Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

selamün aleyküm din kardeslerim (1 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bayram1983

Kayıtlı Kullanıcı
benim 5 yıllık bir kız arkadasım var ve gecn yıl nişanladık.okul bitsin diye beklerken gec kaldı.3 ay sonra düğün düsünüyorduk ama 2 gün önce hayatım karardı.nişanlım beni baskasıyla aldattı ve bunu kendisi itiraf etti.Allah sizi inandırsın suan nasıl bı haldym sadece Allah bılıyor.ne uyku uyuyorm ne de yemek yıyebılıyorum.cok pişman oldugunu soyluyor ayaklarıma kapanıyor bırakma dıye.aldatan affedılır mı ?nolur Allah rızası için içinizden gelenleri yazın

_şimal_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam kardeşim...
Rabbım dayanma gücü versin sana..
Allah aşkından sevgisinden üstün bir sevgi aşk yoktur
unutmayınız...
Allah:'ın size emanet ettiği cana bedene iyi bakınız...
AFFETMEK BÜYÜKLÜKTÜR..
bir şans daha vermenız ıkınız ıcın de ıyı olur bence..
hayırlı günler..
selam ve dua ile...

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam kardeşim öncelikle hoşgeldin
dediğin gibi içimden gelenleri yazıyorum
5 yıl az bir zaman değil ki
bu kadar zamana rağmen seni aldatabilidiyse...neyse
kısaca ben olsam affetmezdim heralde..affedemezdim...
ama sen yinede kalbine sor ama bunun yanında mantıklı olmayıda unutma
inşallah hakkında hayırlısı olur kardeşim...

gullere-vurgun

Kayıtlı Kullanıcı
Allah size sabrini versin ins...gerçekten ac1 dolu günlergeçiriyor olmalisiniz...inanin sizi aldatmissa eger sizi sevmediginden dolayidir bu...bende olsam affetmem...gerçekten çok büyük hayal kirikligi...Ayr1ca ben sizin için sölüyorum affedip onunla tekrar beraber olmay1 düsünür ve evlenirseniz eger o kötü an1 akl1n1zda yer eder ve bi daha asla unutamass1n1z...Rabbim size Saliha kullarla evlenmeyi nasip etsin...baska diyecek söz bulam1yorum... :(

idrisyıldırım

Kayıtlı Kullanıcı
ayrıl gitsin onun hayatı ona senin hayatın sana şunuda unutma affetsen bile söylediklerini hiçbir zaman unutamazsın yinede kendin bilirsin

Zeki.42

Kayıtlı Kullanıcı
benim 5 yıllık bir kız arkadasım var ve gecn yıl nişanladık.okul bitsin diye beklerken gec kaldı.3 ay sonra düğün düsünüyorduk ama 2 gün önce hayatım karardı.nişanlım beni baskasıyla aldattı ve bunu kendisi itiraf etti.Allah sizi inandırsın suan nasıl bı haldym sadece Allah bılıyor.ne uyku uyuyorm ne de yemek yıyebılıyorum.cok pişman oldugunu soyluyor ayaklarıma kapanıyor bırakma dıye.aldatan affedılır mı ?nolur Allah rızası için içinizden gelenleri yazın

Ve aleyna Aleyküm selam hoşgeldiniz güzel kardeşim. Anlattığınız hadise islami ölçüler dışında olmaktadır. Bundan dolayıda o işlerde hayır olmaz özellikle evlilik sonrası büyük sorunlar yaşarsınız. Sizi aldatan aslında kendini aldatır. Kimse kimseyi aldatamaz. Bu hadise ile ilgili bişey söylemek isterim. Zamanın birinde bir veli zat Kabe ye gitmiş ve gittiği ilk gün çok yorulmuş. Dinlenme maksadı ile ayaklarını uzatmış ve orcıkta uyumuş. Onu gören halk kafir kafir düye bağırmış ve veli kulu linç etmeye kalkmışlar oda demişki Bana Allah ın görmediği bi yeri söyleyin bende orada yatayım demiş. Yani sizin nişanlınız dediğiniz kişi siz yokken yada varken diye birşey ifade etmiyor. Aldatmak değilde biz buna zina diyelim. Göz zinası şehvetli zinalar bu tür olaylar günümüzde olmaktadır. Sizin yapıcagınız en güzel şey Allah aşkıdır. Bu tür geçicic aşklar insanı yanlız Allah aşkına yöneltir. Selam ve dua ile.

bayram1983

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaslar yorumlarınızdan Allah razı olsun.bugun memleketıne gonderdım onu artık oldugum sehırde olmasına tahamuk edemezdım ve suan kafayı yıyorum.Allahım için hep dua ve namaz kılyorm.gıderken senı hep beklıcem dıyerek gıttı.pişmalıgı herhalınde bellı oluyor.burda heryer onu haıtrlatıyor herkes dugune ne kadar kaldı dıye soruyor ve ben bı daha olüyorum.nasıl unuturm memleketımımı terk edeyım?

torressa

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam kardeşim başından istemediğin olay geçmiş bence oturup bir düşün sakincene kendinde eksik olan birşey mi var aradığını sende bulamıyorda başkasında mı orıyor bence bunukız arkadaşınla oturup güzel güzel sakince konuşmanı tavsiye ederim işin ciddiyetinin farkında olmaya bilir yardımcı olmanda fayda var kısaca işini keşkelere bırakmamaya çalış.

sakın kendine eziyet etme bunun için değmez hayatının baharında olabilirsin böyle bir olay oldu diye hayatından bezmene gerek yok diye düşünüyorum daima ileri bak derim önün açıktır inşallah böyle olaylarla güncel haberlerin içine karışmayalım sonra anlamışsındır kendine iyi bak kardeşim A.E.O. umarım söylediklerim seni biraz olsun rahatlatır

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Allah Rızası için kurulmayan ve gayri meşru dairede kurulan ilişkilerin bitmesi kaçınılmazdır..Kardeşim.İlişkide Allah'ın rızasını düşündünüz mü 5 yıl birlikteliğimiz var diyorsun.Nikah olmadan 5 yıl nasıl birliktelik olur.Sübhanallah ! Birlikte değil şeytanda eşlik etmiş size...Allah Selamet versin.O birliktelikten hayır gelmeyeceği gün yüzüne çıkmış zaten.

bayram1983

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm sena bacım.2 yıldır imam nikahıyla yasıyorz.öğrencılıkten yenı cıktık ve bu kıs askerdeydim.evlılıge hazır degıldık ailelerımızm durumları da iyi degıl.bu yaz calısıp dugunumuzu yapacaktık.onun babası da yok bı nevi ona ben sahıp cıkıyordum aileside bılıyordu ilişkının boyutunu.bilmiyorum ne yapacagım

bayram1983

Kayıtlı Kullanıcı
kardesım bende bulamayacagı hıc bı sey yok her yonden onu mutlu edıyrdum.benım bunu haketmedıgımı soylesede terk ettım ama içime sinmiyor gururma yediremiyorum kardesım

ishakyakup

Kayıtlı Kullanıcı
"senin yerinde olsaydım" demek bile ağır geliyor bana..
lakin.! bu olup biten rezillik her ne ise buraya yazılır mı..? ne yapayım diye sorulur mu?
daha seninle nişanlıyken başkası ile seni aldatan.. devamını yazmıyorum..

bu konuyuda silmeni tavsiye ederim..

denizhkn

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykumselam kardeşim..
konun biraz karışık geldi bana.. çünkü her soruda yeni birşey çıkıyor ortaya o yüzden yorum yapmak biraz sakıncalı.. en iyisi çözümü kendin bulman..
nişanlıyım demişsin ama sonra da dini nikahlıyım demişsin.. dini nikahlı aldatmak başka bişi nişanlıyken aldatmak başka bir şey..
ama sonuç olarak her ne olursa olsun yaşanan hiç de kolay değil... buna yakın birşey yaşamış biri olarak hala acısını sıkıntısını çekiyorum. ama şikayetçi miyim hayır. çünkü Mevlam her ne eylese güzel eyler.. mutlak vardır bir hayır.. sabırla imtihan oluyoruz demek ki..
Rabbim dayanma gücü versin kardeşim.. sabırla ilgili bol bol yazılar hikayeler hadisler okumanızı tavsiye ederim.. inşallah feraha çıkanlardan olursunuz..
Selam ve Dua ile..

bayram1983

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun deniz kardesım.gercekten bu acıyı yasamayan suan benı anlayamaz.ömrümde en agır acı bu olsa gerek.Allahım sabır verirse unutacam.anlattıklarını dusundukce bitiyorum.arada bu kadar buyuk bı sevgı varken bıde bunu yapması cok zoruma gıdıyor.suan ayaklarıma kapanıyor hep senı beklıccem dıye yalvarıyor.bi anlık hatasının cezasını cekecek.

şekerleme

Kayıtlı Kullanıcı
Islamda kadının yeri ve önemi köşesine
bu konuyu açmanızın nedenini çok merak ediyorum
kadınların önemsiz olduğunu vurgulamak amacın olsagerek

sarms61

Kayıtlı Kullanıcı
arkadasım inan cok üzüldüm seni anlayabiliyorum gercekten kotu olmus ayrılmanız daha ıyı olmus herseyın hayırlısı ama sıkılıp uzulme sonucta kısmet dugun gunu ayrılanlar var sıkılıp büzülme hayattan tat almaya devam et

denizhkn

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun deniz kardesım.gercekten bu acıyı yasamayan suan benı anlayamaz.ömrümde en agır acı bu olsa gerek.Allahım sabır verirse unutacam.anlattıklarını dusundukce bitiyorum.arada bu kadar buyuk bı sevgı varken bıde bunu yapması cok zoruma gıdıyor.suan ayaklarıma kapanıyor hep senı beklıccem dıye yalvarıyor.bi anlık hatasının cezasını cekecek.

şuan acın çok yenii hiç bitmeyecek hiç mutlu olamayacaksın gibi gelir.. bana da öyle gelmişti acım hep aynı kalacak sandım hep ağlıyordum ama Rabbim "unutmak" gibi büyük bir nimet vermiş insanlara.. unutmak olmasa idi hergün o acıyı ilk günki gibi yaşardık... zaman gerekiyor kardeşim ama böyle durumlarda zaman yavaş ilerler bitmek bilmezz..
çokça dua et inşallah hakkınızda hayırlısı...

kalbiminurlandır

Eposta Onaylanmamış Üyeler
yorum yazmakta bile dikkat etmek lazım
çünkü ALLAH CC rızası olmayan bir şeyler yaşanmış.
"unutmak çok zor. yalvarıyor pişmanım diyor ne yapayım" diyorsunuz
günümüz de yaşanan evlilik dışı ilişkilerin hazin sonu.

dini nikahınız var ama bunun helal olması için konu komşu akrabalar bir düğün yemeği ile bilgilendirilmelidir. Peygamber Efendimizin SAV hadis-i şeriflerinde de açıktır bu.

anlaşılan o ki, günümüz üniversite öğrencilerinin bir kısmının birlikte yaşamanın dini boyutu için başvurdukları yöntem bu. bir üniversite öğrencisi olarak yakından gördüğüm en acı yaşantılardan biri...
Rabbim hidayetlendirsin inşALLAH.

Rabbimizin cc rızası için yemeli içmeli O'nun cc rızası için yapmalıyız ne yapıyorsak..
haram ve helalin sınırları çerçevesinde.

Yapmanız gereken Rabbimize cc yönelmektir.

şimdi ""sizi dışladık günahkarsınız"" diye düşünülmesin katiyen. Rabbimizin cc rızasını aradığınız kanısındayım.
dualarımızda olacaksınız değerli kardeşimiz.

denizhkn

Kayıtlı Kullanıcı
yorum yazmakta bile dikkat etmek lazım
çünkü ALLAH CC rızası olmayan bir şeyler yaşanmış.
"unutmak çok zor. yalvarıyor pişmanım diyor ne yapayım" diyorsunuz
günümüz de yaşanan evlilik dışı ilişkilerin hazin sonu.

dini nikahınız var ama bunun helal olması için konu komşu akrabalar bir düğün yemeği ile bilgilendirilmelidir. Peygamber Efendimizin SAV hadis-i şeriflerinde de açıktır bu.

anlaşılan o ki, günümüz üniversite öğrencilerinin bir kısmının birlikte yaşamanın dini boyutu için başvurdukları yöntem bu. bir üniversite öğrencisi olarak yakından gördüğüm en acı yaşantılardan biri...
Rabbim hidayetlendirsin inşALLAH.

Rabbimizin cc rızası için yemeli içmeli O'nun cc rızası için yapmalıyız ne yapıyorsak..
haram ve helalin sınırları çerçevesinde.

Yapmanız gereken Rabbimize cc yönelmektir.

şimdi ""sizi dışladık günahkarsınız"" diye düşünülmesin katiyen. Rabbimizin cc rızasını aradığınız kanısındayım.
dualarımızda olacaksınız değerli kardeşimiz.

Allah razı olsun ayşecim.. dediklerine katılıyorum inşallah Rabbim bize hidayet versin ilmiyle amel etmeyi nasip etsin..

kalbiminurlandır

Eposta Onaylanmamış Üyeler
Allah razı olsun ayşecim.. dediklerine katılıyorum inşallah Rabbim bize hidayet versin ilmiyle amel etmeyi nasip etsin..
amin inşALLAH ablam
gerçekten de dini nikah olayı üniversite öğrencilerinin BİR KISMINDA fazlalaşmakta son yıllarda.
KESİNLİKLE HEPSİ ÖYLE DEĞİL çünkü temiz niyetli kardeşlerimin sayısı da fazla. hepsi dersem vebal almış olurum dikkat etmek lazım
ALLAH korusun inşALLAH

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt