Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sahibi var ; (1 Kullanıcı)

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Sev... sen İNSANI sırrı İlahi adına...Sev... sen Ademi yoğruldu aşk ile sev... sen Havvayı sana sunuldu...Cenneti Ala dan aşk ile...İnsan ve insan sevecek her daim ...Nefisler birleşti ceset de ...Ruh aşk ile sır oldu..sev ...sev bir sin aslın sende sen oldun sır...
Rabbin C.C. sev dedi... Ademde oldu sır...Aşkı etti vesile...
Köpürünce aşk denizi sevmek ister ...yoksa şaşkın kalır ortada... Sevgi hayattır..göz yaşı sakinlik...köpürsün aşkın durabilirmisin...?

Ayna aslına aşık olmuş..aşk sana sunulmuş sevgi olmuş...hasret bahane aşk köpürmüş şahane... Gönül yatışkınlığı onunla şahane... Sen ona hasret o sana... Sevgi ve muhabbet ... coşku deniz olmuş kabarmış.... ten coşmuş aşk olmuş kavuşmuş hasret olmuş...

Nasıl diyelim...

Aşk gerçek sır olmuş.........

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Efendi bir örnekle süsülüyelim aşkı...;
Muhammed Mustafa A.S. efendimiz teşrif edince bu hayat dediğimiz dünyaya bir an..Teşrif edeceği yerde... Ağaçlar... taş...toprak ... yani her şey aşk ile coşar ..
SECDE eder....

ADEM 'e anla sır ..ki adı AŞK ki İLAHİ...Sır ki Allah C.C. o sırda mevcut...haydi o zaman...

La İlahe İllallaha ...Aşık olalım...

melik88

Kayıtlı Kullanıcı
Başka bir dilden konuşuyorsunuz sanki , sanki Adem atamızdan beri var olan BEN den ...
Ben dediğime bakma var mı O' c.c nun dan başka? Nun dedim ya nun işte!
Adem de aşk yani ??? ademi seversem Hakkı sevmiş olurum yani tuhaf geliyor , hiç böyle düşünmemiştim
Sır ? ayna oldu yani ... ayna olunca bakanı yansıtdı anında
Güzel bakan , güzel görür gibi mi? nasıl baktıgımıza bağlı
''İhtişam baktıgında değil, bakışındadır '' denmişti kiminse bu söz?
Yeryüzünde cennet olabilir mi ?? neden olmasın , bu imtihan sahasında cennetlikler ve cehennemlikler burda ... beraberiz göremiyoruz
çünkü körüz.. bilmiyoruz ama Kur-anda işaretler var... şimdi bu işaretlere göre cehennemlikleri nasıl sevebiliriz??göz göre göre
secde etmiyor ademe ...BEN edeyim ona secde.. kime??? Ademe ne kaybın var? hiç
isteyen istediği yere seve seve giderse bana ne ?
'Kalk uyar!'' bu kime??? cennete çağrı uymayan nereye ? cehenneme! niye ??? aklını kulanmadıgından, kalbini dinlemediğinden
ayrıldı birden yok yahu ayrılar zaten .. birarada ama ayrı birleşmezler aynı Hazar denizi gibi (yanlış demedim inşallah)
tatlı ve tuzlu deniz , ama karışmıyor tadı birarada fakat tatları farklı ...
Ne düşünürüm? bilmem konularınız çok ağır ... kim düşünsün bunları???
düşünselerdi bir olurduk zaten Muhammed Mustafa s.a.v bunu sağlamak içn uğraşmadımı?uğraştı Şahidiz Rabbim
nasıl inkar edecegiz Kur-an herşeye hakim ve şahit iken ! inkarında faydası yok eee iman et öyleyse erken , erken
Olmazsa? cehennem hazır , bekler kim dolduracak ? zalimler varken ... peki uyarı kime?
Hz Muhammed Ümmetine! çağır
Allah razı olsun, sayenizde bayağı düşünmeye uğraştım , Allah c.c doğruya ulaştırsın

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Amin... aşk ile gönlünü...kalbini...beynini doldur...lal ol ...tüme ulaş tefekkür ile...aczini itiraf et...Ulaş... Alemlerin sahibine C.C. ...La İlahe İlallaha...

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
Sayın büyüğüm selamun aleyküm.büyük sıkıntı içindeyim diye bir başlık var.arkadaşa yardımcı ourmusunuz.ben yanlış bilgi vermek istemem.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt