Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

SEN GÜLKİ GÜLLER GÜLSÜN... (1 Kullanıcı)

zerrin

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ŞEFAAT İSTEYEN BURAYA

-Esmani- yazdı:
zerrin yazdı:
selamunaleyküm abim..
dediğim gibi çok güzel bir düşünce olmuş.
ben varım inşaallah zaten..
bu sayedede inşaallah sünnetleri daha çok uygulamaya başlıyacağız hayatımızda..

A.S

ABLAM HER ZAMAN HAYIRDA İLKLERDEN OLMAYI ADET EDİNDİNİZ...İNŞAALLAH ŞEFAATA MAZHAR OLANLARDADA İLKLERDEN OLURSUNUZ.

aminn inşaallah abim. Allah (c.c.) razı olsun... ve tekrar Rabbim sizlerden razı olsun diyorum.
sizlerin katkısı çoktur benim şu anki durumumda.. çokşey öğrendim sizlerden.

ruveyda28

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. bende katılmak istiyorum inşallah,çok güzel bir düşünce Allah razı olsun..

ireme

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYKÜM ABİM...Bİ İZNİLLAHİ TEALA BENDE VARIM...NASIL MUTLU OLDUM ANLATAMAM...BU ŞEREFE ŞEFAATE NAİL OLACAZ...HEM BÖYLE OLMASI ÇOK DAHA GÜZEL...RABBİM SİZDEN RAZI OLSUN...selam ve dua ile...

metfamu

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm
hoşgeldiniz esmani kardeşim .yine güzel bir fikirle geldiniz.rabbim ayaklarımızı kendi rızası doğrultusunda sabit kılsın.hizmetlerimizi daim eylesin.hizmetimize kimseyi kırmadan devam edelim.
çok güzel bende varım inşaallah.Allaha emanet olun

ZEHRA MELEK

Kayıtlı Kullanıcı

çok güzel düşünmüşmün kareş Allah razı olsun,hayırlı bi işe vesile olan onu yapan gibidir...
vesile olduğun için teşekkür ederim,inşlh. bende varım...;)
hepimiz onun (s.a.v.) şefaatine nail oluruz inşlh....B)B)B)
bi şey sorayım sen mustafa abimi oluyorsun..hani başörtüsüyle ilgili yazı yazan (m_5834)

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

ruveyda28 yazdı:
s.a. bende katılmak istiyorum inşallah,çok güzel bir düşünce Allah razı olsun..

A.S

SİZLERİN KATILIMI OLMADAN PAYLAŞIMLARIN ANLAMIDA OLMUYOR..SAOLUN ABLAM

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

metfamu yazdı:
selamün aleyküm
hoşgeldiniz esmani kardeşim .yine güzel bir fikirle geldiniz.rabbim ayaklarımızı kendi rızası doğrultusunda sabit kılsın.hizmetlerimizi daim eylesin.hizmetimize kimseyi kırmadan devam edelim.
çok güzel bende varım inşaallah.Allaha emanet olun

A.S

NEFS AZGIN BİR KÖPEKTİR DEMİŞ MEVLANA HAZRETLERİ...KİMSE KİMSEYİ KIRMAK AMACIYLA BURADA DEĞİL ZATEN...OLAYLAR O ŞEKİLDE TIRMANDI DİYELİM...VE ARKAMIZDAKİNİ DEĞİL ÖNÜMÜZDEKİNİ GÖRELİM İNŞAALLAH...TABİ ARKADAKİNİ YOK SAYMADAN...MESAJ GİTMİŞTİR SANIRIM...HİZMETE DEVAM...HERŞEYE RAĞMEN...

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

ZEHRA MELEK yazdı:
çok güzel düşünmüşmün kareş Allah razı olsun,hayırlı bi işe vesile olan onu yapan gibidir...
vesile olduğun için teşekkür ederim,inşlh. bende varım...;)
hepimiz onun (s.a.v.) şefaatine nail oluruz inşlh....B)B)B)
bi şey sorayım sen mustafa abimi oluyorsun..hani başörtüsüyle ilgili yazı yazan (m_5834)

EVET ABLAM... BEN MUSTAFA KARDEŞİNİZ ...B)

ABLAM BU ARADA TEŞEKKÜR YERİNE CEZALLAHU HAYRAN DEMEKTE SÜNNETTİR...AMA BUNU İLERLEYEN HAFTALARDA UYGULAYACAĞIZ İNŞAALLAH:)

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı

-Esmani- yazdı:
yakalzey yazdı:
Allah razı olsun kardeşim Bismillah diyip başlayalım inşallah.Birbirimizi anlayan hoşgörülü olan müslümünlar olarak dargınlık kırgınlık küslük ne varsa unutalım inşallah.biz hepimiz kardeşiz.haydi üye listemiz???ve yapıcaklarımız???bekliyoruz!!!selam ve dua ileB)

SİZDENDE ALLAH RAZI OLSUN ABLAM...MESAJ ALINDI B)
B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B);)

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

S.A ABİM ÇOK ÇOK HARİKA DÜŞÜNMÜŞSÜN AMA BEN KATILMAK İSTEMİYORUM DERMİŞİM.:D :D

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

meftun61 yazdı:

A.S

DİYEMEZSİN ABLAM...ÖYLE BİR LÜKSÜN YOK...EĞER DERSEN O ZAMAN DÜĞÜNÜNE GELMEYECEĞİM HABERİN OLSUN...ŞAFAK 36 :D B)

ferit

Kayıtlı Kullanıcı

-Esmani- yazdı:
ferit yazdı:
ALEYKÜMSELAM ABİ SÜPER DÜŞÜNMÜŞSÜN ALLAH C.C. RAZI OLSUN...İNŞAALLAH KATILIMDA ÇOK OLACAKTIR. KİM İSTEMEZ Kİ PEYGAMBER EFENDİMİZİN (s.a.v.) SÜNNETİNİ Bİ NEBZE DE OLSA İHYA ETMEYİ. İNŞAALLAH BEN DE VARIM ABİ...YANLIZ BİRAZ DAHA DETAYA GİRERSEN DAHA İYİ OLACAK İNŞAALLAH ABİ... S.A. A.E.O...

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM...

AÇIKLAYAYIM...AMAÇ HER HAFTA BİR SÜNNETİ TAM ANLAMIYLA YAŞAMAK...VE BUNU PAYLAŞMAK...
ASLINDA AMAÇ KESTİRMEDEN ŞEFAAT YOLUNA ÇIKMAK :)B)

ŞİMDİ ÜYE LİSTESİNİN OLUŞMASI VE YETERLİ KATILIMIN OLMASI GEREKLİ...BU YÜZDEN BR KARDEŞİMİN BU GÜZEL ÇALIŞMAYA LİSTE OLUŞTURARAK KATKI SAĞLAMASI GEREKLİ.BEN BU İŞİ FERİT KARDEŞİMİN YAPABİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM...ABİSİNİ KIRMAZ HERHALDE...:)B)

MALUMUNUZ BEN SÜREKLİ KATILAMIYORUM VE EV TAŞIYACAĞIM İÇİN SİZLERLE BİR HAFTA KADAR BİRLİKTE OLAMAYACAĞIM...

S.A. ABİ ÇOK MUTLU OLDUM BÖYLE BİR GÖREVE BENİ DÜŞÜNDÜĞÜN İÇİN. BAŞIMLA BERABER İNŞAALLAH BU VAZİFEYİ YERİNE GETİRİM...ALLAH C.C. RAZI OLSUN. AMA EV TAŞICAN DİYE KAYBOLMA HA SENSİZ OLMAZ...BİSMİLLAH DİYİP BAŞLAYALIM O ZAMAN VAKİT KAYBETMEYELİM İNŞAALLAH...S.A.

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

ireme yazdı:
SELAMUN ALEYKÜM ABİM...Bİ İZNİLLAHİ TEALA BENDE VARIM...NASIL MUTLU OLDUM ANLATAMAM...BU ŞEREFE ŞEFAATE NAİL OLACAZ...HEM BÖYLE OLMASI ÇOK DAHA GÜZEL...RABBİM SİZDEN RAZI OLSUN...selam ve dua ile...

A.S

SİZLERİN MUTLULUĞU BİZLERİDE ZİYADESİYLE MEMNUN EDER ABLAM...HER GÜZEL PROJEDE SİZİDE GÖRÜYORUM...ALLAH RAZI OLSUN....

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

-Esmani- yazdı:
meftun61 yazdı:

A.S

DİYEMEZSİN ABLAM...ÖYLE BİR LÜKSÜN YOK...EĞER DERSEN O ZAMAN DÜĞÜNÜNE GELMEYECEĞİM HABERİN OLSUN...ŞAFAK 36 :D B)

S.A ABİ KABAĞA DÖNDÜM DİYECEK BİŞEY BIRAKMADIN SUSTUM NE DESEN AMENNA.:D

sena_nur

Kayıtlı Kullanıcı

ya gerçekten çok güzel bi düşünce ve paylaşım olmuş.Allah razı olsun.Bende varım demek istiyorum ama ben yatılı yurtta kalıyom ve ya haftada bi veya iki haftada bi gelebiliyom(eve gelince)..neolcak katılabilecekmiyim:(ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN...DUAİLE.....B)B)B)

Birnur

Kayıtlı Kullanıcı

Selamun Aleyküm Abim çok iyi düşünmüşsünüz.
Bende varım tabiki :) liste görevini iyiki bana vermediniz abim. Elime Yüzüme bulaştırırdım her zamanki gibi.Peygamberimizin (S.A.V) Şefaatine nail olmak dileğiyle.A.e.o

evindar

Kayıtlı Kullanıcı

Büyük ariflerden Cüneyd el-Bağdâdî (k.s), Hz. Rasulullah'ın (s.a.v) yerini ve değerini ne güzel ifade etmiş:

"Hz. Muhammed'in (s.a.v) başında bulunduğu yoldan başka. Allah'a giden bütün yollar mahlukata kapalıdır. Onsuz kimse Allah'a gidemez, rızasına eremez."

Hz. Peygamber'e (s.a.v) iman edip getirdiklerine tabi olmadan Allahu Teala'yı tanımak ve ahiret gününe hazırlanmak mümkün değildir. Hz. Peygamber dinin merkezindedir. Hz. Peygambersiz din olmaz, din yaşanmaz Peygamberin rehberliği olmadan akıl Yüce Yaratıcıyı tanıyamaz. O'nun sıfatlarını bilemez.O'nun rızasını bulamaz, O'na kulluk yapamaz. Peygamberle gelen vahye ve ilme tabi olmadan, insan, kendisini bile tanıyamaz. Ruhunu keşfedemez, kalbini farkedemez. Güzel ahlaka ulaşıp kemale eremez. Niçin var olduğunu, nereden gelip nereye gittiğini bilemez. Karanlıkta kalır, gayb aleminden haberi olmaz. Yaşadığı hayatın hakikatim çözemez; dünyaya bir mana veremez. Evet, Allahu Teala'nın bütün beşeriyeti karanlıklardan nura ve aydınlığa çıkarmak için gönderdiği ve insanların ıslahı için görevlendirdiği Hz. Peygamber'e (s.a.v) tabi olmayan insan sadece nefsine esir, şehvetine kurban, dünyanın zahir süsüne hayran olur. Böyle birisinin ölümü pişmanlık, kabri karanlık, ahireti perişanlık olur.

Bizi Habibine ümmet yapan Yüce Allah'a hamdolsun.

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı

selamünaleyküm bende varım

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt