Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"Peygamber Duaları" (2 Kullanıcı)

takan

Kayıtlı Kullanıcı
RE: >> DUA GÜNLÜĞÜ <<

ALLAH RAZI OLSUN..

seher vakit

Kayıtlı Kullanıcı
RE: sabah namazına kalkmak için ...............

ALLAH RAZI OLSUN MEVALAM
KALPLERIMIZI GAFLET UYKUSUNDAN UYANDIRSIN INSALLAH

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

selamünaleyküm;

paylaşımın için teşekkür ederim kardeşim Allah razı olsun;

Kalkmak isteyenler yatmadan önce niyet etsinler sonra dua okusunlar ezan okunurken ayaktalar şahsen ben böyle yapıyorum çokta iyi oluyor selametle

not= Hadislerin kaynakları da verilirse çok daha iyi olucak emeğinize sağlık
kampnyou5.gif

deren75

Kayıtlı Kullanıcı

KALPLERIMIZI GAFLET UYKUSUNDAN UYANDIRSIN INSALLAH

amin.Allah razı olsun.

Kaan Erdem

Yönetici

KONU ÇOK GÜZEL ALLAH RAZI OLSUN.ASIL MESELE SABAH NAMAZINA KENDİMİZ İÇİN ALLAH İÇİN KALKMAKTAN ZİYADE UYKUNUN BU DENLİ DAHA TATLI VE CAN ALICI OLARAK ÜSTÜMÜZE ÇÖKMESİ;BİR 5 DAKİKA DAHA ŞİMDİ KALKARIM DERKEN İŞ İŞTEN GEÇİVERMİŞ......MEVLAM CÜMLEMİZİ GAFLETTEN UYANDIRSIN KALBİ VE GÖZÜ MÜHÜRLÜ OLANLARDAN EYLEMESİN. (AMİN.)

seher_

Kayıtlı Kullanıcı
RE: DÖRT NİMETİ İSTE ?

RE: DÖRT NİMETİ İSTE ?

B) ALLAHÜMMAĞFİRLİ VERHAMNİ VEHDİNİ VERZUKNİ B)
BU MÜBAREK DUADA PEYGAMBERİMİZ (A.S) CENABI HAKTAN DÖRT ŞEY İSTİYOR

CENABI HAKK'IN
MAGFİRETİNİ
RAHMET VE MERHAMETİNİ
HİDAYETİNİ
GENİŞ RIZKINI

BU DUA İLE BU BEREKETLİ YOLDAN GİTMEYE GAYRET GÖSTERELİM ...RABBİM DUALARIMIZI KABUL ETSİN İNŞALLAH..

B)SABAH NAMAZINA KALKMAK İÇİN YEDİ KERE KEVSER SURESİNİ OKUYUP YATIN.ALLAHIN İZNİYLE KALKICAKSINIZDIR....

DUA İLE...

ravzanuru

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYKÜM

NOLURRRRRRRRR 1 DEĞİL 2 DEĞİLLL 3 DEĞİLLLLL ............OKUYUNNNNNNN

Kimselere Diyemedim…

Öyle çok pazarlık ettim ki Seninle ey Rabb’im.
Sen çağırınca, kendime ayırdığım vakitlerden çalındığını düşündüm. Ezan okununca, sevdiklerimle geçirdiğim zamanların azalmasından korktum. Vakit girince, içim “cız” etti hep. Odamdan uzaklaştım, bıraktım işimi, bozdum keyfimi; öylece namaza durdum. Ayak diredim, “az sonra kılsam da olur!” dedim. “Az sonra”larım “çok sonralar”a döndü, geç kaldım, geç kalmaktan utanmadım. Sonunda ayaklarımı sürüye sürüye vardım huzuruna. Pazarlığımı vaktin daralmışlığını bahane ederek yeniden ileri sürdüm. Kaçıyordu namaz ya; o yüzden çabucak kıldım, selam verdim, hemen kalktım, rahatladım. Oysa rahatlığı Sana borçluyum. Ağrımayan her bir dişim kadar huzur borçluyum Sana. Damarlarımın her bir noktasında pıhtılaşmayan kanım kadar sükûnet borçluyum Sana. Tenimin kaşınmayan her bir noktası kadar rahatlık borçluyum Sana. Dişlerim ağrıyacak olsa her biri için harcayacağım zaman Senin. Kanım pıhtılaşıp damarlarım tıkanacak olsa, her defasında ızdırap ve korkuyla geçireceğim saatlerin hepsi Senin. Tenim her noktasında yırtılacakmış gibi acıyacak olsa, kendi kendime dar geleceğim huzursuz günler Senin.Gün oldu; usandım. Sabrımı tükettim; tükendim. Kendimi yontmaya heveslendim. Benden istediğin zamanı çok gördüm. Benden istediğini, benim için istediğini bile bile, huzurunda huzursuz durdum. Fazla buldum namazın rekatlarını; kısaltmak için bahaneler aradım. Günümü delik deşik etmeni, işimin arasına kesintiler sokmanı, hayatımın ortasına duraklar koymanı, uykumu bölmeni lüzumsuz gördüm. “Beni bana bırak!”larla durdum huzuruna; içim başka bir yerlerin türküsünü söylerken, ben seccadende, belki sadece bedenimle, mıhlı kaldım. Oysa Sen, dileseydin dar edebilirdin zamanı bana! Bir uçurumun dibine savrulmuş bir arabada çaresizce Sana yalvartıyor olabilirdin beni. Korkulu bir savaşın orta yerinde ateş ve kan kusan bombaların altında günümü de, işimi de, uykumu da, hatta rüyalarımı da delik deşik etmelerini takdir edebilirdin. Düşmeyen bombalar kadar, uçuruma savrulmayan arabalar kadar genişlik borçluyum Sana.

İçten pazarlıktı benimkisi. Öyle içten ki kendime bile söyleyemedim. Gözlerimle birlikte gönlümü de secdene kilitlemeyi çok gördüm. Kendimi sıfırlamayı, benliğimi hiçe indirgemeyi beceremedim. Ensemde kaderin sıcacık nefesini hissedecek o teslimiyetin vadisine inemedim. Acelem vardı; alnımı koyduğum gibi kaldırdım seccadeden. Bütün benliğimle aşağı inemedim. İşim vardı, secdemi işime zaman kazandım. Secdeye kalbimi de sığdırmaya çalışmadım. Uykum vardı, secdemi sığ bırakıp uykumu derinleştirdim.

İtirafımdır: Bencilliğimi de sırtıma alıp rükûlarda eritemedim. Bedenim eğilirken huzurunda, “emrolunduğum gibi dosdoğru olma”nın ağırlığını sırtıma almayı erteledim. “Sırası değil!”di; “hele dur; sonra da olur!”du. En Sevgili’ni bir gecede ihtiyarlatan emri üzerime alınmadım.

Sen dileseydin, çocuğumun cılız nabızlarının eşliğinde, loş ve neşesiz bir yoğun bakım odasında, gözümü de gönlümü de, umutsuzca, çaresizce, ürpertiyle, korkuyla bir monitörün ekranına kilitleyebilirdin. Dileseydin, yeryüzünün sükûnetini bir anda kesip, küçücük bir duvar kıpırtısının gölgesinde, mini mini bir sarsıntının beklentisi içinde saçlarıma aklar düşürebilirdin.

İçten pazarlık mı denir buna? Sen bilirsin Seninle ettiğim pazarlığı. Kendime sakladığım ve hatta kendimden de sakladığım sır bu. Dilime bile değdirmekten korktuğum, ağzıma almaktan utandığım öyle bir sır işte.
Fısıldaması bile acı veriyor ya…
Meselâ, uzayınca Fatiha, uzayınca sûre, heceler sanki özgürlüğe giden yolu taşlar gibi kestikçe, “bitmez şimdi bu namaz!” dediğim çok oldu. Ama içimden. Kimseler duymadı.

Bir Sen duydun beni ey Rabb’im. Sırrımı bir Sen bildin. Kendimi lüzumsuz hissederken seccadenin üzerinde, dudağım anlamına yetişemediğim kelimeler için oynarken, Sen beni söylediğimden fazlasıyla duydun, söyleyemediğimi de, dile getiremediğimi de bildin. Ruhumu alıp uzaklara gittiğim halde, bir bedenimi bıraktığım halde huzurunda, kovmadın beni, yakınlığında tuttun.

İtirafımdır; öyle anlatıldığı gibi özleyebilmeyi beceremedim henüz namazı… “Aradan çıkarmaya çalıştığım” oldu namazı. Geçiştirdim namazı. Bir “sorun”du çözdüm, hallettim. Selam verip sonra yaşamaya başladım… Yaşamayı namazın içinde aramalıydım. Namazı yaşamanın içine sızdırmalıydım oysa. Bilemedim.

Kafa tuttum, ayak diredim, pazarlık ettim; ama Sen utandırmadın, yine yine yine huzuruna aldın beni. Her secdede rahmetinle okşadın alnımı. Her rükûda “aferinler” fısıldadın gönlüme. Her vakitte yeni bir sayfanın aklığına çağırdın ruhumu. Yüzüme vurmadın. Azarlamadın. Aşağılamadın. Hepten umut kesmedin benden. Yok saymadın. Utandırmadın.

Pazarlık ettiğimi Seninle bir Sen bildin ey Rabb’im. Kimselere söylemedin. Sırdaşım Sensin, bir Sana açabilirim içimi, bir Senin beni ayıplamandan korkmam. Ben işte böyleyim; yine “bana ait”lerin hesabındayım. Başka kime söyleyeyim? Başka kimin anlayışından medet umayım?

0 Yanıtlar to “Kimselere Diyemedim..:(:(:(:(

Hazreti Ömer hançerlendiği zaman saatlerce komada kalmış,ayılınca ilk sözü şu olmuştur:
-Namazın vakti geçti mi?
Şeyh Şamil, çarlık rusyasına kan kusturan bu yüce insan, süngülendiğinde günlerce komada kalmış,ayıldığında ilk sözü yine aynı olmuştur:
-Namazın vakti geçti mi?

RABBİM AFFETTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

SELAM VE DUA İLEB)B)B)

ravzanuru

Kayıtlı Kullanıcı

S.A

Allah inancını tevhid çerçevesinde kabul etmiş her müslümanın öncelikle yerine getirmesi gereken bir ibadettir ve bu bakımdan dinde yeri çok önemlidir. Kur'an-ı Kerim'de ;
"Sana vahyolunan kitabı oku, namazı dosdoğru kıl. Gerçekten namaz, hayasızlıktan ve fenalıktan alıkoyar." [2] buyurulmaktadır.
Yine Hz.Muhammed'in (s.a.s) Namaz dinin direğidir.[3] hadisi bu ibadetin önemini göstermektedir.
Kur'an-ı Kerim'den sonra, İslam dininin en önemli yazılı kaynağı olarak kabul edilmiş olan Sahih-i Buhari de geçen bir hadis şöyledir :
Peygamberimiz (s.a.s.) efendimiz şöyle buyurdu:
"Sizden herhangi birinizin kapısı önünde bir nehir bulunsa, ve o kimse nehirde günde beş defa yıkansa kendisinde kirden birşey kalır mı?"
Dinleyenler:
"Hiç kir kalmaz Ya Rasûlellah!" diye cevap verdiler.
Peygamberimiz:
"İşte beş vakit namaz da buna benzer, Allah namazla günahları siler." buyurdu.[4]

Ergenlik çağına girmiş her aklı başında müslümanın, farz olan namazları kılması İslam inancının gereğidir.FARZ'DIR.

ALLAH RAZI OLSUN ZEYNUR KARDEŞİM
TÜM VAKİT NAMAZLARIMIZA İNŞALLAH DİKKAT EDELİM İNŞALLAH
RABBİM GAFLET UYKUSUNDAN UYANMAMIZI NASİP ETSİN İNŞALLAH.
NOLRU DUA DUA DUA İNŞALLAH BİRBİRİMİZE DUADA UNUTMAYALIM ALLAH RIZASI İÇİN.
SELAM VE DUA İLEB)B)B)B)B)B)B)

ravzanuru

Kayıtlı Kullanıcı

S.A

NEFİSLE HESAPLAŞMA
İmâm-ı Gazâlî Hazretleri nefsine şöyle hitâb ederdi:
Ey nefsim! Akıllı olduğunu iddiâ ediyorsun ve sana ahmak diyenlere kızıyorsun. Hâlbuki, senden daha ahmak kim var? Ömrünü boş şeylerle, gülüp eğlenmekle geçiriyorsun. Senin hâlin, polislerin, kendisini aradıklarını ve yakalayınca îdâm edeceklerini bildiği hâlde, zamânını eğlence ile geçiren kâtile benzer. Bundan daha ahmak kimse olur mu?
Günâhlara dalmışsın. Allahü Teâlâ, bu hâlini görmüyor sanıyorsan, îmânsızsın! Eğer gördüğüne inanıyorsan, çok cüretkâr ve hayâsızsın ki, onun görmesine ehemmiyet vermiyorsun! O hâlde, yazıklar olsun sana, ey nefsim!
Günâh işleyince, O kerîmdir, rahîmdir, beni affeder diyorsun. Dünyâda, yüz binlerce kişiye niçin zahmet, açlık ve hastalık çektiriyor ve tarlasını ekmeyenlere mahsûlünü vermiyor? Kendi isteklerine kavuşmak için, her çâreye baş vuruyorsun, “Allâhü Teâlâ kerîmdir, rahîmdir, istediklerimi zahmetsiz bana gönderir” demiyorsun.
Sonra tevbe ederim ve iyi şeyler yaparım diyorsan, ölüm daha önce gelebilir, pişmân olup kalırsın. Yarın tevbe etmeyi, bugün etmekten kolay sanıyorsan, aldanıyorsun. Çünkü tevbe, geciktikçe zorlaşır. Senin bu hâlin, şu talebeye benzer ki, dersine çalışmayıp, imtihan günü hepsini öğrenirim sanır, ilim öğrenmek için, uzun zaman lâzım olduğunu bilemez. Ömür, boşuna geçince, bir ânda, bunu nasıl yapabilirsin. İhtiyârlamadan önce gençliğin, hasta olmadan önce, sıhhatin, sıkıntı çekmeden önce rahatlığın ve ölmeden önce hayâtın kıymetini niçin bilmiyorsun?
Kışın muhtâç olacağın şeylerin hepsini niçin yazdan hazırlıyorsun ve bunları elde etmek için, Allâhü Teâlâ’nın merhametine, ihsânına güvenmiyorsun? Hâlbuki cehennemin zemherîri, kışın soğuğundan az değildir ve ateşinin sıcaklığı, temmuz güneşinden aşağı değildir. Bunların hazırlığında, hiç kusur etmiyorsun da, âhiret işlerinde gevşek davranıyorsun. Yoksa âhiret ve kıyâmet gününe inanmıyor musun? O hâlde, yazıklar olsun sana ey nefsim!
HER NEFİZ ÖLÜMÜ TATICIDIR.BECEREBİLİYORMUYUZ ACABA YADA AKLIMIZA GELİYORMU NEFSİMİZLE HESAPLAŞMAK A DOSTLAR
SELAM VE DUA İLEB)B)B)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

“Ben nefsimi temize çıkarmıyorum. Çünkü nefis Rabbimin merhameti olmadıkça kötülüğü emreder şüphesiz Rabbim çok bağışlayan, çok esirgeyendir.” [2]

Âyet-i kerîmenin ifade ettiği açıdan bakıldığında, nefisle muhasebenin zorluk derecesinin biraz daha arttığı görülür. Çünkü, nefsi kontrol etmek için insanın kendi iradesi ile Allah’ın merhameti bir arada olmalıdır. İlâhî rahmet olmadan nefsi hesaba çekmek ve onun zararlarından korunmak mümkün değildir. Dolayısıyla insan, kendisini dizginleme mücadelesinde muvaffak olmak için, ilahi rahmeti elde etmeyi sağlayacak olan ideal bir hayat yaşamaya mecburdur.
Kötülük yapan ya da kötülüğe vasıta olan bir insan nasıl sorgulanmaktan hoşlanmıyorsa kötülüğün ilk hareket noktası olan nefis de hesaba çekilmekten hoşlanmaz. Bu nedenle, kendi kendisiyle hesaplaşan insan öncelikle bu anlayışı aşmak mecburiyetindedir. Bu anlayıştan kurtulmak mümkün olmadığı zaman, nefsi beğenmek, onu kusursuz görmek ve nefsin bütün isteklerinin haklı sebeplere dayandığı düşüncesine kapılmak kaçınılmaz bir sonuçtur. Böyle bir sonuç ise Allah’a kulluk gayesiyle yaşaması gereken bir müslüman için, telafisi mümkün olmayan problemlerin ortaya çıkmasına sebep olur. Kur’an-ı Kerîm’in işaret ettiği bir çok târihî hadise, Allah’a karşı gelmenin, inkârda ısrar etmenin, hak ve hukuk tanımamanın en önemli sebeplerinden birinin, “nefsi üstün görmek ve onu kusursuz saymak” olduğunu göstermektedir. Şeytan’ın, Allah’ın emrine isyan ederek Hz. Âdem (a.s)’a secde etmemesi, Nemrud’un, Hz. İbrahim (a.s)’ı yakmaya çalışması, Firavn’un Hz. Mûsâ (a.s)’ı öldürme isteği, Mekke’li müşriklerin, bizzat kendilerinin “el-Emîn” olarak vasıflandırdıkları, Hz. Peygamber (s.a.v.)’e karşı, amansız bir mücadele yürütmeleri, işte bu ortak düşüncenin en çarpıcı ürünleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bütün bu örneklerde ve benzerlerinde müşâhede edilen, “nefsi her şeyden üstün görme” anlayışının en tehlikeli noktası, nefsi ilah olarak benimsemektir. Kur’ân-ı Kerîm’de “Hevâ” olarak nitelendirilen bu husus şöyle anlatılır:
“Kendi hevâsını ilah edinen ve ilim olduğu halde, Allah’ın kendisini saptırdığı, kulağını ve kalbini mühürleyip, gözüne de perde çektiği kimseyi gördün mü? Artık onu Allah’tan başka kim doğru yola getirebilir? Hâlâ düşünmez misiniz?” [3]

NEFSİMİZ HER ZAMAN KÖTÜ OLAN HER ŞEYE BAYILIR RABBİM FIRSAT VERMESİN İNŞ S.A :(:(:(

siyah_beyaz

Kayıtlı Kullanıcı

zeynur yazdı:
ALLAH RAZI OLSUN ARKADAŞ DUA EDİP DUALARI HEP KABUL OLAN KULLARDAN OLMAMIZ DUASI İLE........................B)

Amin ... inşaallah ....
Sağolasın, Allah'a emanet ol ...

seher vakit

Kayıtlı Kullanıcı

Allah cümlenizden razi olsun

seher vakit

Kayıtlı Kullanıcı
Hz Peygamberimizin Tavsiye Ettigi Dua

Hz Peygamberimizin Tavsiye Ettigi Dua

Yüseyra Radiallahü Anhadan
Bu Kadin Ilkmahcir Kadinlardandi Dediki:
Bize Peygamber Sallalahü Aleyhi Ve Sellem Söyle Buyurdu:
Tesbih Tehlil Takdis Ve Tekbirde Bulunmalisiniz
Bunlari Parmakla Sayip Söylemlisiniz Cünkü Parmaklar Sorulacak Ve Konusturulacaklardir
Sakin Gaflet Etmeyin Zira Bu Durumda Rahmeti Elden Kacirmis Olursunuz

Ebu Davud

Peygamber Efendimiz S.a.v Yüzü Suyu Hürmetine :
Bir Kör Adam Peygamber S.a.v E Gelip
-ne Olur Allaha Dua Etde Bana Afiyet Versin! Dedi
Peygamber Sallallahü Aleyhi Ve Sellem Söyle Buyurdu:
-istersen Sana Dua Edeyimde Iyiles Istersen Sabret Kibu Senin Icin Daha Hayirli Olur Kör:
"dua Et Deyince Peygamber Efendimiz S.a.v Ona Abdest Alip Su Duayi Yapmasni
Emretti:
Allahümme Inni Es Elüke Ve Eteveccehü Ileyke Bi Nebiyyike Muhammedin
Nebiyyir-rahmeti Ya Nebiyillah Inni Teveccehtü
Bike Ila Rabbi Fi Haceti
Hazihi Litakziye Li Allahümme Seffi Hüfiyye"

Manasi: Allahim ! Sanarahmet Peygamberi Olan Peygamberin Yüzü Hürmetine
Teveccüh Ediyorum
Allahin Nebisi Ben Allaha Isimin Görülmesi Icin Senin Yüzü Hürmetine
Münacat Ettim
Allahim Onu Hakkin
Mda Sefaatci Kil Amin! Dedi Tirmizi

Kaynak Peygamberimizin Tavsiye Ettigi 100 Dua
Hazirlayan Ibrahim Cumalioglu
Fatih Yayin Evi
B)

adviye_34

Kayıtlı Kullanıcı
RE: HZ PEYGAMBERIMIZIN TAVSIYE ETTIGI DUA

EMEĞİNİZE SAĞLIK GÜZEL PAYLAŞIMLARINIZLA BENİ ÇOK AYDINLATIYORSUNUZ ALLAH RAZI OLSUN SELAMETLE.

seher vakit

Kayıtlı Kullanıcı

Alah razi olsun
Mevlam cümlemizi Karanliklardan kurtarip
Aydinliklara kavustursun insallah

esham4463

Kayıtlı Kullanıcı
GECENİN DUASI

GECENİN DUASI

ALLAH IM BU GECENİ KARŞILARKEN VE GÜNDÜZÜNÜ UĞURLARKEN, SANA ULAŞAN DUA VE KAYKIRIŞLARIN HATRINA BİZLERİN GÜNAHLARINI BAĞIŞLA(AMİİİİİİİİİN)

zeynur

Kayıtlı Kullanıcı
bir bebeğin duası

bir bebeğin duası

Ey gökleri ve Yeri ve içindekileri yoktan yaratan Rabbim!

Ben bir hiçtim,beni Sen Kudretinle yarattın.
Bana Sen vucüt verdin,hayat verdin,ruh verdin.
Bunları Sen bağışlamasaydın eğer,hiç kimse beni hiçlikten ve yokluktan çıkarıp bu dünyaya göndermezdi.

Ben bir anne ve babadan doğdum.ama ben dünyaya gözümü açmadan önce,onlar da nasıl bir bebek beklediklerini bilmiyorlardı.
Bana Sen kendi dilediğin gibi bir süret verdin.
Bana dünyada hiç kimseye vermediğin bir sima verdin.
Alemlerin Rabbi benim yüzümde,sadece bana ait bir eserini nasıl işlemiş,göreyim ve göstereyim diye.

Bana göz verdin,Senin eserlerini göreyim diye.
Bana kulak verdin,Senin yarattıklarının Seni nasıl zikrediyor işiteyim diye.
Bana akıl verdin,Seni bulayım diye.
Bana dil verdin,Seni zikredeyim diye.
Bana kalp verdin,Seni seveyim diye.
Dünya ve ahiretin bütün nimetlerini önüme serdin ve bana bir arzu verdin”Senden isteyeyim diye”

Vermek istedin.çünki vermek Senin şanındandır.
Onun için bana istemeyi öğrettin.
Aldığım her nefes Senin Rahmetindendir Ya Rabbi.
Eriştiğim her nimet Senin ihsanındandır Ya Rabbi.
Neşem,sevinçim,mutluluk ve huzurum hep Sendendir Ya Rabbi.
Senin gizli açık nimetlerinin sayısını bilemem,hayal bile edemem.bilsem de saymakla bitiremem Ya Rabbi.
Yalnız üzerimdeki en büyük nimetini bilirim:
”Bana şükretmeyi öğreten de Sensin Ya Rabbi”

bezmi safa

Kayıtlı Kullanıcı
RE: bir bebeğin duası

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM EMEĞİNE SAĞLIK

zeynur

Kayıtlı Kullanıcı

safa kardeş ALLAH cümlemizden razı olsun