Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"Peygamber Duaları" (2 Kullanıcı)

ararat

Kayıtlı Kullanıcı
RE: İSTİĞFAR DUALARININ EN DEĞERLİSİ

RE: İSTİĞFAR DUALARININ EN DEĞERLİSİ

SELAMUN ALEYKÜM ..ALLAH RAZI OLSUN ..ÇOK GÜZEL BİR HADİS DAHA ÖĞRENDİK ...HAKKINIZI HELAL EDİN ..ALLAHA EMANET OLUN VE SELAMUN ALEYKÜM

mneccar

Kayıtlı Kullanıcı
Resûlüllah Salallahu Aleyhi ve Sellem çarşıya girdiği zaman okuduğu dua

Resûlüllah Salallahu Aleyhi ve Sellem çarşıya girdiği zaman okuduğu dua

Büreyde´den rivayet edildiğine göre şöyle demiştir: "Resûlüllah Salallahu Aleyhi ve Sellem çarşıya girdiği zaman:

"Bismillâhi allâhümme innî es´elüke hayra hâzihi´s-sûkı ve hayra mâ fîhâ ve eûzü bike min şerrihâ ve şerri mâ fîhâ. Allâhümme innî eûzü bike en usîbe fîhâ yemînen fâcireten ev safkatenhâsireten." (Hâkim ,el-Müstedrek)
"Bismillah. Allah´ım, bu çarşının hayrını ve burada olan faydalı ve ha­yırlı şeyi Senden istiyorum. Bu çarşının kötülüğünden ve burada işlenen kötülüklerden Sana sığmıyorum. Allah´ım! Burada yalan yemine uğra­maktan yahut ziyan olan bir alış-verişten Sana sığınırım.

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Resûlüllah Salallahu Aleyhi ve Sellem çarşıya girdiği zaman okuduğu dua

SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞİM ELİNE SAĞLIK OZAMAN DA BER BEREKET OLUYOR CİMDİ İSE ADAM DÜKANINI MESMELESİZ ACIYO ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM B)B)

mneccar

Kayıtlı Kullanıcı

CEVDET-71 yazdı:
SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞİM ELİNE SAĞLIK OZAMAN DA BER BEREKET OLUYOR CİMDİ İSE ADAM DÜKANINI MESMELESİZ ACIYO ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM B)B)

ALLAH(CC) sendende razı olsun kardeşim...

mneccar

Kayıtlı Kullanıcı
HZ. ALİ'NİN(R.A) DUASI

HZ. ALİ'NİN(R.A) DUASI

Ey ihsanı bol Allah'ım! Sana hamd ederim. Ey yagane Ma'bud! senin önünde eğilirim. Yücesin, kullarından dilediğine sonsuz nimetler verirsin. Dilediğini hüsrana duçar edersin. ey yaradanım! sana sığınırım. Varlık ve darlık zamanında sana münacaat ederim, her an sana yalvarırım. Gerçi günahlarım çok, fakat senin affın ondan daha büyüktür, ümitsizliğe sebep yok. Eğer sen de beni kapından kovarsan kime sığınırım, kimden medet beklerim, bana başka kim şefaatçi olur?
Ya Rab! halimi görüyorsun, yoksulluğumu biliyorsun. Gizli niyazımı duyuyorsun. Beni senden ümit kesenlere katma, kusuruma bakma, daha fazla bekletme, ümitsizliğe atma. Rahmetine güvenim tamdır. Gönlümdeki aşk ateşini yandır, beni muhabbetine kandır, sevgini eksik etme. Senin azametin önünde boyun eğdim, dize geldim, secdeye kapandım, beni gufranına erdir, azabından esirge, Allah'ım! Dünyadan sıyrılıp huzuruna gelirken beni, Kelime-i Tevhid'den ayırma. Senin narın da hoş, nurun da hoştur. Senin rahmetinden ümit kesmek ne boştur. Mal ve oğulların fayda vermediği o korkunç günde senin affına nail olmak isterim, bana affın yeter, lütfunu göster.
Sen bana yol gösterirsen hiçbir vakit yolumu şaşırmam. Sen yol göstermezsen, dalalette kalırım. Eğer senin affın yalnız iyilere mahsus ise ya kötülerin bağışlayıcısı kim olacak? Herkesin ilahı sensin. Ben ümmetin en müttakisi olamadımsa, şeriri de salıymam. Senin affına sarılıyorum, itiraf ederim, günahım büyük, fakat senin affın ondan daha büyüktür.
Senin lütfunu hatırlayınca kalbime teselli doluyor. Günahlarımı düşündükçe gözlerimden yaş dökülüyor. Sen, şanına layık olanı yap, beni affet! Beni, senin fazlu lütfundan başka bir yere başvurmayacak bir tıynette yarattın. Ne umarsam senden umarım. En büyük endişem şudur: Beni sen de kapından kovarsan, eli boş çevirirsen halim nice olur? Allah'ım, görüyorsun gafiller uykuda, ben ise gece karanlığında el açıp sana niyaz ediyorum. Dualarım sana yükselsin, niyazlarım makbul olsun. Herkes ne beklerse ancak senin lütfunda bekler. Her biri Cennete girmek ister. Sen bana Cennette didarını göster, bu bana yeter.
Ey insanlara doğru yolu göstermek için Peygamber gönderen Allah'ım! Resul-i Haşimi hürmetine, seni tesbih eden, takdis eyleyen hayırlı ümmet aşkına, bizi imandan, Kur'an'dan, İslam'dan ayırma. Müslüman olarak haşret. Resulünden şefaat umarım. Beni ondan mahrum etme. Senden afv-u mağfiret dilerim. Beni boş çevirme Allah'ım...

AMİN...

mneccar

Kayıtlı Kullanıcı
ÖZLÜ BİR DUA

ÖZLÜ BİR DUA

Ya Rabbi!
Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki : Allah'tan başka yaratıcı yok, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer bilmeden Müslümanlığıma küfür karıştırmışsam, derim ki: Allah birdir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer Allah'ı birlememe şirk girmişse, ben de bunun farkında değilsem ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer bilmeden seni tanımamda yanlışım varsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer bilmeden amelime riya ve kendimi beğenme duyguları karışmışsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer farkında olmadan kalbime küçük ve büyük günahların fitnesi girmişse derim ki: Allah bir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ey diri olan!
Ey ebedi var olan!
Ey izzet ve ikram sahibi olan!
Ey gücün, şerefin ve büyüklüğün sahibi olan Allah'ım!
Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!

Ya Rabbi!
Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle… dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir.

Ya Rabbi!
Ömrümün son zamanlarında, ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur. Bana son anda; şehadet ederim ki, Allah birdir ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) O'nun elçisidir demeyi nasip et.

AMİN

peygambersevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ÖZLÜ BİR DUA

Ya Rabbi!
İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ey diri olan!
Ey ebedi var olan!
Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM

mneccar

Kayıtlı Kullanıcı

peygambersevdalisi yazdı:
Ya Rabbi!
Ey diri olan!
Ey ebedi var olan!

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM

ALLAH(cc) SENDENDE RAZI OLSUN KARDEŞİM

KERAY

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN ALLAH SENİN BÜTÜN GÜNAHLARINI AFFETSİN ÇOK GÜZEL BİR DUAYDI AJANDAMA YAZDIM BU DUAYI HEP OKUYACAĞIM.B)

erdal

Kayıtlı Kullanıcı

S.A....

AMİN ...AMİN...AMİN....
BU DUAYA AMİN DENİLİR. ALLAH RAZI OLSUN...
A.E.O...

mneccar

Kayıtlı Kullanıcı

KERAY yazdı:
ALLAH RAZI OLSUN ALLAH SENİN BÜTÜN GÜNAHLARINI AFFETSİN ÇOK GÜZEL BİR DUAYDI AJANDAMA YAZDIM BU DUAYI HEP OKUYACAĞIM.B)

ALLAH(CC) sendende razı olsun kardeşim... Lütfen dua ederken beni de anarsan sevinirim... ALLAHA(CC) emanet olun...

mneccar

Kayıtlı Kullanıcı

erdal yazdı:
S.A....

AMİN ...AMİN...AMİN....
BU DUAYA AMİN DENİLİR. ALLAH RAZI OLSUN...
A.E.O...

İnşallah ALLAH(CC) dualarımızı kabul eder kardeşim... ALLAH(cc) senden de razı olsun...

garipkalp

Kayıtlı Kullanıcı
GÜNAHLARI AFFETTİREN DUALAR

GÜNAHLARI AFFETTİREN DUALAR

Efendimiz (s.a.v) ;

"Akşamlayin yatağına vardığın zaman:La ilahe illallahü vahdehu la şerike leh lehül mülkü ve lehül hamdü ve hüve ala külli şey'in kadir ve la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim sübhanellahi vel hamdü lillahi ve la ilahe illallahü vallahü ekber(Allah 'tan başka hiçbir ilah yoktur.Mülk O 'nundur.Hamd O´nadır.O herşeye kadirdir.Yüce ve büyük olan Allah 'ın yardımı olmadıkça,günahtan dönüş ve ibadet yapmaya kuvvet yoktur.Allah 'ı tesbih eder ve O 'na hamdederim.O 'ndan başka hiçbir ilah yoktur.Ve en büyük Allah 'tır.)diyen kimsenin,denizlerin köpüğü kadar da günahı olsa affedilir."buyurdular.

Hz.Aişe'den rivayet edilen hadiste:

"Sabahleyin uykusundan uyandığı zaman La ilahe illallahu vahdehu la şerike lehu lehül mülkü ve lehül hamdü ve hüve ala külli şey'in kadir(Tek olan Allah 'tan başka hiç bir ilah yoktur.O'nun ortağı yoktur.Mülk O 'nundur,hamd O 'nadır,O ,her şeye kadirdir.)diyen kimsenin günahları deniz köpüğü kadar da olsa bağışlanır."buyruldu

garipkalp

Kayıtlı Kullanıcı
EZANI İŞİTİNCE ŞÖYLE DEYİN

EZANI İŞİTİNCE ŞÖYLE DEYİN

Resulü Ekrem buyurdu:

"Ezan sesini işitince Ve ene eşhedü en la ilahe illallahü vahdehu la şerike lehu ve enne Muhammeden rasulühu radıtü billahi rabben ve Muhammedin rasulen ve bilislami dinen(Tek olan ve ortağı bulunmayan Allah'tan başka ilah olmadığına,Muhammed (A.S.) in O 'nun kulu ve Resulü olduğuna şehadet ederim.Rabbim Allah, Peygamberimin Hz.Muhammed, dinimin de İslam olduğuna razı oldum.)diyen kimsenin günahları bağışlanır."

Kutupyildizi

Kayıtlı Kullanıcı
Dua

Dua

Kevserinden bende iceyim..

Derya denen Denizinden geceyim ne olur Allahim..

Nasip etsede bende Mekke Medineye varsam..

Bende Allahin Kuluyum Peygamberin Ümmetiyim diye yalvarsam..

Ilahi Askinla yanan Kalbi söndürme..

Feyizler ihsanet Aciz bir Kuluna..

Sevginden mahrum etme Allahim..

Cehennem atesinde Yakma ne olur Allahim..

Ilahi askla ciktim sana geliyorum..

Seytana uydurupda döndürme ne olur Allahim..

Yunus Emre taptug dergahina varayim..

Allah diyerek bende öyleim ne olur Allahim..

AMIN AMIN AMIN...

Saygilarla

Kutup Yildizi

cemil cemil

Kayıtlı Kullanıcı
Konu Yok

Konu Yok

Hamdele

Resûl-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem-Efendimiz şöyle buyurmuşlardır:

"Meşru' işlere Allah'a hamd ile başlanmazsa hayır ve bereketi kesilir." (1)

"Cenâb-ı Hakk'ın ni'metlerine hamd ü senâ, insanı ni'metin zevalinden emîn kılar." (2)

"Allah'a hamdetmek şükrün başıdır. Allah'a hamdetmeyen bir kul O'na şükür etmemiştir." (3)

"Cenâb-ı Hakk'ı senâ için elhamdülillah demek, yahud Allah'a hamd etmek zikirlerin efdalidir." (4)

"Cenâb-ı Hakk'a en çok şükür edeniniz, insanlara teşekkürde kusur etmeyeninizdir." (5)

"Allah'a hamd ile başlanmayan her bir söz ke****. " (6)

"Sözlerin Allah'a en sevimlisi, kulun: demesidir." (7)

"Hiç bir tarafı müstesnâ olmamak üzere bütün dünyâ ümmetten sâdece bir adama verilse ve sonra bu kimse "Elhamdülillah" dese, muhakkak ki bu "Elhamdülillah" bütün hepsinden daha kıymetli, daha efdal olurdu." (8)

"Her gün bir def'a"

derse cennetteki makamını görmedikçe ölmez, yahud ona gösterilmedikçe ölmez." (9)

Kim Hamd ederim Allah'a ki, her şey O'nun azameti önünde küçük kalmıştır. Hamdederim Allah'a ki her şey O'nun izzeti karşısında zelîldir.Hamd ederim Allah'a ki her şey O'nun mülk ü saltanatına boyun eğmiştir. Hamd ederim Allah'a ki, her şey O'nun kudretine teslîm olmuştur," derse ve bunu ancak Allah'ın indindekini taleb ederek söylerse Allah ona milyon hasene yazar, derecesini bin kat yüceltir, kıyamet gününe kadar ona istiğfar etmeleri için yetmiş bin melek vazifelendirir." (10)

"Ibrâhîm -aleyhisselâm- Rabbıne suâl edip: Ey Rab-bim, sana hamdedenin mükâfatı nedir? Allah Teâlâ Cevaben buyurdu ki: Hamd, şükrün anahtarıdır, şükür onunla beraber Rabbü'l-âlemînin Arşına yükselir." İb-râhîm tekrar suâl edip: Ey Rabbim! Seni tesbîh edenin mükâfatı nedir? Allah Teâlâ Cevaben: "Tesbîhin aslının ne demek olduğunu âlemlerin Rabbi Allah bilir." (11)

--------------------------------------------------------------------------------
(1) İbn Mâce, Nikâh, 19; Ebû Dâvûd, Edeb, 18.
(2) Râmûzü'l-ehâdis.
(3) a.e.
(4) İbn Mâce, Edeb, 55.
(5) Ebû Dâvud, Edeb, II; Tirmizî, Birr, 35; İbn Hanbel,
(6) Ebû Dâvud Edeb, 18.
(7) Buharî, Tevhîd, 58; Müslim, Salât, 220; Ebû Dâvud, Edeb, 101, Tirmizî, Mevakît 79.
(8) Râmûzü'l-ehâdis.
(9) el-Câmiu's-Sağir.
(10)a.e.
(11)a.e.

MAVI HUZUN

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Konu Yok

RE: Konu Yok

B)YÜREĞİNİZE EMEĞİNİZE SAĞLIK ...ALLAH RAZI OLSUN...

seher vakit

Kayıtlı Kullanıcı
600.000=6 NASIHAT

600.000=6 NASIHAT

ESSELAMÜN ALEYKÜM VE RAHMETULLAHU VE BERAKATÜHÜB)B)B)

PEYGAMBERIMIZ (S.A.V) HZ ALI'YE BUYURDU:
YA ALI ALTIYÜZBIN KOYUN MU ISTERSIN YA HUT
ALTIYÜZBIN ALTINMI ISTERSIN
VEYA ALTIYÜZBIN NASIHAT MI ISTERSIN?

HZ ALI DEDI ALTIYÜZBIN NASIHAT ISTERIM
PEYGAMBERIMIZ BUYURDU : SU ALTI NASIHATA UYARSAN ALTIYÜZBIN
NASIHATA UYMUS OLURSUN:

1.HERKEZ NAFILELERLE UGRASIRKEN SEN FARZLARI IFA ET
YANI FARZLARDAKI RÜKÜNLERI VACIPLERI SÜNNETLERI MÜSTEHAPLARI IFA ET

2.HERKEZ DÜNYA ILE MESGÜL OLURKEN SEN ALLAHU TEALA YI HATIRLA
ISLAMA UYGUN YASA ISLAMA UYGUN KAZAN ISLAMA UYGUN HARCA

3.HERKEZ BIRBIRININ AYIBINI ARASTIRIRKEN SEN KENDI AYIPLARINI ARA