Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"Peygamber Duaları" (2 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
MELEKLER SEVABINI YAZMAKTAN YORULUR

MELEKLER SEVABINI YAZMAKTAN YORULUR

Meleklerin sevabını yazmaktan yoruldugu salavat...

Resülü Ekrem bu salat'ı şerife hakkında buyurdu ki:

"Kim bana ve ehli beytime salavat getirir de tam ölçekte sevap almayı arzu
ederse (bu salavat'ı)getirsin."

"""Cezallahü anna muhammeden sallallahü aleyhi ve selleme ma hüve ehlüh"""

Manası:Allahü Teala,Muhammed(aleyhisselamı)biz ümmetlerine olan merhametinden
sebeb layık oldu u bir mükafatla en yüksek dereceye erdirsin.

*Cenab-ı Hak'tan yardım dileyerek,

""Ya Rabbi,O Yüce Peygamberin HZ MUHAMMED 'in(a.s)kadrü kıymetini,yüksek de
erini biz bilemiyoruz Sen (c.c) O'na (a.s)layık oldu u sonsuz bir mükafatla en
yüksek derece ve makamlara erdirerek mükafaatlandır.""diye dua ve niyazda
bulunmuş oluruz.

*İbni Abbas(r.a)'dan rivayetle:

""Bu Salavatı okuyan kimseye yazıcı meleklerden yetmiş melek,bin sabah ve bin
akşam sevap yazmayı yetiştirmek için zorluk çekerek yorulur ve ancak
yazabilir""demiştir.

elzem

Kayıtlı Kullanıcı
RE: MELEKLER SEVABINI YAZMAKTAN YORULUR

ALLAH razı olsun hafize hanım RABBİM bizi okuyanlardan eylesin

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

AMİN inş dinimizde zor olan hiç bir şey yok yeter ki yapabilelim hayırlı cumalar:D:D:D

sadece_eda

Kayıtlı Kullanıcı
HER GÜN OKUNACAK DUÂLAR

HER GÜN OKUNACAK DUÂLAR

HER GÜN OKUNACAK DUÂLAR
Hadîs-i şerîflerde buyuruldu ki:

- “Bir kimse sabah-akşam, 3 kere; “Bismillâhillezî lâ yedurru me’asmihî şey’ün fil’ardı velâ fissemâi ve hüvessemî’ul’alîm.” derse, ona hiçbir şey zarar veremez.”

- “Bir kimse sabahleyin 3 defa; “E’ûzü billâhissemî’il’alîmi mineş-şeytânirracîm” diyerek Haşr sûresinin son 3 âyetini (Hüvallahüllezî...) okursa, Allah ona 70 000 meleği vekîl edip, akşama kadar kendisine duâ ederler.”

- “Bir kimse sabah akşam 7 kere; “Hasbünallâhü lâ ilâhe illâ Hû, aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbül-arşil-azîm.” derse, Allah onun dünya ve ahiret işlerine kâfidir.”

- “Hergün 100 defa; "Lâ havle..." okuyan ebediyyen fakirlik görmez. Bu Cennet hazinelerinden bir hazinedir.

- Hergün bana 100 kere salevât getiren, münâfıklıktan ve Cehennem ateşinden uzaklaşır ve kıyâmet günü şehitlerle beraber olur.

- “Bir kimse günde 70 kere istiğfar ederse, (Estağfirullah, derse) 700 günahı affolur.

- Her gün 25 defa; (Allahümme bârik lî filmevt ve fî-mâ ba’d-el-mevt.) okuyanlar, ölüm hastalığında, 40 defa; “Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü min-ez-zâlimîn.” okuyanlar, her gece Yâsîn-i şerîf okuyanlar, her sabah veya akşam devamlı olarak 3 defa; “E’ûzü billâhissemî’il’alîmi mineş-şeytânirracîm” ile “Hüvallahüllezî...”yi okuyanlar şehit olurlar.

- Her sabah, Âyetelkürsî, İhlâs-ı şerîf ve Fâtiha-i şerîfe’yi okuyup, ölenlerin ruhuna göndermelidir.

- Dertlerden kurtulmak, murâda kavuşmak, din ve dünya zararlarından kurtulmak için, 500 defa “Lâ havle velâ kuvvete illâ billah” ile evvelinde ve sonunda 100’er defa salevât-ı şerîfe okuyup duâ etmelidir.

makinaci06

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ((Dua'ların En Güzelinden Bir Dua))

RE: ((Dua'ların En Güzelinden Bir Dua))

AMİN AMİN AMİN...............ALLAH RAZI OLSUN [gizli][/gizli]BENDE OLAN AŞİKAR SENSİN. BEN HOD YOKUM OL Kİ VAR SENSİN....

54h52a56c

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Peygamber Efendimizin yatağa girdiği zaman ettiği dua

baktığın her noktada yaradanı gör..görenleri gör...B)

54h52a56c

Kayıtlı Kullanıcı

baktığın her noktada yaradanı gör..görenleri gör...B)

mavi72

Kayıtlı Kullanıcı
RE: İmam-ı Azam'ın Duası

B)

enis1981

Kayıtlı Kullanıcı

B)B)B)
B)B)B)
B)B)B)B)

elzem

Kayıtlı Kullanıcı

binlece defa RABBİME şükürler olsun.Onun hikmetinden sual olunmaz.
bu arada eklediğiniz resim süper çok analmlı

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

allah razı olsun hepınızden allah a emanet olunB)

siyah_beyaz

Kayıtlı Kullanıcı

AMİN B) B) B) AMİN B) B) B)
Allah razı olsun, sağolun ....
Rabbim cümlemizin dualarını kabul eylesin inşaallah ....

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

allah razı olsun hocam allah a emanet olun.selametleB)

muhammedsas

Kayıtlı Kullanıcı
Ezan Duası

Ezan Duası

Câbir radıyallahuteala anh'den rivayet edildiğine göre, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

"Kim her ezandan sonra şu duayı okursa kıyamet günü ona şefaatim vacip olur."

Okunuşu: "Allahumme Rebbe hadihi'd-da'veti't-tamme. Vesselatil kâime ati Muhammedenil vesilete vel fazile ved-dereceter-refîa. vebadhu makamen Mahmudenillezi veadteh. İnneke lâ tühlifü'l-mîâd

Anlamı:Ey şu eksiksiz davetin ve kılınacak namazın rabbi Allahım! Muhammed'e vesîleyi ve fazîleti ver. Onu, kendisine vaadettiğin makâm-ı mahmûda ulaştır.Şüphe yokki sen sözünde sadıksın

siyah_beyaz

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Ezan Duası

RE: Ezan Duası

Allah razı olsun ...
Sağolasın ...

muhammedsas

Kayıtlı Kullanıcı
Günlük edilecek Dualar

Günlük edilecek Dualar

Sabahleyin Uykudan Kalkınca Okunacak Dua:

Okunuşu: “Elhamdulillahillezi ehyana ba’de ma ematena ve ileyhi’n- nüşur.”
Anlamı: “Bizi öldürdükten sonra dirilten (uyuduktan sonra uyandıran) Allah’a hamdolsun. (kıyamette) O’nun huzurunda toplanılacaktır.”

--------------------------------------------------------------------------------

Her Sabah Okunacak Dua:

Okunuşu: “Allahümme bike asbahna ve bike emseyna ve bike nehya ve bike nemutu ve ileykennuşur.”
Anlamı: “Allahım! Senin yardımınla sabaha girdik, senin yardımınla akşama kavuştuk, senin yardımınla diriliyor ve senin kudretinle ölüyoruz ve (kıyamette) varış sanadır.”

--------------------------------------------------------------------------------

Her Akşam Okunacak Dua:

Okunuşu: “Allahumme bike emseyna ve bike esbahna ve bike nahya ve bike nemutu ve ileykel masir.”
Anlamı: “Allahım! Senin yardımınla akşama girdik, senin yardımınla sabaha kavuştuk, senin yardımınla diriliyor ve senin kudretinle ölüyoruz ve dönüş yalnız sanadır.”

Şirkten Korunmak İçin (Sabah-Akşam) Okunacak Dua:

Okunuşu: “Allahumme inni euzu bike min en uşrike bike şey’en ve ene a’lemu ve estağfiruke lima la a’lemu inneke ente allamulğuyubi.”
Anlamı: “Allahım! Şüphesiz ben bilerek herhangi bir şeyi şirk koşmak (eş ve ortak tanımak) tan sana sığınırım.Bilmeyerek işlemiş olduğum(şirk ve hatalarım) ın senden bağışlanmasını dilerim. Şüphesiz ki bütün gaybları (gizli şeyleri) ancak sen bilirsin.”

-Yemekten Sonra Okunacak Dua:

Okunuşu: “Elhamdulillahillezi et’amena ve segana ve cealena müslimin.”
Anlamı: “Bizi nimetleriyle yediren ve içiren ve bizi İslam üzere bulunduran Allah’a hamd olsun.”

-------------------------------------------------------------------------------

Elbise Giyerken Okunacak Dua:

Okunuşu: “Elhamdulillahillezi kesani haza ve razeganihi min ğayri havlin minni ve la guvvetin.”
Anlamı: “O Allah’a hamd olsun ki, benden bir kuvvet olmaksızın bu elbiseyi bana giydirdi ve (bunu) bana rızık olarak verdi.”

Camiye Girerken Okunacak Dua (sağ ayakla girilir):

Okunuşu: “Bismillahi vessalatu vesselamu ala rasulillahi. Allahummeğfir li zunubi veftah li ebvabe rahmetike.”
Anlamı: “Allah’ın adıyla, Allah Resulune salat ve selam olsun. Allah’ım , günahlarımı bağışla ve bana rahmet kapılarını aç.”

Camiden Çıkarken Okunacak Dua (sol ayakla çıkılır):

Okunuşu: “Bismillahi vessalatu vesselamu ala rasulillahi. Allahumme inni es’eluke min fedlike, allahumme e’sımni mineşşeytanirracim.”
Anlamı: “Allah’ın adıyla, Allah Resulune salat ve selam olsun. Allah’ım , Senden fazl-u (ihsanını) diliyorum. Allahım, beni rahmetinden uzaklaştırılmış şeytanın şerrinden koru.”

Helaya Girerken Okunacak Dua(sol ayakla girilir):
Okunuşu: “Bismillahi Allahumme inni euzu bike minelhubsi velhebaisi.”
Anlamı: “Allah’ın adıyla, Allahım, her türlü pislikten ve pis olan şeylerden(erkek ve dişi şeytanların şerrinden) sana sığınırım.”

Heladan Çıkarken Okunacak Dua (sağ ayakla çıkılır):

Okunuşu: “Ğufraneke, Elhamdulillahillezi ezhebe annil eza ve afani.”
Anlamı: “(Allahım!) Senin mağfiretini dilerim.Benden eza veren şeyleri gideren ve bana afiyet veren Allah’a hamdolsun.”

Bir Meclisten (sohbet veya bir toplantıdan) Kalkarken Okunacak Dua:

Okunuşu: “Subhaneke Allahumme ve bihamdike eşhedu en la ilahe illa ente estağfiruke ve etubu ileyke.”
Anlamı: “Allah’ım! Seni her türlü noksanlıklardan tenzih eder, hamdimi sana takdim ederim. Senden başka hiçbir ilah bulunmadığına şehadet ederim. Senden mağfiret diliyor ve sana tevbe ediyorum.”

Su İçtikten Sonra Okunacak Dua:

Okunuşu: “Elhamdulillahillezi segana azben furaten birahmetihi ve lem yec’alhu milhen ucacen bizunubina.”
Anlamı: “Bize tatlı soğuk su içiren ve günahlarımız sebebiyle onu içilmez tuzlu su yapmayan Allah’a hamd olsun.”

Aynaya Bakarken Okunacak Dua:

Okunuşu: “Elhamdulillahi Allahumme kema hassente halgi fehassin hulugi.”
Anlamı: “Allah’a hamdolsun. Allah’ım! Benim yaratılışımı güzel kıldığın gibi ahlakımı da güzelleştir.”

Aksırma Esnasında:

Aksıran kimsenin; “Elhamdulilllah” “Allah’a hamd olsun” demesi, o’nu işiten kimsenin de: “Yerhamukeallah” “Allah sana merhamet etsin” demesi gerekir. Aksıran kişi, yanında “Yerhamukeallah” denildiğini duyunca: “Yehdina ve yehdikumullah ” ” Allah bize ve size hidayet versin”. Veya, “Yehdikumullahu ve yuslihu balekum” “Allah, sizi doğru yola yöneltsin ve işlerinizi düzeltsin” demelidir.

Vasıtaya Binerken Okunacak Dua:

Önce besmele okunur; üç tekbir getirilir. Sonra:
Okunuşu: “Subhanellezi sehharalena haza ve ma kunna lehu mugrinine ve inna ila rabbina lemungalibun.”
Anlamı: “Bunu bizim hizmetimize veren Allah’ın şanı ne yücedir. O’nun ihsanı olmasaydı biz buna güç yetiremezdik. Muhakkak ki biz Rabbimize döneceğiz.”

Eve Girerken Okunacak Dua:

Okunuşu: “Allahumme inni es’eluke hayral mevleci ve hayral mehraci bismillahi ve lecna ve bismillahi haranca va alallahi rabbina tevekkelna.”
Anlamı: “Allahım! Her giriş ve çıkışımda senden hayır diliyorum. Allah’ın adıyla evimize girer, Allah’ın adıyla çıkarız ve Rabbimize dayanıp güveniriz.”

Evden Çıkarken Okunacak Dua:

Okunuşu: “Bismillahi tevekkeltu alellahi la havle ve la guvvete illa billahil aliyyil azim.”
Anlamı: “Allah’ın adını anarak (evimden çıkıyorum) ben, Allah’a dayanıp tevekkül ettim. (her türlü) kuvvet ve kudret ancak yüce Allah’ın yardımıyladır.”

Gece Uykudan Önce Okunacak Dua:

Okunuşu: “Bismike Allahumme emutu ve ehya.”
Anlamı: “Senin adını anarak ölür ve dirilirim (uyur ve uyanırım) Allahım!”

AMİN...............AMİN...................AMİN.....................AMİN......................AMİN

siyah_beyaz

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Günlük edilecek Dualar

RE: Günlük edilecek Dualar

Allah razı olsun kardeşim, çok güzel dualar sağolasın ...
Rabbim kabul eylesin ... Selametle ...

MEKKE

Kayıtlı Kullanıcı
Gök kapılarını titreten dua...

Gök kapılarını titreten dua...

Asrı Saadette ticaretle uğraşan bir tacir mümin vardı. Bu tacir ticaretinde helal haramı gözetir. Allah ve Resulü için bu ticareti yapar, herkesin hakkına riayet ederdi. Ticaretini Şam ile Medine arasında gerçekleştirir çoğunlukla da ticaret kervanları ile hareket etmez, tek başına yolculuk yapmayı severdi.

Bir alacağını almış, satacağını da satmış ve Şam'dan Medine ye doğru hareket etmişti. Epeyce yol almıştı ki, baştan aşağı silahlı bir eşkıya ile karşılaştı. Eşkıya bu mümin taciri tehdit etti;

"Mallarını şuraya indir, develerini de şu ağaca bağla."
Mümin tacir:

"Mallarım senin olsun, beni bırak gideyim.

Eşkıya;

"Bugüne kadar soyup da öldürmediğim kimse yok Senin hem mallarını alacağım, hem de canını."

"Madem beni öldürmeye kararlısın, senden son bir talebim var"

"Söyle talebini"
"Ben Müslüman'ım abdest alıp, iki rekât namaz kılayım ondan sonra beni öldür."

Eşkıya izin verir. Tacir önce abdestini alır, sonra da İki rekât namaz kılar ve ellerini Rabbine açar:

'Ya Vedud! Ya Vedud! Ya Ze'l-arşi'l-mecîd! Ya Mübdi, Ya Mu'id! Ya Fe'aalün lima yürid! Eselüke bi-nuri vechike'l-lezi mele'e erkane arşike ve es'elüke bi-kudretike'l-leti kadderte biha halkake ve bi rahmetike-lleti vesiat külle şeyin. La ilahe illa ente. Ya Muğis, eğisni! Ya muğis, eğisni! Ya muğis, eğisni!

Mümin tacirin duası bitmişti ki, çok garip bir hadise meydana gelir. Birden beyaz bir at üstünde yeşil elbiseli, elinde de harbe olan bir süvari peyda oldu. Eşkıya şaşırmış, ne yapacağını bilemez bir durumda idi. Eşkıya, taciri ve malları unuttu, ortaya çıkan bu süvariye saldırdı. Süvari bir darbe ile eşkıyayı yere düşürdü.

Süvari tacire dönerek: "Öldür bu eşkıyayı" dedi.

"Ben hayatımda kimseyi öldürmedim, insan öldürmeyi hoş görmem. Beni bağışla."dedi.

Sonra süvari eşkıyayı bir darbe ile öldürdü.

Tacir sordu: "Sen kimsin?"

"Ben üçüncü kat gökte duran bir meleğim. Bu adamı öldürmeyi Allah Teala bana nasip etti. Sen namazından sonra ellerini kaldırıp duaya başladığında, gök kapılarının çalındığını duyduk, öyle şiddetle çalınıyordu ki. Mühim bir hadisenin olduğunu anladık. İkinci defa dua ettiğinde gök kapıları açıldı. Üçüncü defa dua ettiğinde, Allah Teala, Cebrail Aleyhisselam'ı görevlendirdi.

Cebrail Aleyhisselam şöyle dedi:

'Dua eden falan mümini kim kurtaracak" Ben talep ettim de görevlendirdiler. Ey Allah Teala'nın mümin kulu! İyi bil ki! Senin yaptığın bu duayı kim yaparsa Allah Teala onun sıkıntısını giderir, ona yardım eder."

Bu hadiseden sonra mümin tacir yola koyulur ve Medine'ye varır. Soluğu Kâinatın Efendisi Sallallahu aleyhi ve sellem'in huzurunda alır ve başından geçen hadiseyi anlatır. Taciri dinleyen Kâinatın Efendisi Sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurur:

"Muhakkak ki, Allah Teala sana esma-i hüsnayı telkin etmiş. 0 isimlerle Allah Teala'ya dua edilirse, istenen verilir."

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net
RE: Gök kapılarını titreten dua...

ALLAH RAZI OLSUN,DUAYI KAYDETTİM EZBERLERİM İNŞALLAH.B)

bezmi safa

Kayıtlı Kullanıcı

'Ya Vedud! Ya Vedud! Ya Ze'l-arşi'l-mecîd! Ya Mübdi, Ya Mu'id! Ya Fe'aalün lima yürid! Eselüke bi-nuri vechike'l-lezi mele'e erkane arşike ve es'elüke bi-kudretike'l-leti kadderte biha halkake ve bi rahmetike-lleti vesiat külle şeyin. La ilahe illa ente. Ya Muğis, eğisni! Ya muğis, eğisni! Ya muğis, eğisni!

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt