Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"Peygamber Duaları" (1 Kullanıcı)

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı
RE: DUA...

paryosa_t yazdı:
S.A kardeşlerim sizlerden bir ricam olucak şuanda sizin dualarınıza ıhtıyacı olan çok sevdiğim bir ablam var çok sıkıntıda, sıkıntılarını gıderebılmesı için dua etmenizi istiyorum herkesten Allah c.c razı olsun selam ve dua ile Allah'a emanet olun cümleten:(:(:(
kardeşlerim lütfen dualarınızı beklıyorum

deren75

Kayıtlı Kullanıcı

s.a.rabbim yar ve yardımcınız olsun hakkınızda hayırlı olan neyse rabbimden sizin için onu dilerim.selam ve dua ile.

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı
RE: RE: DUA...

deren75 yazdı:
s.a.rabbim yar ve yardımcınız olsun hakkınızda hayırlı olan neyse rabbimden sizin için onu dilerim.selam ve dua ile.
a.s kardeşim Allah razı olsun, Allah dualarını kabul edr inş selametle kardeşim

avdan

Kayıtlı Kullanıcı

YÜCE YARADANIM ABLANIZIN VE SIKINTI İÇİNDE OLAN TÜM MÜMİNLERİN SIKINTILARINI GİDERSİN
DUA EDEN BÜTÜN ARKADAŞLARIMIZINDA DUALARINI EN GÜZELİYLE MAKBUL VE KABUL EYLESİN
AMİNB)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

Üzüntülü İken OKUNACAK Duâ

İbn-i Abbas -radıyallahu anhüma- der ki: Resûl-lah -sallallahu aleyhi ve sellem- Hazretleri üzüntülü ve sıkıntılı halinde şöyle duâ ederlerdi:

"El- Azîm, el-Halîm Allah'dan başka bir ilâh yok! Arş-ı Azîm'in sahibi Allah'dan başka ilâh yok! Bütün semâların ve arzın ve çok şerefli Arş'ın sahibi Allah'dan başka ilâh yok!" (19)

Yâ Rabb! Bütün âlemlerin ve Arş'ın sahibi ve yegâne hükümrânı Sensin! Başımıza gelen şu sıkıntı ve belâyı izâleye ancak sen kadirsin. Bu sebeble senden istiyoruz. Kâffe-i mahlûkat; yani bütün yaradılmışlar senin kudret elindedir. Bilcümle mahlûkâtın şerrinden bizi muhafaza ile himaye eyle demektir.

Bir de Nebiyy-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem-Efendimiz, belânın ağır basmasından, yani insana ölümü hayata tercîh ettirecek şekilde gelmesinden, dünyevî ve uhrevî şekâveti mucîb bulunan ve helâke sebeb olan ahvâlden, ve kötü âkıbet, sû-i hatimeye dûçar olmaktan, düşmanlarını sevindirecek bir belâya duçar olup onları kendisine üzüntü verecek şekilde konuşdurmaktan da Allah'a sığınırdı.

Nebiyy-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem- şöyle buyurmuşlardır: "Sizden birinize bir düşünce yahud üzüntü geldiği zaman yedi defa:

"Allah! Rabbim Allah'dır! O'na hiç bir şeyi şerîk koşmam ben!" desin. (20)

"Kul: "Ey yedi göklerin ve büyük Arş'ın Rabbi olan Rabbim! Beni her üzüntü verici şeyden, dilediğin şekilde ve dilediğin yerden kurtar" derse Allah Teâlâ onun üzüntüsünü giderir. " (21)

Her sabah ve her akşam yedi defa:

diyen kimsenin dünyâ ve âhirete âid ne üzüntüsü varsa Allah giderir, bunda ister sâdık ister kâzib olsun. " (22)

"Üzüntüye mübtelâ olan kimsenin edeceği duâ şudur:

"Rahmetini umuyorum ey Rabbim! Beni göz açıp yu-muncaya kadar da olsa kendime bırakma (nefsime bırakma). Benim her hâlimi düzelt. Senden başka ilâh yoktur. " (23)

"Kendisine bir üzüntü ,bir keder, bir hastalık ve zorluk isabet eden kimse:

derse bütün bunlardan kurtarılır." (24)

Allah yar ve yardımcınız olsun aminnn:(:(:(

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı

avdan yazdı:
YÜCE YARADANIM ABLANIZIN VE SIKINTI İÇİNDE OLAN TÜM MÜMİNLERİN SIKINTILARINI GİDERSİN
DUA EDEN BÜTÜN ARKADAŞLARIMIZINDA DUALARINI EN GÜZELİYLE MAKBUL VE KABUL EYLESİN
AMİNB)
Allah razı olsun kardeşim rabbim dualarınızı kabul etsın inş selametle

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

allah acil şifalar versin inş..selametle...

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı
RE: RE: DUA...RE: DUA...

RE: RE: DUA...RE: DUA...

hafize yazdı:
Üzüntülü İken OKUNACAK Duâ

İbn-i Abbas -radıyallahu anhüma- der ki: Resûl-lah -sallallahu aleyhi ve sellem- Hazretleri üzüntülü ve sıkıntılı halinde şöyle duâ ederlerdi:

"El- Azîm, el-Halîm Allah'dan başka bir ilâh yok! Arş-ı Azîm'in sahibi Allah'dan başka ilâh yok! Bütün semâların ve arzın ve çok şerefli Arş'ın sahibi Allah'dan başka ilâh yok!" (19)

Yâ Rabb! Bütün âlemlerin ve Arş'ın sahibi ve yegâne hükümrânı Sensin! Başımıza gelen şu sıkıntı ve belâyı izâleye ancak sen kadirsin. Bu sebeble senden istiyoruz. Kâffe-i mahlûkat; yani bütün yaradılmışlar senin kudret elindedir. Bilcümle mahlûkâtın şerrinden bizi muhafaza ile himaye eyle demektir.

Bir de Nebiyy-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem-Efendimiz, belânın ağır basmasından, yani insana ölümü hayata tercîh ettirecek şekilde gelmesinden, dünyevî ve uhrevî şekâveti mucîb bulunan ve helâke sebeb olan ahvâlden, ve kötü âkıbet, sû-i hatimeye dûçar olmaktan, düşmanlarını sevindirecek bir belâya duçar olup onları kendisine üzüntü verecek şekilde konuşdurmaktan da Allah'a sığınırdı.

Nebiyy-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem- şöyle buyurmuşlardır: "Sizden birinize bir düşünce yahud üzüntü geldiği zaman yedi defa:

"Allah! Rabbim Allah'dır! O'na hiç bir şeyi şerîk koşmam ben!" desin. (20)

"Kul: "Ey yedi göklerin ve büyük Arş'ın Rabbi olan Rabbim! Beni her üzüntü verici şeyden, dilediğin şekilde ve dilediğin yerden kurtar" derse Allah Teâlâ onun üzüntüsünü giderir. " (21)

Her sabah ve her akşam yedi defa:

diyen kimsenin dünyâ ve âhirete âid ne üzüntüsü varsa Allah giderir, bunda ister sâdık ister kâzib olsun. " (22)

"Üzüntüye mübtelâ olan kimsenin edeceği duâ şudur:

"Rahmetini umuyorum ey Rabbim! Beni göz açıp yu-muncaya kadar da olsa kendime bırakma (nefsime bırakma). Benim her hâlimi düzelt. Senden başka ilâh yoktur. " (23)

"Kendisine bir üzüntü ,bir keder, bir hastalık ve zorluk isabet eden kimse:

derse bütün bunlardan kurtarılır." (24)

Allah yar ve yardımcınız olsun aminnn:(:(:(
SAOLASIN ABLAM ALLAH RAZI OLSUN RABBİM HEPİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN İNŞŞ

anamaya

Kayıtlı Kullanıcı
HUZUR BULMAK VE SIKINTIDAN KURTULMAK İÇİN

HUZUR BULMAK VE SIKINTIDAN KURTULMAK İÇİN

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

ALLAHÜMME İNNİ EUUBİKE MİNELHEMMİ,VEL HAZENİ VE EUZUBİKE MİNELACZİ ,VELKESELİ VE EUZUBİKE MİNELCUBNİ,VELBUHLİ VE EUZUBİKE MİN GALEBETİDDEYNİ VE KAHRİR RİCALİ.

EFE HASİBTÜM ENNEMA HALAKNAKÜM HABESEN VE ENNEKÜM İLEYNA LA TÜRCEUN.

AMİN

calhanerol

Kayıtlı Kullanıcı
RE: HUZUR BULMAK VE SIKINTIDAN KURTULMAK İÇİN

paylaşımın için teşekkürler.Allah razı olsun

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

anamaya yazdı:
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

ALLAHÜMME İNNİ EUUBİKE MİNELHEMMİ,VEL HAZENİ VE EUZUBİKE MİNELACZİ ,VELKESELİ VE EUZUBİKE MİNELCUBNİ,VELBUHLİ VE EUZUBİKE MİN GALEBETİDDEYNİ VE KAHRİR RİCALİ.

AMİN

kardeşim allah razı olsun ..selametle...

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı

anamaya yazdı:
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

AMİN KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUNB)B)

cemile_drn

Kayıtlı Kullanıcı

amin.Allah razı olsun.Rabbim bütün kardeşlerimin kalbine huzur versin ve içinde bulundukları sıkıntılardan kurtarsın.Amin

anamaya

Kayıtlı Kullanıcı

SİZLERDEN DE ALLAH RAZI OLSUN

tugba_m

Kayıtlı Kullanıcı

Selamun aleykum
Allah razı olsun paylaşımın için.Rabbim hepimizi sıkıntılarımızdan kurtarsın inşallah.

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun
ama türkçe manasınıda yadınmı daha bi güzel olucak.Teşekkürler.B)

sert

Kayıtlı Kullanıcı
RE: "Bir Dua"

RE: "Bir Dua"

Dua edelim B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt