Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sabah namazımı kılamıyorum :s (1 Kullanıcı)

SonsuzlukCennet

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaslar 4 vakıt tmm ama sabah namazıma bı turlu kalkamıyorum kılmak ıcın sadece sabaha kadar uyumadıgım oluyo o kadar sonra uyursam kalkamıyorum napsam etsem olmuo sabah namazına kalka bılen arkadaslar yardım edın tel kur fln yapıorum uyku halı kapatıp telı yatıorum :s . Bı yardım lutfen bır dua fln warmı warsa bısıler ıste yardım edın sewınırım!

GözdenuR

Kayıtlı Kullanıcı
Bendede ayni sorun var. Okul icin kalka biliyom. Ders calismak icin sabah erkenden kalka biliyom,, ama sabah namazina kalkamiyom. Seytanin bacagini bi kiramiyom sabahlari :(

PeNYe.Zz

Kayıtlı Kullanıcı
sabah namazının sevabı o kadar fazlaki..o yüzden özellikle sabah namazı vakti şeytan daha çok uğraşıyor bizimle.ne yazıkki bende bazen kalkamıyorum.şeytanı sevindiriyoruz :(

GözdenuR

Kayıtlı Kullanıcı
evet sevabida fazla,, ama yinede yataamdan ayrilamiyom o an :( her namazda dua ediyom kalka bilmem icin ama olmuyor

MekYes

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.allahyolu.com
evet arkadaslar sabah namazina kalkmak kolay bir is degil ama allah cagiriyorsa dünyanin en zor iside olsa yapmak zorundayiz.
aslinda bir iki hafta boyunca disimizi SIKIP kalksak vücüt alisacak ve istesekde istemesekde o vakit kalkacagiz.
allahu teala yar ve yardimcimiz olsun insallah...

can kırıkları

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm hayırlı geceler kardeşlerim yaklaşık 5 yıldır sabah uykusu yoktur bende............. yıllar önce bende kalkamazdım ama hep geceleri oturdum tv izledim vakti bekledim bünye alıştı tabiki bende gece oturup sabah namazını kılıp öğle ezanı okunmadan kalkarım..........okuyan yada çalışan için bu böyle olmaz ama bedeninizi sabaha kalkmaya alıştırın zorlayın hatta kendinize şart koşun ...mesela en çok sevdiğiniz kişi o saatte görüşcekmiş gibi şart koşun işte o zaman çabuk kalkarsınız.....en çok sevdiğiniz kişi efendimiz unutmayınnnnnnnnnnnnnn

PeNYe.Zz

Kayıtlı Kullanıcı
ewet haklısınız arkdaşlar genelde kalkıyorum ama arada kaçırdığım oluyor rabbim affetsin.geçmişte kılmadığım çok fazla kaza namazım var onlarıda bitirmem lazım

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
Aişe (Radıyallahu anha) dan rivayet edildiğine göre, bir kere Rasülullah (Sallallahu aleyhi ve sellem) şöyle buyurdu: “Size, azameti gökle yer arasını dolduran, kendisini yazana da o kadar ecir kazandıran, kendisini Cuma günü okuyanın bir dahaki Cumaya ve üç gün ziyadesine kadar bağışlanacağı ve uyurken sonundaki on ayeti okuyanı, istediği saatte Allahu Tealanın uyandıracağı bir sure haber vereyim mi? Sahabe-i Kiram: “Buyur Ya Rasulallah! deyince, “Ashab-ı Kehfin süresidir.” buyurdu. (İbni Merdüye, İthaf-3/292)

selamün aleyküm kardeşim.bende ilk namaza başladığım zamanlar sabaha namazına kalkamıyordum.kehf süresinin son 10 ayetini okudum.çok faydasını gördüm.ayrıca abdestli uyuyup 7 kere ihlas süresini okuyup niyet etmenizi tavsiye ederim.

theimam22

Kayıtlı Kullanıcı
Kurduğun saati uzak bir yere elinin eremeyeceği kalkıpta uykunu bozacağın bir yere koy bir kitap ismi >>>> sabah namazına nasıl kalkılır >>>oku....

PeNYe.Zz

Kayıtlı Kullanıcı
Kurduğun saati uzak bir yere elinin eremeyeceği kalkıpta uykunu bozacağın bir yere koy bir kitap ismi >>>> sabah namazına nasıl kalkılır >>>oku....

o kitabı okudum inanın çok faydasını gördüm beni çok etkiledi..namaza başlamama vesile olan kitaptı.:)

GözdenuR

Kayıtlı Kullanıcı
Ben o kitabi buliim ozaman. Biraz zor olacak ama :D

torressa

Kayıtlı Kullanıcı
belli ki bir çoğumuzda var aynı şey hani derler ya büyüklerimiz gerçekten kalkmak istersen kalkarsın diye ne kadar çok istesekte uyku engeli çıkıyor önümüze insanlık hali ama bir çözüm bulamadık istediğimiz kadar erken uyusakta bir şekilde kalkamıyoruz nedense genç olduğumuzdanmıdır bilemem ama inşallah çözeriz zamanla bu sorunumuzu
yine sen hiç değilse sabah namazını kılmaya niyetin var bir çok kişinin o niyeti bile yok

SonsuzlukCennet

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar buldugunuz çözümler için bulundugunuz yardımlar ıcın tesekur ederım sabah namazına nasıl kalkılır kıtabını kesın okuyucam tşk. ALLAH HEP YANINIZDA OLSUN.

Quran

Kayıtlı Kullanıcı
Kevser suresini Üç kere veya okuyabilirseniz daha fazla okuyup yatın kesinlikle faydasını göreceksiniz inşALLAH
Selam ve dua ile kalın

cemaldurra

Kayıtlı Kullanıcı
Kevser suresini Üç kere veya okuyabilirseniz daha fazla okuyup yatın kesinlikle faydasını göreceksiniz inşALLAH
Selam ve dua ile kalın

Selamun Aleyküm,

Sadece sabah namazı için değil ne amaçla olursa olsun gece belli bir saatte kalkmam gerekiyorsa 3 İhlas 1 Fatiha okuyup Allah'a gece kalkabilmem için dua ettiğimde her zaman kalkmışımdır...

Bu arada Sabah Namazına Nasıl Kalkılır kitabını bu linkten indirebilirsiniz...

Allah'a emanet olun...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt