Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sabah namazımı kılamıyorum :s (1 Kullanıcı)

Ferat MAVİYILDIR

Kayıtlı Kullanıcı
Değerli Kardeşim..

Değerli Kardeşim..

Arkadaslar 4 vakıt tmm ama sabah namazıma bı turlu kalkamıyorum kılmak ıcın sadece sabaha kadar uyumadıgım oluyo o kadar sonra uyursam kalkamıyorum napsam etsem olmuo sabah namazına kalka bılen arkadaslar yardım edın tel kur fln yapıorum uyku halı kapatıp telı yatıorum :s . Bı yardım lutfen bır dua fln warmı warsa bısıler ıste yardım edın sewınırım!

Değerli Kardeşim..

Ebu Dâvud'un, Ebu Hüreyre (radıyallahu anh) 'den kaydettiği bir rivayette şöyle gelmiştir:

"Sizi, atlılar tardedecek (kovalayacak) bile olsa o iki rek'ati(sabah namazı) terketmeyin. ''

Nesâî'nin bir rivayetinde :"Sabah namazından önce kılınacak iki rek'at nafile namaz dünyanın tamamından daha hayırlıdır'' denmiştir.

Sabah namazı şahitli'dir,gece melekleri ve gündüz melekleri karşılaşıp şahidlik etmektedirler.Sabah namazının fazileti büyüktür.

Bize düşen ise sabah namazına kalkmak için saati değil,telefonu değil kalbimizi sabah namazına ayarlamamız gerekir..

Değerli kardeşim Yüce Allah'tan ne istersen sana onu verir,bu dünyayı istersen sana bu dünyada'daki nimetleri verir ve sadece bu dünyadan nasibini alırsın,bu dünyada çok güzel yaşarsın,eğer ahireti cenneti istersen Yüce Allah'ın sevgili kulu olup cennette yaşarsın tabiki ''hakkıyla kulluk edersen''.

Şimdi sen Yüce Rabbimiz'e ellerini aç ve sabah namazına kalkmak için dua'da bulun,şüphesizki Alemlerin Rabbi Yüce Allah bu güzel dua'nı kabul eder..

Unutmayın ki değerleri kardeşlerim hayatımızın her safasında denenmekteyiz bir sınav içerisindeyiz,Yüce Allah'tan ne istersek onu bize verir..

Saygılarımla
Ferat MAVİYILDIRIM

Ferat MAVİYILDIR

Kayıtlı Kullanıcı
Değerli Kardeşim..

Ebu Dâvud'un, Ebu Hüreyre (radıyallahu anh) 'den kaydettiği bir rivayette şöyle gelmiştir:

"Sizi, atlılar tardedecek (kovalayacak) bile olsa o iki rek'ati(sabah namazı) terketmeyin. ''

Nesâî'nin bir rivayetinde :"Sabah namazından önce kılınacak iki rek'at nafile namaz dünyanın tamamından daha hayırlıdır'' denmiştir.

Sabah namazı şahitli'dir,gece melekleri ve gündüz melekleri karşılaşıp şahidlik etmektedirler.Sabah namazının fazileti büyüktür.

Bize düşen ise sabah namazına kalkmak için saati değil,telefonu değil kalbimizi sabah namazına ayarlamamız gerekir..

Değerli kardeşim Yüce Allah'tan ne istersen sana onu verir,bu dünyayı istersen sana bu dünyada'daki nimetleri verir ve sadece bu dünyadan nasibini alırsın,bu dünyada çok güzel yaşarsın,eğer ahireti cenneti istersen Yüce Allah'ın sevgili kulu olup cennette yaşarsın tabiki ''hakkıyla kulluk edersen''.

Şimdi sen Yüce Rabbimiz'e ellerini aç ve sabah namazına kalkmak için dua'da bulun,şüphesizki Alemlerin Rabbi Yüce Allah bu güzel dua'nı kabul eder..

Unutmayın ki değerleri kardeşlerim hayatımızın her safasında denenmekteyiz bir sınav içerisindeyiz,Yüce Allah'tan ne istersek onu bize verir..

Saygılarımla
Ferat MAVİYILDIRIM

SonsuzlukCennet

Kayıtlı Kullanıcı
Inşallah kardesım hepımıze allah dogru yolu ve tam tamam kulluk yapmamızı nasıp etsın amın!

krypton

Kayıtlı Kullanıcı
sevgili kardeşim,yatmadan önce okuyabildiğin kadar(en az 7)kevser suresini tavsiye ederim,istediğin saatte uyanırsın.(bu kardeşinize de dua edersiniz.)

hikmet cay

Kayıtlı Kullanıcı
arkadasım bir başlayın sabah namazını kılmaya zaten kendiliğinden vücüt alışıyor ve o saatte kalkıyorsunuz sabah namazı kılınmıyorsa diğer namazlar suclu gıbı oluyor yatarken kendinizi şartlandırın emın olunki kalkacaksınız

SonsuzlukCennet

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşlerim İnşALLAH açtıgım bu konudan alınan bılgılerden yararlananlar olmustur ben yararını gordum sabah namazına nasıl kalkılır dıe kıtabın e-kıtabını ındırdım yararı oldu ısteyen burdan İNDİRSIN=
h t t p://w w w . gezginler.net/modules/mydownloads/singlefile.php?download=sabah-namazina-nasil-kalkilir?&lid=2996www httpnın nun bosluklarını sılın ALLAHA EMANET OLUN !

SonsuzlukCennet

Kayıtlı Kullanıcı
Sadece Kırmızı Renkle Aldıgım Link Tir ALLAHA YAR VE SIZIN EMANETINIZ OLSUN !!

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşım bence bi de yatmadan bol su içmeyi dene çok afedersiniz lavabo ihtiyacı mutlaka kaldırıyor:a03: yani bana faydası oluyor:a03: allah a emanet olun rabbim hepimizi kılıp hakkıyla yaşayanlardan eylesin:a15:

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt