Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sabır ve önemi...; (1 Kullanıcı)

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Hediye ..Hediye ...Size... İnşallah ...Buyurun....

Allah Celle Celalehu...

La İlahe İllallah Adem Resulullah...
La İlahe İllallah Muhammeden Resulullah...
Şahid ol Ya Rabbimiz ....
Allah Celle Celalehu...

La İlahe İllallah Adem Resulullah...
La İlahe İllallah Muhammeden Resulullah...

Allahumme Salli Ala Seyyidena Muhammed Mustafa Aleyhisselam...

Secde ettik ... secde edeceğiz ...İnşallah...Daima... İnşallah...
Şahit ol Ya Rabbimiz ...
Allah Celle Celalehu...Sana Sığınıyorum...

Allah razi olsun, insallah faydalananlardan oluruz..

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum
Bu tavri hz Ömerde okumustum... bir konuyu ögrenmek amacli yanina birisi geliyor, tam konuyu konusurlarken
"efendim namaz vakti "diye birkac kez kimildaniyor hz Ömer sonunda "otur bu da namaz" diyor
bazen sohbeti namazdan onemsiz saniyoruz, oysa Hakkin bir emrini en guzel sekilde anlama, kavrama ugrasisi da , konuyu bolmeme acisindan onemli demekki ,.. bunu anladim bir konuya odaklandigimda konu bitmediyse biraz namazi geciktirmek sakinca olmasa gerek
maksat Hakki anlamak..bunu tekrar hatirlattiniz Allah razi olsun..

Selamun Aleykum

Muhterem melissa26 kardeşim.Hiç bir şey namazdan önce ve önemli değildir,vaktinde kılınan namaz çok makbuldür hele bu akşam namazı ise çok acele edilmesinde çeşitli hayırlar vardır,İnsanın ne zaman öleceği hiç belli olmaz onun için derhal vakit ve sağlık yerinde iken fırsat var iken derhal namazı arz ediniz ya bu arada ölürsen ve Rabbimiz neden son namazını kılmadın derse ne cevap vereceksiniz sohbet ediyorduk Ya Rabbim'mi diyeceğiz.buyurduğunuz hz.Ömer kıssası'da kanaatımce başka türlü olsa gerek Öyle büyük bir Zât herkesden evvel kendi koşar namaza.Peygamer s.a.v ordusu savaşta iken bile Rabbimiz c.c ikiye bölünün bir kısım koruma yapsın diğerleri namazı kılsın sonra yer değişiniz sen onlarla namazı bir daha kıl buyuruyor.Vakit bulunca kılarsınız yahut kaza edersiniz diye hiç bir izin yok.Şimdi sorarım sizlere sohbet Peygamber ordusunun savaşından dahamı önemli.Hayır hayır yanılıyorsunuz.Namaz herşeyden öncedir sohbet gecikebilir hatta tecilde edilebilir ama namaz asla tehir edilmemelidir.Namaz Allah'ın c.c huzuruna çıkmaktır böyle mükemmel bir iş geciktirilirmi.Yakais üstadımız bize gönül koymaktadır ancak biz kendisinden başka türlü beklerdik.

Selam ve saygılarımla.

mir_erhan

Moderator
MÜCADELE Suresi...;

7. Göklerdeki ve yerdeki her şeyi Allah’ın bildiğini görmüyor musun? Üç kişi gizlice konuşmaz ki,
dördüncüleri O olmasın. Beş kişi gizlice konuşmaz ki altıncıları O olmasın. Bundan daha az, yahut
daha çok da olsalar, nerede olurlarsa olsunlar, O mutlaka onlarla beraberdir.
Sonra onlara
yaptıklarını Kıyamet günü haber verecektir. Allah, her şeyi hakkıyla bilir.

Yani bizim sohbet 22 kişi ile beraber 23 olarak ... ''Allahım C.C. tabirimizi af et''...Allah C.C. hazır olduğu halde sürmektedir...

Selamün Aleyküm...
Bu ne güzel tevaffuk Hocam...
Yaklaşık bir saat önce Mücadele suresini okuyorken sizinde belirttiğiniz ayeti okuyup düşündüm biraz...
Çapımca biraz anladım.. ama Çapımdan öttesini şimdi anladım..
Allah c.c. sizlerden razı olsun...
Bir önceki yazdığım mesajda Rabbim anlamayı nasip eyle Münacatında bulunmuştum.. Meyveyi nasip ettin inşallah...
Takip etmeyi ve Faydalanmayı nasip eylesin.. RABBİMİZ.. Amin...

Selam ve dua ile

yakais

Yasaklı Kullanıcı
MÜCADELE Suresi...;

7. Göklerdeki ve yerdeki her şeyi Allah’ın bildiğini görmüyor musun? Üç kişi gizlice konuşmaz ki,
dördüncüleri O olmasın. Beş kişi gizlice konuşmaz ki altıncıları O olmasın. Bundan daha az, yahut
daha çok da olsalar, nerede olurlarsa olsunlar, O mutlaka onlarla beraberdir.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Yalnız arkadaşlar...Bu Ayette dikkat etti iseniz...;
Beş kişi ise altıncısı...
Üç Kişi ise dördüncüsü ''O'' C.C.

Sakın ola Üç kişiden üçüncüsü diye düşünmeyin veya söylemeyin...Hem hata...Hem günah hem Şirk oluşur...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
5- MÂİDE SÛRESİ ;

73. Andolsun, “Allah, üçün üçüncüsüdür” diyenler kâfir oldu. Hâlbuki bir tek ilâhtan başka hiçbir ilâh
yoktur. Eğer dediklerinden vazgeçmezlerse, andolsun onlardan inkâr edenlere elbette, elem dolu bir
azap dokunacaktır.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Selamun Aleykum

Muhterem melissa26 kardeşim.Hiç bir şey namazdan önce ve önemli değildir,vaktinde kılınan namaz çok makbuldür hele bu akşam namazı ise çok acele edilmesinde çeşitli hayırlar vardır,İnsanın ne zaman öleceği hiç belli olmaz onun için derhal vakit ve sağlık yerinde iken fırsat var iken derhal namazı arz ediniz ya bu arada ölürsen ve Rabbimiz neden son namazını kılmadın derse ne cevap vereceksiniz sohbet ediyorduk Ya Rabbim'mi diyeceğiz.buyurduğunuz hz.Ömer kıssası'da kanaatımce başka türlü olsa gerek Öyle büyük bir Zât herkesden evvel kendi koşar namaza.Peygamer s.a.v ordusu savaşta iken bile Rabbimiz c.c ikiye bölünün bir kısım koruma yapsın diğerleri namazı kılsın sonra yer değişiniz sen onlarla namazı bir daha kıl buyuruyor.Vakit bulunca kılarsınız yahut kaza edersiniz diye hiç bir izin yok.Şimdi sorarım sizlere sohbet Peygamber ordusunun savaşından dahamı önemli.Hayır hayır yanılıyorsunuz.Namaz herşeyden öncedir sohbet gecikebilir hatta tecilde edilebilir ama namaz asla tehir edilmemelidir.Namaz Allah'ın c.c huzuruna çıkmaktır böyle mükemmel bir iş geciktirilirmi.Yakais üstadımız bize gönül koymaktadır ancak biz kendisinden başka türlü beklerdik.

Selam ve saygılarımla.

Sayın Nemire...Namazın Gözümüzün NUR 'u olduğu zaten Mağlumunuz...

Eğer Sohbet...Tefekkür ...DEM var ise zaten O DEM Allah C.C. nun Lütfudur...Dolayısı ile Allah C.C. nun Lütfundan kaçılmaz...Zaten Bizzat Kendileri o an orada hazır ve nazır...Hatayı mutlaka söylettirir...

DEM oluşmuş ise aşk coşmuş kalp mutmain olmuştur...
Biz Kur'an-ı Kerim buyruğuna önem verelim ...Hata değil mükafat burada...İnanın..

MÜCADELE Suresi...;

daha çok da olsalar, nerede olurlarsa olsunlar, O mutlaka onlarla beraberdir. Sonra onlara
yaptıklarını Kıyamet günü haber verecektir. Allah, her şeyi hakkıyla bilir.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
DEM Kaçarsa istifade eksik rıza yarım kalır...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Edep te bunu gerektirir...

Sohbet eden yetkili değil diyebilirsiniz...O zaman o mecliste olmanız zaten hata...
Kalp çalışmaz...Her şey hayal ve rüyada kalır...Aşkı hiç aramayın...

İşte o zaman zaten orada değil Namazdasınızdır...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Şeytan Lain sizi ikna için Kabe 'ye bile götürür...Tavaf bile ettirir...Onun derdi...Adem A.S. iledir...ister ki İnsan Secde etmesin... Adem A.S. 'a...

Allah C.C. na kişisel olarak arz 'ım... acizane olarak...Bizi Adem A.S. 'a Secde edenlerden yazsın...Ve Şahidimiz olsun...

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Üstadım Bizde pekalâ biliriz ki Rabbimiz herşeyi duyar ve bilir O nun işitmediği hiçbir şey olamaz bu mümkün değil,zaten sizin defalarca yazdığınız ayetde sayıyı ister eksilt ister artır o her şeyi anında bilir buyurulmuştur.bir dakika sonra yaşayacağımız bellimi ki namazı tehir edelim.Dem Allah'ın c.c lütfudur buyurmuşsunuz evet doğrudur hatta o da bir ibadet dir ancak ezan da kullarını huzuruna çağrıdır,Allah c.c bizi çağrırken gecikmek doğrumudur sizce?

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Üstadım biz Allah'a c.c sığınmışız bahsettiğiniz Lain bize yaklaşamaz,zaten O lain sana iman eden kulların üzerinde benim tesirim olamaz diye kendi itiraf etmektedir.Bu mealde ayet vardır.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Üstadım Bizde pekalâ biliriz ki Rabbimiz herşeyi duyar ve bilir O nun işitmediği hiçbir şey olamaz bu mümkün değil,zaten sizin defalarca yazdığınız ayetde sayıyı ister eksilt ister artır o her şeyi anında bilir buyurulmuştur.bir dakika sonra yaşayacağımız bellimi ki namazı tehir edelim.

Hani şu ayet vardı tekrar etmekte yarar görüyoruz...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
18- KEHF SÛRESİ ;

64. Mûsâ: “İşte aradığımız bu idi” dedi. Bunun üzerine tekrar izlerini takip ederek gerisingeri döndüler.
65. Derken kullarımızdan bir kul buldular ki, biz ona katımızdan bir rahmet vermiş, kendisine tarafımızdan
bir ilim öğretmiştik.
66. Mûsâ ona, “Sana öğretilen bilgilerden bana, doğruya iletici bir bilgi öğretmen için sana tabi olayım
mı?”
dedi.
67. Adam, şöyle dedi: “Doğrusu sen benimle beraberliğe asla sabredemezsin.”
68. “İç yüzünü kavrayamadığın bir şeye nasıl sabredebilirsin?”

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Üstadım biz Allah'a c.c sığınmışız bahsettiğiniz Lain bize yaklaşamaz,zaten O lain sana iman eden kulların üzerinde benim tesirim olamaz diye kendi itiraf etmektedir.Bu mealde ayet vardır.

Çok güzel ancak öyle değil inanın...Öyle etki eder ki..İHLAS yolunu işgal eder desiselerde insanı meşgul eder...Sakın hafife almayın...Uzak tutacak tedbirlerle donanın..

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Edep te bunu gerektirir...

Sohbet eden yetkili değil diyebilirsiniz...O zaman o mecliste olmanız zaten hata...
Kalp çalışmaz...Her şey hayal ve rüyada kalır...Aşkı hiç aramayın...

İşte o zaman zaten orada değil Namazdasınızdır...

Üstadım bu sözleriniz bizemidir açık ca konuşunuz.Bakın ben açık cevap veriyorum Allah c.c beni çağırdığı zaman derhal koşarım Asıl aşk büyük bir çoşku ile huzura koşmaktır.

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Mecliste bulunmamızın hata olduğunu söylüyorsunuz tamam üstad birdaha bulunmayız siz üzülmeyiniz yeterki

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Zaten hediye diye yazdığımız yazıyı ve Ezan ı ezberleyin ve okuyun yazışımız...Şeytan Lain sizden uzaklaşsın içindir...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Üstadım bu sözleriniz bizemidir açık ca konuşunuz.Bakın ben açık cevap veriyorum Allah c.c beni çağırdığı zaman derhal koşarım Asıl aşk büyük bir çoşku ile huzura koşmaktır.

Bundan nasıl kuşku duyarız...Biz acizane arz ettik ...Karar sizin ...Sizin yeriniz bize göre burası..
Şüpheye gerek yok ...İstediğinizi sorunuz ...Bilmez isek bilmiyoruz deriz...Yanlışımızı söyleyin bulup düzeltiriz...
Sözde değil özde buradayız..
Ama sen hatalısın diye her kes kara verdi ise yazın yorumlayın hatamı ikna edin bizde tabi ki Haddimizi aştı isek hem özür dileriz...Hemde gideriz...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt