Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sahibi var ; (1 Kullanıcı)

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
inşaallah rabbim cennetine giden yoldan ayırmasın bizi,güçlü imanlar nasip etsin hepimize.... amin

saat 01:00 da dua namazı kıldım sizde dahil olmak üzere buradaki kardeşlerime ismen dua ettim rabbim kabul buyursun inşaallah...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Adem A.S. secde şereftir...Ben bazen şöyle derim kendime...Allah C.C. karıncaya secde et desin tereddütsüz ederim...
Bakın Mescidi aksaya yönelerek secde eden Muhammed Mustafa A.S.... Kabe ye secde et emrine derhal itaat etmiş ...sorgulamamıştır...Allah C.C. emrine itaat şereftir...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
inşaallah rabbim cennetine giden yoldan ayırmasın bizi,güçlü imanlar nasip etsin hepimize.... amin

saat 01:00 da dua namazı kıldım sizde dahil olmak üzere buradaki kardeşlerime ismen dua ettim Rabbim C.C kabul buyursun inşallah...

Amin Allah C.C. razı olsun...Lütfen İmanda eksiklikten kaçının...Allah C.C. nu sevin ve sevdiğinizi ona itiraf edin... ve sabırla bekleyin...

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
kesinlikle katılıyorum.bazen bazı insanlarla tartışmaya giriyorum ne yazık ki... öyle yerlerden vurmaya çalışıyorlar ki bişey diyemiyorum hemen o konuyla ilgili bir ayeti kerimeyi söylüyorum ve konuyu kapatıyorum.rabbim böyle demişse benim için gayrısını tartışmaya gerek bile yoktur diyorum ve galip ben geliyorum...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Şunu unutmayın..Adem A.S. karşınıza çıkarsa ve Allah C.C. secde et emri verirse sakın kaçınmayın... buna hazır olun... hazır olurda nefsinizi aşarsanız...inanın Allah C.C. size sır kapılarını açar ve sinyal verir..

Nefsin esas imtihanı budur....

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
kesinlikle katılıyorum.bazen bazı insanlarla tartışmaya giriyorum ne yazık ki... öyle yerlerden vurmaya çalışıyorlar ki bişey diyemiyorum hemen o konuyla ilgili bir ayeti kerimeyi söylüyorum ve konuyu kapatıyorum.rabbim böyle demişse benim için gayrısını tartışmaya gerek bile yoktur diyorum ve galip ben geliyorum...

Zaten Allah C.C. da Peygamber A.S. lara aynen sizin yaptığınızı tavsiye etmiştir... Allah C.C. nun bildirdiği şeyin dışında benim bir bilgim yoktur...de ...diye ve Kur'an-ı Kerimden konuşun diye...Maşallah siz bunu bulmuş ve uygulamışsınız...

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
Amin Allah C.C. razı olsun...Lütfen İmanda eksiklikten kaçının...Allah C.C. nu sevin ve sevdiğinizi ona itiraf edin... ve sabırla bekleyin...

eksiklerimi tamamlamaya çalışıyorum sormak ve öğrenmek istiyorum ki rabbime layık bi kul olayım...
sabır konusuna gelince etrafımdakiler göre gayet sabırlıymışım.yaşadığım olaylara çok sakin yaklaşmışım ve hala onlar için iyi şeyler düşünmüşüm (bu konuda kesinlikle yanlış yaptığımı düşünmüyorum rabbim kalbimi biliyor,böyle olması gerekti) kendileri olsa benim gibi davranmazlarmış.inanırmısınız benim dışımda ki herkez eşime ağzına geleni söyledi,kızdı öfkelendi ben hep sakin oldum laf söylemedim.tek rabbime yakındım.ama biliyorum bunların mükafatını rabbim bana verecek,eşim ve ailesi için yaptığım hiç birşeyden pişman değilim... onların bilmesine gerek yok rabbim bilsin bana kulum desin yeter...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Yeri gelir siz dahi söylediğinize şaşırırsınız aslında sizi söyleten bizzat Allah C.C. dur...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Tamamen haklısınız ...Efendim...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Siz sabıra devam...sabredip yaşayın...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Doğrudur efendim...Allah C.C. birdende ...binden de hitap eder veya ettiririn aslı budur...

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
teşekkür ediyorum ilgilendiğiniz için allah razı olsun... sizede hayırlı geceler...

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Adem A.S. secde şereftir...Ben bazen şöyle derim kendime...Allah C.C. karıncaya secde et desin tereddütsüz ederim...
Bakın Mescidi aksaya yönelerek secde eden Muhammed Mustafa A.S.... Kabe ye secde et emrine derhal itaat etmiş ...sorgulamamıştır...Allah C.C. emrine itaat şereftir...

Secde itaat elbette , gerisi sorgulama kendi içinde
Bugün ne hata yaptım? bu yanlışmı düşündüğüm? doğrusu ne ?
bilmediğinidir sorgulamak ...
Kendini sorguya çekmek ise apayrı birşey
Dilim dilim kendini dogramak , hadi insanlardan gizlersinya , Gerçek kalblerin sahibi karşısındA İtiraf etmek
ne zordur , can dilim dilim doğranır, acır heryanın diline gelse yalan ...yok ki herşey ortada ayan beyan
apacık ! ne elin ne dilin yalana gerek yok ! .. o seni bilir
Şah damarından yakın ise var git yolnu garip o seni bilir
Neden anlama insanlar? normal dilinden geleni insanlar bilir
Kalbinden geceni Alllah c.c bilir ha ondan anlaşamıyoruz demek ki ...:a21:

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Efendim teferruatlara fazla girmeyiniz...iyi ve kötüsü ile insanız tabi ki yanlışımızda olacak ...ona biz denizin dalgasıdır deriz ve geçeriz...düşüncelerinizi atın kenara...Allah C.C. nu sevin Muhammed Mustafa A.S. sevin...Kur'an-ı Kerime sarılın yapabildiğimiz kadar...aşırılık yok...bükün boynunuzu...biraz göz yaşı dökün...Sığının en güvenilir kapıya Allah C.C. nun kapısına ...kendinizi yaşama verin ...hem yaşayın hemde kendinizi sakinleştirip abdest alın...Namaz kılın... Kur'an-ı Kerim okuyun Meal okuyun... Ama normal işlerinizi hayatınızı yaşayın...Sizin acele etmeniz hiçbir şeyi değiştirmez... Adem 'e secdede kusur etmem de iseniz zaten mesele yok...gerisi Allah C.C. ile ilgili...birilerini aramayın...zaten size sizden yakın...Takvanıza bakın... o kadar...

melik88

Kayıtlı Kullanıcı
Sevgi , sevmek bu kadar mühim demek ki
İnsanlar da hep sevilmek ister , fakat sevmeyi akıl edemezler
Bu nasıl birşey oluyor? yani karşılıklı gibi falan mı? olmaz ki ... karşılıklı olan alış veriş gibi olur???
karşılıksız sevmek olur mu?
Bir adım atmadan gerçek sevgi sınanmadan olur mu?
seviyorum demek iddia olur, bunun bedeli olur MU?
İnsan sevgi üzerine Yaratılmışsa sevmeden durur mu?
kusura bakmayın çok soru geldi aklıma ... aklım almıyor ihtiyacsız olan neden sevgi istesin?
bizim için ise ekmek gibi aş gibi hava gibi , su gibi ... yok ise? Yaradan ne güne duruyor O .cc seviyor olmalı yoksa nasıl katlanmalı?
Sevgiler de katman , katman olur mu ? az , biraz, çok , birçok gibi
Peki kimlere sevgi duymalı? canımızı yakarlar mı?
Yaratılanı sev , yaratandan ötürü sözü kimin hatırına sevmemiz gerektigini söylüyor , Peki ?
neden insanlar kendi gibi olmayanları sevmiyor?
Çocuklar , saf sevgi sunuyor, neden büyüklerin egoları şişiyor?
İnsan dışında canlılar sevgiyi biliyor , insan neden ürküyor? neden korkuyor?
sevmek bu kadar güzel ise neden kimse kimseyi sevmiyor da hep sevilmek? istiyor ...Düşünmem lazım demek ki
messela sinegi sevmek zorundamıyım? şeytanı? olmaz değil mi?
Öyle ise bir yolu olmalı kimleri ne kadar sevebiliriz? o zaman ölçülü sevgi olur mu?
Olmaz ki ölçüyü bilemeyiz bu kalbin işi??? peki kalp niye sever? vs, vs.. bu kadar yeter
Sevmek için kalp lazım , gerisi teferruat ... akıl bu işe ne der?
Çıkarı yoksa red eder, çıkar için sevilirse mesela Allah'ı cenneti verecek diye sevmek olur mu?
Bu mantıksız geliyor bana ... O .cc zaten kusursuz varlık , sevilmeye ihtiyaç hissetmezse , sevilmek isteyen insan olamaz mı?
bu duygu o kadar gerekli ise ? dogrular sevilmez ise , yalancı mı olmak lazım?
İki yüzlüler revacta ise hep tavsiye ise dogruluk kime???
İnsanlar severde Allah .cc sevmez ise ? hadi ayıkla pirincin taşını
Kim sevsin istersen ona dön be insan!
Şimdilik aklıma gelen bunlar ... çevremde hiç namaz kılan yok , nasıl sevecem kendimi mi kandırıcam? bulmadım hala?
Allah .c.c yı dinlemeyen , sevmeyen beni sevse ne çıkar? hiç Öyleyse ????
varsın sevmesinler Allah c.c. sevsin yeter diyesim geliyor .. neyse bu kadar geveelik yeter...
ilginc konularmış , kimse böyle konu paylaşmaz ya neyse

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt