Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sabır ve önemi...; (2 Kullanıcı)

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Siz müsterih olunuz bizim yanımıza o lain yaklaşamaz bu Allah'ın sözüdür,siz nereden bidiniz bizim yanımıza şeytanın yanaştığını,Muhterem üstadım lütfen karşınızdakini küçük görmeyiniz ben zannederimki sizden daha yaşlıyım öyle olduğu halde size asla saygıda ve edepte hata etmedim.

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Evet konuyu bana hitaben yazdınız ancak o esnada Yüceler yücesi çağırdı ve ben size bunu bildirdim ve ayrıldım ben asla size bildirmeden ayrılmak gibi bir hayasızlık yapmadım.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Sizin kızma nızı dahi biz; ders sayıp değer veriyoruz...Sanırım size olan sevgimizi anlatmakta hata yaptık...

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
üstadım sizin yalnışınızı bulmak bizim haddimiz değil ancak bazı konularda dikkatinizi çekmek istediğimiz zaman siz darılıyorsunuz.Kesinlikle sizin gitmenizi istemiyeceğimiz sizde gayet iyi bilirsiniz.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Evet konuyu bana hitaben yazdınız ancak o esnada Yüceler yücesi çağırdı ve ben size bunu bildirdim ve ayrıldım ben asla size bildirmeden ayrılmak gibi bir hayasızlık yapmadım.

Estagfurullah bu nasıl söz ...sizi biliyoruz...Biz size değil ortaya söyledik...
Musa A.S. da Sabırda eksiklik gösterdi diye buyuruluyor ...bunu yanlış anlamayın diyede yazdık...Bu biz İnsanlara öğrenmemiz için Alah C.C. tarafından örnek yazılmış tefekkür istenmiş dedik...
Ama sizde sabredemeyip bize kızdınız..

Zaten kızıp sabretmiyeceğinizi biliyorduk...Örnek yaşansın istedik...Yaşandı...

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Aman hâşâ bizim kızmak ne haddimiz biz kimizki kendi nefsimizden başkasına kızmamız bizim haddimiz değildir.

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Üstadım ben kimseye kızmadım bunu bir defa daha söylüyorum ancak Namazdan önemli hiç birşey yoktur diye söyledim bunun aksine bir tutum olduğu zannına kapılınca sabredemedim hiç bir zaman da bu konuda taviz vermem.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
üstadım sizin yalnışınızı bulmak bizim haddimiz değil ancak bazı konularda dikkatinizi çekmek istediğimiz zaman siz darılıyorsunuz.Kesinlikle sizin gitmenizi istemiyeceğimiz sizde gayet iyi bilirsiniz.

Tabi ki biliyorum...Sırat-ul Mustakim çizgisi çok ince bir çizgi...Öfke ..sinir...kibir...benlik Şeytan Lainin oyuncağıdır...
Size darılmıyorum...
Konuyu bir beraber güzele taşıyalım...
Örnek olalım ve bizde acizane sizden ders alalım istiyoruz...
Hatırlarsanız biz avcıyız...
sorar avlamak için her şeyi yaparız dedik...Tabi doğru sorularla...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Üstadım ben kimseye kızmadım bunu bir defa daha söylüyorum ancak Namazdan önemli hiç birşey yoktur diye söyledim bunun aksine bir tutum olduğu zannına kapılınca sabredemedim hiç bir zaman da bu konuda taviz vermem.

Yani Musa A.S. gibi hiddetlenip sabredemediniz..

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Şimdi biz Hızır A.S. gibi...bırakıp gidelim mi ?

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Siz Namaza dayanamadınız ya Gemiyi delse idik...O zaman bizi sabredemeyip döverdiniz..Affınıza sığınarak şaka yaptık...

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Lütfen 5 dak.bekleyiniz size özel bir mesaj yazıcağım ve okuduğunuzu işaretle bildişiriniz kimse okumadan derhal sileceğim.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Bende sizi tekrar kızdıracak bir doğru yazacağım..Bakalım sabredebilecekmisiniz...?

yakais

Yasaklı Kullanıcı
O zaman size tam özel bir not yazmak isterim... Allah C.C. Rahman ve Rahimdir...Ona olan borçtan hiç korkmayın KUL borcu daha tehlikeli...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Onu sonra yazarım...Şimdi yazacaklarıma tam uyun istiyorum...Hata kusur suç varsa bana atınız...

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilerek hiç yaptığım kul borcum yok bilmeden yaptıklarım varsa Allah'a sığınırım

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt