmeledir !

Her hayırlı işe Bismillahirrahmanirrahim ile başlanır. Sonunda da Elhamdülillah denir.

Sevgili Peygamberimiz: Bir işe besmele ile başlanılmaz sonunda da Elhamdülillah denmezse o işte hayır olmaz buyurmuştur. Çünkü besmele çekerek kul ile Allah arasındaki gerçek alâka kurulmuş olur. Nerelerde besmele çekilir veya çekilmez bir kaç misal verelim:

. Yemek yemeğe, abdest almaya ve hayırlı işe başlarken besmele çekmek sünnettir.
. Tuvalete girerken besmele çekmek mekruhtur.
. Haram olan birşeyi yapmaya başlarken besmele çekmek haramdır.
Biz müslümanlar haramlardan kaçınacağız.
. Kati olarak haram olan bir şeyi işlerken besmele çeken kâfir olur.
. Kapıları açıp kapatırken, mutfaktaki yemek kaplarının kapaklarını açarken, yemek yaparken,
. ocak yakarken, mutfağa girerken besmele çekmek sünnettir.
. Süt, su, çay, ilaç içmeye başlarken besmele çekilir.
. Sakalı tamamen keserken besmele çekmek câiz değildir.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt